Kvalifikace na ME -  ONLINE PŘENOS -  Andorra : Albánie - 25. března 2019   20:45

Andorra
Andorra
0:3
(0:1)
Albánie
Albánie
21' Sadiku   • 88' Balaj   • 90+6' Abraši  (Memušaj)
Andorra
J. Gómes – Jesús Rubio, Llovera, Lima (C), San Nicolás – V. Rodríguez, Rebés, Vales (84. Pujol), Clemente (68. Cervós) – C. Martínez (73. Aláez), M. Vieira.
Pol – Cervós, Aláez, E. García, Sebastián Gómez, A. Martínez, S. Moreno, Aarón Sánchez, Pujol.
Glova – Ferenc, Kováč (všichni Slovensko)
Estadi Nacional (Andorra la Vella)
Albánie
Beriša – Aliji, Djimsiti, Ismajli, Hysaj (C) – Grezda (70. Balaj), Kaçe, Baša (88. Memušaj), Xhaka (67. Abraši) – Uzuni, Sadiku.

Držení míče: 31 % : 69 %.
Střely na branku: 0:4. Střely mimo: 4:6. Rohy: 2:2. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 24:10.
Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Albánie, která svého soupeře porazila poměrem 3:0. Druhý poločas byl z hlediska atraktivnosti hodně nezáživný, hodně dlouho dobu jsme čekali na první šanci. Celou dobu měla více ze hry Albánie, která se spíše snažila kontrolovat nadějný výsledek, což se dařilo, navíc své vedení v závěru utkání pojistila. Naopak výkon Andorry byl velice za očekáváním, útočná snaha byla nulová, hostující brankář Beriša nemusel ani jednou zasahovat. Albánie si tak odváží velice cenné tři body.
90+6'
90+6'
Albánie právě vstřelila branku!
Tak ještě jedna branka pro Albánii! Hostujícímu celku se podařilo vybojovat standardní situaci, ke které se postavil Memušaj, jehož rána nakonec skončila na brankové konstrukci. Jako první se k dorážce dostal AMIR ABRAŠI, jenž hlavičkou zacílil do prázdné branky.
90+4'
Nyní je míč na levé straně hrací plochy, kde s ním operuje hostující Ismajli.
90+3'
V závěru utkání jsme sledovali ještě jeden rohový kop, na který si naskakoval Djimsiti. Jeho hlavičku ale Gómes dokázal zneškodnit.
90+2'
Dnešní utkání se spíše jen dohrává, na jakoukoliv další změnu skóre to moc nevypadá. V tuto chvíli sledujeme bitvu ve středu hrací plochy.
90+1'
Beriša si po delší době vyzkoušel rozehrávku od své branky, krátce poté se k odraženému míči dostal Lima, který po odskoku balónu musel faulovat.
90'
Druhý poločas bude nastaven o o pět minut.
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby, o vítězi zápasu je rozhodnuto. Určitě můžeme počítat s nastaveným časem.
88'
Je tu rozhodující branka tohoto zápasu! Jeden z domácích hráčů chyboval v rozehrávce, přihrávku totiž poslal na nohu napadajícího BEKIMA BALAJE, který tak mohl pelášit na brankáře Gómese. Razantní rána nakonec olízla nohu brankáře, avšak i přesto míč skončil v domácí svatyni.
88'
Střídání v týmu Albánie: ze hřiště odchází Migjen Baša, přichází Ledian Memušaj.
85'
Po hodně dlouhé době jsme sledovali střelecký pokus Arménie. Za pokutovým územím se totiž dokázal otočit Cervós, který i přesto zamířil daleko vedle.
84'
Střídání v týmu Andorra: ze hřiště odchází Marc Vales, přichází Marc Pujol.
83'
Nakonec je tu žlutá karta pro hostujícího Abrašiho, navíc to vypadá, že se bude muset střídat.
82'
V bolestech zůstal ležet na zemi domácí záložník Vales, se kterým to nevypadá zrovna optimisticky. Dost možná to vypadá na vyhozené rameno.
82'
Žlutou kartu dostává Josep Gómes (Andorra).
81'
Do konce zápasu zbývá něco málo kolem deseti minut, domácí stále prohrávají o jednu branku. Beriša je i nadále bez práce, domácí se nemohou dostat k tlaku.
80'
Následně to po pravé straně zamýšlel domácí Rodríguez, který trefil pouze protihráče před sebou. Výsledkem je zisk autového vhazování zprava.
79'
Hysaj to od levé postranní čáry zkoušel překvapivou nabídkou na Sadikua, avšak míč skončil na noze protihráče. Záhy předvedl odkop od branky Beriša.
78'
Sadiku byl v tísni donucen ke zpětné přihrávce až na vlastní polovinu, což Albánii ale vadit nemusí. Naopak Ismajli čeká s míčem, což jeho celku vyhovuje.
77'
Djimsiti se nadechl k vyvezení míče na druhou stranu, avšak tento záměr si nakonec rozmyslel. Z jeho kopačky přiletěla prudká přihrávka, kterou Kace nezpracoval.
76'
Kace zkoušel zakroutit míč ke vzdálenější konstrukci, kam si z druhé vlny ještě nabíhal Balaj. Před ním zasahoval Llovera, který poslal míč do bezpečí.
75'
Akce středem hrací plochy byla zabržděná, mohl za to Uzuni, který místo přenesení hry čekal na podporu spoluhráčů, což bylo špatné řešení akce.
74'
Ke středovému kruhu si seběhl také střídající Abraši, který ihned na pravém křídle hledal Alijiho, jenž si ale nevěřil na průnik kolem rychlonohého Valese.
73'
Střídání v týmu Andorra: ze hřiště odchází Cristian Martínez, přichází Jordi Aláez.
73'
Žlutou kartu dostává Cristian Martínez (Andorra).
