Kvalifikace na ME -  ONLINE PŘENOS -  Itálie : Řecko - 12. října 2019   20:45

Itálie
Itálie
63' Jorginho  • 78' Bernardeschi (Bonucci)
2:0
(0:0)
Řecko
Řecko
Itálie
G. Donnarumma – D'Ambrosio, Bonucci (C), Acerbi, Spinazzola – Barella (87. Zaniolo), Jorginho, Verratti – Chiesa (39. Bernardeschi), Immobile (79. Belotti), L. Insigne.
Karasev – Demeško, Gavrilin (všichni Rusko)
Stadio Olimpico (Řím)
Řecko
Paschalakis – Bakakis, Siovas, Hatzidiakos, Stafylidis (C) – Zeca, Kourbelis, Bouchalakis (75. D. Giannoulis) – Limnios – Bakasetas (80. Mantalos), Koulouris (67. Donis).
Vlachodimos – Donis, Fetfatzidis, D. Giannoulis, Koutris, Mantalos, Pavlidis, Siopis, Vrousai, Lampropoulos, Galanopoulos.

Fotbalisté Itálie se po Belgičanech stali druhým účastníkem Mistrovství Evropy 2020. Squadra azzura je i po dnešku ve skupině stoprocentní a na třetí Arménii má už nedostižný jedenáctibodový náskok. Svěřenci Roberta Manciniho zpečetili postup dnešním vítězstvím 2:0 nad Řeckem po brankách Jorginha a Bernardeschiho. Hosté zůstávají na pěti bodech a jejich šance na postup už je velmi nepravděpodobná.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost. Na počtenou!

