Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Wales : Bělorusko - 13. listopadu 2021   20:45

Wales
Wales
3' Ramsey (B. Davies) • 20' N. Williams (Bale) • 50' Ramsey  • 77' B. Davies (H. Wilson) • 90' C. Roberts (H. Wilson)
5:1
(2:0)
Bělorusko
Bělorusko
87' Koncevoj  (Jablonskij)
Wales
D. Ward (90+1. Hennessey) – C. Roberts, B. Davies, Rodon, N. Williams – Ampadu, Ramsey (71. Morrell), J. Allen, D. James (76. T. Roberts) – Bale (C) (46. Johnson), H. Wilson.
Mariani – Costanzo, Passeri (všichni Itálie)
Cardiff City Stadium, Cardiff
Bělorusko
Černik (C) – Zolotov (71. Juzepčuk), Švjacov, Naumov, Judenkov (82. Koncevoj) – Pjačenin, Seljava, Jablonskij, V. Klimovič (70. Ebong) – Sedko (60. Antilevskij), V. Lisakovič (81. Bachar).

To by bylo z mé strany všechno. Já se s vámi loučím, přeji příjemný zbytek večera u dalšího fotbalu zase někdy na počtenou.
Držení míče: 63 % : 37 %.
Střely na branku: 7:3. Střely mimo: 6:5. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 9:18.
Je dobojováno! Wales potvrdil roli favorita v tomto utkání a na své konto si připsal další tři body za vítězství v poměru 5:1 nad Běloruskem. Největší zásluhu na tomto vítězství má dozajista dvoubrankový Aaron Ramsey a nebo třeba Harry Wilson, který na dvě branky přihrál. Za zmínku taky stojí trefa Bena Daviese, který se dnes trefil vůbec poprvé ve své kariéře za Wales. Za hostující tým se krásně trefil Artěm Koncevoj, který nedal Danny Wardovi šanci. O postupu z druhého místa se tedy rozhodne v úterý, kdy se představí tady v Cardiffu proti Belgii, která má už postup jistý. Jediný soupeř Walesu bude ten z Česka, který se na Letné představí proti Estonsku.
90+4'
90+3'
Na míč si v tomto utkání sáhne i příchozí Wayne Hennessey, který musel před chvílí střídat zraněného Dannyho Warda, který si zřejmě v nestřeženém okamžiku přivodil nějaké zranění.
90+2'
Už se zdálo, že by domácí tým mohl zaútočit do otevřené obrany soupeře, ale nakonec z toho bude jenom postupný útok. Přece jenom se Wales už nikde nemusí tlačit.
90+1'
Rozhodčí tohoto utkání prodloužil tento zápas o tři minuty nad rámec základní hrací doby.
90+1'
Střídání v týmu Wales: ze hřiště odchází Danny Ward, přichází Wayne Hennessey.
90'
Wales právě vstřelil branku!
Tak nakonec se dočkal i CONNOR ROBERTS, který si skvěle naběhnul na centrovaný míč, který na přední tyči uklidil nechytatelně pod břevno hostující branky – 5:1. Asistence: Harry Wilson.
89'
Tyler Roberts vybojoval na levé straně standardní situaci. Uvidíme, co z něj tento tým dokáže vytěžit.
87'
Bělorusko právě vstřelilo branku!
Hostující tým se přece jenom dočkal branky, když se nádhernou střelou na zadní tyč trefil střídající ARTĚM KONCEVOJ. Danny Ward tedy dnes neudrží čisté konto. Ovšem na tohle by byl krátký i ten nejlepší brankář na světě – 4:1. Asistence Jevgen Jablonskij.
87'
Domácí fanoušci vstanuli ze svých sedaček a začali tleskat, protože se na velké obrazovce objevila fotka Garyho Speeda, který před deseti lety odkoučoval poslední zápas kariéry.
86'
Kiryl Pjačenin si skvěle naběhnul do pokutového území a ještě zakončil. Bohužel pro jeho tým to bylo pouze do prostoru, kde byl připraven domácí brankář.
85'
Domácí tým se už snaží jednoduše dohrát toto utkání a zásadně se nikde netlačí. Bělorusko by rádo na míč, ale jejich napadání nemá potřebnou kvalitu.
