Kvalifikace na ME -  ONLINE PŘENOS -  Norsko : Faerské ostrovy - 15. listopadu 2019   18:00

Norsko
Norsko
4' Reginiussen (Selnaes) • 8' Fossum (J. King) • 62' Sörloth (Fossum) • 65' Sörloth (Selnaes)
4:0
(2:0)
Faerské ostrovy
Norsko
Jarstein – Elabdellaoui (C), Ajer, Reginiussen, Aleesami – Fossum, S. Berge (84. Ulvestad), Henriksen (71. Möller Daehli), Selnaes – Sörloth, J. King (78. T. Elyounoussi).
Jovič – Modrič, Radič (všichni CRO)
Ullevaal Stadion, Oslo (NOR)
Nielsen – Faerö, Gregersen (C), Vatnsdal – Rólantsson, B. Olsen, Baldvinsson, Jónsson – Vatnhamar (78. Bartalsstovu), Edmundsson (71. K. Olsen), Bjartalid (71. Frederiksberg).

Z tohoto duelu je to vše. Děkujeme vám za pozornost a přejeme krásný zbytek večera. Na viděnou.
Norsko zakončí kvalifikační vystoupení v pondělí na hřišti poslední Malty, Faerské ostrovy pojedou do Švédska.
Držení míče: 63 % : 37 %.
Střely na branku: 6:1. Střely mimo: 5:1. Rohy: 11:2. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 15:9.
Norsko přidalo po změně stran další dva slepené góly, o které se v 62. a 65. minutě postaral Sörloth. Seveřané tak poráží dle očekávání Faerské ostrovy 4:0 a připisují si po třech remízách v řadě povinné tři body, díky kterým se v tabulce skupiny F dotáhli na třetí Rumunsko. To však má svůj zápas se druhým Švédskem ještě před sebou.
90+3'
90+2'
Po centru z pravé strany hlavičkoval v chumlu těl Sörloth, míč ale poslal daleko vedle levé tyčky.
90+1'
Elabdellaoui zkoušel z pravého okraje vápna střílet na zadní tyč, jeho odvážný volej ale prosvištěl metr vedle brankové konstrukce.
90'
Chorvatský rozhodčí Jovič nastaví druhé dějství o dvě minuty.
88'
Selnaes odcentroval do vápna. Reginiussenova hlavička byla zblokována, stejně jako o chvíli později pokus Elabdellaouiho.
86'
Klaemint Olsen nakopl do hlavy v souboji střídajících hráčů Ulvestada a vidí za své počínání žlutou kartu.
86'
Norsko mělo k dispozici standardku, s dlouhým nákopem do vápna si ale hosté poradili a dostali ihned míč mimo šestnáctku.
84'
Centr Hendrikssona byl ztečován pouze do rukavic brankáře Jarsteina.
84'
Střídání v týmu Norsko: ze hřiště odchází Sander Berge, přichází Fredrik Ulvestad.
83'
Faerské ostrovy uvedly do hry autové vhazování poblíž norského rohového praporku a nakonec si od něj po obranném skluzu Aleesamiho i kopnou.
81'
Po dlouhém obléhání hostujícího vápna došla trpělivost Bergeovi, který se opřel do míče ze střední vzdálenosti. Jeho dělovka prosvištěla docela značně vedle pravé tyče.
78'
Střídání v týmu Faerské ostrovy: ze hřiště odchází Sölvi Vatnhamar, přichází Kaj Leo í Bartalsstovu.
78'
Střídání v týmu Norsko: ze hřiště odchází Joshua King, přichází Tarik Elyounoussi.
76'
Ke střele z nějakých dvaadvaceti metrů se odhodlal Reginiussen, našel ale jen tělo clonícího Baldvinssona. Tohle muselo štípnout.
76'
Fossum byl ve středovém kruhu faulován Jonssonem, Norové bleskově rozehrávají.
74'
Norové se drali do vápna, přítrž udělal jejich snaze Faerö. Roh pro domácí.
73'
Baldvinsson fauloval nedaleko půlící čáry Selnaese. Vše končí přátelským podáním rukou.
71'
Střídání v týmu Faerské ostrovy: ze hřiště odchází Jóan Símun Edmundsson, přichází Klaemint Olsen.
71'
Střídání v týmu Faerské ostrovy: ze hřiště odchází Jóannes Bjartalid, přichází Árni Frederiksberg.
71'
Střídání v týmu Norsko: ze hřiště odchází Markus Henriksen, přichází Mats Möller Daehli.
68'
Ani čtvrtá branka na obrazu hry nic nezměnila. Hosté jsou i nadále "zaparkováni" před vlastní brankou a brání hranici šestnáctky.
65'
Norsko právě vstřelilo branku!
Domácí fotbalisté přidávají v krátkém sledu další trefu! Norové získali na středu hřiště balon a hnali se do rychlé akce čtyř proti čtyřem. Selnaes posílal do vápna přízemní přihrávku, kterou King chytře pouštěl na úplně volného ALEXANDERA SÖRLOTHA a ten balon napálil levačkou přesně pod břevno.
64'
Na druhé straně prověřil pozornost Jarsteina Rólantsson, domácí brankář připisuje do statistik první úspěšný zákrok.
62'
Po Aleesamiho centru z levé strany se do hlavičkového souboje prodral Fossum. Ten sklepl míč ALEXANDERU SÖRLOTHOVI, jenž jej z voleje napálil přesně ke vzdálenější tyči.
61'
Berge obdržel krátkou přihrávku na hranici velkého vápna a zkoušel střelu, tu srazil na autové vhazování Bjartalid.
59'
Dobývání hostující svatyně zatím po změně stran žádnou větší možnost nepřineslo. Diváci se tak spíše nudí, i když ti norští mohou být s výsledkem spokojeni.
57'
S centrem na bližší tyč si faerská obrana poradila a dostala míč mimo vlastní šestnáctku.
56'
Rozehrál jej centrem z levé strany Fossum, který si celou situaci po chvíli opět zopakuje.
55'
Edmundsson žduchnul na zem Reginiussena. Krátce po rozehrávce získali Norové další roh.
54'
