Kvalifikace na ME -  ONLINE PŘENOS -  Kypr : San Marino - 21. března 2019   18:00

Kypr
Kypr
19' Sotiriou  • 23' Sotiriou  • 26' Kousoulos (Efrem) • 31' Efrem (Mitidis) • 56' Laifis (Georgiou)
5:0
(4:0)
San Marino
San Marino
Kypr
Panagi – Demetriou (C) (65. Merkis), Kousoulos, Laifis, Ioannou – Efrem, Papoulis (54. M. Špoljarić), Artymatas, Georgiou – Mitidis, Sotiriou (27. Makris).
Frischer – Koiv, Härsing (vš. Estonsko)
GSP, Nikósie
San Marino
E. Benedettini – Ma. Battistini, Cevoli, D. Simoncini (C), Palazzi, Rinaldi (46. A. Hirsch) – Giardi (74. Lunadei), E. Golinucci, Mularoni – F. Berardi, Nanni (46. M. Vitaioli).

Držení míče: 73 % : 27 %.
Střely na branku: 10:1. Střely mimo: 12:1. Rohy: 12:0. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 8:10.
Fotbalisté Kypru vstoupili do kvalifikace o evropský šampionát hladkou výhrou 5:0 nad San Marinem, když čtyři branky vstřelili mezi 19. a 31. minutou.

Dvě penaltové trefy zaznamenal Pieros Sotiriou, jenž ale krátce po svém druhém gólu musel střídat, dále se trefili i stopeři Kousoulos s Laifisem a zkušený Georgios Efrem.

San Marino mělo v závěru nějaké příležitosti, v té největší absolutně selhal Enrico Golinucci, jenž neproměnil naprostou tutovku.
90+4'
90+2'
Špoljarić byl při zpracování míče v pokutovém území sražen v pokutovém území, rozhodčí Frischer ale třetí penaltu pro Kypr nepíská.
90+1'
Estonský rozhodčí Frischer oddaluje závěrečný hvizd o čtyři nastavené minuty.
89'
Po dalším obléhání hostujícího pokutového území Ioannou z dvaceti metrů branku přestřelil.
87'
Po ošetření sanmarinského fotbalisty už se může ve hře zase pokračovat, domácí se ještě snaží vstřelit nějakou tu branku.
86'
Po dalším tvrdém souboji zůstal s bolestivou grimasou ležet na zemi Vitaioli a hostující fotbalista bude potřebovat ošetření.
84'
Z následného rohu domácí nedokázali nijak zahrozit.
83'
Kypřané už znovu obléhají branku San Marina, Georgiova střela si ale neproklestila cestu až k Benedettinimu.
81'
Další šance pro San Marino! Na skvělou přihrávku Vitaioliho si naběhl Marcello Mularoni a mířil zcela osamocen vstříc brankáři Panagimu, ten byl v souboji včas a ve skluzu dokázal míč ukopnout do pole, druhou nohou ale velmi tvrdě poslal soupeře k zemi, to byla velmi kontroverzní situace.
79'
Po dalším rohu Georgia hlavičkoval Kostakis Artymatas jen do připraveného sanmarinského brankáře.
78'
Ioannou na levém křídle vybojoval rohový kop, Kypr už načne druhou desítku rohů.
76'
Nepovedený centr Kousoulose doletěl k brankáři Benedettinimu.
75'
San Marino zahodilo neuvěřitelnou tutovku!