84'
Wales rozehrával z pravé strany standardní situaci, která ale neskončila pátou branku v zápase. Ben Davies sice zakončil, ale nepřesně.
83'
Žlutou kartu dostává Max Ebong (Bělorusko).
82'
Střídání v týmu Bělorusko: ze hřiště odchází Ruslan Judenkov, přichází Artěm Koncevoj.
81'
Střídání v týmu Bělorusko: ze hřiště odchází Vitalij Lisakovič, přichází Ivan Bachar.
81'
Ruslan Judenkov prokázal, že je to velmi tvrdý chlap. Běloruský obránce sice dostal míčem nepříjemně do obličeji a upadnul. Po krátké chvíli ale vstanul a hodlá pokračovat v zápase.
80'
Dostáváme se do posledních deseti minut základní hrací doby tohoto zápasu. Harry Wilson byl při průniku na polovinu hřiště faulován, je z toho další příležitost pro domácí tým.
79'
Žlutou kartu dostává Dmitrij Antilevskij (Bělorusko).
77'
Domácí tým měl k dispozici rohový kop, který skvělou hlavičkou zakončil BEN DAVIES, který si připsal vůbec první branku v dresu své reprezentace. Wales tedy vede už o čtyři branky – 4:0. Asistence: Harry Wilson.
76'
Střídání v týmu Wales: ze hřiště odchází Daniel James, přichází Tyler Roberts.
75'
Jevgen Jablonskij se sice po rohovém kopu dostal do zakončení patičkou, která bylo sice nepřesné, ale i kdyby z toho byl gól, tak by neplatil. Běloruský záložník byl nachytán v ofsajdu.
74'
Kiryl Pjačenin vybojoval pro svůj tým výhodu prvního rohového kopu ve druhém poločase. Uvidíme, co z něj běloruský tým dokáže vytěžit.
73'
Joe Rodon nevystihnul úplně správný moment pro obranný zákrok a málem si sám sobě něco udělal. Nakonec to vypadá, že domácí obránce bude v pohodě pokračovat v zápase..
72'
Fanoušci domácího týmu se probudili a začali zpívat národní hymnu své země. Wales je blízko k výhře a zisku dalších třech bodů do kvalifikační tabulky.
71'
Střídání v týmu Wales: ze hřiště odchází Aaron Ramsey, přichází Joe Morrell.
Střídání v týmu Bělorusko: ze hřiště odchází Nikolaj Zolotov, přichází Roman Juzepčuk.
71'
Tak tohle byla parádní práce od Neca Williamse, který nejdříve vystihnul rozehrávku běloruského soupeře a ještě celou svou akci zakončil pohlednou střelou, která skončila těsně nad horní tyčkou běloruské branky.
70'
Střídání v týmu Bělorusko: ze hřiště odchází Vladislav Klimovič, přichází Max Ebong.
70'
K exekuci přímého kopu se postavil Harry Wilson, který ale svým centrem nikoho ze svých spoluhráčů nenašel. Bělorusko zlepšilo ve druhém poločase svou hru v obraně.
69'
Jenže netrvá dlouho a na jejich branku se valí další domácí útoku, který vede Joe Allen. Ten je po pár metrech faulovaný, a tak Wales bude mít k dispozici další standardní situaci.
68'
Domácí rohový kop nebyl rozehrán úplně podle jejich představ. Bělorusko se dokázala ubránit a míč odkoplo do bezpečí na polovinu hřiště.
67'
Už to vypadalo na druhý pokutový kop pro tým z Walesu, ale rozhodčí tentokrát nechal hru pokračovat a po krátké chvili ukázal pouze na rohový kop. Penalta se tedy kopat nebude.
66'
Vitalij Lisakovič chtěl rychle vhazovat, ale rozhodčí ho vrátil o pár metrů zpátky. Běloruský moment překvapení je tedy pryč a vypadá to, že i za chvíli příjdou hosté i o míč.
65'
Domácí tým zjednodušil kombinaci na jeden dotek a překonal první dvě obranné hradby svého soupeře. Na řadě je obranná čtverka a samotný brankář běloruského týmu.