Do zakončení se dostal Elabdellaoui, obránce Faerö ale jeho pokus zblokoval.
53'
Jónsson si při pokusu o obhození Henriksena posunul míč do zámezí a daroval tak Norsku rohový kop.
52'
Elabdellaoui faulován Edmundssonem, míč se rychle vrací na kopačky Norů.
51'
Kingovi je dnes již poněkolikáté pískáno zpracování míče rukou, a tak mohou hrát hosté.
50'
Ten rozehrál z pravé strany Bjartalid, jeho nižší centr ale našel jen hlavu Faera, který byl hodně mimo pozici pro zakončení.
49'
Faerské ostrovy vybojovaly svůj první rohový kop v zápase.
47'
Po přetaženém centru se k odraženému míči dostal King, jeho rána z voleje šla ale doprostřed brány, kde stál připravený Nielsen.
46'
Oba týmy nastoupily do druhého dějství beze změn v sestavách.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:01.
Zápas mezi Norskem a Faerskými ostrovy se zatím vyvíjí dle očekávání, tedy lépe pro domácí. Ti dokázali vsítit dvě branky hned v úvodní desetiminutovce a od té doby si své vedení hýčkají. Uvidíme, zda hra na jednu svatyni přinese po změně stran další gólové zásahy.
45'
45'
Po Kingově centru z pravé strany hlavičkoval ze středu vápna Sorloth, míč ale poslal vysoko nad bránu.
44'
King fauloval podle názoru rozhodčích Vatnsdala, s čímž norský útočník rozhodně nesouhlasí. Míč je ale přisouzen hostům.
43'
Selnaes jej rozehrál nakrátko, což se posléze neukázalo jako správná volba. Norové se dostali mimo pozici pro zakončení, Kingovi je navíc pískána hra rukou.
43'
Do zakončení se dral King, na hranici vápna byl ale o míč obrán. Norsko však bude kopat roh.
42'
Baldvinsson se pověsil na Kinga a vyfasoval za ukázkové držení oprávněnou žlutou kartu.
41'
Dle očekávání přišel dlouhý centr do vápna, Bjartalid ho ovšem nasměroval až do rukavic gólmana Jarsteina.
40'
Edmundsson se dostal do kleští dvou hráčů v červených dresech a končí na zemi. Standardka pro hosty, na přímé ohrožení branky to ale není.
39'
Hraje se prakticky neustále na norské útočné polovině. Seveřané kombinují s balonem a snaží se založit kloudnou útočnou akci.
37'
Selnaes přišlápl kopačku Hendrikssonovi a je pískáno. Rozehrávat budou Faerské ostrovy, které si mohou na chvíli odpočinout.
36'
Nyní si vzdušný nákop stáhl brankář Nielsen přímo do rukavic.
35'
Tentokrát už k centru z pravé strany hrací plochy skutečně došlo a Nielsen jej konečky prstů prodlužoval před dobíhající dvojicí Norů za zadní tyč.
34'
Z pravé strany se chystal centrovat Henriksen, jeho snaha ale skončila blokem soupeře.
33'
Selnaes se dostal na levé straně k centru, ten byl ale přetažený. Následně se přece jen dostal do zakončení protihráčem tísněný Fossum, slabě ale zamířil jen daleko vedle pravé tyčky.
31'
King zahrál ve výskoku v hostující šestnáctce rukou, což pozornosti sudího neuniklo a je pískáno.
30'
Další centr poslal na přední tyč od pravého rohového praporku Selnaes, i tentokrát ale hosté tento prostor ustřežili.
28'
A další rohový kop. Na ty vedou Norové před půlhodinou hry už 5:0.
26'
Fossum rozehrál norský roh, fotbalisté Faerských ostrovů ho ale ubránili.
25'
Tentokrát je pískán nedovolený zákrok na druhé straně. Provinil se Edmundsson, jenž fauloval Fossuma.
23'
Henriksen faulovan Rólantssona. Rozehrávat budou Faerské ostrovy.
20'
Je za námi úvodních dvacet minut hry a Norové jasně plní roli favorita.
18'
Tentokrát zakončoval nebezpečně King. Nechybělo mnoho a jeho hlavička přinesla třetí norskou branku.
17'
Pozornost hostujícího brankáře prověřil Fossum, Nielsen si ale tentokrát připsal úspěšný zákrok.
16'
Norsko s míčem na kopačkách kolem středové čáry hledá cestu do pokutového území.
13'
Hosté po hrozivém začátku vyrovnali hru a nyní rozdrobili norský tlak osobními souboji ve středu hřiště.
11'
Tentokrát obrana Faerských ostrovů dobře vystoupila a nenechala Kingovi prostor pro další průnik po levém křídle.
8'
Takový začátek si domácí přáli, po osmi minutách vedou už 2:0. King dostal míč na levé křídlo, kde měl hodně prostoru, přízemním centrem našel IVERA FOSSUMA a ten lehkou tečí usměrnil letící míč ke vzdálenější tyči mimo dosah brankáře Nielsena.
7'
Rozhodčí píská útočný faul na brankáře, chvíle oddechu pro obranu v bílých dresech.
6'
Domácí nadále hrají aktivně a s míčem, dlouhý míč za obranu Faeřanů odkopává zadní řada hostů do zámezí, je z toho další roh.
4'
Druhý roh už norskému výběru přináší brzké vedení v zápase. Centr na malé vápno našel přesně hlavu TOREHO REGINIUSSENA, který si mezi dvěma protihráči naskočil na míč a poslal jej do sítě.
4'
Obrana Faeřanů s problémy odvrátila na další roh.
3'
Pokus Elabdellaouiho o centr byl zblokován, Norové budou zahrávat rohový kop.
2'
Norové začínají aktivně, po pravé straně zakládají postupný útok a probíjejí se k šestnáctce soupeře.
1'

