Kvalifikace na ME -  ONLINE PŘENOS -  Izrael : Makedonie - 5. září 2019   20:45

Izrael
Izrael
55' Zahavi (Solomon)
1:1
(0:0)
Makedonie
Makedonie
64' A. Ademi  (Alioski)
Izrael
Marciano – Dasa, Elhamed, Taha, Solomon, Ben Harush (60. Kayal) – Dgani, Dor Peretz, B. Natcho (C) – Dabour (75. Hemed), Zahavi.
Ekberg – Culum, Hallberg, Sjöberg (všichni Švédsko)
Toto Turner Stadium, Beer Sheva
Makedonie
Dimitrievski – Musliu, Velkoski, Ristevski – Nikolov (75. Trajkovski) – Bejtullai, A. Ademi, E. Bardhi (83. Spirovski), Alioski – Nestorovski (C) (69. Pandev), Elmas.

Eran Zahavi (Izrael) se dokázal prosadit jako první, a tak to byl právě on, kdo poslal domácí celek do jednobrankového vedení. Náskok domácích fotbalistů trval zhruba deset minut, pak se prosadili hosté ze Severní Makedonie. Přesně hlavou zakončoval Arijan Ademi (Severní Makedonie). Aktivnější v tomto zápase byl sice domácí celek, ale ze čtyř střel na branku proměnil jen jednu. Týmy si tak do tabulky další dva body rovným dílem. Oba bod za plichtu. Aktuálně je v tabulce skupiny G na postupových místěch Polsko 12 bodů a Izrael s 8 body. Severní Makedonie je aktuálně s pěti body pátá.
Držení míče: 63 % : 37 %.
Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 8:2. Rohy: 7:3. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 10:14.
90+6'
90+5'
Beram Kayal (Izrael) vedl bleskovou akci na druhé straně hrací plochy. Jeho střelecký pokus ovšem nebyl příliš přesný, míč končí mimo branku, Stole Dimitrievski (Severní Makedonie) zasahovat nemusel, jen kontroloval situaci a míč končící mimo.
90+4'
Nyní rozehrával hostující celek rohový kop. Aleksandar Trajkovski (Severní Makedonie) centroval před branku, následně to byl právě on, kdo zakončoval akci svého celku. Ofir Marciano (Izrael) musel zasahovat.
90+3'
Žlutou kartu dostává Hatem Abd Elhamed (Izrael).
90+2'
Až nyní registrujeme první výraznější šanci v nastavení, Tomer Hemed (Izrael) se dostal do střelecké pozice. Rána mu nesedla podle představ, ale i tak musel Stole Dimitrievski (Severní Makedonie) zasahovat.
90+1'
Čtvrtý sudí ukazuje na světelné tabuli, že se bude nastavovat pět minut nad rámec devadesáti minut.
90'
Dostáváme se do poslední minuty hry ve druhém poločase, uvidíme, kolik minut se bude nastavovat ke druhé pětačtyřicetiminutovce.
89'
Žlutou kartu dostává Manor Solomon (Izrael). Domácí hráč vidí žlutou kartu po jasném faulu na Egzona Bejtullaie (Severní Makedonie).
87'
Egzon Bejtullai (Severní Makedonie) se obětavě položil do jedné ze střel soupeře, následně byl v kontaktu se soupeřovým útočníkem. Zdá se, že není úplně zdravotně v pořádku. Míří za ním lékaři.
87'
Dostáváme se do finální fáze hry ve druhém poločase, stále platí vyrovnaný stav, ale nutno poznamenat, že aktuálně aktivnějším týmem je v bílém hrající Izrael.
85'
Eran Zahavi (Izrael) to zkoušel velmi dobře, dostal se do zajímavé střelecké pozice, jeho projektil však dokázal nadvakrát zastavit brankář Stole Dimitrievski (Severní Makedonie).
84'
Eli Dasa (Izrael) byl v době přihrávky ve špatném postavení, což neuniklo pozornosti pomezního rozhodčího, a pak ani hlavnímu. Píská se ofsajd.
83'
Střídání v týmu Severní Makedonie: ze hřiště odchází Enis Bardhi, přichází Stefan Spirovski.
