Norsko - Chorvatsko | ONLINE | 6.9.2015 18:00 | Kvalifikace na ME 2016 | ŽIVĚ | iSport.cz
Přenos se aktualizuje automaticky

Je konec! Norové v zápase s Chorvatskem rozhodně nebyli lepší, nicméně měli ve svém středu Jo Inge Bergeta, který ve druhém poločase vstřelil dvě branky svého týmu a rozhodl o vítězství Norska 2:0!

Norsko se tak dostává na první místo své skupiny, nicméně třetí Itálie, která ztrácí pouhý bod, má utkání k dobru! Chorvatsko je na druhém místě, na svém kontě má patnáct bodů!

To je z mé strany vše a u dalšího textového přenosu se těším brzy nashledanou!
90+5
Konec zápasu.
90+5
Do hry se ještě zapojil střídající Valon Berisha, který našel svým centrem Markuse Henriksena. Jeho zakončení však byla sraženo na rohový kop!
90+4
Střídání v týmu Norsko: ze hřiště odchází Alexander Søderlund, přichází Valon Berisha.
90+3
Střídání v týmu Norsko: ze hřiště odchází Stefan Johansen, přichází Håvard Nordtveit.
90+2
Zajímavý centr do vápna poslal Luka Modrić, který hledal Maria Mandžukice. Útočník Juventusu se však přes obránce Hovlanda k hlavičce nedostal.
90+1
Hlavní rozhodčí nastavuje celkem čtyři minuty nad rámec základní hrací doby!
90
Střídání v týmu Norsko: ze hřiště odchází Per Ciljan Skjelbred, přichází Håvard Nielsen.
89
Středopolař Johansen se pokoušel najít dlouhým nákopem Henriksena, nicméně centr nebyl přesný. Pro míč musel brankář Subašic, a Norové opět ušetřili další vteřinky!
88
Chorvatský závěrečný tlak se zatím nekoná! Domácí Norsko kontroluje hru na útočné polovině, a svého soupeře k míči nepouští!
87
Ivica Olić se pokoušel zabojovat o míč na útočné polovině, konkrétně na levé straně. Chorvatský útočník však příliš tvrdě zajel pod nohy Elabdellaouia, což rozhodčí označil jako nedovolený zákrok.
85
Na útočné polovině se prezentoval nedovoleným zákrokem Dario Srna, který poslal k zemi Jo Inge Bergeta! Norové tak ušetřili další vteřinky!
84
Norové se již do útoku nehrnou, pouze brání svůj dvoubrankový náskok! Na polovině hřiště se navíc prezentoval zcela zbytečným zákrokem Markus Henriksen, který poslal k zemi Brozoviće.
83
Na útočné polovině se prezentoval zajímavou individuální akcí domácí Søderlund, který si pohrál s Šime Vrsaljkem. Následně se však do souboje přidal Brozović, který míč získal.
81
Z dalšího rohového kopu již Norsko nedokázalo branku Daniela Subašiće ohrozit! Ve vápně se totiž prezentoval nedovoleným zákrokem Forren!
80
Následující rohový kop rozehrál Stefan Johansen, jehož centr našel na hranici vápna naběhnutého Søderlund, jehož hlavička mířila do branky. Na brankové čáře však míč vyhlavičkoval Mandžukić!
79
Do velmi zajímavé střelecké pozice se dostal domácí Markus Henriksen, který velmi dobře vypálil. Jeho ránu však zablokoval na rohový kop jeden z obránců!
78
Chorvatsko se připravuje na závěrečný tlak, nejdříve by však potřebovalo vstřelit kontaktní branku. To bude však velmi těžké, neboť u míče je momentálně Norsko.
77
V obrovské šanci se ocitl hostující Mario Mandžukić, který však v jasné přiležitosit minul!
75
V posledních minutách je jednoznačně aktivnější hostující Chorvatsko, které se pokouší o snižující branku.
72
Střídání v týmu Chorvatsko: ze hřiště odchází Ivan Rakitić, přichází Nikola Kalinič.
71
Další žlutou kartu z chorvatského týmu dostává Ivica Olić, který zajel ostře pod nohy Skjelbreda!
69
Norsko právě vstřelilo branku!