Norsko: Jarstein – Elabdellaoui (C), Ajer, Reginiussen, Aleesami – Fossum, S. Berge, Henriksen, Selnaes – Sörloth, J. King.
Náhradníci: Grytebust, Nyland – Möller Daehli, T. Elyounoussi, Hovland, Meling, Rosted, J. Svensson, Thorsby, Ulvestad.

Faerské ostrovy: Nielsen – Faerö, Gregersen (C), Vatnsdal – Rólantsson, B. Olsen, Baldvinsson, Jónsson – Vatnhamar, Edmundsson, Bjartalid.
Náhradníci: Gestsson, K. Joensen – Bartalsstovu, Danielsen, V. Davidsen, Egilsson, Eriksen, Frederiksberg, K. Olsen, Johannesen.

Rozhodčí: Jovič – Modrič, Radič (všichni CRO).
Úvodní měření sil mezi Norskem a Faerskými ostrovy dopadlo v červnu lépe pro favorizované Nory, kteří na hřišti soupeře zvítězili po dvou trefách Johnsena 2:0.
Nejlepším norským střelcem kvalifikace je Joshua King. Sedmadvacetiletý útočník Bournemouthu zaznamenal čtyři trefy, k nimž přidal i dvě gólové nahrávky. Na straně Faerských ostrovů se na hubené porci čtyř celkových zásahů podíleli rovným dílem čtyři různí střelci.
Faerské ostrovy jsou spolu s Maltou "otloukánkem" skupiny. Obě země mají v tabulce jen tři body, které získaly ze vzájemných soubojů. Ostrované se tak v posledním odehraném souboji radovali z prvních bodů, když Maltu porazili nejtěsnějším možným rozdílem 1:0. Dnes se od nich ovšem body již neočekávají.
Norsko ve své skupině už sedm zápasů v řadě neprohrálo, přesto se nachází až na čtvrté pozici. Mohou za to zejména tři nerozhodné výsledky v řadě – jak se Švédskem, tak i Španělskem a naposledy Rumunskem se Norové rozešli smírně 1:1. Na svém kontě tak mají 11 bodů a na druhé Švédsko ztrácí dva zápasy před koncem kvalifikace čtyři body. Dnes tak potřebují Norové za každou cenu uspět a zároveň doufat v zaváhání Švédska, přičemž ani poté nebudou mít osud ve vlastních rukou.
Příjemný páteční podvečer u sledování zápolení o fotbalové EURO. V rámci tohoto textového přenosu se zaměříme na zápas kvalifikační skupiny F mezi Norskem a Faerskými ostrovy.