80'
Dor Peretz (Izrael) to zkoušel individuálně, ovšem jeho projektil postrádal přesnost. Míč končí mimo branku, Stole Dimitrievski (Severní Makedonie) bude vykopávat.
79'
Bibras Natcho (Izrael) rozehrával domácí rohový kop, centr se snesl před branku, ale k zakončení se nikdo nedostal. Následně balon zachytil brankář, který rychle vykopl, čímž otočil směr hry.
78'
Enis Bardhi (Severní Makedonie) to zkoušel individuálně, ale vzal si příliš velké sousto, a proto přišel o míč. Následný rychlý protiútok nedokázal domácí celek zakončit nějakou důraznější střelou.
76'
Sledujeme klidnější pasáž hry, hraje se zejména na polovině hrací plochy. Ani jeden celek se nemůže momentálně propracovat do výraznějších střeleckých pozic. Diváci sledující nepříliš atraktivní fotbalovou podívanou.
75'
Střídání v týmu Izrael: ze hřiště odchází Moanes Dabour, přichází Tomer Hemed.
Střídání v týmu Severní Makedonie: ze hřiště odchází Boban Nikolov, přichází Aleksandar Trajkovski.
74'
Domácí rozehrávali rohový kop, rozehrávky se ujal Bibras Natcho (Izrael). Následně se pak do střelecké pozice dostal Hatem Abd Elhamed, jehož rána končí těsně vedle branky.
73'
Kire Ristevski (Severní Makedonie) se s tím nepáral. Neměl komu přihrát, a tak se rozhodl pro individuální akci, kterou korunoval povedenou střelou. Míč o velmi malý kousek minul branku. Nechybělo mnoho.
72'
Bibras Natcho (Izrael) díky své aktivní hře vybojoval pro své spoluhráče volný kop na útočné polovině. Fotbalisté v bílém se však do výraznější šance nedostali.
70'
Dvacet minut hry nám zbývá do konce druhého poločasu, aktuálně sice platí vyrovnaný stav 1:1, nicméně optickou převahu mají fotbalisté domácího celku. Nyní však jeden z hráčů Izraele fauloval Bobana Nikolove (Severní Makedonie).
69'
Střídání v týmu Severní Makedonie: ze hřiště odchází Ilja Nestorovski, přichází Goran Pandev.
68'
Hostující celek dokázal vyrovnat, a tak má tento duel znovu o náboj postaráno. Domácí celek sice vedl, ale hostující oddíl dokázal ve druhém poločase srovnat. Zatím jsme viděli jediné střídání.
67'
Po klidnější pasáži hry na polovině hrací plochy registrujeme zajímavou příležitost. Bibras Natcho (Izrael) rozehrával domácí rohový kop, centr se snesl před branku, ale obrana si dokázala poradit.
64'
Makedonie právě vstřelila branku!
První výraznější šance Severní Makedonie v tomto poločase končí brankou, a tak je vyrovnáno na 1:1. Volný kop rozehrával Ezgjan Alioski a na jeho centr si před brankou výborně vyskočil soupeři neobsazený ARIJAN ADEMI. Asistence: Ezgjan Alioski.
64'
Ten se nyní musí bránit volnému kopu Severní Makedonie.
63'
Hraje se spíše na polovině hrací plochy, ani jeden celek se nikam nežene, mnoho fotbalisté krásy k vidění sice není, ale první branku máme už za sebou, a vede tak domácí celek.
61'
Eran Zahavi (Izrael) to nemyslel vůbec špatně zkoušel míč poslat do prostoru u vzdálenější tyče. Byla to spíše střílená přihrávku, kterou však dokázal jeden ze soupeřů zblokovat. Byl to Darko Velkoski (Severní Makedonie).
60'
Střídání v týmu Izrael: ze hřiště odchází Omri Ben Harush, přichází Beram Kayal.
60'
Orel Dgani (Izrael) si v souboji se soupeřem pomohl hodně nešikovně, je mu pískán faul. Míč tedy budou mít fotbalisté hrající v červených dresech, tedy hosté.
59'
Ezgjan Alioski (Severní Makedonie) nyní hrál nechtěně rukou, což neuniklo pozornosti hlavního sudího, takže bude rozehrávat domácí tým. Jmenovitě se o to postará Loai Taha.
