Kvalifikace na ME -  ONLINE PŘENOS -  Ázerbajdžán : Wales - 16. listopadu 2019   18:00

Ázerbajdžán
Ázerbajdžán
0:2
(0:2)
Wales
Wales
10' Moore  (H. Wilson) • 34' H. Wilson
Ázerbajdžán
Balajev – Pašajev, Mustafazade, B. Husejnov, Krivocjuk (46. Chalilzade) – Garajev (C), R. Almeida – Abdullajev (64. Ramazanov), Nazarov (82. D. Husejnov), Rahimov – Šejdajev.
Aytekin – Beitinger, Foltyn (všichni Německo)
Bakcell Arena
Wales
Hennessey – Roberts, Mepham, Lockyer, B. Davies – H. Wilson, Ampadu (87. Vaulks) – Bale (C) (59. Ramsey), Morrell, James (82. Matondo) – Moore.

Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 2:9. Střely mimo: 2:6. Rohy: 11:5. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 8:15.
Je konec! Dnešní utkání nakonec skončilo vítězstvím Walesu, který svého soupeře porazil poměrem 2:0. Ve druhém dějství jsme sice žádnou branku neviděli, nicméně výraznou optickou převahu měl právě hostující celek, který byl nejednou blízko ke třetí brance. Naopak Ázerbájdžán se většinu času pouze bránil, ve druhém dějství to směrem dopředu nebylo ono, po zásluze si tři body připisuje Wales.
90+5'
90+5'
Žlutou kartu dostává Rabii Matondo (Wales).
90+4'
Domácí brankář Balajev se dost možná naposledy potkal s hracím předmětem, který se pokoušel dalekonosným pasem poslat na druhou stanu hrací plochy.
90+2'
Koncovka zápasu nenabízí moc zajímavé momenty. Před malým momentem to z velké vzdálenosti zkoušel Wilson, který ale o poznání minul branku soupeře.
90+1'
Druhý poločas bude nastaven o pět minut,
90'
V krátkém časovém sledu hlavní sudí vytasil další žluté karty, tentokráte pro Husejnova a Robertse.
89'
Žlutou kartu dostává Šahrijar Rahimov (Ázerbájdžán).
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby, o vítězi se zdá být rozhodnuto. Ještě ale musíme počítat s nastaveným časem.
87'
Střídání v týmu Wales: ze hřiště odchází Ethan Ampadu, přichází Will Vaulks.
85'
Davies byl tím mužem, kdo se postaral o další autové vhazování. Domácí hráči se v posledních vteřinách pouze brání, následovat bude další z řady autů.
84'
Hennessey si nakonec na míč vůbec nesáhl, posléze se sám ujal odkopu od své branky. Wales se navíc velice rychle dostal na druhou stranu, kde si práci s míčem vyzkoušel Matondo.
83'
Nakonec si vzal provedení standardní situace na starost Richard, kterému se povedlo obstřelit zeď, nicméně jeho pokus putoval kousek nad břevno branky.
82'
Střídání v týmu Wales: ze hřiště odchází Daniel James, přichází Rabii Matondo.
Střídání v týmu Ázerbájdžán: ze hřiště odchází Dimitrij Nazarov, přichází Džávid Husejnov.
81'
Žlutou kartu dostává Joe Morrell (Wales).
80'
Garajevovi se ještě povedlo udržet míč na hrací ploše, díky čemuž ho mohl přenést k levé autové lajně, kde si Husejnov dokráčel pro zisk standardní situace.
76'
Na opačné straně se k zakončení protlačil Šejdajev, jehož ránu ještě lehce srazil vedle branky Lockyer. Ázerbájdžán se tak chopí rozehrávky rohového kopu.
75'
Moore se přihlásil k dalšímu zakončení, avšak to nebylo zas tak povedené. Míč totiž putoval celkem daleko vedle branky, Balajev tak nemusel zasahovat.
74'
Domácí hráči celkem dlouhou dobu čekají na něco nebezpečnějšího. Po dalším jejich útoku se míč ocitl za postranní lajnou, bude se opět vhazovat zprava.
73'
Tady zas tak moc nescházelo. Do pokutového území Ázerbájdžánu přiletěl další z řady centrů, ten si pro změnu ve vzduchu našel Moore, který mířil kousek vedle.
72'
Už to vypadalo, že se Ramsey prodere až k zakončení zpoza šestnáctky, na poslední chvíli mu do dráhy letu míče vložil nohu Richard, který tak střelu zablokoval.
71'
Hostující Morrell se mrštným způsobem vymanil ze sevření, přičemž se mu povedlo na levém křídle najít Jamese, jehož centrovanou nabídku odklidil Pašajev.
70'
Roberts naznačil průnik podél pravé autové lajny, místo toho se s míčem vrátil na vlastní polovinu. Ázerbájdžán se překvapivě nesnaží napadat rozehrávku.
69'
Balajev se postaral o odkop od své branky, přičemž to tentokráte zkoušel na vedle stojícího Richarda, který byl faulován v blízkosti středového kruhu.
68'
Žlutou kartu dostává Ramil Šejdajev (Ázerbájdžán).
67'
James se dostal do nepříjemného nátlaku, ze kterého se dostal díky zpětné nahrávce na svého kolegu Daviese, který raději počkal na podporu spoluhráčů.
66'