Berardi potáhl míč podél postranní čáry a poté vyzval k zakončení Enrica Golinucciho, ten ale v naprosto stoprocentní šanci zcela selhal a branku netrefil!
74'
Střídání v týmu San Marino: ze hřiště odchází Mattia Giardi, přichází Lorenzo Lunadei.
74'
Constantinos Laifis se z velké dálky odhodlal k pumelici, kterou brankář Benedettini vyráží mimo branku.
73'
Makris hledal centrem u vzdálenější tyče Mitidise, tomu se ale v hlavičkových soubojích proti sanmarinským zadákům nedaří.
72'
Georgiou si nazul kopačku zpět na nohu a sám se pak ujal centru, ten však nasměroval mimo dosah svých spoluhráčů.
71'
Georgiou se šikovně uvolnil kolem Palazziho na pravém křídle, hostující obránce pak soupeře podkopl a vyzul Georgiovi kopačku, svého nedovoleného zákroku si je zcela vědom. Palazzi je žlutě potrestán.
70'
Po centru Ioannoua brankář Panagi míč neudržel, následnou střelu Georgia hosté odkopli do pole.
68'
Útočný výpad San Marina skončil jen ofsajdem Vitaioliho.
67'
Efremově střele z dálky chyběla veškerá přesnost, rozehrávat bude brankář Benedettini.
65'
Hirsch byl pozdě v souboji s Kousoulosem soupeře podrazil a Kypr bude zahrávat standardní situaci na nějakých třiceti metrech od branky.
65'
Střídání v týmu Kypr: ze hřiště odchází Jason Demetriou, přichází Giorgos Merkis.
64'
Také nebezpečný Makrisův centr směřoval k Mitidisovi, toho pokryl Battistini a Georgiou pak ze střední vzdálenosti vysoko přestřelil.
62'
Po přetaženém centru Georgia si hostující zadáci pohlídal Nestorase Mitidise.
61'
Hosté se vydali ve větším počtu hráčů do útoku, Hirschovi ale centr z levého křídla vůbec nevyšel a míč z jeho kopačky doletěl do reklamních panelů za kyperskou brankou.
61'
Centr Georgia doletěl do míst, kde kraloval Davide Simoncini.
60'
Po nedorozumění Simonciniho s Palazzim dostávají Kypřani možnost dalšího rohového kopu.
59'
Kousoulos si u postranní čáry nedovoleně přidržel Hirsche, hosté mohou rozehrávat z místa přestupku.
58'
Dalšímu rohu už se hosté ubránili, Georgiou byl navíc přistižen v postavení mimo hru.
57'
Efrem se hezky prokličkoval do pokutového území, jeho střílený centr je pak sražen za sanmarinskou branku.
56'
Kypr právě vstřelil branku!
Na centr Georgia od rohového praporku si naběhl CONSTANTINOS LAIFIS a svoji hlavičku propasíroval za záda Elii Benedettiniho!
55'
Po souboji Simonciniho s Makrisem se míč odrazil do zámezí a byť se hostující kapitán dožadoval odkopu od branky, rozhodčí ukazují na rohový praporek.
54'
Střídání v týmu Kypr: ze hřiště odchází Fotis Papoulis, přichází Matija Špoljarić.
53'
Laifis fauloval Berardiho, po následném centru je ale hostům okamžitě máván ofsajd.
52'
Kypr zřejmě bude podruhé střídat, debutovat by v domácím dresu mohl srbský rodák Matija Špoljarić.
51'
Hosté se podívali na útočnou polovinu, Adolfo Hirsch ale velmi nepřesně přihrával Mirku Palazzimu.
50'
Po dalším rohu hlavičkoval Sotiriou a po jeho hlavičce byl těsný ofsajd odmáván Kousoulosovi.
49'
Papoulisův centr Simoncini srazil za vlastní branku, domácí středopolař si situaci zopakuje.
48'
Ioannou průnikem po levém křídle vybojoval rohový kop pro Kypr.
46'
Střídání v týmu San Marino: ze hřiště odchází Nicola Nanni, přichází Matteo Vitaioli.
Střídání v týmu San Marino: ze hřiště odchází Danilo Rinaldi, přichází Adolfo Hirsch.
46'
Pokud San Marino toužilo po sympatickém výsledku na úvod kvalifikace, tak jejich snaha vyšla zcela vniveč. Hosté se jednou za celý poločas dostali s míčem na kyperskou polovinu a před svoji brankou nestíhají, inkasovali celkem čtyřikrát a druhý poločas už bude pouze o tom, v jakém tempu bude Kypr chtít pokračovat.
45+1'
45+1'
Rozhodčí Frischer k prvním pětačtyřiceti minutám přidává jednu nastavenou.
44'
Dlouhý nákop do pokutového území si pohlídal Elia Benedettini.
43'
Domácí už jsou znovu rozestaveni po útočné polovině, výrazně ale zvolnili v tempu hry.
41'
Centr Ioannoua Davide Simoncini odhlavičkoval za postranní čáru.
40'
Georgiův nákop na levé křídlo byl nepřesný pro rozběhnutého Ioannoua, rozehrávat bude sanmarinský brankář.
38'
Po centru Georgia se odraženého míče zmocnil Papoulis a jeho krásná přihrávka našla Kousoulose, ten zblízka zakončuje jen do brankáře Benedettiniho.
37'
Hostující defenziva srazila Artymatasovu střelu za branku, pokračovat se bude od rohového praporku.
36'
Po Mitidisově hlavičce si Benedettini připsal jednodušší zákrok.
35'
Ioannou si na levém křídle zpracoval dlouhé přenesení hry, domácí se ale tentokrát neprobojovali do střeleckého zakončení.
33'
K páté brance měl blízko Makris, po Ioannouově přihrávce před branku ale zblízka přestřelil!
31'
Domácí hrají s chutí a přidávají další trefu! Zpoza pokutového území k hezké střele natáhl GEORGIOS EFREM a sanmarinský brankář na míč nedosáhl.
30'
V závěru úvodní půlhodiny Kypr vede na střely už 9:1 (na bránu 4:1), domácí mají drtivou územní převahu.
28'
Po dalším kyperském rohu zpoza pokutového území střílel Laifis, jeho ránu ale zastavila hradba těl před hostující brankou.
27'
Střídání v týmu Kypr: ze hřiště odchází Pieros Sotiriou, přichází Andreas Makris.