64'
Daniel James měl snad patnáct metrů ztráty na hostujícího obránce. Jenže domácí záložník rozkmital své rychlé nohy a přece jenom se jako první dostal k míči.
63'
Neco Williams se skvěle dostal do pokutového území, kde na přední tyči hledal skvěle si nabíhajícího Connora Robertse. Ten nasměroval svou střelu opět pouze vedle tyčky.
62'
Zápas je opět v plném proudu. Hráč, který potřeboval lékařské ošetření je za postranní čarou a zatím to nevypadá, že by se na hřiště mohl vrátit.
60'
Střídání v týmu Bělorusko: ze hřiště odchází Pavel Sedko, přichází Dmitrij Antilevskij.
60'
Zápas musel být přerušený po předchozím zákroku domácího hráče. Na hrací ploše už je běloruští lékaři, kteří se starají o postiženého hráče.
59'
Žlutou kartu dostává Ethan Ampadu (Wales).
58'
Rohový kop byl nepřesně zakončen po skvělém náběhu Connora Robertse, který se do míče opřel krásnou volejí. Ta ovšem skončila vysoko nad brankou.
57'
Daniel James se na pravé straně prokličkoval k centru, který následně odvrátil zmatený běloruský obránce na rohový kop. Hra se tedy stěhuje před branku Běloruska.
56'
Už se zdálo, že Vitalij Lisakovič si skvěle naběhnul za domácí obranu, jenže rozhodčí nechal jeho akci dokončit a až potom odpískal jeho ofsajdové postavení.
55'
Brennan Johnson se snažil zrychlit kombinaci svého týmu, ale to se nakonec Walesu vymstilo a nabídlo to šanci jejich soupeři, který toho málem využil.
54'
Televizní kamery si všímají Garetha Balea, kterého zřejmě domácí trenér šetří na klíčový zápas s Belgií, který se odehraje v příštím týdnu. Wales se bude muset bez svého kapitána v tomto zápase obejít.
53'
Neco Williams se sice tomu diví, ale faul to podle opakovaných záběrů byl. Akce Walesu tedy předčasně končí a míč se stěhuje na kopačky běloruského týmu.
52'
Troufám si říct, že každý na stadioně se dožadoval odpískání nedovoleného zákroku, který by zajistil domácímu týmu výhodu standardní situace. Rozhodčí byl ale jiného názoru.
51'
Už teď je jasné, že o druhém postupovém místu se bude rozhodovat v posledním zápase, kdy Wales bude hrát s Belgií a náš český tým se postaví proti Estonsku.
50'
K exekuci pokutového kopu se postavil AARON RAMSEY, který si se zakončením nedělal žádnou těžkou hlavu a zvýšil vedení svého týmu na rozdíl tří branek – 3:0.
49'
Ruslan Judenkov zahrál ve svém pokutovém území rukou a rozhodčímu nezbývalo nic jiného než odpískat pokutový kop pro Wales.
49'
Začátek druhého poločasu je zatím velmi nečitelný a ani jeden tým nemá na hrací ploše převahu. Uvidíme, co vymyslí domácí hráči po faulu na svého nového kapitána, kterým se po odchodu Balea stal Aaron Ramsey.
48'
Harry Wilson to chytře pouštěl za sebe, ale hostující obránce dokázal celou situaci přečíst a míč získal pro svůj tým. Bělorusko může opět rychle přejít do útoku.
47'
Běloruský tým se snažil svého soupeře hned v úvodu druhé dějství překvapit, ale pozorná obrana Walesu se dokázala ubránit a ještě k tomu konstruktivně rozehrála.
46'
Střídání v týmu Wales: ze hřiště odchází Gareth Bale, přichází Brennan Johnson.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:49.
Tak nakonec rozhodčí nenastavil nic nad rámec hrací doby a poslal oba týmy do šaten. Domácí Wales vede po prvním poločase 2:0 nad svým soupeřem z Běloruska. Brankový účet tohoto utkání otevřel už ve třetí místě Aaron Ramsey. Druhý gól následoval o sedmnáct minut později, když se trefil pohotovou střelou Neco Williams. Wales tedy plní roli favorita a jistě se blíží k zisku povinných třech bodů.