57'
Hostující celek se pokoušel rychle odpovědět, nyní se do střelecké pozice dostal Boban Nikolov (Severní Makedonie), ale jeho pokus končí mimo branku. Gólman ani zasahovat nemusel.
55'
Izrael právě vstřelil branku!
Deset minut hry z druhého poločasu je pryč a máme tu první branku zápasu. Manor Solomon výborně centroval před branku, jeho projektil pravděpodobně tečoval hostující Kire Ristevski přesně do míst, kam si naběhl a pohodlně skóroval ERAN ZAHAVI. Asistence: Manor Solomon.
54'
Stole Dimitrievski (Severní Makedonie) vykopává po nepřesné domácí akci od své branky. Jeho kolegové ovšem přišli o míč, a tak hrají hráči Izraele. Ti si zatím gólovou šanci vypracovat nedokázali.
52'
Domácí fotbalisté pokračuje dál v aktivní hře, po levé straně se snadno dostávají k ohrožení branky soupeře. Dor Peretz centroval do pokutového území, ale jeho snadno zastavil brankář.
50'
Rohový kop na krátko rozehrával Manor Solomon. Následně akce pokračovala dál a ke střele z otočky se dostal Moanes Dabour. Jeho rána nebyla vůbec špatná, ale míč se od brankové konstrukce odrazil mimo.
49'
Manor Solomon to zkoušel individuálně, dostal se do střelecké pozice, ale jeho projektil na poslední chvíli zblokoval jeden z hostujících hráčů na rohový kop.
47'
Moanes Dabour si v osobním souboji počítal příliš důrazně, hlavní sudí mu píská evidentní faul na soupeře. Rozehrávat tak bude hostující celek. Ten ovšem následně rychle přišel o míč.
46'
Hned v úvodu druhého poločasu vybojoval domácí celek rohový kop. Centr se sice snesl před branku, ale obrana si snadno dokázala poradit a balon poslala do bezpečné vzdálenosti.
46'
V prvním poločase jsme mnoho kvalitních fotbalových momentů neviděli. Celkem registrujeme dvě střely na branku. Ofir Marciano (Izrael) I Stole Dimitrievski (Severní Makedonie) dokázali zatím tu jednu střelu soupeře zastavit, a tak po prvním poločase platí bezbrankový stav. Příliš atraktivní fotbal to zatím není.
45+1'
45+1'
V nastavení sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nikam nežene a první část tohoto kvalifikačního utkání v poklidném tempu dohrává. Na úvodní výraznější šanci zatím čekáme, podobně jako na první branku.
45'
To už probíhá poslední minuta hry v prvním poločase, uvidíme, kolik minut se bude nad rámec základních pětačtyřiceti nastavovat. Tak nakonec jedna minuta navíc v prvním poločase.
44'
Zdá se, že bude hostující brankář podle všeho pokračovat v zápase. Stole Dimitrievski (Severní Makedonie) je sice otřesený, ale svým spoluhráčům dál pomůže. Poločas se blíží do svého úplného závěru.
43'
Moanes Dabour byl v osobním soubojem se soupeřovým brankářem příliš důrazný. Střet dopadl lépe pro domácího hráče. Naopak Stole Dimitrievski (Severní Makedonie) upadl na zem, a pak za ním museli rychle přispěchat lékaři, kteří jej ošetřili na hrací ploše.
42'
Centr se od rohového praporku sice snesl před branku, ale jeden z domácích obránců stál na správném místě. Míč se k němu po centru dostal, a pak jej hned z první odehrál do bezpečí Žádné zdlouhavé zpracovávání, hned z první šel míč od nohy.
41'
Dostáváme se do finální fáze hry v prvním poločase. Hostující celek se nyní nastěhoval před branku soupeře. Hlavičkové zakončení, které zkoušel Ilja Nestorovski (Severní Makedonie), bylo zblokované na rohový kop.
40'
Ilja Nestorovski (Severní Makedonie) byl na konci sice pohledné akce hostujícího celku, ale míč z jeho kopačky končí výrazně mimo branku. Ofir Marciano (Izrael) jen zkontroloval pohledem situaci, a pak se ujal rozehrávky od své branky.