Tak JO INGE BERGET je pro dnešek jednoznačným hrdinou Norska! Tento hráč Malmö se dostal ve vápně opět k míči ve vápna, když ho našel přihrávkou Henriksen. Jeho střela byla tečovaná, nicméně zapadla k tyči!
68
Na pravé straně krásně zakombinoval Omar Elabdellaoui s Skjelbredem. Prvně jmenovaný poslal míč do vápna, nicméně centr odvrátila obrana Chorvatska.
66
Do samostatného úniku se dostává domácí kapitán Per Skjelbred. Před toho se však výborně dostal Šime Vrsaljko a domácí hráč následně fauloval!
65
Hostující Marcelo Brozović se pokoušel dostat za obranu Norska, a nabíhal si na centr Modriće. V daný moment se však záložník Interu nacházel v ofsajdu!
64
Střídání v týmu Chorvatsko: ze hřiště odchází Marko Pjaca, přichází Ivica Olić.
62
Na trávníku zůstal ležet domácí stoper Vegard Forren a hostující Dario Srna. Oba si ublížili ve vzájemném souboji! Forren i Srna jsou již však po ošetření, a vypadá to, že by měli pokračovat ve hře!
61
Norsko momentálně kontroluje hru na vlastní polovině, Chorvaté však napadají!
59
Søderlund ostře zajel do souboje s Vidou, který ošlivě spadl na zem. Za "odměnu" dostává domácí hráč žlutou kartu!
58
Aktivní Chorvatsko se pokouší o vyrovnaní. Ideální příležitost mělo při rohovém kopu, který rozehrál Ivan Rakitić. Obrana Norska však zareagovala výborně!
56
Zajímavý centr na levou stranu dostal Jo Inge Berget, který posílal míč obratem před branku. Dobře si však vystoupil Subašić, který přízemní centr lapil do rukavic.
55
Rozehrávky se ujal Dario Srna, který poslal do vápna zajímavý centr, který však dokázal odvrátit brankář Nyland! Chorvatsko však pokračuje v kombinaci na útočné polovině.
54
Nebezpečně pálil Marcelo Brozović, který však nastřelil pouze obránce Hovlanda a Chorvatsko má rohový kop!
52
Na druhé straně měl další velkou šanci Mario Mandžukić, nicméně jeho lob branku minul!
51
Norsko právě vstřelilo branku!
Norové se z následné standardní situace dostávají do vedení! Rozehrávku si vzal na starost Stefan Johansen. Míč se odrazil ve vápně na nohu Forrena, který nechtěně našel na zadní tyči JO INGE BERGETA, který si položil Srnu a poslal míč k tyči! Krásná akce útočníka Malmö!
50
Na druhé straně se prezentoval nedovoleným zákrokem Marcelo Brozovic, který poslal k zemi Stefana Johansena. Záložník Interu dostává žlutou kartu!
49
Mario Mandžukić je zatím jednoznačně nejvýraznější osobou druhého poločasu! Tentokrát se hostující útočník pustil do akrobatického zakončení, které vyšlo. Míč však skončil v rukavicích Nylanda!
48
Hned poté přišla další velká šance Maria Mandžukiće! Toho našel skvělým centrem Ivan Rakitić. Hlavička útočníka Juventusu však mířila těsně mimo!
47
Norové vstoupili do druhého poločasu daleko aktivněji, nicméně do zakončení se zatím nedostali! Navíc po ztrátě Hogliho postupoval vpřed Ivan Perišić, který centrm našel ve vápně Mandžukiće, tomu však nevyšlo zakončení!
46
Hned v úvodu druhého poločasu se prezentoval nedovoleným zákrokem Mario Mandžukić, který dohrál Alexandera Teteeyho, který již ležet na zemi.
46
Začal druhý poločas.
První poločas nabídl hodně zajímavou podívanou, což se také čekalo. Na první vážnější šanci jsme si však museli počkat až do 29. minuty! Centr Johansena propadl až k Vegardu Forrenovi, který však Subašiće nepřekonal! V samotném závěru mohlo udeřit Chorvatsko, když hlavičkoval Vida. I Nyland se však vytáhl!