72'
Albánie opět v poklidu kombinovala na vlastní polovině, načež se míč přesunul také na druhou stranu, avšak Hysaj přihrával zpět na Djimsitiho.
71'
Záhy to Baša zkoušel kolmicí na Sadikua, jenž se na malý moment zjevil za obranou soupeře, avšak poté se mu nepodařilo kloudně přihrát Uzunimu.
70'
Střídání v týmu Albánie: ze hřiště odchází Eros Grezda, přichází Bekim Balaj.
69'
Na řadu přišel další nedovolený zákrok, tentokráte se provinil domácí Vieira, který při snaze zasáhnout míč trefil pouze hostujícího zadáka Hysaje.
68'
Střídání v týmu Andorra: ze hřiště odchází Ludovic Clemente, přichází Joan Cervós.
67'
Střídání v týmu Albánie: ze hřiště odchází Taulant Xhaka, přichází Amir Abraši.
64'
Hodně vysoká nabídka směřující na Vieiru nakonec skončila za brankovou čárou, což znamená jediné. Beriša se postaví k dalšímu odkopu od branky.
63'
Máme za sebou něco málo přes hodinu hry, druhý poločas zatím nenabízí nic moc nebezpečného. Albánie kontroluje hru, naopak domácí jsou neškodní.
62'
Přihrávka směřovala podél postranní lajny, načež na jistotu zasahoval hostující Aliji, který špičkou kopačky vypíchl hrací předmět zpět do zámezí.
61'
Na zemi se ocitl domácí obránce San Nicolás, který si dle výroku sudího přeci jenom vymodlil nedovolený zákrok. Andorra bude rozehrávat od autové čáry.
60'
Předchozí žlutá karta měla spíše červené zbarvení, Rubio šel do protihráče opravdu hodně ostrým způsobem. Kace je ale zdravotné zcela v pořádku.
59'
Žlutou kartu dostává Jesús Rubio (Andorra).
58'
Po delším časovém úseku se také domácí hráči přiblížili k pokutovému území, jenomže tam velmi dobře zasáhl Djimsiti, který otřel míč o protihráče.
57'
Od pravé postranní čáry ho rozehrával Aliji, který okamžitě oslovil vedle stojícího Grezdu, jenž bez delšího přemýšlení roztáhl hru na opačnou stranu.
56'
Po odehrání balónu se na hrací ploše ocitl Xhaka, hlavní sudí tak ponechal Albánii výhodu. Posléze se do kombinace zapojil také Hysaj, který vybojoval aut.
55'
Hostující obrana celkem dlouho pracovala s míčem na vlastní polovině, soupeř rozehrávku nikterak aktivně nenapadá, což je celkem překvapivé.
54'
Po pravém křídle si to namířil Uzuni, který si svůj záměr hodně rychle rozmyslel. Proti přesile by neměl šanci, proto vyprodukoval zpětnou přihrávku.
53'
Je tomu skutečně tak, Hysaj utrpěl v hlavičkovém souboji krvavé zranění, logicky tak musel za postranní čáru. Albánie bude chvíli hrát v početní nevýhodě.
52'
Vales se postavil zpět na nohy, avšak Hysaj stále leží na trávníku. Dost možná to vypadá i na nějaké krvavé zranění, střídat by se ale nemělo.
51'
Střet dvou protihráčů nakonec přinesl celkem tvrdou srážku, do akce tak musely lékařské personály obou celků. Trochu hůře to vypadá s Valesem.
50'
Poprvé si s míčem zahrál také hostující brankář Beriša, který rovněž chvíli váhal. Následně zkoušel hru přenést na druhou stranu, kde si faulem pomohl Hysaj.
49'
Následně si navedl míč na levou nohu Hysaj, který tak trochu nepochopitelně našel pouze náruč brankáře Gómese, jenž po chvilkové prodlevě vyhodil.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu jsme sledovali snahu Albánie, která se s vypětím všech sil dostala ke středovému kruhu, kde nyní kombinuje Kace.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost hosté, kteří budou pro změnu hrát zleva doprava.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nakonec nabídl jedinou branku, o kterou se postaral hostující forvard Sadiku, jenž využil velké hrubice domácího brankáře. Albánie měla v prvním poločase více ze hry, první vyložená šance přišla už po dvou minutách hry. Posléze se domácí obrana jevila dobrým dojmem, avšak inkasovaná branka přeci jenom přišla. Andorra zatím moc nehroží, Beriša si nepřipsal žádný složitější zákrok.
45'
44'
Aliji přihrával ke středu hrací plochy, kde se málem k míči dostal dotírající Vieira. Baša to zvládl na jedničku, v tísni ještě zvládl roztáhnout hru vlevo.
43'
Předávka míče v podání Baši skončila daleko za autovou čárou, Hysaj jeho nabídku moc nepochopil. Rubio se tak staví k provedení autového vhazování.
40'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude nastavovat.
39'
Hostující obrana na jistotu vyvezla balón ke středovému kruhu, kde došlo k roztažení hry. Uzuni si ale neporozuměl s Kacem, následovat bude odkop.
38'
Grezda se po zisku míče nadechoval ke kolmici, kterou nakonec zastavil Llovera. Andorra si kulatého nesmyslu moc dlouho neužila, opět s ním hraje soupeř.
37'
Rubio to zkoušel dalekonosnou nabídkou, kterou za sebe prodlužoval Baša. Za ním číhal napadající Vieira, jenž ještě otřel míč o protihráče – aut.
