Kvalifikace na ME -  ONLINE PŘENOS -  Arménie : Bosna - 8. září 2019   15:00

Arménie
Arménie
3' Mchitarjan (Barseghjan) • 66' Mchitarjan (Hambardzumjan) • 77' Mchitarjan (Hambardzumjan) • 90+5' Lončar(vl.)
4:2
(1:1)
Bosna
Bosna
13' Džeko  (Gojak) • 70' Gojak  (Kolašinac)
Arménie
Ajrapeťan – Hambardzumjan, Harojan, Išchanjan, K. Hovhannisjan (83. A. Hovhannisjan) – Hovsepjan (79. Vardanjan), Mchitarjan (C), Mkrtčjan (75. Grigorjan) – Barseghjan, Ghazarjan, Adamjan.
Bastien – Zakrani, Haquette
Stadion republiky Vazgena Sargsjana, Jerevan
Bosna
Šehić – Todorović (85. Bajić), Bičakčić, E. Zukanović, Kolašinac – Cimirot, Pjanić, Bešić (80. Lončar) – Višća (64. Duljević), Džeko (C), Gojak.

Z tohoto parádního mače je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 43 % : 57 %.
Střely na branku: 11:9. Střely mimo: 7:8. Rohy: 4:5. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 9:12.
Arménie se díky výsledku 4:2 vrátila do hry o postup na evropský šampionát. Z třetího místa ztrácí na druhé Finy tři body a navíc ji může těšit, že Seveřané budou ještě dnes hrát proti favorizované Itálii. Naopak pro Bosnu znamená dnešní porážka obrovský problém, po šesti zápasech má na kontě jen dvě výhry a pětibodovou ztrátu na postup.
To byl zápas! Týmy Arménie a Bosny odehrály v Jerevanu senzační útočnou partii, která ani minutu nenudila. Bezbrankové skóre platilo jen do třetí minuty, kdy nejprve Džeko trefil tyč a z protiútoku skóroval Mchitarjan. Kapitán Bosny na svůj třetí kvalifikační gól přesto nemusel čekat dlouho, když o deset minut později zužitkoval centr Gojaka. Ještě mnohem zajímavější byla druhá půle, kterou Arménie odstartovala desetiminutovým tlakem a takřka nekonečnou salvou dalekonosných střel. Svůj druhý gól dal Mchitarjan v 66. minutě, jenže hosté zásluhou Gojaka opět rychle odpověděli. O to samé se pokoušeli i po trefě Hambardzumjana, jenže celá řada šancí gólem na 3:3 neskončila. Smolný závěr zápasu z pohledu Bosny korunoval v nastaveném čase vlastenec Lončara. Znovu u toho byl Henrich Mchitarjan, který se tak velkým dílem podílel na všech čtyřech gólech vítězného týmu.
90+6'
90+6'
Z Cimirotova centru nedokázal Džeko pořádně hlavičkovat. Balón si sebral Ajrapeťan a počkal si na závěrečný hvizd, který odšpuntoval obrovskou radost!
90+5'
Arménie právě vstřelila branku!
Tak tomu se říká malá sportovní tragédie pro STEFANA LONČARA! Záložník Bosny zkazil poměrně jednoduchou přihrávku na útočné polovině. Poté se sice dobře vrátil s rychlým brejkem Arménie, jenže si mešikovně srazil Mchitarjanův pas podél brankové čáry do vlastní sítě.
90+4'
Dobrý obranný skluz od Išchanjana malinko přibrzdil další bosenský nápor. Mezitím se dlouhý nastavený čas přehoupl do druhé poloviny.
90+3'
Velká radost na tribunách a zároveň úleva na domácí střídačce. Pjanić chtěl zachránit bosenský útok, ale přitom fauloval Ghazarjana.
90+2'
Teď už je to samozřejmě hra jen na jednu branku. Arménie brání v hodně zataženém bloku a jen čeká, s čím hosté přijdou.
90+1'
Další velká šance na vyrovnání! Duljević přesměroval neposedně skákající balón na pravý kraj pokutového území, odkud to zkusil Gojak a jen o centrimetry přestřelil Ajrapeťanovu bránu.
