Kvalifikace na ME -  ONLINE PŘENOS -  Lotyšsko : Izrael - 7. června 2019   20:45

Lotyšsko
Lotyšsko
0:3
(0:1)
Izrael
Izrael
10' Zahavi   • 60' Zahavi   • 81' Zahavi  (B. Natcho)
Lotyšsko
Šteinbors – Savaļnieks, Dubra (C), Ošs, Maksimenko – Tobers, Laizāns (79. Rugins) – Rakels, Karašausks (67. Kamešs), D. Ikaunieks (57. Ciganiks) – Gutkovskis.
Ivanov – Usašev, Bolkhovitin (všichni RUS)
Daugava, Riga
Izrael
Harush – Dasa, Taha, B. Bitton, Yeini, Ben Harush (81. Cohen) – Dor Peretz, B. Natcho, Kayal (73. Glazer) – Saba (66. Sahar), Zahavi.

To je ode mne pro dnešek vše, děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek večera.
Držení míče: 47 % : 53 %.
Střely na branku: 2:10. Střely mimo: 2:6. Rohy: 6:4. Ofsajdy: 5:1. Fauly: 14:11.
Izrael nakonec bez problémů vítězí nad Lotyšskem, a to hlavně zásluhou Erana Zahaviho, který si připsal hattrick. Hosté jinak jistě kontrovali zápas. Izraelci hlavně skvěle bránili, Lotyšsko si tak nevytvořilo skoro žádnou šanci. Dnes jsme tedy sledovali dost jednoznačné utkání.
90+4'
90+3'
Lotyšsko jde ještě do útoku, ale přes izraelskou obranu se dnes asi nedostanou.
90+2'
Po dlouhém nákopu Pāvelse Šteinborse vyhrávají hlavičkový souboj Lotyši, kteří si tak mohou ještě zakombinovat.
90+1'
Nastavují se tři minuty.
88'
Domácí nakonec vymysleli jen nákop, který Izraelci bez problémů zachytili a opět se uchylují ke kombinaci na vlastní půlce.
87'
Lotyši se také ještě dostanou k míči, ale už nemají motivaci, a tak na útočení vůbec nepomýšlí.
86'
Hosty přestává bavit kombinace, a tak se ještě zkouší dostat do zakončení.
85'
Ariel Harush si přípiše ještě jeden bezproblémový zákrok.
83'
Utkání už se bude v klidu dohrávat, o vítězi je totiž rozhodnuto.
81'
Střídání v týmu Izrael: ze hřiště odchází Omri Ben Harush, přichází Yonatan Cohen.
81'
Izrael právě vstřelil branku!
ERAN ZAHAVI kompletuje hattrick a je jednoznačně nejlepším hráčem zápasu! Jediného střelce dnešního utkání našel parádním pasem Natcho. Zahavi se tak poté bez problémů prosadil střelou ke vzdálenější tyči. Asistence: Bibras Natcho.
79'
Střídání v týmu Lotyšsko: ze hřiště odchází Oļegs Laizāns, přichází Ritvars Rugins.
78'
Hosté po delší době získali standartní situaci v podobě rohového kopu, ale centr se přes lotyšskou obranu nedostal.
77'
Izraelci už dobré dvě minuty jen tak kombinují. Lotyši už ani moc nenapadají.
76'
Domácí opět hodně nepřesně rozehrávají. Mezitím se základní hrací doba pomalu chýlí ke konci.
75'
To ale moc nevyplatilo, protože Lotyši chybovali při rozehře, a odevzdali tak míč hostům, kteří se k zakončení moc netlačí.
74'
Míč končí u Pāvelse Šteinborse, který upřednostňuje rozehru nákrotko před dlouhým nákopem.
73'
Střídání v týmu Izrael: ze hřiště odchází Beram Kayal, přichází Dan Glazer.
71'
Dlouhý nákop Andrejse Ciganikse končí jen u Ariela Harushy, který s rozehrou samozřejmě nespěchá.
70'
Domácí to přece jen ještě úplně nebalí, ale i přes výrazné napadání se stále nemohou dostat k nebezpečnému zakončení.
69'
Lotyši sice ještě chvíli udrželi míč, ale po chvíli ho zbytečně ztrácí kvůli nepřesné přihrávce. Izrael tak může pokračovat v získávání cenného času.
68'
Hosté nyní chybují při rozehře, a dávají tak šanci Lotyšsku, které ale možnost rychlého útoku nevyužilo.
67'
Střídání v týmu Lotyšsko: ze hřiště odchází Artūrs Karašausks, přichází Vladimirs Kamešs.
66'
Střídání v týmu Izrael: ze hřiště odchází Dia Saba, přichází Ben Sahar.
64'
Žlutou kartu dostává Artūrs Karašausks (Lotyšsko).
