Kvalifikace na ME -  ONLINE PŘENOS -  Ázerbajdžán : Maďarsko - 8. června 2019   18:00

Ázerbajdžán
Ázerbajdžán
70' Emreli (Ramazanov)
1:3
(0:1)
Maďarsko
Maďarsko
18' Orban  (Dzsudzsák) • 53' Orban  (Baráth) • 71' Holman  (Kleinheisler)
Ázerbajdžán
S. Agajev – Krivocjuk, Mammadov, B. Husejnov, Medveděv (C) – Nazarov (86. Ru. Dadašov), Garajev, R. Almeida – Šejdajev, Re. Dadašov (60. Ramazanov), Emreli (74. Abdullajev).
K. Blom – B. van Dongen, J. Balder (vš. HOL)
Bakcell Arena (Baku)
Maďarsko
Gulácsi – Lovrencsics, Orban, Baráth, Korhut – Á. Nagy, Kleinheisler (72. Pátkai) – Dzsudzsák (C) (86. Németh), Szoboszlai (57. Holman), D. Nagy – Szalai.

To je z mé strany pro dnešek vše, děkuji Vám za pozornost a přeji hezký zbytek večera.
Držení míče: 58 % : 42 %.
Střely na branku: 2:7. Střely mimo: 4:5. Rohy: 1:6. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 12:18.
Je konec. Maďarsko vítězí a to s přehledem 3:1. Druhý poločas začal velkým tlakem hostů, ti se nakonec dočkali druhé branky a tu vsítil Orban. O několik minut později domácí začali hrát a dočkali se snížení na 2:1. Ovšem než se hráči Ázerbájdžánci vzpamatovali, prohrávali 3:1, díky trefě Hofmana, který završil debut v dresu Maďarska. Po gólové stránce to bylo vše, Ázerbájdžán tedy zůstává po dvou zápasech bez bodu, zatímco Maďarsko jde na vrchol tabulky. Ázerbájdžán čeká v úterý další těžký souboj se Slovenskem, tam budou bojovat o své první body. Maďarsko bude čelit též silnému Walesu. Hráčem utkání byl zvolen střelec dvou gólů Willi Orban.
90+3'
90+2'
Domácí to ještě zkoušeli. Z levé strany přilétl dobrý centr na zadní tyč, do hlavičky se opřel Ramil Šejdajev, jenže mířidla selhala a balón letěl vedle brány.
90'
Rozhodčí nastavuje ještě 3 minuty!
89'
Čerstvý Rufat Dadašov chtěl ukázat, že je lepší než jeho bratr Renat, jenže náběh o který se pokusil nebyl vůbec dobrý a nechal se vystavit ofsajdu!
87'
Tomu říkám nástup na hřiště. Krisztián Németh se na hrací ploše nestihl ani ohřát a už fauluje a dostává i žlutou kartu. Hlavní kouč se za něj zastal, ovšem rozhodčí ho vykázal na tribunu!
86'
Střídání v týmu Ázerbájdžán: ze hřiště odchází Dimitrij Nazarov, přichází Rufat Dadašov.
Střídání v týmu Maďarsko: ze hřiště odchází Balázs Dzsudzsák, přichází Krisztián Németh.
84'
Ázerbájdžáncům se utkání rychle krátí, hráči nejsou schopní odpovědět na rychlou třetí branku Maďarska a můžu asi říct, že utkání je již nejspíš rozhodnuté.
82'
Domácí se snažili ještě něco s výsledkem udělat, ale Dimitrij Nazarov nebyl schopný přihrát a vytvořit tak finální přihrávku do vápna, míč mu poté odebrali obránci v bílém.
79'
Kapitán hostujícího celku Balázs Dzsudzsák je dnes velmi hladový a po gólu neustále touží. Dnes měl již mnoho šancí, ale z té největší nastřelil pouze tyč. Momentálně střílel zpoza vápna, míč ale zavítal mezi diváky za bránou.
77'
Mihály Korhut měl v obraně problémy, nejdříve nedokázal na poprvé odstavit Medveděva, tudíž mohl proniknout do vápna, jenže na podruhé se mu to již podařilo.
76'
Před námi je posledních čtrnáct minut do konce základní hrací doby, uvidíme zda se Ázerbájdžánu podaří srovnat, nebo již Maďarsko utkání dotáhne do vítězného konce.
75'