90'
Času na vyrovnání má Bosna ještě habaděj. K pochopitelné nelibosti domácích fanoušků se nastavuje celých šest minut!
89'
Nepříjemná situace pro Ajrapeťana, který musel jistit Lončarův centr padající na břevno. Gólman Arménie se při dopadu možná trochu ztratil a vynutil si ošetření.
88'
Zukanovićova žíně z velké dálky proletěla nad brankou. Tu na opačném konci hřiště netrefil ani Ghazarjan, který zleva těsně minul vzdálenější tyč.
87'
Málem bylo vyrovnáno! Edin Džeko se pěkně uvolnil na levém křídle, odkud přesně přihrál na Ermina Bičakčiće, ovšem Ajrapeťan se proti pohotové střele blýskl fantastickým reflexivním zákrokem.
86'
Lončarův centr těsně bráněný Bajić nezkrotil. Poblíž stojící arménský obránce srazil balón na roh, ze kterého nic nebezpečného nevzniklo. Rodící se brejk utnul Šehić, který se zjevil až na půlící čáře.
85'
Střídání v týmu Bosna a Hercegovina: ze hřiště odchází Darko Todorović, přichází Riad Bajić.
85'
Aram Ajrapeťan mohl díky zkaženému centru v klidu vykopávat. Přitom okatě zdržoval a řekl si o žlutou kartu.
84'
Bosňané trpělivě kombinují na vlastní půlce a pomalu se snaží nalézt nějakou skulinku v domácí obraně. Takovýto obrázek dnes k vidění téměř vůbec.
83'
Střídání v týmu Arménie: ze hřiště odchází Kamo Hovhannisjan, přichází Arman Hovhannisjan.
82'
Ajrapeťan bleskově přečetl dlouhý pas za obranu a po výběhu do strany se dostal k míči ještě před dobíhajícím Amerem Gojakem.
81'
Arménie by potřebovala zběsilé tempo trochu uklidnit. Paradoxně ji tak přišlo vhod drobné zranění Kama Hovhannisjana, který je právě ošetřován.
80'
Střídání v týmu Bosna a Hercegovina: ze hřiště odchází Muhamed Bešić, přichází Stefan Lončar.
79'
Střídání v týmu Arménie: ze hřiště odchází Rumjan Hovsepjan, přichází Erik Vardanjan.
78'
Bosna ztratila kontrolu nad míčem pár vteřin po rozehrávce. Trest v podobě čtvrté inkasované branky ale nepřišel, Adamjan z dvaceti metrů vystřelil jen propagačním způsobem.
77'
Tenhle extrémně útočný zápas bude ještě zajímavý, domácí čtvrthodinu před koncem potřetí vedou! Znovu u toho nechyběl Hendrich Mchitarjan, který dostal přesný balón na levou stranu. Fantasticky načasovaný i umístěný centr od něj dostal HOVHANNES HAMBARDZUMJAN a na zadní tyči mazácky zvedl míč nad přesunujícího se gólmana.
75'
Střídání v týmu Arménie: ze hřiště odchází Karlen Mkrtčjan, přichází Artak Grigorjan.
75'
Aram Ajrapeťan musel zasahovat až o pár vteřin později. Právě Edin Džeko jej vyzkoušel střelou z jednadvaceti metrů, která také nebyla těžká na chycení.
74'
Gojak centroval z pravé strany do míst, kde tušil Džeka. Ten ale přibíhal z velké dálky a ke střele, která by připomínala první bosenský gól, se nedostal.
73'
Arménský útočník Sargis Adamjan je dnes takřka neviditelný. Teď o sobě dal vědět alespoň přízemní střelou zpoza vápna, se kterou si Šehić snadno poradil.
72'
Bičakčić šel ve vápně do riskantního skluzu, při kterém asi trefil nohy ochotně padajícího Džeka. Útočník AS Řím získal místo penalty žlutou kartu za simulování. Za následné protesty byl navíc napomenut i Pjanić.
71'
Zběsilé tempo a hra plná šanci zřejmě neskončí. Mchitarjan pěknou průnikovkou našel Ghazarjana, který střílel z úhlu do připraveného gólmana.
70'
Bosna právě vstřelila branku!