64'
Přímý kop rozehrávali také hosté. Balón se také do vápna nedostal, ztroskotal totiž na jednočlenné zdi.
63'
Lotyšsko získalo výhodu přímého kopu, ale míč skončil jen ve zdi.
62'
Lotyši se už začínají pomalu vzdávat, protože se na stažení dvoubrankové ztráty necítí.
60'
Hosté si pojišťují zisk tří bodů druhou brankou! ERAN ZAHAVI si skvěle zpracoval míč, následně si vytvořil střeleckou pozici a z hranice vápna se trefil pravou nohou k pravé tyči. Pāvels Šteinbors na míč nedosáhl.
58'
Lotyši to zkoušeli dopředu pomocí nákopu, ale ten bez problémů zachytil jeden z izraelských hráčů.
57'
Střídání v týmu Lotyšsko: ze hřiště odchází Davis Ikaunieks, přichází Andrejs Ciganiks.
57'
Až teď se hosté dostali k soupeřícímu vápnu, ale po krátké kombinaci přichází jen nepřesné zakončení.
56'
Hraje se hlavně na středu hřiště, ani jeden tým se totiž nemůže dostat přes půlící čáru.
54'
Za lotyšskou obranu mířila nebezpečná přihrávka, ale tu nakonec včas zastavil lotyšský bek.
53'
Snad poprvé musel Ariel Harush skákat po míči. Moc těžký zákrok to pro něj ale nebyl.
52'
Lotyši to opět zkoušejí dopředu přes pravou stranu, a zase z toho plyne autové vhazování.
51'
Hosté se po delší době dostali až do soupeřící šestnácky, tam ale zaúřadoval Pāvels Šteinbors.
50'
Izrael už pomalu začíná hrát na čas, brání totiž velmi dobře. Lotyši si za celý zápas nevytvořili vyloženou šanci.
48'
Domácí už se dostali do vápna. Následnou střelu vyrazil Ben Bitton na rohový kop.
47'
Lotyšsko se stále nevzdává a pokouší se o vyrovnání. Dopředu postupuje sice pomalu, ale jistě.
46'
Izrael na nic nečeká a do vápna okamžitě centroval, ale míč proletěl lotyšskou šestnáctkou bez jediného dotyku.
46'
První poločas byl poměrně vyrovnaný, i když mírně lepším týmem byl Izraelem. Ten navíc díky přesné střele Erana Zahaviho vede a má skvěle nakročeno k výhře, protože brání opravdu bezchybně. Pro Lotyše to bude ve druhém poločase hodně složité.
Druhý poločas začne přibližně v 21:49.
45+4'
45+4'
Na závěr poločasu ještě nebezpečně hlavičkoval Roberts Savaļnieks, ale míč poslal jen mimo branku. To už je pro první půli vše.
45+3'
Izraelci už zase kombinují jen na své půlce a vyhlíží konec první půle.
45+2'
Centr z pravé strany domácí v klidu pokryli. Poté navíc budou v klidu rozehrávat díky hostujícímu faulu.
45+1'
45'
Aut po delší době rozehrají také Izraelci, ale ti míč vhazují dozadu, tak aby nic neriskovali.
44'
Hosté už nechtějí nic riskovat, a proto si čas zkracují klidnou kombinací na vlastní polovině.
43'
Domácí se zkoušejí prosadit po dalším autovém vhazování, ale opět se to nedaří.
42'
Izrael se ještě přece jen něco pokouší vymyslet, ale střela z dálky nenadělala Pāvelsu Šteinborsovi žádné problémy.
41'
Útok hostů končí neúspěchem, Lotyši budou vhazovat na své polovině.
40'
Lotyši vybojovali ještě jeden rohový kop. Po centru Oļegse Laizānse však hlavička na izraelskou branku nepřišla.
39'
Balón je opět na polovině Izraele, kde odpočívá v držení hostujících obránců.
38'
Další rohový kop už žádné nebezpeční nepřinesl, a Lotyši tak uklízí míč do bezpečí.
37'
Roh přinesl nebezpečnou střelu, kterou musel vyrážet Pāvels Šteinbors. Střelcem byl opět Eran Zahavi.
36'
Hostě se nakonec ještě dostali do vápna, kde vybojovali alespoň rohový kop.
35'
Izrael už se nikam nežene a vypadá to, že se toho moc v prvním poločase nestane.
34'
Pro změnu se ofsajdové postavení píská také proti Lotyšsku. Míč se tak vrací do izraelského tábora.