Dimitrij Nazarov bojoval v chumlu obrany hostů, až se nakonec uvolnil a pokusil se o střelu, tu mu ale dobře zblokoval Botond Baráth.
74'
Střídání v týmu Ázerbájdžán: ze hřiště odchází Mahir Emreli, přichází Araz Abdullajev.
73'
Dávid Holman přišel na hřiště v 57. minutě a připsal si první start za národní tým v kariéře, o pár minut později se ale raduje rovnou z první branky v dresu Maďarska. Tomu říkám skvělý debut.
72'
Střídání v týmu Maďarsko: ze hřiště odchází László Kleinheisler, přichází Máté Pátkai.
71'
Maďarsko právě vstřelilo branku!
To je rychlovka! László Kleinheisler skvělou přihrávkou našel DÁVIDA HOLMANA, který následně perfektní ránou umístil míč pod břevno. Tomu říkám debut, rovnou i s gólem!
70'
Ázerbájdžán právě vstřelil branku!
Máme sníženo! Nejdříve se do střely z velkého úhlu opřel Agabala Ramazanov, ovšem jeho pokus vyrazil Gulásci, což byla chyba, protože na zadní tyči stál nehlídaný MAHIR EMRELI, který s klidem zakončil do odkryté sítě.
68'
Z levé strany přilétl centr na kopačku Agabala Ramazanova, který se pokusil o teč, jenže ta mu nevyšla podle plánů a míč doklouzal v malé rychlosti do zámezí.
67'
László Kleinheisler zbytečně zfauloval Emreliho a možná se měla pískat i penalta, protože faul byl malým kouskem ve vápně!
65'
O poločasové pauze jsem hovořil, že by se fauly mohly uklidnit, bohužel tomu tak není. Fauly stále pokračují a rozhodčí neustále píská do píšťalky, uvidíme kolik jich na konci bude dohromady.
64'
Velká škoda pro domácí! Mahir Emreli získal balón na levé straně, následně s ním putoval k bráně, jenže při předkopu dopředu míč zvedl a zasáhl ho rukou, tudíž musela být akce ukončena.
62'
Střelec dnešních dvou gólu fauluje, ovšem kartu nedostává. Richard Almeida bude zahrávat volný kop pro svůj tým.
61'
Maďarsko znovu zahrávalo přímý kop a znovu byl z cca 20 metrů. Za balón se postavil kapitán Balázs Dzsudzsák a zkusil střelu přímo. No ke gólu moc nechybělo, jelikož míč orazítkoval tyč!
60'
Střídání v týmu Ázerbájdžán: ze hřiště odchází Renat Dadašov, přichází Agabala Ramazanov.
59'
Žlutou kartu dostává Maxim Medveděv (Ázerbájdžán).
58'
Dávid Holman, toto jméno bude známé hlavně pro Slovenské fanoušky, jelikož je to hráč Slovanu Bratislava a právě tento hráč dnes debutuje za národní tým.
57'
Střídání v týmu Maďarsko: ze hřiště odchází Dominik Szoboszlai, přichází Dávid Holman.
55'
Maďarsko se po tlaku zaslouženě dostalo do dvoubrankového vedení. Obě branky dnes vsítil Willi Orban a je momentálně hrdinou své země!
53'
Je to již 2:0! Rohový kop, který měli hosté k dispozici směřoval na přední tyč, následně zde nastal velký zmatek před brankářem, až se najednou míč ocitl na brankové čáře, kde s klidem dorážel WILLI ORBAN!
52'
A další!! Po rohovém kopu hostů, přišla přihrávka na hranici vápna, kde si míč v klidu připravil László Kleinheisler, ovšem i jeho ránu do druhé šibenice vychytal Salahat Agajev! Ten momentálně velmi podržel tým.
51'
To byl zákrok!! Balázs Dzsudzsák zkusil střelu přímo na bránu, jeho bombu do šibenice mu však vymáchl ještě lepším zákrokem Salahat Agajev.
50'
Žlutou kartu dostává Dimitrij Nazarov (Ázerbájdžán).
50'