Ani v tomto případě se Arméni neradovali z vedení dlouho! Sead Kolašinac měl hodně prostoru na levém křídle. Džeko na jeho centr nedosáhl, což Bosňanům ve finále pomohlo, protože za ním ještě čekal AMER GOJAK a ten velmi jednoduše zavěsil.
69'
Menší zmatky v domácí obraně ještě chvíli trvaly. Vysvobození pro Arménii přišlo až díky nařízenému odkopu od Ajrapeťanovy branky.
68'
Kamo Hovhannisjan ubránil Todoroviće za cenu rohového kopu, s jehož ubráněním neměli domácí žádné problémy. Ty přišly až po autu Todoroviće, kdy Gojak nebezpečně nabízel míč před branku, ale tam neměl jediného spoluhráče.
66'
Domácí se zaslouženě vrací do vedení! Hovhannes Hambardzumjan na hranici vápna nezpracovával spoluhráčovu přihrávku a z jedničky ji prodloužil na HENRICHA MCHITARJANA. Ten se zjevil sám před Šehićem a zblízka ho překonal tvrdou ranou do horní části branky.
65'
Edin Džeko dostal míč do vápna, odkud ho vracel na Cimirota, ale tomu se střela z nějakých jednadvaceti metrů vůbec nepovedla.
64'
Střídání v týmu Bosna a Hercegovina: ze hřiště odchází Edin Višća, přichází Haris Duljević.
63'
Višća sklepl dlouhý nákop na Džeka, který ještě předal míč dobíhajícímu Gojakovi. Ten se díky své rychlosti dostal za obranu, ale na poslední překážku v podobě Ajrapeťana nevyzrál!
62'
Višća dnes není vidět tolik, jako před pár dny proti Lichtenštejnsku. Nyní se dobře nabídl Kolašinacovi, jenže nepovedeným centrem z okraje šestnáctky daroval Ajrapeťanovi odkop od branky.
61'
Z podobné vzdálenosti to zkusil i Hambardzumjan, jehož ránu srazil Zukanović na Mkrtčjana. Ani ten nic nevymýšlel a pálil zpoza vápna do dobře postaveného Šehiće.
60'
Miralem Pjanić to zkusil z dobrých třiceti metrů, jenomže balón proletěl hodně vysoko nad břevnem Ajrapeťanovy brány.
59'
Pjanić zvolil nahrávku na Gojaka, kterého na ose hřiště okamžitě zastavil Harojan. Znovu to bylo z faulem, který už znamená nadějný přímý kop.
58'
Hosté budou mít šanci na reparát. Po faulu hodně aktivního Barseghjana na Kolašinace rozehrávají z blízkosti půlící čáry.
57'
Až po více než jedenácti minutách druhé půle se i Bosna a Hercegovana podívala na útočnou polovinu. Nákop Bičakčiće však Džeko nedokázal zpracovat.
56'
Další útočná vlna na sebe nenechala dlouho čekat. Ghazarjan zleva přihrál do druhé vlny, kde byl úplně volný Barseghjan, jenže levačkou z osmnácti metrů znovu minul.
55'
Arménie po změně stran pálí doslova ze všech pozic. Ghazarjan však neměl ani teď natolik dobře seřízenou mušku, aby musel Šehić zasahovat.
54'
Ghazarjanův centr však neproletěl přes úroveň bližší tyče. Hráči v červených dresech se kvůli tomu museli vrátit o několik desítek metrů.
53'
Ještě jeden pokus zpoza vápna od Ghazarjana, který byl sražen Zukanovićem na rohový kop. Za ohlušující atmosféry bude opět kopat domácí desítka.
52'
Bosna se opět dostala do nesnází. Hodně zatažený blok zkusil střelou z dálky překonat Tigran Barseghjan, ovšem rozměry branky mu byly malé.
51'
Hosté zmíněný roh ubránili, ale pak hrubě zkazili rozehrávku. Mchitarjan se zničehonic ocitl v přečíslení tři na dva, které zleva zakončoval Hovsepjan, jenže technickou střelou překopl zadní tyč.
50'
Domácí se přesunuli na pravou stranu, kde měl Barseghjan moře prostoru na střelu z dálky. Tu ze své kopačky i vyslal, ale připravený Šehić vyrazil tvrdou ránu na roh.
