Halldórsson – A. Skúlason, R. Sigurdsson, Árnason, Hermannsson – Sigurjónsson (81. Sigurdsson), B. Bjarnason, Gunnarsson, Gudmundsson (56. Traustason) – G. Sigurdsson – Kjartansson (63. Sigthórsson).
¨Madden (SCO)
Reykjavík (Laugardalsvöllur)
Albánie
Beriša – Veseli, Ismajli, Dermaku, Hysaj – Baša (72. Kaçe), Xhaka (71. Ndoj), Abraši – Lenjani, Balaj (79. Sadiku), Cikalleši.

Já děkuji za pozornost a těším se příště na počtenou! Doufám, že jste si zápas užili jako já. Tím ale zápasy kvalifikace nekončí, sledujte naše další textové přenosy.
Držení míče: 47 % : 53 %.
Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 3:1. Rohy: 1:7. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 19:19.
90+4'
90+4'
Island odkopává a to je to poslední, co se dnes stane. Ostrované vítězí tím nejmenším rozdílem, 1:0. Albánie pojede domů bez bodu.
90+4'
Sigthorsson měl obrovskou šanci, Beriša mu jí výskokem do strany sebral, velká škoda pro domácí. To by bylo hotovo.
90+3'
G. Sigurdsson chtěl na dálku přehodit brankáře, rána se mu však nepovedla a Beriša měl ulehčenou práci.
90+2'
Bjarnason to odkopl hodně daleko, radši pryč.
90+1'
Hermansson útočí po pravém křídle, ale je zneutralizován defenzívou.
90'
Sudí nastaví čtyři minuty nad rámec 90.
89'
Parádní střela Skulasona z velké dálky, skončila v náručí brankáře Berišy. Ten měl dobrý výhled plus rána šla doprostřed, kde stál.
88'
Žlutou kartu dostává Kastriot Dermaku (Albánie).
87'
Albánie zařadila další stupeň a výborně teď dělá problémy protivníkovi. Konečně tak trochu našla receot na obranu Islandu.
86'
Kace zahrál rohový kop jen na hlavu Islandských.
85'
Islanďané byli vzadu v malém počtu a málem toho Albánci využili, Lenjani krásně zkoušel přihrávku přes osu, ta se nevydařila ideálně a velká šance pro Albánce je pryč.
83'
A. Sigurdsson faulován při postupu k brance soupeře, a tak bude následovat přímý volný kop. MIzerně zahráno.
82'
Ndojova ochutnávka pro Halldorssona, přestřelil branku, ale naváděl si to hezky, škoda, že netrefil prostor mezi třemi tyčemi.
81'
Střídání v týmu Island: ze hřiště odchází Rúnar Sigurjónsson, přichází Arnór Sigurdsson.
79'
Střídání v týmu Albánie: ze hřiště odchází Bekim Balaj, přichází Armando Sadiku.
78'
Je to hodně fyzicky náročný zápas, hodně soubojů, všechno na 100%, agresivní hra, hráči to mají těžké a určitě budou hodně unaveni na konci zápasu.
77'
Místo útočení se musí hosté bránit, Island je zatlačil, avšak další branku z toho tlaku nevytěžil.
74'
Opět výborný zásah Islanďanů, nepustili soupeře dopředu do nebezpečných pozic.
73'
Hosté to zkouší různě, někdy dlouhý míč dopředu na sklepnutí, někdy přihrávky po zemi Island se zatím úspěšně brání. Brání opravdu skvěle.
72'
Střídání v týmu Albánie: ze hřiště odchází Migjen Baša, přichází Ergys Kaçe.
71'
Střídání v týmu Albánie: ze hřiště odchází Taulant Xhaka, přichází Emanuele Ndoj.
71'
Gunnarsonův dlouhý aut, to už je ohraná pohádka, jeho několikátý pokus, zatím mu však auty moc nevychází, Albánci to mají přečtené.
70'
Albánci přitvrdili opět, čas jim dýchá na záda a oni potřebují vyrovnat.
69'
S Gunnarsonovým dlouhým autem si poradil brankář Beriša.
68'
Dobrá šance pro Island! Akce ztroskotala na nepřesném zakončení.
67'
Faulován Gylfi Sigurdsson.
66'
Gunnarssonův další dlouhý aut, hlavička se nepovedla.