Druhý poločas začne přibližně v 19:00!
45
První poločas skončil.
44
Rozehrávky se ujal Ivan Rakitić, který poslal svůj centr na zadní tyč, kam si naběhl Vedran Ćoruluka, jehož hlavičku tečoval Vida! Jeho hlavičku však vyrazil výborným zákrokem Nyland!
43
Markus Henriksen se prezentoval ve středu hřiště taktickým faulem v souboji s Lukou Modrićem. Chorvatsko má k dispozici další standardní sitauci!
41
Domácí Søderlund se chtěl dostat na útočné polovině k míči, nicméně v souboji s Domagoje Vidou se prezentoval nedovoleným zákrokem.
40
Ve vápně Chorvatska se k míči dostal Markus Henriksen, který už se chystal do zakončení. Jeho postup však zastavil hvizd hlavního rozhodčího, který údajně viděl jeho nedovolený zákrok na Vidu!
38
Viktor Kasai po dvou minutách vytahuje další žlutou kartu! Tentokrát pro domácího Vegarda Forrena, který poslal ostře k zemi Maria Mandžukiće!
36
Viktor Kasai právě udělil první žlutou kartu v tomto uktání! Šime Vrsaljko šel velmi ostře do souboje s domácím Perem Skjelbredem a dostává zaslouženou žlutou kartu!
35
Zajímavou myšlenku chtěl provést Ivan Rakitić, který se pokoušel svým centrem najít na levé straně Vrsaljka. Mladý obránce však na míč nedosáhl!
34
Chorvatsko kombinovalo na útočné polovině, nicméně velmi dobré napadání domácího celku donutilo Luku Modriće k zpětné přihrávce ke stoperům.
32
Na levé straně předvedl parádní kombinaci Marko Pjaca s Šime Vrsaljkem. Prvně jmenovaný se pokoušel projít do vápna, proti byl však Tettey, který mladého záložníka obral o míč.
30
Chorvatsko kontroluje hru ve středu hřiště, Norsko navíc nikterak aktivně nenapadá, což hostů práci značně ulehčuje!
29
Norové se na druhé straně probojovali k standardní situaci, kterou roezhrál Stefan Johansen. Jeho centr našel za obranou volného Vegarda Forrena, který se dostal do zakončení. Brankář Subašić však výborně zasáhl!
28
Zajímavou ránu ze střední vzdálenosti vyslal hostující Marcelo Brozović. Rána záložníka Interu však mířila mimo branku, a Nyland mohl zůstat v klidu!
27
Chorvaté jsou zatím opravdu velmi aktivní, a vybojovali další rohový kop. Rozehrávky se ujal Ivan Rakitić, jehož centr však odvrátil stoper Hovland.
24
Po delší době se do útočné kombinace dostali také domácí Norové. Středopolař Stefan Johansen hledal za obranou naběhnutého Markuse Henriksena. Před záložníka AZ se dostal stoper Ćorluka, který míč odkopl do zámezí.
23
Velmi dobře napadal na útočné polovině Brozović, který nalétl do souboe s Alexanderem Tetteym. Souboj tvrdý, nicméně chorvatský záložník míč získal čistým způsobem.
22
Norský tým momentálně kontroluje hru na vlastní polovině, a pokouší se dostat na útočnou polovinu. Chorvaté však volí hodně vysoké napadání!
21
Hodně prostoru na levé straně dostal Tom Hogli, který přes Daria Srnu odcentroval. Jeho centr směřoval na hranici vápna, kde však stál Marcelo Brozivić, který se míče zmoncil a míčí s ním vpřed.
20
Chorvatsko získalo míč na vlastní polovině a pokoušelo se o rychlý protiútok. Dlouhý centr Vedrana Ćorluky však Modriće na levé straně nenašel.
19
Ve středu hřiště svedl těžký souboj domácí Jo Inge Berget s Ivanem Rakitićem. Domácí záložník se nakonec prezentoval nedovoleným zákrokem.
17
Chorvatsko se po zisku míče dostalo ke kombinaci na útočné polovině. Luka Modrić hledal křížnou přihrávkou opět Manžukiće. Útočník Juventusu však svůj náběh špatně načasoval.
16
Na pravé straně dostal hodně prostoru Dario Srna, který svým nadýchaným centrem hledal ve vápně Mandžukiće. Výborně však zapracoval stoper Hovland, který míč odhlavičkoval.
13
Na trávníku zůstal ležet Luka Modrić, kterého poslal k zemi Markus Henriksen. Maďarský rozhodčí Viktor Kasai však zůstává pouze u slovní domluvy, žádná karta pro hráče AZ Alkmaar nepřišla.
12
Chorvatsko se dostalo po delší době na útočnou polovinu! Luka Modrić si dobře pohlídal míč a posílal pas na Maria Mandžukiće. Útočník Juventusu se však přes stoper Hovlanda nedostal k míči.
11
Následné standardní sitauce se ujal domácí Vegard Forren, který to zkusil přímo, nicméně jeho pokus hostující obrana odvrátila.
10
Domácí kapitán Per Skjebred si to namířil přímo do středu hřiště, kde jej poslal k zemi Marko Pjaca, což je velké překvapení v sestavě Chorvatska. Mladý záložník Dinama Záhřeb.
9
Zatím sledujeme velmi vyrovnaný průběh utkání! Oba týmy mají lehké problémy v rozehrávce, což vede k častým ztrátám.
8
Domácí kapitán Per Skjebred se ve středu hřiště prezentoval nedovoleným zákrokem v souboji s Lukou Modrićem. Chorvatsko bude rozehrávat z vlastní poloviny.
6
Rozehrávky se ujal opět Stefan Johansen, který poslal svůj centr na hlavu Hovlanda, nicméně jeho pokus mířil nad branku.
5
V úvodu utkání jsou velmi aktivní domácí fotbalisté, kteří si vybojovali další rohový kop!
3
Prvního rohového kopu se ujal Stefam Johansen, který však svůj centr poslal na zadní tyč, kde jej odvrátila chorvatská obrana.
2
Norsko se poprvé v tomto zápase dostalo do postupného útoku. Středem hřiště postupoval Markus Henriksen, který se rozhodl ke střele. Ta byla zablokována a bude se zahrávat rohový kop!
1
Hlavní rozhodčí právě zahájil dnešní utkání! Úvodní výkop měli k dispozici fotbalisté hostujcíí Chorvatska, kteří tak mohou jít do prvního útoku.
1
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