Do palebné pozice se dokázal dostat domácí Nazarov, který v dobré střelecké šanci trefil pouze protihráče před sebou. Hra se otáčí na druhou stranu.
64'
Střídání v týmu Ázerbájdžán: ze hřiště odchází Araz Abdullajev, přichází Agabala Ramazanov.
61'
Je za námi něco málo přes hodinu hry, zatím na třetí branku tohoto zápasu stále čekáme. Předchozí akce hostů skončila až u pozorného brankáře Balajeva.
60'
Ázerbájdžán je v posledních minutách hodně utlumený. Naopak soupeř v poklidu operuje v blízkosti středového kruhu, což mu naprosto vyhovuje k výhře.
59'
Střídání v týmu Wales: ze hřiště odchází Gareth Bale, přichází Aaron Ramsey.
59'
Wales tak mohl zahrávat rohový kop, který si pochopitelně vzal na starost Wilson. Tento šikula to zkoušel centrem do ohně, kde se musel činit Balajev.
58'
Málem to bylo o tři branky! I tentokráte v tom měl prsty Wilson, který se rychlém manévru na levou nohu uvolnil ke střele, se kterou si Balajev dokázal poradit.
57'
Na opačné straně se Wilson pokoušel protáhnout kolem Husejnova, avšak ten mu v cestě nechal dolní končetinu. Odraženého míče se hned chopil Richard.
56'
Navíc i opakovaný záběr prokázal, že se jako poslední dotkl míče domácí hráč. Hennessey tak mohl odkopávat od své branky, i tentokráte jsme sledovali vysoký nákop.
55'
Sledovali jsme další nákop na útočnou polovinu, po kterém to hodně drzým způsobem zkoušel domácí Rahimov, jenomže míč mu utekl daleko do zámezí.
54'
Mustafazada zkoušel na pravém křídle najít svého kolegu Pašajeva, jenomže tento úmysl dokázal včas zachytit Davies, který raději uklidnil hru.
53'
Balajev si tak mohl oddchynout, naopak se sám postaral o odkop od své branky, který poslal na hlavu Richarda, kterému se povedlo udržet hrací předmět.
52'
I na opačné straně jsme sledovali rohový kop, který přinesl třetí branku Walesu. Už předtím ale bylo pískáno, jednalo se totiž o útočný faul na brankáře.
51'
Ázerbájdžán vstoupil do druhého poločasu velice aktivně, výsledkem byl další rohový kop. Na ten na přední tyči naskočil Morrell, který zažehnal nebezpečí.
50'
Byl to právě Pašajev, kdo se postaral o provedení autového vhazování, po kterém jeho celek úspěšně přenesl hru na levou stranu, kde se nacházel Rahimov.
49'
To vše přineslo dalekonosný odkop od branky Walesu, přičemž brankář Hennessey zkoušel odkopnout daleko na druhou stranu, kde se prosadil Pašajev.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu si Ázerbájdžán vybojoval rohový kop, který nebyl rozehrán vůbec dobře. Husejnov naskakoval na zadní tyči, na centr však nedosáhl.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost hostující hráči, kteří budou pro změnu hrát zprava doleva.
46'
Střídání v týmu Ázerbájdžán: ze hřiště odchází Anton Krivocjuk, přichází Tamkin Chalilzade.
46'
Máme za sebou první poločas, který nakonec dopadl mnohem lépe pro reprezentaci Walesu. Ta se totiž dokázala prosadit hned ve dvou případech, přičemž sama vycházela za zajištěné obrany. Přitom domácí celek tohoto zápasu nehraje vůbec špatně, nicméně se evidentně trápí při přechodu k pokutovému území soupeře.
45+1'
45'
První poločas bude nastaven o jednu minutu.
44'
Šejdajev se doslova protlačil až do pokutového území, kde si ustlal na zemi. Ani tentokráte se nejednalo o penaltový zákrok, pokračuje se ve hře.
42'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.
41'
Následný rohový kop ani tentokráte nebyl nebezpečný, nicméně poté jsme sledovali ještě jednu vzdušnou nabídku, která pouze proletěla šestnáctkou.
40'
Žlutou kartu dostává Dimitrij Nazarov (Ázerbájdžán).
39'
Šejdajev dokázal v tandemu oslovit Abdullajeva, který se přes dvojici protihráčů snažil odcentrovat do pokutového území, kde se ale nacházel Lockyer.
34'
Wales právě vstřelil branku!
Hostující celek se přeci jenom dostává do dvoubrankového vedení! Velký kus práce odvedl James, který se na hranici pokutového území dostal k famóznímu obstřelu, který trefil břevno a také tyč. Poté se k volnému předmětu jako první dostal HARRY WILSON, který měl před sebou prázdnou svatyni.
34'
Je za námi zhruba třetina zápasu, přičemž stále platí, že jsme zatím viděli jedinou branku. Hennessey navíc mohl v poklidu odkopávat od své branky.
33'
Jamesovi se povedlo do vyložené šance vysunout Moorea, který se zjevil příliš blízko brankáři. Balajev nyní výrazně podržel svůj celek ve hře o body.
32'