Mladíček Dominik Szoboszlai právě pro svůj tým vybojoval velmi nadějný přímý kop z cca 22 metrů! Garajev si odnáší žlutou kartu.
48'
Maďaři začínají velmi aktivně. László Kleinheisler se uvolnil a našel si dobrou střeleckou pozici. Jeho rána zpoza vápna nakonec plula těsně vedle levé tyče.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:04.
V nastaveném čase se již nic nestalo a rozhodčí tak ukončil první poločas. Úvod patřil Maďarsku, ti se také v 18. minutě dostali do vedení, po hlavičce Orbana. Domácí se následně snažili o vyrovnání, ale to né a né přijít. První poločas nám hlavně nabídl mnoho faulů, budeme tedy doufat, že po této stránce se utkání uklidní a budou nadcházet radši šance a góly.
45+2'
45'
Ázerbájdžánci to ještě zkouší. Po delší kombinaci nadešlo zakončení, do kterého se opřel Dimitrij Nazarov, jeho rána ale míjela branku!
44'
Mahir Emreli zkoušel centrovat z pravé strany, to si ale rychle rozmyslel a míč posunul na Medveděva, ten ale rychle a bez přemýšlení poslal míč za obranu, tam však nikdo v modrém dresu neběžel.
43'
Špatná rozehrávka domácích málem znamenala branku! Rahil Mammadov a Maxim Medveděv se špatně domluvili až se míč v blízkosti vápna dostal na kopačku Kleinheislera, a ten bez váhání vypálil. Jeho pokus však míjel branku.
42'
Pro Maďarsko nastala další standartní situace, za kterou se postavil Balázs Dzsudzsák a míč poslal na přední tyč, tam ale skvěle vyčkával Mahir Emreli a balón odkopl pryč.
40'
Ádám Szalai zkoušel centr z levé strany, jenže ve vápně byl připravený Badavi Husejnov a balón hlavičkou odvrátil do bezpečí.
39'
Žlutou kartu dostává Badavi Husejnov (Ázerbájdžán).
39'
S fauly se nám doslova roztrhl pytel. Badavi Husejnov ošklivě zfauloval Szalaie a okamžitě dostal žlutou kartu.
38'
Přímý kop byl opravdu mizerně zahraný. Místo přihrávky zvolil Dimitrij Nazarov střelu přímo, bránu však z velkého úhlu vůbec netrefil.
37'
Další faul hostů! Ramil Šejdajev dobře putoval po levé straně, tam ho ale nakonec nečestně odstavil László Kleinheisler a pro domácí je tu přímý kop!
36'
Dominik Nagy fauloval Nazarova a to i trochu kuriózně, jelikož při faulu se Nazarovovi vyzula kopačka a na hřišti chvilku běhal bez ní.
34'
Přihrávku poté získal na kopačku Anton Krivocjuk, ale ten se nacházel v ofsajdovém postavení.
33'
Velká škoda domácích! Ázerbájdžán zahrával rohový kop, který putoval na zadní tyč, tam byl úplně nehlídaný Ramil Šejdajev, ovšem místo střely ještě přihrával a to byla ta největší chyba!
32'
Znovu Balázs Dzsudzsák. Místo toho aby centroval do vápna, zvolil ještě přihrávku na Korhuta, ovšem to zřejmě očekával Husejnov a akci překazil.
31'
Tohle bylo pěkné. László Kleinheisler přesunul hru z pravé strany na levou a míč ihned získal na kopačku Balázs Dzsudzsák. Ten následně putoval k bráně domácích a zkusil vystřelit, jeho ránu ale dobře zblokoval Gara Garajev.
30'
Závěrečných patnáct minut do konce první části hry je před námi, uvidíme zda se ještě dočkáme nějaké té branky, nebo skóre zůstane stejné.
28'
Vzápětí na to, je tu i ostrý faul ze strany hostů. Dominik Szoboszlai úplně zbytečně vyprovokoval Almeidu a to před očima rozhodčích, takže je jasné že kartu ihned dostal.
27'
Žlutou kartu dostává Dominik Szoboszlai (Maďarsko).
26'