Úspěšného penaltového střelce trápí nějaké zdravotní potíže.
26'
Třetí branka v rychlém sledu! Po kyperském rohu Efrem nasměroval odražený míč zpět před sanmarinskou branku, kde IOANNIS KOUSOULOS zblízka snadno překonal brankáře Benedettiniho!
25'
Další šance pro Kypr! Ránu domácího kapitána Demetria brankář Benedettiho dokázal konečky prstů vytáhnout vedle své branky.
23'
PIEROS SOTIRIOU s trochou štěstí zvyšuje na 2:0! Brankář Benedettini vystihl směr jeho střely, míč mu ale podklouzl pod rukou.
23'
Marcello Mularoni ve vlastním pokutovém území fauloval Jasona Demetria a estonský rozhodčí okamžitě ukazuje na penaltový bod.
23'
Druhá penalta pro Kypr!
22'
Standardní situace pro Kypr, Efremův centr nenašel nikoho v modrém.
21'
Další žlutou kartu vidí Enrico Golinucci za zákrok na Georgia.
19'
K penaltě se postavil PIEROS SOTIRIOU a střelou k levé tyči překonal brankáře Benedettiniho!
18'
Davide Simoncini navíc vidí žlutou kartu.
18'
Penalta! Ioannou si v pokutovém území se Sotiriem, poté jeho střelu Davide Simoncini srazil rukou a píská se penalta!
18'
Kypřani už zase obléhají pokutové území soupeře.
16'
Efremův prudký centr odhlavičkoval Cevoli, Artymatas poté povalil k zemi Nanniho nad rámec pravidel.
15'
Battistini z pravé strany nakopl míč do pokutového území, tam byl ale jenom brankář Panagi.
14'
Anthony Georgiou nedovoleně srazil k zemi Filippa Berardiho, hosté mohou rozehrávat ve středu hřiště.
12'
Efremův centr přeletěl jediného spoluhráče nabíhajícího před branku Nestorase Mitidise, rozehrávat může Elia Benedettini.
10'
Po obrovském nedorozumění hostujících zadáků v těsné blízkosti vlastní branky měl obrovskou šanci Fotis Papoulis, zblízka ale minul branku!
9'
Georgiou si u rohu pokutového území navedl míč na levačku, poté ale vysoko přestřelil sanmarinskou branku.
7'
Laifisova nepovedená střela z pětadvaceti metrů nedorazila až k Benedettinimu, hostům se podařilo odehrát míč do středu hřiště.
6'
Mitidisův centr z levé strany přeletěl kyperské fotbalisty před brankou.
5'
Berardi vedl rychlý útočný výpad po levé straně hřiště a byť poté dokázal vystřelit na kyperskou branku, tak pro Panagiho to nebyl těžký zákrok.
4'
Podle očekávání má domácí tým výraznou územní převahu. Kypr se ale nemůže spolehnout na velkou podporu diváků, protože v hledišti nikósijského stadiónu jich je jen několik stovek.
2'
Po Efremově centru ze střední vzdálenosti střílel Papoulis, jeho sražená střela se dokutálela k brankáři Benedettinimu.
1'
Rozehráno! Vysoce favorizovaní Kypřani hrají v modrých dresech, San Marino obléklo bílou barvu.
1'
Fotbalisté už jsou na trávníku, utkání bude během několika okamžiků zahájeno.