66'
Opět agilní Traustason, využívá rychlost, cvičí s beky, poté mu Baša mu sebral míč.
64'
Balón drží více Albánie, dokazuje to i statistika, 54 ku 46 pro Albánii.
64'
Dobrý centr! Odrazil se však jinam než Albánci očekávali a Island míč zpacifikoval.
63'
Střídání v týmu Island: ze hřiště odchází Vidar Kjartansson, přichází Kolbeinn Sigthórsson.
63'
Kombinace domácím nevyšla a míč mají Albánci.
62'
Ne tak Bjarnason špatně došlápl a lehce si podvrtl koleno, ale bude hrát dál.
62'
Bjarnason poslán k zemi a tomu se zrovna nechce vstávat.
60'
Veseli, Baša, Abraši, Hysaj, ale Albánci přišli o míč a musí odznovu, proti zformované defenzívě domácích jim jde ztuha dostat se do šance.
59'
Nene, toto není nejlepší zápas Xhaky, tomu nejdou přihrávky, přetahuje centry, nehraje dobře.
57'
Traustason vnesl energii do svého mužstva a Island si málem vytvořil nadějnou pozici, Traustason si svým pohybem a dotěrností vynutil akci. Albánci se však ubránili.
56'
Střídání v týmu Island: ze hřiště odchází Johann Gudmundsson, přichází Arnor Traustason.
55'
Island brání bezchybně, skvěle, zodpovědně a kompaktně, na soupeře si počká a vyraáží do brejků. Vstřelená branka mu rozhodně pomohla.
53'
Opět G. Sigurdsson hledal spoluhráče ve vápně, ale hosté odvrátili.
52'
Hosté zkouší atak po levé straně, ztrácí míč a do ofenzívy přechází Island. Gudmundsson, Sigurdsson, ale překombinovali to, je po akci.
51'
Další faul předvedli hosté a Islandští budou zahrávat zprava, je to kroucený míč, ale je přetažený.
49'
Dobrá kolmice hostů před šestnáctku, ale nenašla adresáta, dřív tam byl obránce Islandu.
49'
Albánci se ubránili a zkusili douhý míč dopředu. Ten nebyl úspěšný.
48'
Druhý poločas začal v poklidu.
46'
První poločas nenabídl příliš šancí ani střel na branku, ovšem myslím, že tempo zápasu a jeho kvalita je adekvátní těmto týmům, hrají na svoje možnosti. Johann Gudmundsson vstřelil krásnou branku, kdy ukázal svou techniku a šikovnost na míči. Toto byla nejhezčí akce zápasu, alespoň prozatím. Hraje se velmi agresivně a vidíme hodně soubojů, Albánie to s tvrdostí přehání a někdy to je za hranou. Sudí spíš nechácá hráče hrát, spíš by měl občas písknout tvrdé zákroky, musí chránit hráče na hřišti. Co nabídne druhá půlka? Sledujte náš textový přenos.
Druhý poločas začne přibližně v 16:04.
45+1'
45+1'
To je velmi výhodná situace pro Albánii, ta ale trefila jen zeď.
45'
Pískán faul na hraně vápna, Albánie bude kopat přímý volný kop.
45'
Hosté se hnali rychle dopředu, ale byli zastaveni čistým způsobem. Aut pro Albánii.
44'
Rohový kop domácích na zadní tyč, ovšem ke střele se Islanďané nedostali.
43'
Bjarnason vybojoval další standardku.
42'
G. Sigurdsson zastaven při přechodu do útoku. Jasný faul.
42'
G. Sigurdsson zkoušel centrovat z hranice vápna zleva, zblokováno.
41'
J. Gudmundsson se obtáčel kolem beka, ale byl faulován, rozehrají Islanďané.
39'
Kombinace hostů, ta ovšem nic neřeší, jsou to přihrávky na své polovině, až teď kolmý balón, ale vzduchem a tam jsou první domácí.
37'
Co teď hosté? Bohužel nic. Obrana Islandu bezchybná.
36'
Sledujeme nepříliš záživnou část hry, hráči sehrávají souboje na půli hřiště, řeší to odkopy a to není to hezké na fotbale.
36'
Lenjaniho centr skončil mimo vymezený prostor. Odkop pro Halldorssona.