33'
Pāvels Šteinbors se po střele natáhl, ale nakonec nemusel, protože míč letěl mimo tři tyče.
32'
Lotyšsko dostalo míč ze své poloviny. Následně ho velmi rychle ztratilo, a opět tak musí spěchat do obrany.
31'
Příležitost se nakonec naskytla a přišel i druhý gól, ale Eran Zahavi byl nakonec jen v ofsajdu.
30'
Hra se po delší době uklidňuje. Hosté totiž kombinují na své polovině a čekají na ideální možnost útoku.
29'
Domácí sice vybojovali další autové vhazování, ale ani to není úspěšné. Izrael tak okamžitě zahajuje protiakci, kterou musí zastavovat až Pāvels Šteinbors.
28'
Domácí opět rozehrávají aut přímo do vápna. A zase hlavička směrem na branku nepřichází.
27'
Po delší době šel židovský stát dopředu, ale s míčem se nedokázal dostat ani k vápnu Lotyšů.
26'
Na zemi si chvíli poležel další izraeslký hráč, tentokrát to byl Omri Ben Harush. Hra je tak zase přerušena.
25'
Lotyši jdou do vápna rovnou z autového vhazování, ale tam opět zasáhla hostující obrana. A i kdyby nezasáhla, tak domácí fotbalista fauloval.
24'
Domácí to zkoušejí hlavně pomocí centrů, ale většinu přihrávek vzduchem v klidu pokryjí izraelští obránci.
23'
Proti lotyšskému centru skvěle vyběhl Ariel Harush, který tak dost pravděpodobně zabránil vyrovnávacímu gólu.
22'
Davis Ikaunieks se napřahoval k voleji z hranice pokutového území, ale míč netrefil vůbec ideálně. Hostující bek tak střelu v klidu zastavil.
21'
Po delší době se Lotyši osvobodili, ale ne na dlouho. Za třicet sekund už opět betonují své vápno.
20'
Další nebezpečný přímý kop rozehrává Eran Zahavi, ale izraelský hráč tentokrát mířil hodně mimo branku.
19'
Žlutou kartu dostává Kristers Tobers (Lotyšsko).
17'
S Dorem Peretzem to nevypadá dobře. Nakonec se naštěstí staví na své nohy a po krátké pauze bude moct pokračovat ve hře.
16'
Déle musí být ošetřován Dor Peretz. Kristers Tobers už stojí na svých nohách, vypadá to s ním lépe.
15'
Po hlavičkovém souboji končí na zemi Dor Peretz a Kristers Tobers. Hra tak musí být přerušena.
14'
Střela tentokrát už přišla, ale Eran Zahavi druhou branku zatím nepřidá. Jeho rána totiž byla hodně nepřesná.
13'
Izrael velmi aktivně napadal, což se vyplatilo. Hosté totiž získali míč, ale k zakončení se nakonec nedostali, včas zasáhla domácí obrana.
12'
Lotyšsko je po první inkasované brance častěji u míče, ale už delší dobu se nemůže dostat ze své poloviny.
11'
Lotyši se okamžitě pokoušejí o vyrovnání, ale centr v klidu pokryla hostující defenziva.
10'
Izraelci jdou do vedení ve velkým stylu! ERAN ZAHAVI se totiž skvěle prosazuje z přímého kopu. Míč poslal nad zdí k levé tyči, Pāvels Šteinbors nemohl zasáhnout.
8'
Další nebezpečný izraelský výpad raději domácí ukončují posláním míče do zámezí.
7'
Pāvels Šteinbors musí být stále v pozoru. Nyní si sice připsal lehký zákrok,ale míč stále směřoval na bránu.
6'
Lotyšsko také nemá kam spěchat, a proto si jen tak přihrává na své půlce.
5'
Eli Dasa si sice šikovně naběhl na nebezpečný nákop, ale svou hlavou ho nakonec nedokázal tečovat do branky.
4'
Izrael se brání bez problémů a velmi rychle dostává míč až na útočnou polovinu. Tam se ale moc dlouho neudržel.
3'
Dopředu to také poprvé zkoušejí Lotyši. Ti získali autové vhazování, které si vezme na starost Mārcis Ošs.
2'
Po chvíli přišel nákop, který byl ale moc dlouhý. Míč skončil až v rukavicích Šteinborse.
1'
Úvodní výkop obstarali izraelští fotbalisté. Ti následně klidně kombinují na své polovině, potřebují se zahřát.
1'