Držení míče: 73 % : 27 %.
Střely na branku: 4:1. Střely mimo: 9:4. Rohy: 8:4. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 9:11.
90+3'
90+3'
Hosté se vlastní nepřesností připravili o šanci. Odkopávat bude Donnarumma.
90+2'
Ještě jeden rohový kop hostů. Danilo D'Ambrosio zastavil útočnou akci fotbalistů v bílých dresech.
90+2'
Řekové si přihrávají míč na polovině hřiště a už zřejmě ví, že z Říma si dnes body neodvezou.
90'
Nastavovat se budou 3 minuty.
89'
Bonucci se snažil obtáčet ke střele, ovšem byl čistým způsobem zastaven.
89'
Italský rohový kop obstará Bernardeschi.
88'
Donnarumma bude rozehrávat. Rozhodně nemusí spěchat. 88. minuta pomalu dobíhá a stále platí stav 2:0.
87'
Střídání v týmu Itálie: ze hřiště odchází Nicoló Barella, přichází Nicolò Zaniolo.
85'
Insigne dnes hýří aktivitou a nyní mohl přidat třetí branku svého týmu. Naběhl si za obranu na parádní centr ze strany a ocitl se tváří v tvář Paschalakisovi. Řeckého brankáře střelou z voleje ale nepřekonal. Viděli jsme famózní zákrok.
84'
Barella byl tvrdě faulován. Tento prohřešek se však obejde bez žluté karty.
83'
Až nyní se pokračuje ve hře. Rozehrávat budou domácí z vlastní poloviny hřiště.
82'
Domácí kapitán Bonucci je ošetřován. Zřejmě si přivodil nějaké zranění.
81'
Před bránou Řecka se vytvořil závar. Ani jedna ze střel však neprošla až k Paschalakisovi.
80'
Střídání v týmu Řecko: ze hřiště odchází Tasos Bakasetas, přichází Petros Mantalos.
79'
Střídání v týmu Itálie: ze hřiště odchází Ciro Immobile, přichází Andrea Belotti.
78'
Itálie právě vstřelila branku!
Squadra azzura zřejmě pečetí svůj dnešní zisk tří bodů. FEDERICO BERNARDESCHI si zpracoval pobídku Bonucciho, o pár kroků si navedl míč do středu a z velké dálky levačkou zamířil k zadní tyči. Trefil to dokonale. Hostující brankář toho zřejmě přes hromadu těl příliš neviděl. 2:0. Asistence: Leonardo Bonucci.
77'
Italové drží míč na útočné polovině hřiště.
76'
Domácí nyní pořádně poškádlili nervy svých přiznivců. Přestože řečtí fotbalisté vysoko presovali, tak si dovolili ve vlastním vápně několik riskantních přihrávek.
75'
Střídání v týmu Řecko: ze hřiště odchází Andreas Bouchalakis, přichází Dimitris Giannoulis.
74'
Už to vypadalo, že Řekové si vytvoří tutovou šanci. Zakončení ale hostům nesedlo, a proto měl Donnarumma poměrně snadnou práci.
73'
Bouchalakis se snažil zakončit, jenže trefil pouze před sebou bránícího Immobileho. Italský útočník nyní pomohl defenzívě.
72'
Bonucci dobře zakročil a zastavil nebezpečný centr, který mířil na hranici malého vápna.
71'
Pokus Insigneho z poměrně velké dálky jen prosvištěl těsně vedle pravé tyče řecké svatyně. Mohlo to být už o dvě branky.
71'
Rohový kop pro Squadru azzuru. Rozehrávat jej bude Jorginho.
70'
Hosté se musí dostat častěji na balón. Italové jim ho však příliš nepůjčují po celou dobu dnešního utkání.
68'
Insigne nedostal na kopačku přesnou přihrávku od svého spoluhráče. Bude se kopat od řecké brány.
67'
Střídání v týmu Řecko: ze hřiště odchází Efthimis Koulouris, přichází Tasos Donis.
67'
Italové se bez větších problémů ubránili a vyhnali Řeky na vlastní polovinu.
65'
Hosté vystrčili růžky, jenže útočník Koulouris nezakončil přesně. Řekové však budou kopat roh.
63'
Domácím spadl kámen ze srdce. K penaltě se postavil záložník londýnské Chelsea JORGINHO a přesnou střelou do protipohybu brankáře otevřel gólové skóre dnešního zápasu. 1:0.
62'
Bouchalakis si za hru rukou ve vápně vysloužil žlutou kartu.
62'
Rozhodčí ukázal na značku pokutového kopu. Italové budou mít ideální možnost k otevření skóre.
60'
Zeca pronikl do šestnáctky a přesnou přízemní přihrávkou oslovil spoluhráče na zadní tyči. Řekové ale z vyložené pozice trefili pouze boční síť.
59'
Bonucci poslal do vápna křížnou přihrávku vzduchem, kterou stačil Pachalakis vyboxovat.
57'
V posledních minutách vidíme mnoho faulů v okolí půlící čáry.
56'
Velkou šanci měl na hlavě Ciro Immobile. Italský kanonýr se zavěsil do vzduchu na centr ze strany a svou střelu hlavou namířil k tyči. Pachalakis ale vytáhl fantastický zákrok.
55'
Italové dlouho kombinovali před šestnáctkou. Celou akci nakonec zhatil Verratti, který nedokázal obejít protihráče.
53'
Insigne si stáhl na kopačku dlouhý centr a poměrně hbitě vystřelil. Rána mu ale nesedla a zamířila nad bránu.
53'
Bonucci si těsně za polovinou hřiště pomohl faulem. Míč budou mít na kopačkách Řekové.
51'
Bakasetas vybojoval v osobním souboji u postranní čáry autové vhazování pro hosty.
50'
Verrattiho přenesení hry nenašlo jeho spoluhráče.
49'
Spinazzola si rozmyslel postup do vápna a nakonec zvolil zpětnou přihrávku. Defenzíva Řeků stále funguje jako jeden muž.
48'
Bernardeschi levačkou mířil k zadní tyči. Bránu ale přestřelil.
47'