Norsko: Nyland – Elabdellaoui, Hovland, Forren, Høgli – Skjelbred, Tettey, Johansen, Berget – Søderlund, Henriksen.
Náhradníci: Almenning Jarstein, Hansen – Linnes, S. Strandberg, Ødegaard, Aleesami, Nielsen, Jenssen, Nordtveit, Valon Berisha, Veton Berisha.

Chorvatsko: Subašič – Srna, Ćorluka, D. Vida, Vrsaljko – Pjaca, Modrić – Brozović, Rakitić, Perišič – Mandžukić.
Náhradníci: Vargić, L. Kalinić – N. Kalinič, Rebić, Kramarić, Lešković, Leovac, Badelj, Olić, Pranjić, Lovren, Caktaš.

Rozhodčí: Viktor Kassai – Gyorgy Ring, Vencel Toth (všichni Maďarsko).
První utkání

Chorvatsko:Norsko 5:1

Branky: 30. Brozović (Olić), 55. Perišič (Rakitić), 66. Olić, 87. Schildenfeld (Srna), 90+3. Pranjić – 81. Tettey (Samuelsen)

Chorvatsko: Subašič – Srna (C), Ćorluka, Vida, Pranjić – Brozović, Modrić – Perišič, Rakitić (76. Schildenfeld), Olić (70. Kramarić) – Mandžukić (88. Badelj).

Norsko: Nyland – Høgli, Forren, Nordtveit, Linnes – Skjelbred (C) (19. Samuelsen), Johansen, Tettey, Møller Dæhli (61. Nielsen) – Elyounoussi (80. Abdellaoue) – Ødegaard.
Chorvatsko

Chorvatští fotbalisté se ve zbývajících zápasech hraných na stadionech soupeřů musí obejít bez svých fanoušků. Svěřenci kouče Nika Kovaće se zatím mohou pyšnit výbornou ofenzivou, na kontě mají celkem šestnáct vstřelených branek a k tomu je tři inkasované góly. Poslední utkání odehráli Chorvati proti Ázerbájdžánu, na jehož půdě pouze překvapivě remizovali 0:0.
Norsko

Špice skupiny H je nesmírně vyrovnaná, první je Itálie, která má na svém kontě patnáct bodů. Následují Chorvati s bodovou ztrátou, třetí příčku okupují právě Norové se třinácti body. Na rozdíl od svých oponentů v boji o přímý postup dostává Norsko více branek, konkrétně jich inkasovalo 8. V posledním utkání, které se hrálo ve čtvrtek v Soffi, porazil tým ze Skandinávského poloostrova Bulhary 1:0, o jedinou branku se postaral Vegard Forren.
Příjemný fotbalový podvečer přeji všem fanynkám a fanouškům kvalitního fotbalu! Kvalifikace na EURO, které se příští rok koná ve Francii, pomalu, ale jistě vrcholí. V rámci skupiny H Norsko dnes na stadionu v Oslu přivítá Chorvatsko. Úvodní výkop je naplánován na 18:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.


Články odjinud