45+1'
45'
Rozběhla se nám poslední minuta základní hrací doby prvního poločasu. Za malou chvíli se dozvíme počet nastavených minut. Já bych to osobně tipoval na maximálně dvě minuty.
44'
Nákop do pokutového území domácího týmu skončil až u brankáře, který si pro mčí došel na hranici pokutového území, kde si míč schoval do svých rukavic. Ani z této šance pro běloruský tým nic nekápne.
43'
Běloruský tým měl k dispozici sérii autových vhazováních, které je dostaly na polovinu domácího týmu. Tam nakonec hráči Bělorusko vybojovali i faul, takže mají k dispozici standardní situaci.
42'
Wales to zkusil postupnou rozehrávkou od své branky a to se jim málem stalo osudným. Domácí tým měl velké štěstí, že Bělorusko jejich risk nedokázalo potrestat.
41'
Už to vypadalo, že by se Aaron Ramsey mohl dočkat karetního potrestání, ale nakonec to bude ze strany rozhodčího pouze domluva. Domácí hráč má velké štěstí, že vyváznul jenom s domluvou.
40'
Neco Williams byl blízko své druhé brance v utkání, ale nakonec tento šikovný domácí obránce nepřekonal hostujícího brankáře, který vlastně ani nemusel zasahovat, jelikož se do střely vložil jeden z jeho obránců.
39'
Gareth Bale dnes hraje dost za očekáváním. Sice domácí kapitán přihrál na druhý gól svého týmu, ale to bylo z jeho strany zatím všechno. Tento hráč by se měl v průběhu utkání zlepšit.
38'
Dnešní utkání provází neskutečná atmosféra o kterou se starají především domácí fanoušci. Ti se před malou chvíli posměšně ozvali, když další běloruská střela byla nepřesná.
37'
První poločas se pomalu, ale jistě blíží do svého konce. Dočkáme se ještě nějaké branky nebo si budeme muset počkat na druhé dějství? Nechme se překvapit, do konce poločasu zbývá něco málo okolo deseti minut i s nastavením.
36'
Tak nakonec z toho rohový kop nebude. Rozhodčí ukazuje na malé vápno, Danny Ward, který nemá příliš práce se může protáhnou odkopem od své svatyně.
35'
Vypadá to tak, že by se Bělorusko mohlo v následujících minutách dočkat nějakého zakončení. K tomu jim může pomoci další rohový kop, který budou rozehrávat.
34'
Aaron Ramsey byl na polovině hrací plochy nepříjemně dohrán jedním z běloruských hráčů. Domácí hráč chtěl rychle rozehrát, ale právě soupeř mu to nedovolil.
33'
V posledních minutách se nic zásadního na hrací ploše neděje. Wales sice režíruje zápas, ale od druhé branky nic nebezpečného nepředvedl. Bělorusko se sice snaží, ale prozatím je to marná snaha.
32'
Alexandr Seljava to vzal všechno na sebe a posléze se to ukázalo jako špatný nápad. Domácí tým získal čistým způsobem míč a může přejít do útoku.
31'
Akce domácího týmu předčasně končí, jelikož si Wales připsal další ofsajd. Bude se vykopávat z místo nachytání, odkopu se ujme hostující brankář, který tlačí své spoluhráče před domácí branku.
30'
Máme za sebou úvodních třicet minut tohoto utkání. Wales zatím potvrzuje roli favorita tohoto utkání a nad svým sokem z Běloruska vede o dvě branky.
29'
Connor Roberts si skvěle naběhnul na zadní tyč, ale svou hlavičku v záklonu nasměroval pouze mimo běloruskou branku. Následovat bude další odkop od branky v podání hostujícího kapitána.
28'
Právě Bělorusko mělo před malou chvíli k dispozici rohový kop, který byl i posléze zakončen. Jenže hlavička jednoho z hráčů skončila přímo v rukavicích domácího brankáře.
27'
Daniel James si nepohlídal své postavení na útočné polovině a byl mu odmáván a následně i odpískán ofsajd. Míč se na malou chvíli stěhuje na kopačky běloruského soupeře.