49'
Nákop Hovhannisjana sebrali Bosňané, kteří chtěli dlouhým nákopem vysunout Džeka, ale ten byl přistižen v postavení mimo hru.
48'
Arménie ale pokračuje v aktivním stupu do druhého poločasu. Hosté byli znovu dvakrát donuceni odkopnout balón za postranní čáru. Žádné šanci ale nečelili, protože Ghazarjan nezvládl centr.
47'
Hosté ještě na vlastní polovině míč ztratili. Žádné větší následky to pro ně ale nemělo, protože Ghazarjanův pokus po následném vhazování neprošel přes Višću.
46'
Rozehrávající obránci Bosny se dostali pod nepříjemný tlak napadajících protihráčů. Napomohl tomu i Šehić, který měl možnost odpálit balón do středu hřiště, ale místo toho zvolil jen krátký pas na stopera.
46'
Je za námi první poločas, který byl zajímavý od samotného začátku. Edin Džeko trefil už ve třetí minutě tyč, načež z protiútoku otevřel skóre Mchitarjan. O chvíli později se ale prosadil i druhý hráč s kapitánskou páskou, Edin Džeko si zkušeně našel Gojakův centrovaný balón a z bezprostřední blízkosti vyrovnal. Arméni postupem času ztráceli vítr z plachet a čím dál více se museli věnovat bránění. Šance Bešiće a Džeka ze závěru poločasu gólem ale neskončily, takže se do šaten odchází za stavu 1:1.
45+1'
45+1'
Po delší době se do hry zapojil také bosenský gólman Šehić, který po centru z pravé strany poměrně snadno zastavil hlavičku Tigrana Barseghjana.
45+1'
Bešić ve středovém kruhu neměl šanci dosáhnout na balón vedený Mkrtčjanem. Proto se rozhodl jít do skluzu, za který vyfasoval žlutou kartu.
45'
Nastavuje se jediná minuta.
44'
Hra je poprvé přerušena na delší časový úsek. Na hrací ploše totiž zůstává ležet jeden z domácích hráčů.
43'
Mkrtčjan byl faulován napadajícím Cimirotem. Hambardzumjan bleskově rozehrál na levý kraj hřiště, ale bosenské fotbalisty tím nijak nepřekvapil.
42'
Obránci Arménie dali hodně prostoru největší hrozbě v podobě Edina Džeka. Ten po centru Pjaniće centroval úplně volný, ale Ajrapeťanovu branku o kousek minul.
41'
Aram Ajrapeťan trestuhodně nezpracoval malou domů od Hambardzumjana a doslova daroval Bosně rohový kop.
39'
Zdvojený Barseghjan ztratil míč na útočné polovině. Do rychlého kontru se díky tomu vydal Bešić, ovšem Ajrapeťan mu po zmenšení střeleckého úhlu velkou šanci zneškodnil.
38'
Pjanić měl u rohu šestnáctky na výběr mezi střelou a centrem. Nakonec zvítězila první varianta, ale hráč Juventusu trefil jenom boční síť.
37'
V současnosti probíhá asi nejdelší pasáž bez jakéhokoliv zakončení. Bosna si přesto vytvořila územní převahu, která bude pokračovat přímým kopem za faul Harojana na Kolašinace.
36'
Edin Džeko prodlužoval nákop Pjaniće za sebe, kde zřejmě očekával přítomnost Edina Višći. Ve skutečnosti tam ale byl jenom jeden muž v arménském dresu.
35'
Hambardzumjan na poslední chvíli dostoupil Kolašinace, který se už chystal poslat nebezpečný pas do ohně. Bosňané jenom vhazovali a sami se vrátili až ke středovému kruhu.
34'
Držení míče: 45% – 55%.
33'
Také na straně Arménie už svítí první žlutá karta. Za překaženou narážečku a faul na Pjaniće byl potrestán Gevorg Ghazarjan.
32'
Pro domácí výběr všechno dobře dopadlo. Centr Pjaniće byl odvrácen do míst, odkud přišel nákop do Džekova ofsajdu.
31'
Kolašinac podpořil ofenzívu a získal pro hosty standardní situaci. U levé postranní čáry ho zezadu poslal na zem Tigran Barseghjan.