Lotyšsko: Šteinbors – Savaļnieks, Dubra (C), Ošs, Maksimenko – Tobers, Laizāns – Rakels, Karašausks, D. Ikaunieks – Gutkovskis.
Náhradníci: Vaņins, Ikstens – Solovjovs, Rugins, Kamešs, Šabala, Jurkovskis, Ciganiks, Černomordijs, Ķigurs, Jagodinskis, Uldriķis.

Izrael: Harush – Dasa, Taha, B. Bitton, Yeini, Ben Harush – Dor Peretz, B. Natcho, Kayal – Saba, Zahavi.
Náhradníci: Marciano, Jarafi – Glazer, Habshi, Cohen, Almog, Solomon, Tawatha, Sahar, Cohen, Dgani, Elhamed.

Rozhodčí: Ivanov – Usašev, Bolkhovitin (všichni RUS).
Lotyšsko
Lotyšsko má velmi špatný vstup do kvalifikace, po dvou zápasech totiž nemá ani bod a vstřelilo jen jedinou branku, zatímci pětkrát inkasovalo. Je ale nutné podotknout, že proti sobě nemělo úplně lehké soupeře. Nejprve hrálo se Severní Makedonií, to prohrálo 1:3. A poté s největším favoritem skupiny, s Polskem. To byla pro Lotyše také jasná prohra, a to poměrem 0:2. Také dnes nečeká domácí lehký soupeř, ale Lotyšsko se určitě pokusí získat své první body ve skupině.

První dva zápasy ve skupině
Polsko vs. Lotyšsko – 2:0
Severní Makedonie vs. Lotyšsko – 3:1
Izrael
Izrael je na tom velmi dobře a může útočit na postup. Aktuálně totiž hájí druhé místo se ziskem čtyř bodů, akorát Severní Makedonie na třetím místě má stejně bodů. Izraelci mají jen lepší skóre, a to hlavně díky výhře 4:2 nad Rakouskem, což byl až druhý zápas. Izrael nejprve hrál se Slovinskem, a to byla remíza 1:1. Dnes je to tak povinné vítězství pro hosty.

Izrael vs. Rakousko – 4:2
Izrael vs. Slovinsko – 1:1
Zdravím všechny fanoušky mezinárodní kopané. Po delší době nám opět začíná kvalifikace na ME, dnes se odehraje hned dvanáct zápasů. Já Vás provedu jedním z nich, konkrétně střetnutím mezi Lotyšskem a Izraelem. Tímto jste k utkání srdečně zváni a přeji Vám příjemnou počtenou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.