36'
Grezda ještě celou akci šperkoval přihrávkou vedle sebe na Sadikua, který mu vracel do těžké pozice. Nakonec si domácí celek vybojoval autové vhazování.
35'
Albánie tak v poklidu přešla s míčem na útočnou polovinu, kde si hned několikrát vyměnila balón. Následý pas našel Sadikua, kterému střela nesedla.
34'
Martínez ani tentokráte nevyhrál hlavičkový souboj, po kterém přišel další faul ze strany domácího celku. Ani tentokráte hlavní sudí neodpískal.
33'
Málem to bylo o dvě branky! Uzuni posílal míč pod sebe, přičemž odraz balónu hrál do karet Xhakovi, jenž na dlouhou nohu nedopravil míč do sítě.
32'
Zdálo se, že si Ismajli pomohl dalším faulem, avšak tentokráte sudí nechal pokračovat ve hře. Sadiku se ale v době přihrávky nacházel v ofsajdu.
31'
Na zemi se ocitl Uzuni, který si nedovolený zákrok vymodlil. Gómes tak mohl odkopávat od své branky, jeden z jeho kolegů pouze prodlužoval do autu.
30'
Na řadu tak přišla další standardní situace, tentokráte z většího úhlu. K míči se postavil Kace, jehož centr nakonec vyboxoval domácí brankář Gómes.
29'
Následovala kombinace po levém křídle, kde byl nedovoleným zákrokem zastaven Grezda. Provinil se Rubio, jenž zatáhl protihráče za dres.
24'
Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku, která nám nabídla jedinou branku. V tuto chvíli se hra hodně vyrovnala, k vidění není nic závratného.
23'
Krátce poté se Bašovi nepodařilo úspěšně přenést hru na pravou stranu, kde se měl nacházet obránce Hysaj. Míč pouze doplachtil do zámezí.
22'
Tohle byla hodně laciná branka z pohledu domácího celku, Andorra tak bude muset vyrovnat. Domácí hráči se okamžitě usadili na polovině soupeře.
21'
Máme tady úvodní branku tohoto zápasu! Nejprve hosté zahrávali první rohový kop, který se ale nepovedl. Následně domácí brankář nepředvedl vůbec dobrý odkop, naopak přeposlal míč na kopačku ARMANDA SADIKUA, který v poklidu zamířil do opuštěné branky.
20'
Albánie se rozhodla přenést hru na pravou stranu, odkud to centrovanou nabídkou zkoušel Grezda, jehož centr doplachtil na kopačku obránce Limy.
19'
Po dlouhé době si s míčem zahrál také hostující brankář Beriša, který rozehrál odkopem na druhou stranu. Jeho celek nakonec vybojoval aut.
18'
Na druhé straně ještě celou situaci dohrával Vieira, který místo míče trefil protihráče. Albánie rozehrála narychlo po zemi, u balónu je obránce Hysaj.
17'
Obrannou povinnost si před malým momentem splnil Llovera, který sice odklidil míč. Poté si hodně tvrdým zákrokem pomohl Baša, jenž fauloval.
16'
Míč za sebe prodlužoval Kace, který se snažil oslovit Uzuniho, kterého ale fauloval jeden z protihráčů. Hra musela být opět přerušena, míč pro hosty.
15'
Celou situaci ještě dohrával právě Martínez, kterému se nepovedlo nasadit jesličky protihráči. Navíc to bylo s faulem, je pískáno ve prospěch Albánie.
14'
Na pořadu dne byl volný kop pro Andorru. U míče se sešla hned dvojice hráčů, přičemž to centrem zkoušel Martínez, který našel pouze Uzuniho.
13'
Sled nedovolených zákroků pokračuje, tentokráte se na zemi ocitl rozehrávající Xhaka, kterého nevybíravě dohrál jeden z napadajících protihráčů.
12'
Aby toho nebylo málo, tak přišel na řadu útočný faul, který vyprodukoval hostující forvard Sadiku, jenž uvnitř pokutového území doslova zboural Limu.
11'
Přenesení hry mělo na levém křídle najít Alije, před kterým na jistotu zasahoval Rubio. Domácí si míče moc neužili, hraje s ním opět soupeř.
10'
Albánie se dokázala prokombinovat z přehuštěného prostoru, načež to hostující celek zkoušel přes levé křídlo, kde rovněž číhala přesila protihráčů.
9'
Kapitán Lima si vzal na starost rozehrávku volného kopu, který posílal do pokutového území, kde ve vzdušném prostoru kraloval obránce Ismajli.
8'
Domácí brankář Gómes tak mohl odkopávat od své branky, přičemž hrací předmět poslal na pravou stranu hrací plochy, kde fauloval hostující Grezda.
7'
Logicky tak přišla na řadu standardní situace, ke které se postavil Kace. Jeho vzdušná nabídka nebyla špatná, avšak skončila pouze v zámezí.
6'
Žlutou kartu dostává Ildefons Lima (Andorra).
5'
Nyní přišel nedovolený zákrok z domácí strany, postaral se o něj obránce Lima, který si počínal hodně agresivně. Uvidíme, zda se bude poprvé žlutit.
4'
Následně si ke středu hrací plochy seběhl hostující Grezda, kterému se kolmicí nepodařilo oslovit kolegu Sadikua. Naopak na jedničku zasáhl Llovera.
3'
Hned v úvodu tohoto zápasu jsme sledovali vyloženou šanci, jeden z hráčů Albánie trefil pouze brankovou konstrukci.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali domácí hráči, kteří budou hrát zleva doprava.
1'