Itálie začala také druhý poločas územní převahou. Stále však platí, že čisté konto hostujícího brankáře pořádně ani neohrozila.
46'
Domácí fotbalisté si za úvodní poločas vysloužili pískot římského publika. Není se co divit, protože favorit se na útočné polovině zatím trápí. Itálie si zatím nevytvořila ani jednu kloudnou šanci. Stále tak platí, že nejnebezpečnější střelu prvního dějství vyslal hostující Limnios. Druhý poločas odstartuje zhruba za 15 minut a my všichni doufáme, že v něm uvidíme lepší podívanou.
45+2'
45+1'
Nastavovat se bude jen 1 minuta.
45'
Verrattiho rohový kop zapadl přímo do míst, ve kterých operoval hostující brankář Paschalakis.
45'
Insigne svou aktivitou vybojoval míč pro domácí barvy.
44'
Donnarumma si došel pro nepřesný balón a nyní má dostatek času na přesnou rozehrávku.
43'
Dalekonosný pokus Bernardeschiho minul cíl o poměrně dost čísel.
42'
Spinazzola proti rychlonohému útočníkovi odehrál míč do autu. Řekové obstarají vhazování těsně u rohového praporku domácí reprezentace.
41'
Rohový kop domácích byl hlavou odvrácen do bezpečí.
40'
V týmu Itálie došlo k vynucenému střídání. Chiesa se při jednom ze soubojů zranil, a tak musel nedobrovolně opustit hrací plochu. Uvidíme, zda-li záložník Juventusu Federico Bernardeschi hru oživí.
39'
Střídání v týmu Itálie: ze hřiště odchází Federico Chiesa, přichází Federico Bernardeschi.
38'
Fanoušci se dožadovali penalty na Immobileho. Útočník Itálie však spadl na trávník až příliš ochotně.
37'
Limnios je zatím nejaktivnějším mužem u hostujícího celku. Centr na zadní tyč se mu ale nevyvedl dle jeho představ.
36'
Donnarumma musel proti dlouhému nákopu vystartovat z brány. Balón zahrál do zámezí.
35'
Chiesovi nevyšla klička směrem do středu. Ofenzivní hráč domácích o balón záhy přišel.
34'
Acerbi zahrál míč do zámezí a Řekové vhodí aut přibližně z poloviny hřiště.
34'
Faulu se tentokrát dopustili domácí. Bakasetas se z hrací plochy nezvedá zrovna moc rychle.
33'
Jorginho vybojoval ve středu pole balón. Vyměnil si jej s Verrattim a oba hráči nyní míří vpřed.
31'
Po delší době jsou na míči také hostující fotbalisté v bílých dresech. Squadra azzura nepresuje nikterak vysoko.
30'
Paschalakis sebral ze vzduchu odražený balón.
29'
Domácí nezvládli rohový kop. Pro míč si na krátko seběhl Jorginho, ovšem se svými spoluhráči si vůbec nerozuměl.
28'
Už téměř patnáct minut sledujeme stále stejný obrázek hry. Řecko se jen brání, zatímco Italové jsou bezradní ve finální fázi.
27'
Žlutou kartu dostává Efthimis Koulouris (Řecko).
27'
Insigneho střela otevřenou placírkou vůbec nezamířila na bránu. Následovat bude další odkop od brány Řecka.
26'
Opět byl v akci rychlonohý útočník Italů. Tentokrát byl zastaven čistým způsobem. Řecká hráz na obranné polovině je velmi pevná.
25'
Insigne si narazil se spoluhráčem míč ve velké rychlosti, ale k ráně ze šestnáctky se nedostal.
24'
Bonucci se snažil prodloužit centr za sebe, ovšem obrana Řecka byla připravená.
23'
Verratti si chytře vybojoval faul a Italové budou mít k dispozici přímý kop z velmi dobré palebné pozice.
22'
Stafylidis vystihl přenesení hry a levačkou odehrál balón do bezpečí.
21'
Na půlící čáře došlo k faulu. Ruský arbitr vše viděl a míč zůstane na nohách Italů.
20'
Do rozehrávky se zapojuje také Donnarumma. Z hlediště se začíná ozývat pískot, jelikož domácí se stále neženou vpřed.
19'
Itálie má sice v posledních pěti minutách jasnou územní převahu, ale šanci ke gólu si zatím nevytvořila.
18'
Domácí nyní drží míč na svých kopačkách a přihrávají si na své polovině.
17'
Domácí mají na začátku utkání značnou převahu v držení míče.
16'
Nacvičený signál při standardní situaci Italům nevyšel úplně dokonale. Centr na Bonucciho byl až příliš přetažen.
14'
Žlutou kartu dostává Pantelis Hatzidiakos (Řecko).
14'
Po ofsajdu italského týmu následuje odkop od brány, kterou střeží brankář Paschalakis.
12'
První velkou šanci měli Řekové. Limnios si udělal prostor a střelou k pravé tyči pořádně protáhl Donnarummu. Italský mladík se poprvé vyznamenal.
10'
Právě D'Ambrosio se nyní nechává ošetřit týmovými lékaři.
9'
Řekové budou rozehrávat svou první standardní situaci v tomto zápase. D'Ambrosio se totiž provinil faulem.
7'
Italové nyní drží míč na svých kopačkách a se svou kombinací rozhodně nikam nespěchají.
5'
Z druhé strany to zkoušel Spinazzola. Ani on však do vápna neposlal ideální centr a Řecko nemělo problém s tím, aby míč odvrátilo.
4'
Do vápna Řeků přiletěl centr, který ale na Chiesu přesný nebyl. Italové předvedli další nepřesnost.
3'
Bonucci svým přenesením hry neoslovil Insigneho přesně. Balón skončil v zámezí.
2'
Limnios pronikl po pravé straně a do vápna načechral centr. Italové se ubránili a následovat bude aut hostují reprezentace.
1'
Na míči začala Itálie. Řekové svého soupeře nyní presují.
1'

