Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Wales : Belgie - 16. listopadu 2021   20:45

Wales
Wales
32' Moore (D. James)
1:1
(1:1)
Belgie
Belgie
12' De Bruyne
Wales
D. Ward – N. Williams, B. Davies, Mepham, Rodon – Morrell, Ramsey (C) (90+3. Johnson), J. Allen, C. Roberts – D. James, Moore.
Dias – Tavares, Soares
Cardiff City Stadium, Cardiff
Belgie
Casteels – Castagne (59. Dendoncker), Boyata, Theate (85. Vertonghen) – Meunier (85. Trossard), Witsel, De Bruyne (C), T. Hazard – Vanaken, Origi (59. Vanzeir), De Ketelaere (58. Saelemaekers).

Děkuji za pozornost a přeji dobrou noc.
Držení míče: 28 % : 72 %.
Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 2:5. Rohy: 3:6. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 7:10.
Domácí skáčou radostí, remíza jim stačí k udržení druhé pozice tabulky a postupu do baráže, kam je doprovodí i česká reprezentace. Je pravda, že Belgičané dnes podali v nejlepším případě průměrný výkon, rozhodně nehráli naplno, navíc jim chyběl Lukaku, takže to Walesu hodně ulehčili. Směrem dopředu ve 2. poločase prakticky nic nepředvedli a mohli být rádi, že neinkasovali podruhé.
90+7'
90+6'
Hosté bez jakéhokoliv nápadu obléhali pokutové území, pak se jeho hráči provinili faulem a Wales už se raduje.
90+4'
Zblokovaný pokus Leandra Trossarda letí mimo tři tyče.
90+3'
Střídání v týmu Wales: ze hřiště odchází Aaron Ramsey, přichází Brennan Johnson.
90+2'
S centrem z levé strany si poradil brankář Walesu, míč chytil do rukavic.
90+1'
Nastavovat se bude ještě dlouhých šest minut.
88'
Dante Vanzeir střílel v útoku velmi nepřesně, pravačkou poslal balón daleko do zámezí.
87'
Belgičané volí přihrávky na své straně a nikam se neženou. Směrem dopředu je to docela bída z její strany ve druhé půli.
85'
Střídání v týmu Belgie: ze hřiště odchází Thomas Meunier, přichází Leandro Trossard.
85'
Střídání v týmu Belgie: ze hřiště odchází Arthur Theate, přichází Jan Vertonghen.
85'
Ofsajd domácího mužstva a v něm Aaron Ramsey.
83'
Neco Williams střílel z levé strany velkého vápna na vzdálenější tyč a Koen Casteels musel konečky prstů vyškrábnou balón do zámezí. Jen díky němu zůstává stav nezměněn.
82'
Žlutou kartu dostává Leander Dendoncker (Belgie), který fauloval unikajícího Jamese.
80'
Žlutou kartu dostává Kieffer Moore (Wales).
79'
Axel Witsel zakončoval nepříliš prudce přímo do náruče domácího brankáře.
78'
Kieffer Moore byl blízko druhému zásahu, když se před ním otevřel na pravé straně střelecký prostor, ovšem jeho nepříliš prudký pokus zblokoval Dedryck Boyata dobrým obranným skluzem.
77'
Neco Williams střílel v pokutovém území z dobré pozice, ovšem pouze do protihráče.
76'
Dante Vanzeir teď fauloval na soupeřově straně a Wales může v klidu rozehrát.
75'
Žlutou kartu dostává Alexis Saelemaekers (Belgie).
74'
Nyní špatná souhra na jeden dotek, Hans Vanaken neměl šanci prudkou přihrávku doběhnout včas.
73'
Belgičané si v útoku moc nerozuměli a o míč přichází.
71'
Faul ve středovém kruhu a žlutou kartu vidí Thorgan Hazard (Belgie).
70'
Po poměrně dlouhé pauze se může pokračovat dál, u míče hosté.
67'
Stále se vinou ošetřování nehraje, rozhodčí kontroluje hodiny, aby pak podle toho nastavoval.
65'
Dedryck Boyata si vyskočil na centr, po jeho hlavičce letí míč vysoko nad břevno. Belgický hráč zůstává ležet na trávníku a žádá ošetření.
64'
Alexis Saelemaekers pálil velmi tvrdě na vzdálenější stranu brány a trefil jednoho z protihráčů do hlavy. Kdyby střela prošla, si by to byly problémy pro domácí.
63'
Hosté vyrazili do otevřené obrany Walesu, ovšem jeden z nich se provinil útočným faulem, takže z šance není nic.
61'
Koen Casteels docela riskantně rozehrával po malé domů, ale naštěstí pro něj toho soupeř nedokázal využít.
60'
Hosté oblehli velké vápno, ale nedaří se jim projít skrz obrannou hráz.
59'
Střídání v týmu Belgie: ze hřiště odchází Divock Origi, přichází Dante Vanzeir.
59'
Střídání v týmu Belgie: ze hřiště odchází Timothy Castagne, přichází Leander Dendoncker.
58'
Střídání v týmu Belgie: ze hřiště odchází Charles De Ketelaere, přichází Alexis Saelemaekers.
57'
Dva hráči Walesu byli připraveni hlavičkovat z bezprostřední blízkosti, ale ani jeden z nich se nakonec k centrovanému balónu nedostal.
54'
Neco Williams zůstává ležet na trávníku, když se střetl se svým spoluhráčem, kterým byl Aaron Ramsey. Na nohy se mu moc nechce.
52'
Joe Morrell zkusil střelu do otevřeného prostoru, jenže ta skončila pouze v rukavicích gólmana.