39'
Omri Ben Harush (Izrael) chtěl odcentroval míč do pokutového území, kde viděl spoluhráče, ale hostující obrana k němu dobře přistoupila, výrazně mu zmenšila prostor, a tak s míčem doběhl až za brankovou čáru. Odkop od branky Severní Makedonie.
38'
Sledujeme zápas, kterému poněkud stáží ta pravá fotbalová atmosféra. Stadion je sice hojně zaplněný, byť nějaká místa volný jsou, ale atmosféra není příliš dobrá. Žádné hlasité podporování domácí příznivci zatím nepředvádějí.
37'
Hra se nyní bez výraznějších příležitostí přelévá ze strany na stranu. Optickou převahu mají fotbalisté, kteří v tomto zápase oblékají bílé dresy, tedy domácí. Následně pálil hodně nepřesně Loai Taha (Izrael). Jeho projektil končí vysoko nad.
36'
Po několika nepřesnostech hostujícího celku v útoku a před brankou Izraele odskákal míč do pokutového území, kde byl připravený Ofir Marciano (Izrael) a míč dokázal velmi snadno a bez problémů zastavil. Pak také rozehrál.
35'
Fotbalisté v bílém, tedy domácí, mají deset minut před koncem prvního poločasu možnost rohového kopu. Následná rozehrávka nakrátko se neukázala jako dobré řešení, obrana byla připravená, a pak už domácí nedokázali nic vymyslet.
34'
Eran Zahavi (Izrael) marně stíhal dlouhý střílený centr od spoluhráče. Míč končí v zámezí, a proto bude rozehrávat hostující brankář. Stole Dimitrievski (Severní Makedonie) uvedl míč do hry dlouhým výkopem.
33'
Bibras Natcho pálil z velké dálky do středu branky, kde byl připravený gólman Stole Dimitrievski. Ten snadno získal míč, chytil jej, statistici mu připočítali další zákrok.
31'
Další zajímavá akce hostujícího celku, do zakončení se pokoušel propracovat Eljif Elmas (Severní Makedonie), ale jeho projektil zblokoval dobře postavený obránce Loai Taha (Izrael).
30'
Eljif Elmas (Severní Makedonie) se dostal po pěkné samostatné akci do dobré střelecké pozice. Z osy hrací plochy vyslal tvrdou ránu. Míč však končí těsně vedle branky, Ofir Marciano (Izrael) zasahovat nemusel.
28'
Ezgjan Alioski (Severní Makedonie) byl nachytaný v postavení mimo hru, pomezní sudí odmával a hlavní také odpískal technický přestupek hostujícího hráče.
27'
Registrujeme druhou střelu na branku v tomto zápase, tentokrát zakončoval hostující Ezgjan Alioski, jehož ránu vyrazil brankář Ofir Marciano tak tak na rohový kop.
24'
Moanes Dabour sice dostal po zajímavé akci míč do branky hostujícího celku, ale gólová radost netrvala dlouho, hlavní sudí branku neuznává pravděpodobně pro hru rukou, čímž se provinil právě Dabour.
22'
Boban Nikolov (Severní Makedonie) byl v osobním souboji s domácím Bibrasem Natchem příliš důrazný, což neuniklo pozornosti sudího, který píská faul.
19'
Eljif Elmas (Severní Makedonie) si v souboji se soupeřem počínal nedovoleně, faulovaný byl Ayid Habshi (Izrael).
17'
Eran Zahavi to zkoušel individuálně, dostal se do střelecké pozice a jeho rána končí mimo branku. Nemyslel to domácí hráč špatně, ale jeho zakončení chyběla přesnost.
17'
Eli Dasa vhazuje na polovině hrací plochy, do autu odrazil míč jeden z vracejících se soupeřů. Domácí Izrael má momentálně mírnější optickou převahu, ale na vyloženou šanci zatím čeká.
16'
Fotbalisté v červeném, tedy hosté, vybojovali autové vhazování na útočné polovině, ale propracovat do šance se nedokázali. Dobře zapracovala obrana.
15'
Úvodních patnáct minut hry je pryč, zatím jsme příliš atraktivní fotbal neviděli, diváci mohli sledovat jedinou střelu na branku, s níž si Stole Dimitrievski snadno dokázal poradit.