Itálie: G. Donnarumma – D'Ambrosio, Bonucci (C), Acerbi, Spinazzola – Barella, Jorginho, Verratti – Chiesa, Immobile, L. Insigne.
Náhradníci: Sirigu, Meret – Belotti, Bernardeschi, Biraghi, Cristante, El Shaarawy, Grifo, Izzo, Mancini, A. Romagnoli, Zaniolo.

Řecko: Paschalakis – Bakakis, Siovas, Kolovetsios, Stafylidis (C) – Zeca, Kourbelis, Bouchalakis – Limnios – Bakasetas, Koulouris.
Náhradníci: Vlachodimos – Donis, Fetfatzidis, D. Giannoulis, Koutris, Mantalos, Pavlidis, Siopis, Vrousai.

Rozhodčí: Karasev – Demeško, Gavrilin (všichni Rusko).
Řecko

Na opačné straně stojí trápící se Řecko, kterému pro změnu patří až pátá pozice, tedy předposlední. Řekové neprožívají vůbec povedené období, navíc z šesti odehraných zápasů nasbírali pouze pět bodů, což je opravdu zoufalé počínání. Hostující tým tohoto zápasu navíc za celou kvalifikaci vyhrál pouze v jediném případě, bylo tomu hned v úvodním duelu. Od té doby následuje pětizápasová série bez vítězství, což se projevilo také v posledním duelu. Řecko bylo v souboji proti poslednímu Lichteštejnsku výrazným favoritem, avšak nakonec duel skončil nerozhodným výsledkem 1:1.
Itálie

Fotbalisté Itálie se po šesti kolech nacházejí na vedoucí pozici své skupiny, přičemž na svém kontě mají plný počet bodů, tedy osmnáct. Italská reprezentace si tedy počíná hodně suverénním způsobem, navíc náskok na druhé Finsko činí už šest bodů. Domácí celek tohoto zápasu vyhrál ve všech šesti zápasech, přičemž dohromady inkasoval pouze tři body. Zároveň si Itálie drží sympatický průměr tří vstřelených branek na utkání, což se nepotvrdilo v posledním duelu. Italové měli s nevyzpytatelným Finskem velké problémy, nakonec o svém jednobrankovém vítězstv rozhodli až deset minut před koncem zápasu.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Kvalifikace mistrovství Evropy má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Itálií a Řeckem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.