Kypr: Panagi – Demetriou (C), Kousoulos, Laifis, Ioannou – Efrem, Papoulis, Artymatas, Georgiou – Mitidis, Sotiriou.
Náhradníci: Michael, Pardo – Antoniou, Avraam, Dossa Júnior, Kastanos, Makris, Margaca, M. Špoljarić, Vasiliou, Wheeler, Merkis.

San Marino: E. Benedettini – Ma. Battistini, Cevoli, D. Simoncini (C), Palazzi, Rinaldi – Giardi, E. Golinucci, Mularoni – F. Berardi, Nanni.
Náhradníci: S. Benedettini, Zavoli – Brolli, Censoni, Cesarini, A. Golinucci, Grandoni, A. Hirsch, Lunadei, Tomassini, M. Vitaioli, Mi. Battistini.

Rozhodčí: Frischer – Koiv, Härsing (vš. Estonsko).
San Marino

Na opačné straně stojí San Marino, které si rovněž vyzkoušelo Ligu národůů. Tato reprezentace pochopitelně nepomýšlela nad postupem, naopak se soustředilo na jakýkoliv bodový zisk. San Marino se dostalo do společnosti s Běloruskem, Lucemburskem a Moldavskem. Ani jedno z šesti zápasů nepřineslo zisk bodu, navíc San Marino nevsítilo ani jednu branku, což je možná trochu zklamáním. Největší debakl si hned v prvním zápase připravilo Bělorusko, které svému soupeři nasázelo hned pět branek. Také San Marino se s touto soutěží loučí, už před samotným začátkem se to dalo očekávat.
Kypr

Fotbalisté Kypru se zúčastnili nového formátu s názvem "Liga národů UEFA, ve kterém se dostali do základní skupiny s Norskem, Bulharskem a Slovinskem. Kypr celkově odehrál šest zápasů, přičemž se mu podařilo vyhrát pouze v jediném případě, avšak poslední pozici to neznamenalo. Naopak se na poslední příčce ocitlo Slovinsko, které se tak s tímto turnajem pro příští rok loučí. Kypr se sice umístil na třetím místě, avšak v tabulce třetích celků mu patřila poslední pozice, která rovněž zaručuje sestup z této soutěže. V tomto utkání ale bude jednoznačným favoritem, dá se tak očekávat vítězství.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Začíná nám kvalifikace o ME, my budeme společně sledovat souboj mezi Kyprem a San Marinem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.