Bale se překvapivě ke standardní situaci nepostavil, naopak to na sebe vzal Wilson. Jeho centr si ve vzduchu našel Lockyer, který se dostal k hlavičkovému pokusu.
31'
V osobním souboji až příliš agresivně počínal domácí obránce Mustafazada, který si zcela očividně přidržel protihráče, což viděl také hlavní sudí.
30'
Ázerbájdžán se už celkem dlouhou dobu nedostal do ničeho nebezpečného. Nebylo tomu tak ani po předchozí akci, kterou včas zastavil Mepham.
29'
Až nyní se divákům konečně připomněl Bale, kterému se povedlo obejít hned dva protihráče. Na následný centr vyskočil Moore, který mířil doprostřed.
28'
Následovat bude rohový kop pro hráče Walesu. Ještě předtím se povedlo ve vzduchu zakončit Moorovi, který našel pouze rukavice pozorného brankáře.
27'
Balajev šikovně roztáhl hru na Pašajeva, proti kterému nevystartoval hostující Davies. Nakonec se jako poslední dotkl míče hostující hráč, bude se vhazovat.
26'
Ampadu měl kolem sebe doslova smečku hladových protihráčů, v tísni tak volil zpětnou nahrávku na vedle stojícího Wilsona, který ještě nahrával brankáři.
25'
Moore si příliš neporozuměl s míčem, v opačném případě mohl vysunout zatím nenápadného Balea. K hracímu předmětu se ale bleskově dostal Husejnov.
24'
James se po souboji s protihráčem dožadoval autového vhazování pro svůj celek, sudí ale verdikt naprosto obrátil. Pašajev tak okamžitě žene za balónem.
23'
Máme za sebou něco málo přes dvacet minut hry, zatím jsme viděli jedinou branku. V těchto momentech je aktivnější Ázerbájdžán, který hledá cestičku k soupeři.
22'
Hennessey mohl odkopávat od své branky, přičemž svou nabídku nasměřoval do prostoru, kde se sice nacházel Roberts, avšak ten byl zastaven.
21'
Pašajev se z pravé strany postaral o provedení autového vhazování, přičemž si o nahrávku ještě řekl Abdullajev, který narazil na prvního z protihráčů.
20'
Ázerbájdžán se navíc vrátil až ke svému pokutovému území, kde s rozehrávkou vypomohl také brankář Balajev, kterému se povedlo roztáhnout do strany.
19'
Nazarov se celkem snadným způsobem prokousal na útočnou polovinu, kde mu ale scházela podpora spoluhráčů. Proto přišla na řadu zpětná nahrávka.
14'
Žlutou kartu dostává Ethan Ampadu (Wales).
14'
Nakonec jsme nesledovali nic nebezpečného, posléze se ještě v ofsajdu zapomněl domácí Husejnov, což potvrdil také následný opakovaný záběr.
13'
Ázerbájdžán nakonec vybojoval svůj první rohový kop, podaří se domácím vyrovnat? Do pokutového území se žene smečka hráčů v modrých dresech.
12'
Domácí hráči se téměř ihned po rozehrávce dostali k hranici pokutového území, odkud to Garajev zkoušel prudkým centrem, který včas zastavil Lockyer.
11'
Balajev musel s odkopem od své branky hodně spěchat. Nakonec se mu na útočné polovině povedlo najít Rahimova, který byl zastaven čistým způsobem.
10'
Máme tady úvodní branku tohoto zápasu! K rozehrávce rohového kopu z pravé strany se totiž postavil Wilson, který ho rozehrál fantastickým způsobem. Míč se totiž kroutil ke vzdálenější konstrukci, kde nejvýše do vzduchu vyšplhal KIEFFER MOORE, který zacílil do odkryté branky.
10'
Domácí brankář Balajev si připsal první zákrok, nicméně se nejednalo o nic složitého. Wilson neměl na střelu moc času, proto jsme sledovali slabý projektil.
9'
Ampadu si o nahrávku řekl ještě na své polovině, přičemž se mu povedlo velice přesně přenést hru na volného Lockyera, který se dostává k šestnáctce.
8'
Obrannou povinnost si splnil také Roberts, který navíc prudkým odkopem založil rychlou protiakci. Wilson se však s míčem vracel pouze ke středovému kruhu.
7'
Wales se dostal z přehuštěného prostoru celkem snadným způsobem. Poté to Davies zkoušel přihrávkou podél autové lajny, našel však pouze Pašajeva.
6'
Na útočnou polovinu pronikl Garajev, který se chystal přenést hru na pravou stranu, kde Abdullajev podklouzl. I tak bude moci Ázerbájdžán opět vhazovat.
5'
Nakonec se jako poslední dotkl míče právě domácí hráč, logicky tak na řadu přijde autové vhazování pro Wales, přičemž se k rozehrávce staví Roberts.
4'
Posléze se poprvé k míči dostal domácí brankář Balajev, kterému se povedlo konstruktivně rozehrát na volného Krivocjuka, jenž otřel míč o nohu protihráče.
3'
Hned v úvodu tohoto zápasu se do pokutového území probíjel Bale, nicméně včas ho zastavila pozorná obrana. Wales pracuje s míčem na útočné polovině.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost domácí hráči, kteří budou hrát zprava doleva.
1'