30'
Ghazarjan ze standardní situace nic nevymyslel. Nákop z hloubi pole byl vysoký tak akorát na to, aby si pro něj došel Ibrahim Šehić.
29'
Snad poprvé v utkání tempo hry malinko opadlo. Bosňané jsou nalezlí na domácí rozehrávce, jež kvůli tomu trvá déle, než bylo dosud obvyklé. Arménii pomohl až faul Kolašinace na Barseghjana.
27'
Rozhodčí pustili více než hraniční zákrok Cimirota na Barseghjana. Bosňané mohli vyrazit do nezformované obrany, ovšem rychlý brejk zakončila jen neškodná střela Višći.
26'
Domácím nevyšel nákop ze středu hřiště, nicméně po autovém vhazování Darka Todoroviće ztratili balón také hráči Bosny.
25'
V pětadvacáté minutě je poprvé vytažená žlutá karta. Viděl ji Edin Višća, který zezadu dost zbytečně dohrál přihrávajícího Ghazarjana.
24'
Ibrahim Šehić všechno vyřešil bez pomoci spoluhráčů. Před Adamjanem stáhl centr z levé strany do svých dlaní.
23'
Barseghjan se u rohu vápna prosmýkl mezi dvěma obránci, ale přes Todoroviće míč před branku nedostal. Je z toho rohový kop.
22'
Gojak využil volnějšího prostoru ke střele z nějakých pětadvaceti metrů. Kop mu ale vůbec nesedl a balón se málem ani nedošoural do míst, které má pod palcem Ajrapeťan.
21'
Milimetrově přesné přenesení hry našlo na levé straně Sargise Adamjana, který v souboji jeden na jednoho čelil Todoroviće, ale ten na hranici vápna zkušeně doprovodil balón za koncovou čáru.
20'
Višća měl ve vápně k dispozici dva spoluhráče. Jedním z nich byl samozřejmě Džeko, ale gólman Ajrapeťan k němu centrovaný balón nepustil.
19'
Arménský kapitán Mchitarjan potáhl balón po pravé straně. Neměl ale velkou podporu od spoluhráčů a centr navíc hodně pokazil.
18'
Hovsepjan v souboji rameno na rameno fauloval Džeka, nicméně Gojak po rozehrávce Pjaniće míč na levém křídle ztratil.
17'
I tento roh zrealizoval Ghazarjan, který pak fandil střele zpoza vápna od Mchitarjana. Té však scházela přesnost a Šehić zůstal v klidu.
16'
Právě Tigran Batseghjan kopal standardní situaci za faul Zukanoviće a svým nákopem získal rohový kop.
15'
Hosté vytěžili ze své akce po pravé straně rohový kop. Pjanićův centr byl ubráněn a resultoval z něj rychlý brejk Arménie, který však zůstal kvůli důraznému zákroku na hranici vápna nezakončen.
14'
Arméni se pokusili rychle odpovědět. O zajímavou střelu z dálky se postaral Karlem Mkrčjan, ale ideálně postavený Šehić odmítl pustit balon do sítě.
13'
Ve třinácté minutě je vyrovnáno na 1:1! Gojak dostal míč do běhu na levém kraji hřiště, odkud odcentroval přes Hambardzumjana a přesně na pravačku nepokrytého EDINA DŽEKA, který z prvního doteku ukázal svůj instinkt gólového zabijáka.
12'
Darko Todorović dělal co mohl, aby na pravé autové čáře udržel míč ve hřišti. Byla mu však odpískána ruka, po které se mával ofsajd Ghazarjana.
11'
Cimirot vybojoval míč poblíž půlící čáry, jeho spoluhráči chtěli přenést těžiště hry doprava, ale tam jejich snažení přerušil Kamo Hovhannisjan.
10'
Hovhannes Hambardzumjan si zkušeně poradil před Džekem a neposedně skákající balón odhlavičkoval do náruče Ajrapeťana.
9'
Mchitarjanova nepřesná přihrávka putovala jen za koncovou čáru. Následuje odkop od branky Ibrahima Šehiće.
8'
Barseghjan šel na útočné třetin hřiště ostře do souboje s Bičakčićem. Balón mu napůl odebral, ale bylo to za pomoci nedovoleného zákroku.