35'
Další příležitost pro Albánii, gólman Halldorsson je u míče první. Škoda pro hosty.
33'
Žlutou kartu dostává Rúnar Sigurjónsson (Island).
33'
Beriša musel zasahovat skluzem proti Sigurjonssonovi, ale trefil prvně míč a tak je vše v pořádku. Navíc Sigurjonsson dostal neprávem žlutou kartu za simulování, podle mě se o simulování nejednalo.
31'
Sigurjonsson měl dobrou pozici, obránci se ovšem rychle vrátili a tak hledal ještě někoho v lepší pozici , ale defenzíva hostů zafungovala na výbornou.
30'
Po rohu výborná situace, domácí to kopli skvěle, avšak střela šla nad branku.
29'
Kjartansson faulován, následuje přímý kop těsně před vápnem z levé strany. ten ale hosté vyřešili a Island už si připravuje další rohový kop.
28'
Špatná přihrávka brankáři Halldorssonovi, rohový kop pro Albánii. Ovšem domácí jsou při standardkách velice silní. Přesto Albánci ohrozili branku, míč mířil nad.
26'
Domácí kombinují v klidu a pohodě na své polovině, nikam nepospíchají, čekají až se brána, tedy obrana pootevře.
25'
Lenjani zahrál standardku a akci uklidnil až stoper ostrovanů.
25'
Hra se přenesla na půlku Islandu, Albánci opět hrozí.
22'
Island právě vstřelil branku!
Auztorem branky je JOHANN GUDMUNDSSON. Tento hráč to provedl individuálně velmik valitně. Klička, předkopnutí si do volného prostoru a střela vedle nohy brankáře. Parádní branka.
22'
Žlutou kartu dostává Migjen Baša (Albánie).
21'
A do hřiště vrací míč zpoza autové čáry Gunnarsson. Dnes si pěkně zahází.
20'
Nyní faulovali pro změnu domácí. G. Sigurdsson byl viníkem.
19'
Gunnarsonova parádní disciplína, vhazování autů. I tento se povedl, akorát střela skončila nad brankou.
17'
Albánci zase, to už hraničí se zákeřností. Jejich zákroky jsou nevybíravé.
17'
Protiútok ostrovanů a hraj e zastavena, sudí nenechal výhodu a to se enlíbí domácím fanouškům.
17'
Rohový kop Albáínie. Xhaka to zahrál mizerně, opět trefil prvního bránicího hráče.
15'
Situace se opakuje, dlouhý aut Gunnarssona, akce Islandu pokračuje, dobývání však skončilo.
14'
Skulassonova kolmice po levém křídle, ale akce zůstala nedokončena.
13'
Další velmi agresivní hra hostů, odnesl to jeden z Islanďanů, ale bude v pořádku.
12'
Další náznak šance Albánců.
12'
Lenjani zkouší vhodit aut až na kraj vápna, to se mu daří. Nic světoborného ale hosté nevymysleli.
11'
Cikalleši pěkně oslovil spoluhráče, ale balón zahrán do autu.
9'
Lenjani zfauloval Gylfiho Sigurdssona a následuje standardka. Ta byla velice výživná, nebezpečí před Berišou, ale nakonec to dopadlo pro hosty dobře.
9'
Cikalleši to udělal pěkně, ale byl obráno o kulatý předmět.
8'
Tvrdou hru známe od Islanďanů, ale dnes jí praktikují i Albánci.
8'
Obranný val obehrávají stopeři a krajní beci hostů.
7'
Albánci hrají velmi tvrdě a Island to pociťuje, další faul, tentokrát se provinil Bekim Balaj.
6'
Hru tvoří hosté z Albánie.
5'
Xhaka kopal zajímavou standardku, ale ta skončila na prvním bránicím hráči, špatně kopnuto.
3'
Ostrované vhodí dlouhý aut, jak je o nich známo. Gunnarsson ho zamířil až do vápna, nebezpečí odvráceno.
2'
U míče Albánie, vhodí aut do hry, zkouší přízemní centr do šestnáctky, jenže tam je plno.
1'
Faul na Bjarnasona a Island má výhodu, řítil se do útoku, ale nestačil poslat přihrávku přes osu.
1'
Domácí rozehráli a zkouší první útok.
1'