26'
Chtěl bych jenom upravit mé předcházející trvrzení, že ve Walesu chybí VAR. Videorozhodčí je přítomem a na dnešní utkání dohlíží. Velmi se omlouvám za nepřesnou informaci.
25'
Žlutou kartu dostává Nikolaj Zolotov (Bělorusko).
24'
Bělorusko se opět nebezpečně zatáhlo před své pokutové území. Tohle může tomuto týmu zlomit vaz. Jsem velmi zvědav, zda toho Wales využije a potřetí v tomto utkání udeří.
23'
Stadionem v Cardiffu zní různé popěvky oslavující povedené utkání. Ti, kteří sledují fotbal v Británii, tak je určitě zná. Wales může být spokojený, jelikož míří za kvalifikací na MS.
22'
Bělorusko mělo k dispozici standardní situaci, která ale ke snížení jejich manka nevedla. Opět po rozehrání přišel útočný faul a běloruská akce tedy končí.
20'
Skvělé napadání, skvělá akce a skvělé zakončení NECA WILLIAMSE znamená, že domácí tým odskakuje do dvoubrankového vedení. Domácí obránce se prezentoval utaženou střelou na přední tyč, reakce běloruského brankáře byla příliš pomalá – 2:0. Asistence: Gareth Bale.
20'
Bělorusko se snaží kombinovat, ale proti napadání domácího týmu to mají stále těžké. Hosté se ale nevzdávají a bojují. Uvidíme, jak se dnešní utkání bude vyvíjet.
19'
Nikolaj Zolotov se prodral do zakončení, ale místo aby ohrozil domácího brankáře, tak spíš se mohli cítit v ohrožení fanoušci za brankou, kde míč skončil. Tohle byla dost nepovedená střela.
18'
Tohle bylo na penaltu málo a Harry Wilson to musel vědět. Rozhodčí nechal pokračovat hru. Wales je i nadále na míči a kombinuje na polovině svého soupeře.
17'
Gareth Bale dostává u postranní čáry nějaký papírek od jednoho z trenérů domácího realizačního týmu. Na tom papírku jsou zřejmě nějaké taktické pokyny od samotného trenéra.
16'
Connor Roberts si skvěle na pravé straně naběhnul do volného prostoru, ale přihrávka jeho spoluhráče byla na něj příliš dlouho. Míč skončil v zámezí, Bělorusko bude vhazovat.
15'
Nikita Naumov si sice skvěle naběhnul do pokutového území, ale při snaze zakončit se dopustil nedovoleného zákroku na samotného brankáře Walesu. Rozhodčí odpískal útočný faul.
14'
Joe Rodon si skvěle počínal proti hostujícímu útočníkovi, který ale nakonec získal první rohový kop pro svůj tým. Jsem velmi zvědavý, co dokáže Bělorusko z této situaci vytěžit.
13'
Už to mohlo být o dvě branky, ale skvělá volej Connora Robertse skončila těsně vedle levé tyčky běloruské branky. Sjarhej Černik se protáhne odkopem od branky.
12'
Vitalij Lisakovič se dostal do střeleckého zakončení, které ale skončilo v prostoru, kde byl připraven pohotový Danny Ward. Domácí brankář si připsal první zákrok v tomto utkání.
11'
Po krátké chvíli se domácí hráč postavil a hodlá pokračovat v tomto utkání, které se hned v úvodu vyvíjí pro jeho tým velmi dobře. Ovšem v tuto chvíli se domácí tým musí bránit.
10'
Ethan Ampadu zřejmě bude potřebovat lékařské ošetření. Rozhodčí přerušuje hru. Uvidíme, jak to s tímto šikovným záložníkem nakonec skončí.
9'
Neco Williams se skvěle opřel do míče, ale obranný blok svého soupeře nepropálil. Wales ovšem sbírá odražený míč a kombinuje poblíž pokutového území Běloruska.
8'
Podle dostupných informacích by se toto utkání mělo odehrát bez přítomnosti VAR. Tohle je velmi zajímavé, jelikož by video mělo být v současnosti na každém stadionu.