14'
Manor Solomon to zkoušel individuálně, ale jeho akci zastavilo nepřesné zpracování míče. Balon má tak hostující brankář.
13'
Izrael znovu rozehrává od své branky, postaral se o to Eli Dasa, který hledal rychlým pasem spoluhráče na polovině hrací plochy.
12'
Jeho spoluhráči pokus o rychlou akci museli zastavit, obrana Makedonie byla dobře rozestavená.
12'
Domácí brankář pomohl obráncům dlouhým výkopem, míč snadno dostal až na útočnou část hrací plochy.
10'
Sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nikam nežene, zatím jsme viděli jedinou střelu na branku a měl ji domácí celek.
7'
Žlutou kartu dostává Boban Nikolov (Severní Makedonie). Hostující hráč musel faulovat i za cenu karty, neboť by jinak šli domácí v početní převahu na branku.
7'
Fotbalisté v červeném rozehrávají volný kop ze zajímavé pozice. Na přímou střelu to nebylo. Centr se snesl před branku, ale gólman vyboxoval.
5'
Stole Dimitrievski má na svém kontě první zákrok. Ránou z velké dálky z osy to zkoušel Bibras Natcho. Jeho projektil ještě tečoval Kire Ristevski do míst, kde byl brankář připravený.
5'
Eli Dasa zakončoval velmi nepřesně, a tak bude rozehrávat hostující brankář od své branky.
4'
Severní Makedonie kombinuje na své polovině, marně se zatím pokouší centry překonat obranu soupeře a vypracovat si příležitost.
3'
Sledujeme pasáž hry, která je výrazně ovlivněná celou řadou nepřesností z obou stran. Více ze hry mají fotbalisté domácího celku.
1'
Eli Dasa se v osobním souboji dopustil nedovoleného zákroku, fauloval hostujícího Bardia.
1'
Domácí hrají v bílém, hosté v červeném, utkání právě začalo.
1'

Izrael: Marciano – Dasa, Habshi, Taha, Solomon, Ben Harush – Dgani, Dor Peretz, B. Natcho (C) – Dabour, Zahavi.
Náhradníci: Harush, Jarafi – N. Bitton, Cohen, Cohen, Glazer, Hemed, Kayal, Kinda, Saba, Shlomo, Weissman.

Severní Makedonie: Dimitrievski – Musliu, Velkoski, Ristevski – Nikolov – Bejtullai, A. Ademi, E. Bardhi, Alioski – Nestorovski (C), Elmas.
Náhradníci: Ilijev, Šiškovski – Doriev, Markoski, Pandev, Radeski, Spirovski, Stojanovski, Trajkovski, Tričkovski, Velkoski, Zajkov.

Rozhodčí: Ekberg – Culum, Hallberg, Sjöberg (všichni Švédsko).
Tento duel se odehraje v Izraeli na stadionu Turner Stadium, který byl otevřený v srpnu 2011 a podle dostupných informací pojme 16 126 diváků.
Poslední vzájemný zápas odehrály oba týmy v září 2017. Jedinou branku utkání vstřelil v 73. minutě po Elmasově přihrávce Pandev, a tak vyhrála Severní Makedonie 1:0.
Izrael je možná poněkud překvapivě v této skupině na druhé pozici. Ze čtyř zápasů má skóre 8:7 a vyhrál dva. Poradil si s Rakouskem 4:0 a Lotyšskem 3:0. Remizoval se Slovinskem 1:1 a nestačil na Polsko 0:4. Národní tým Izraele z posledních třech zápasů inkasoval jen čtyři branky a to všechny v nepovedeném duelu proti Polsku.
Severní Makedonie má na svém kontě ve skupině G čtyři zápasy. Nestačila na Polsko 0:1 a Rakousko 1:4. Remizovala se Slovinskem 1:1. Zatím jedinou výhru ve skupině zaznamenala v zápase s Lotyšskem, které porazila 3:1.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky mezinárodního fotbalu. Další reprezentační cyklu právě začíná a v tomto kvalifikačním zápase EURA proti sobě nastoupí Izrael a Severní Makedonie.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.