Andorra: J. Gómes – Jesús Rubio, Llovera, Lima (C), San Nicolás – V. Rodríguez, Rebés, Vales, Clemente – C. Martínez, M. Vieira.
Náhradníci: Pol – Cervós, Aláez, E. García, Sebastián Gómez, A. Martínez, S. Moreno, Aarón Sánchez.

Albánie: Beriša – Aliji, Djimsiti, Ismajli, Hysaj (C) – Grezda, Kaçe, Baša, Xhaka – Uzuni, Sadiku.
Náhradníci: Hoxha, Selmani – Abraši, Abazaj, Ar. Ajeti, Balaj, Balliu, Mihaj, Memušaj, Qose, Traši, Veseli.

Rozhodčí: Glova – Ferenc, Kováč (všichni Slovensko).
Albánie

Na opačné straně stojí fotbalisté Albánie, které to mají tak trochu podobně. Postup se zřejmě očekávat nedá, avšak překvapení se klidně může stát. Ani Albánii se první zápas moc nepovedl, tento celek totiž na vlastním stadionu hostil reprezentaci Turecka, která si rovněž odvezla vítězství 2:0. První branku si Turecko přichystalo po dvaceti minutách hry, následná pojistka přišla v úvodu druhého poločasu, načež to Albánie měla hodně složité. Avšak Albánie měla v tomto utkání výrazně navrch, na svého soupeře vypustilo hned dvanáct střel, přičemž soupeř vypálil pouze třikrát, přičemž hned dvakrát skóroval.
Andorra

Fotbalisté Andorry určitě nebudou favoritem celé skupiny, spíše ba naopak. Andorra se bude snažit překvapit, avšak první skupinové utkání se jí zrovna nevyvedlo. Andorra totiž změřila síly s nevyzpytatelným Islandem, který se nakonec radoval z vítězství 2:0. První branka tohoto zápasu přišla po necelých dvaceti minutách hry, naopak ta druhá byla k vidění deset minut před koncem zápasu, čímž Island rozhodl o osudu tohoto zápasu. Andorra celé utkání tahala za kratší konec, dohromady vypustila pouze čtyři střelecké pokusy, přičemž pouhé dva směřovaly na branku soupeře.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Kvalifikace ME je v plném proudu, my budeme společně sledovat souboj mezi Andorrou a Albánií.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.