Ázerbájdžán: Balajev – Pašajev, Mustafazade, B. Husejnov, Krivocjuk – Garajev (C), R. Almeida – Abdullajev, Nazarov, Rahimov – Šejdajev.
Náhradníci: S. Agajev, Mahammadalijev – Alijev, Renat Dadašov, D. Husejnov, A. Husejnov, D. Mahmudov, Ramazanov, Chalilzade, Isgandarli, Džamalov.

Wales: Hennessey – Roberts, Mepham, Lockyer, B. Davies – H. Wilson, Ampadu – Bale (C), Morrell, James – Moore.
Náhradníci: A. Davies, King – J. Lawrence, Gunter, Levitt, Matondo, Ramsey, Roberts, Smith, Vaulks, A. Williams, Vokes.

Rozhodčí: Aytekin – Beitinger, Foltyn (všichni Německo).
Wales

Na opačné straně stojí Wales, který se celkem překvapivě nachází až na čtvrté pozici, což vlastně znamená předposlední pozice. Wales doposud nasbíral osm bodů, přičemž stále může bojovat o postup na mistrovství Evropy. Wales totiž ztrácí na druhé Maďarsko čtyři body, nicméně to už má svůj zápas sedmého hracího dne již za sebou. Wales za celou kvalifikaci vyhrál ve dvou případech, naproti tomu v dalších dvou zápasech remizoval a také prohrál. Poslední dva duely navíc nabídly nerozhodné výsledky, nejprve tomu tak bylo proti Slovensku a posléze také proti Chorvatsku.
Ázerbájdžán

Fotbalisté Ázerbájdžánu se po šesti kolech nacházejí na samotném chvostu tabulky, tedy na poslední pozici. Ázerbájdžán do této doby nasbíral pouze jeden bod, stalo se tomu po celkem překvapivé remíze proti vedoucímu celku skupiny Chorvatsku. Ázerbájdžán zbylých pět zápasů prohrál, ten poslední se uskutečnil proti Maďarsku, kterému se podařilo uspět výsledkem 1:0. Ázerbájdžán z šesti zápasů dokázal vstřelit pouze pět branek, naproti tomu inkasoval ve čtrnácti případech, což znamená více než dvě inkasované branky na jedno utkání.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Kvalifikace mistrovství Evropy má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Ázerbájdžánem a Walesem.