51'
Neco Williams posílal křižný centr do velkého vápna, ale žádného ze spoluhráčů v něm nenašel.
50'
Před Connorem Robertsem se otevřel volný prostor, jenže míč netrefil vůbec dobře a adresoval jej mimo tři tyče. Trochu škoda pro domácí.
48'
Hosté si přihrávali mezi sebou tak dlouho, až o míč přišli.
46'
Hosté zatím roli favorita příliš nepotvrzují, sice se ujali vedení, ale to jako by jim stačilo a dál toho směrem dopředu moc nepředvedli. Až po inkasovaném gólu začali opět více hrát, ale další gól už nepřidali, třebaže k němu měli blízko, soupeře zachránila tyč.
45+2'
45+1'
Kieffer Moore zkusil štěstí střelou z dálky, která však proletěla vysoko nad belgickou bránou.
45+1'
Nastavuje se pouze minuta, třebaže minimálně minutu teď Davies ležet na trávníku.
44'
Ben Davies se srazil s protihráčem a žádá si ošetření.
44'
Rohový kop pro Belgičany v závěru první půle.
42'
Connor Roberts hledal centrem z pravé strany někoho ze spoluhráčů, ovšem obrana hostů zareagovala včas.
41'
Belgie se málem vrátila zpátky do vedení. Thorgan Hazard střílel zpoza šestnáctky na vzdálenější tyč a právě od ní se míč odrazil do zámezí. Danny Ward se stačil po míči jen ohlédnout.
40'
Volný přímý kop pro Belgii po dalším faulu Walesu, provinil se Davies.
39'
Divock Origi se snažil patičkou poslat míč De Bruynemu, ale míč byl zastaven obranou Walesu.
37'
Další faul domácího celku, Belgičané rozehrají kousek za středovou lajnou.
36'
Dedryck Boyata si vyskočil na letící míč a hlavou jej adresoval těsně mimo bránu. Tohle byla dobrá možnost.
34'
Žlutou kartu dostává Joe Morrell (Wales) za faul na Witsela.
32'
Wales právě vstřelil branku!
Domácí srovnávají. Belgičané úplně propadli v obraně, KIEFFER MOORE zůstal na středu velkého vápna úplně volný, zpracoval si balón a levačkou zamířil na pravou stranu do volné části hostující brány. Koen Casteels neměl šanci zasáhnout.
31'
Charles De Ketelaere si nepohlídal postavení a lapil se do ofsajdové sítě.
30'
Wales si neví rady kudy vést útok, při další snaze o míč přichází.
28'
Belgie opět u balónu a v klidu hájí svůj těsný náskok.
27'
Dedryck Boyata při zpracování míče uklouzl a bylo z toho nebezpečí, odvrácený míč končí na rohu.
26'
Belgičané se málem dostali do přečíslení, ale domácí obrana stihla zareagovat.
25'
Kevin De Bruyne se dostal k odraženému míči, avšak jeho střela z velké dálky postrádala přesnost.
25'
Thorgan Hazard se dostal do velkého vápna, ale svou střelu adresoval pouze do protihráče.
23'
Hosté zdržují vhazování, což se domácím fans vůbec nelíbí.
22'
Dedryck Boyata fauloval tvrdě Moora a klidně mohl vidět žlutou kartu, leč neděje se tak.
20'
Situace se otočila a u míče jsou hosté, kteří ale nikam nepospíchají.
18'
Míče se zmocnil domácí tým, ale jeho hráči si přihrávají daleko od belgické brány.
16'
Hosté jsou u míče, kombinují a nikam nepospíchají.
14'
A hosté jsou po úvodní brance hodně při chuti. Opět hned získali míč, vydali se dopředu, ale tentokrát je zastavila nepřesná přihrávka.
12'
Belgie právě vstřelila branku!
Hostující celek přidal a najednou to byl pořádný kolotoč. Nakonec se po další akci prosazuje kapitán KEVIN DE BRUYNE a belgický celek jde tedy do vedení 1:0!
12'
A po rohovém kopu zakončoval opět Origi, ale tentokrát nezamířil přesně a Danny Ward bude rozehrávat od své branky.
11'
A o tu se nyní postaral hostující Origi, ale s jeho pokusem si Danny Ward poradil. Následuje rohový kop pro Belgii.
10'
Po úvodních tlaku domácích se hra vyrovnala a nyní se vše podstatné odehrává hlavně uprostřed hrací plochy. Na první střelecký pokus stále čekáme.
8'
Až nyní se hosté usadili na polovině domácího celku, ovšem nakonec jejich snažení ukončil útočný faul.
7'
Hostující hráči se po zisku míče snaží něco vymyslet, ale zatím se nemohou dostat ze své poloviny. Wales zatím hraje opravdu skvěle.
5'
Stále se hraje hlavně na polovině belgického celku, ovšem daleko od branky, kterou dnes střeží Koen Casteels.
4'
Začátek utkání je zcela v režii domácích hráčů, kteří se stále tlačí dopředu. Belgie, která je mírným favoritem utkání, se zatím pouze brání.
2'
Ale z první akce v tomto utkání nic nebylo. Hosté se ubránili, ovšem pouze za cenu dlouhého odkopu. Wales je stále u míče.
1'
Úvodní výkop obstarali domácí fotbalisté, kteří se okamžitě vydali dopředu a nakonec vybojovali rohový kop.
1'
Hráči jsou na trávníku, takže duel začne za malý okamžik.