V hlavičkovém souboji mezi Garajevem a Orbanem, fauloval právě domácí hráč a možná může být rád, že odešel bez karty, protože Orbanovi mohlo klidně krvácet z hlavy.
25'
Ázerbájdžánci uklidňují hru a kombinují na své polovině, uvidíme, na jak dlouho toto tempo vydrží.
23'
Balázs Dzsudzsák se dostal do dobré střelecké pozice a k asistenci chtěl přidat branku, jeho pokus mu ale ještě lépe vychytal Agajev!
21'
Na levé straně u rohové praporku bojoval s míčem na kopačce Gergő Lovrencsics, následně se snažil o centr, ale jeho myšlenku mu překazil Maxim Medveděv.
20'
Vzápětí na to, se dopředu dostali domácí! Do vápna přilétl velmi dobrý centr, na který si ještě lépe sbíhal Dimitrij Nazarov, u balónu byl ale dříve brankář, který měl sice problémy, ale míč zachytl.
18'
A máme tu první branku!! Maďarsko nakonec zahrávalo přímý kop, který na sebe vzal kapitán Balázs Dzsudzsák a svůj centr poslal do středu vápna, kde si nejvýše vyskočil známý hráč Lipska WILLI ORBAN!
16'
Hosté teď nebyli spokojeni a já se ani nedivím! Balázs Dzsudzsák zkoušel centrovat dopředu, při odkopu mu ale do rány vstoupil Ramil Šejdajev a zahrál rukou, rozhodčí však nic nepískl.
15'
Dobrý pokus domácích. Z pravé strany přilétl do vápna dobrý centr na zadní tyč, kam si sbíhal, nebo spíše vyčkával Dimitrij Nazarov. Obránci si s ním ale ihned poradili.
13'
Hráči v bílém zatím velmi faulují a poněkud i zbytečně. Agrese se občas nevyplácí, Maďarsko je toho příkladem, všechny fauly totiž byly po ztrátě míče.
12'
Mahir Emreli držel míč na polovině Maďarska, hráče dostal až pod tlak, to se ale nelíbilo Nagymu a začal Emreliho atakovat, až ho nakonec zfauloval.
11'
Jedenáct minut za námi a na gól stále čekáme, nebo spíše čekáme i na první velkou šanci. Doufám, že se ji dočkáme co nejdříve.
10'
Dopředu dnes poprvé zavítali Ázerbájdžánci, jenže nákop, který provedl Ramil Šejdajev, nabíhající Emreli nezastihl.
9'
Ani druhý pokus Maďarsku nepomohl ke vstřelení gólu. Balón putoval na hranici vápna, kde se Orban snažil o zakončení, u toho ho však atakoval Husejnov, kterého poté srazil.
8'
Maďarsko znovu zahrávalo rohový kop, ten letěl na přední tyč, kde však Rahil Mammadov odkopl míč do zámezí a následuje tak druhý pokus.
7'
Útok Maďarska vypadal nadějně, jenže László Kleinheisler nedoloveným bráněním fauloval jednoho z obránců a celá akce tak končí.
6'
Domácí se zatím pouze brání. Maďarsko doslova dominuje, dočkáme se v blízké době první branky ?
4'
Maďarsko zahrávalo i první rohový kop. Roh byl rozehrán na krátko, míč si stejně na kopačce ponechal Ádám Nagy, ale špatným naznačením tečl míč do zámezí.
3'
Dominik Nagy žádal o přihrávku po pravé straně, tu také dostal, ovšem ihned k němu přiběhl jeden z obránců, a ten mu míč odkopl za postranní čáru.
2'
Pro hosty tu byl tedy první přímý kop z poměrně dobré vzdálenosti. Za balón se postavil Dominik Szoboszlai, který zkusil střelu přímo. Nakonec dal do rány velkou razanci a míč letěl pouze nad.
1'
O úvodní výkop se postarali Maďaři, následně přišel dlouhý nákop dopředu, jenže Ádám Szalai, který míč zpracovával, těžce dopadl.
1'
Hráči obou týmu již přicházejí na hřiště. Domácí nastupují v modrých dresech, hosté v dresech bílých.