7'
Miralem Pjanić nebezpečně centroval do malého vápna. Balón jim ale proletěl bez toho, aby jej na zadní tyči číhající Bičakčić zasáhl.
6'
Po rozehrávce Harojana přišel jenom dlouhý nákop k Šehićovi. Jeho kolega Džeko byl posléze faulován na levém křídle Harojanem, takže se bude kopat standardní situace.
5'
Bešić zastavil rodící se protiútok tvrdým skluzem na Barseghjana, za který by od některých sudích jistojistě dostal i žlutou kartu.
3'
Nedáš – dostaneš! Domácí se už ve třetí minutě dostávají do vedení! Barseghjanův nenápadný centr propadl přes Zukanoviće na úplně volného HENRICHA MCHITARJANA, který dokonale využil toho, že měl obránce za svými zády, a po obejití gólmana jednoduše skóroval.
3'
Pjanić fanstatickým balónem za obranu nastartoval Edina Džeka, který v první velké šanci zápasu trefil pravou tyč Ajrapeťanovy branky!
2'
Úvodní výkop zápasu obstarali hosté, kteří nastupují v tmavě modrých, zatímco domácí v kompletně červených dresech.
1'

Arménie: Ajrapeťan – Hambardzumjan, Harojan, Išchanjan, K. Hovhannisjan – Hovsepjan, Mchitarjan (C), Mkrtčjan – Barseghjan, Ghazarjan, Adamjan.
Náhradníci: Beglarjan, Ajvazov – Calisir, T. Voskanjan, Grigorjan, Avetisjan, Vardanjan, Babajan, A. Hovhannisjan, Artak Jedigarjan, Ambarcumjan, Miranjan.

Bosna a Hercegovina: Šehić – Todorović, Bičakčić, E. Zukanović, Kolašinac – Cimirot, Pjanić, Bešić – Višća, Džeko (C), Gojak.
Náhradníci: Burić, V. Kovačević – Ćivić, Mihojević, Duljević, T. Šunjić, Bajić, A. Kovacević, Krunić, Lončar, Hadžič, Milošević.

Rozhodčí: Bastien – Zakrani, Haquette.
Vzájemné zápasy

23.03.2009 Bosna a Hercegovina – Arménie 2:1
05.09.2009 Arménie – Bosna a Hercegovina 0:2
15.10.2008 Bosna a Hercegovina – Arménie 4:1.
Arménie

Pokud se Arméni chtěli v těžké skupině J zapojit do postupového zápolení, tak nutně potřebovali zvládnout první dva zápasy proti Bosně a Finsku. Porážky 1:2 a 0:2 jim ale situaci výrazně zkomplikovali. Jiskřičku naděje Arménie zažehla díky výhrám 3:0 nad Lichtenštejnskem a 3:2 nad Řeckem, jenže po čtvrteční očekávané prohře 1:3 s Itálií klesli ve své kvalifikační grupě na čtvrté místo, ze kterého ztrácí na druhé postupové místo Finů těžko dostižitelných šest bodů. Po pěti zápasech má tento výběr skóre 8:9, nejlepším střelcem je se třemi góly zkušený útočník ruského Soči, Alexandr Karapeťan.
Bosna a Hercegovina

Hosté vstoupili do kvalifikace výhrou 2:1 nad svým dnešním soupeřem, nicméně po remíze 2:2 s Řeckem padli s Finskem a Itálií a pořádně si zkomplikovali boj o postup na evropský šampionát, neboť po polovině odehraných zápasů ztrácí z třetího místa na druhé Finy pět bodů. Před pár dny měli Bosňané pomyslný nůž na krku, protože si nesměli dovolit ztratit body s Lichtenštejnskem. Doma s ním ještě v 80 minutě vyhrávali jen 1:0, ale nakonec si připsali jasné vítězství 5:0. Žádný z Balkánců dosud neskóroval více než dvakrát, právě dva góly mají na kontě Višća, Džeko a Gojak.
Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu kvalifikace na mistrovství Evropy 2020. Od patnácti hodin se můžeme těšit na utkání mezi Arménií a Bosnou a Hercegovinou!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.