Wales: D. Ward – N. Williams, B. Davies, Mepham, Rodon – Morrell, Ramsey (C), J. Allen, C. Roberts – D. James, Moore.
Náhradníci: A. Davies, Hennessey – Gunter, H. Wilson, T. Roberts, Jonathan Williams, Norrington-Davies, J. Lawrence, Vaulks, Johnson, Thomas, Colwill.

Belgie: Casteels – Castagne, Boyata, Theate – Meunier, Witsel, De Bruyne (C), T. Hazard – Vanaken, Origi, De Ketelaere.
Náhradníci: Sels, Kaminski – Vertonghen, Trossard, Carrasco, D. Mertens, Dendoncker, Ch. Benteke, Saelemaekers, Lokonga, Faes, Vanzeir.

BELGIE

Hostující celek, který má kádr plný hvězd, byl největším favoritem této skupiny a tuto roli nakonec potvrdil. Belgie předváděla skvělé výkony, bavila fotbalem a v sedmi zápasech nasbírala 19 bodů, ani jednou neprohrála, pouze jednou remizovala. V posledním zápase hostila Belgie Estonsko a byla z toho výhra 3:1. Uvidíme, co hosté předvedou dnes a hlavně v jaké sestavě nastoupí.
WALES

Domácí celek čeká poslední zápas v rámci základní skupiny. Wales zatím odehrál sedm utkání a vybojoval v 14 bodů, což stačí na druhé místo právě za Belgií, která je jistým vítězem této skupiny. Před třetí Českou republikou mají domácí k dobru tři body. V posledním utkání hostil Wales celek Běloruska a duel zcela ovládl a vyhrál vysoko 5:1. Dnes ale domácí čeká o poznání kvalitnější soupeř. Nutno ale dodat, že Wales je v domácím prostředí hodně silný.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Kvalifikace na světový šampionát má na programu další zápasy a my budeme sledovat duel mezi Walesem a Belgií. Mírným favoritem jsou hosté z Belgie, ale uvidíme, jak to celé nakonec dopadne.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.