Ázerbájdžán: S. Agajev – Krivocjuk, Mammadov, B. Husejnov, Medveděv (C) – Nazarov, Garajev, R. Almeida – Šejdajev, Re. Dadašov, Emreli.
Náhradníci: Balajev, Mahammadalijev – Rahimov, Abdullajev, Mahmudov, Ramazanov, Ejubov, Buludov, Ru. Dadašov, Babajev, Pašajev, Isajev.

Maďarsko: Gulácsi – Lovrencsics, Orban, Baráth, Korhut – Á. Nagy, Kleinheisler – Dzsudzsák (C), Szoboszlai, D. Nagy – Szalai.
Náhradníci: Dibusz, Kovácsik – Ferenczi, Vinícius, Németh, Kalmár, Pátkai, R. Varga, Holman, Kádár, Holender.

Rozhodčí: K. Blom – B. van Dongen, J. Balder (vš. HOL).
Vzájemná utkání

9.2.2011 – Ázerbájdžán – Maďarsko 0:2
8.9.1999 – Maďarsko – Ázerbájdžán 3:0
10.10.1998 – Ázerbájdžán – Maďarsko 0:4
10.9.1997 – Maďarsko – Ázerbájdžán 3:1
10.11. 1996 – Ázerbájdžán – Maďarsko 0:3
Maďarsko už má za sebou dva zápasy, z toho jeden proherní a jeden vítězný. První zápas byl ten proherní a to zrovna proti sousedům ze Slovenska

První poločas byl v rukách Slovenska, Maďaři se nemohli vůbec dostat do přesného zakončení, až to nakonec v 42. minutě trestal gólem Duda. Ve druhém poločase se ale vyměnily role a Maďaři byli na koni, góla však vsítit nedokázali, místo toho dokonce v 85. minutě inkasovali po střele Rusnáka. Maďarsko se ještě v závěru snažilo alespoň o gól, k tomu jim zabránila tyč.

Druhý zápas nastal proti silnému a favorizovanému Chorvatsku. Chorvati vstřelili velmi brzký gól a to už v 13. minutě po ráně zpoza vápna Rebiče. To však domácí nedostalo do kolen a o pár desítek minut bylo srovnáno po hlavičce Szalaie. Chorvatsko druhý poločas naprosto odchodilo, hráči začali hrát jako ponocní a v 76. minutě připravil překvapení gólem Patkai. Vedení si Maďarsko pohlídalo a překvapivě porazilo Chorvatsko 2:1.

Maďarsko je dnes velký favorit na vítěze, pokud by se jim povedlo vyhrát, dostali by se na postupové místo.
Ázerbájdžán má za sebou pouze jedno jediné utkání a to proti vicemistrům z Chorvatska.

Utkání se pro Ázerbájdžán vyvíjelo velmi dobře, protože už v 19. minutě poslal hráče v zeleném do vedení Sheydaev a překvapení bylo na světě. Chorvati poté velmi tlačili, na branku vyslali 11 střel, ale žádná do branky nespadla, tedy až ta jedenáctá, kterou ve 44. minutě vyslal Barišič a bylo srovnáno. Ve druhém poločase poté Ázerbájdžánci polevili a v 79. minutě připravil hosty o překvapení Kramarič. Chorvati si utkání již pohlídali a těsně zvítězili 2:1.

Ázerbájdžán se tedy dnes bude snažit o výhru, v utkání jsou však outsideři, protože Maďarsko už jeden zápas vyhrálo.
Dobrý den všem fanouškům a fanynkám fotbalu! Dnes máme na programu pokračování Kvalifikací na Euro 2020. Dnes se podrobně podíváme na utkání Ázerbájdžán – Maďarsko. Poslední střet těchto dvou týmů byl naposledy v roce 2011, takže můžeme očekávat zajímavý a vyrovnaný duel. Výkop je stanoven na 18:00.