7'
Joe Allen byl nepříjemně dohrán ve svém pokutovém území. Rozhodčí nereaguje a pouze ukazuje, že bude domácí brankář odkopávat od své branky.
6'
Neco Williams se s tím moc nepáral a míč odkopnul před dotírajícím útočníkem do autu. Domácí obránce nemusí zoufat, jelikož se po jeho odkopu otřel míč o běloruského útočníka.
5'
Bělorusko by rádo našlo hned nějakou odpověď, ale do skvěle obrany Walesu se hraje poměrně těžko. Navíc domácí tým skvěle napadá a dělá problémy běloruské rozehrávce.
3'
Na úvodní branku jsme tedy dlouho nemuseli čekat. Obrovský tlak domácího týmu skončil u AARONA RAMSEYHO, který se nejrychleji dostal k míči po zákroku hostujícího brankáře, kterého následně svou dorážkou z malého vápna překonal – 1:0. Asistence: Ben Davies.
2'
Pavel Sedko se u pravé postranní čáry provinil proti fotbalovým pravidlům. Rozhodčí si toho všimnul a odpískal mu nedovolený zákrok. Wales může zaútočit.
1'
Hosté z Běloruska se ujali úvodního výkopu tohoto zápasu, zápas tedy může začít. Bělorusko odehraje tento zápas v bílé kombinaci, domácí Wales hraje v kombinaci červené barvy.
1'

Wales: D. Ward – C. Roberts, B. Davies, Rodon, N. Williams – Ampadu, Ramsey, J. Allen, D. James – Bale (C), H. Wilson.
Náhradníci: Hennessey, A. Davies – Gunter, Mepham, T. Roberts, Colwill, Thomas, Morrell, Harris, Vaulks, Johnson, Jonathan Williams.

Bělorusko: Černik (C) – Zolotov, Švjacov, Naumov, Judenkov – Pjačenin, Seljava, Jablonskij, V. Klimovič – Sedko, V. Lisakovič.
Náhradníci: Chatkevič, Pavljučenko – Bachar, Ebong, Solovej, Juzepčuk, R. Lisakovič, Antilevskij, Koncevoj, Ševčenko, Levickij, Sokol.

Rozhodčí: Mariani – Costanzo, Passeri (všichni Itálie).
Bělorusko
Na druhé straně bude stát běloruský tým, který už na samotném začátku kvalifikace byl mimo hru o postup. Bělorusko potvrzuje předpoklady, že s Estonskem budou v této skupině jenom do počtu. Hráči Běloruska jsou momentálně na posledním místě se ziskem pouhých třech bodů za jedno vítězství, které se urodilo letos v březnu na domácí půdě proti Estonsku. Od té doby odehrál tento tým sedm zápasů a všechny prohrál.

Poslední zápasy
11. října 2021 | Bělorusko – Česko 0:2
8. října 2021 | Estonsko – Bělorusko 2:0
8. září 2021 | Bělorusko – Belgie 0:1
2. září 2021 | Česko – Bělorusko 1:0
Wales
Domácí tým je po šesti odehraných zápasech stále ve hře o postup na MS. Právě Wales se přetahuje s českým týmem o barážové druhé místo ve skupině, kde v tuto chvíli je na druhé příčce Česko. Ovšem nesmíme zapomínat, že Wales má o jeden zápas méně, takže v případě sobotní výhry se opět dostane před naši reprezentaci. Když se podíváme na poslední zápasy, tak musíme říct, že na vítězství formu má. Wales dokázal vytěžit jedenáct bodů z patnácti možných z posledních pěti zápasů

11. října 2021 | Estonsko – Wales 0:1
8. října 2021 | Česko – Wales 2:2
8. září 2021 | Wales – Estonsko 0:0
1. září 2021 (přátelské utkání) | Finsko – Wales 0:0
Hezký sobotní večer, kvalifikace na MS v Kataru je v plném proudu a my u toho nemůžeme chybět. V tomto on-line textovém přenosu se podíváme na duel z české kvalifikační skupiny, kde domácí Wales přivítá na svém hřišti v Cardiffu výběr Běloruska. Tímto zápasem vás provede Radim Polák, který přeje příjemnou zábavu u jeho sledování.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.