Island: Halldórsson – A. Skúlason, R. Sigurdsson, Árnason, Hermannsson – Sigurjónsson, B. Bjarnason, Gunnarsson, Gudmundsson – G. Sigurdsson – Kjartansson.
Náhradníci: Kristinsson – Bödvarsson, Fjóluson, A. Gudmundsson, Hallfredsson, Ingason, Magnússon, Pálsson, Sigthórsson, Sigurdsson, Traustason.

Albánie: Beriša – Veseli, Ismajli, Dermaku, Hysaj – Baša, Xhaka, Abraši – Lenjani, Balaj, Cikalleši.
Náhradníci: Hoxha, Selmani – Ar. Ajeti, Aliji, Kaçe, Mihaj, Ndoj, Qose, Ramadani, Sadiku, Uzuni.

ISLAND

Island shodně s Albánií porazil Andorru, avšak nasázel jí jen dvě branky, žádnou neinkasoval. Toto střetnutí může promluvit do bojů o EURO, kdo ho vyhraje získá výhodu. Druhý zápas v kvalifikaci skupiny H Islanďané podlehli Francii vysoko 0:4. Lídr skupiny jí jak se říká ve fotbale "nedal čuchnout." Za Kohouty skórovali Umiti, Giroud, Mbappé a Griezmann. Jedna hvězda větší než druhá. Vítěz MS disponuje velmi silným kádrem. Island to může napravit už v sobotu proti Albánii. Utkání začíná v 15 hodin. Jedinými střelci Islandu jsou Bjarnason a Kjartansson. Největší hvězdou pak Gylfi Sigurdsson, který hraje v Premier League za Everton.
ALBÁNIE

V prvním zápase kvalifikační skupiny H Albánie podlehla Turecku 0:2, když za hosty skórovali Yilmaz a Calhanoglu. Nepovedený úvod zahnali Albánci ve 2. kole, kdy si poradili s Andorrou, fotbalovým trpaslíkem, 3:0. Albánci nemají nejlepšího střelce, tři hráči vstřelili shodně jednu branku – Abraši, Balaj a Sadíku. Třetí tým skupiny H zatím prohrál důležitý zápas s Tureckem. S Andorrou jsou 3 body povinností. Nyní mají za soupeře Island a ten je prověří velmi dobře, uvidíme, zdali naladí formu a vyhrají. Hraje se na Islandu a domácí jsou mírným favoritem. Pro Albánce však hovoří "neforma" protivníka, který marně hledá fazónu jakou měl na minulém Euru a MS. Uspěje Albánie a připíše si 3 body? V sobotu se dozvíme.

6. Moldavsko – 0 bodů, 1:8
Hezký den s fotbalem, kvalifikace ME pokračuje dalšími výživnými zápasy a vy máte šanci být u toho pomocí textového přenosu. Využijte tuto šanci a sledujte zápasy podle svého gusta. Od 15 hodin se střetnou reprezentace Islandu a Albánie, oba týmy nechyběly na posledním ME ve Francii, to dodá utkání na atraktivitě. Utkáním Vás provede Jan Volf.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.