Kvalifikace na ME -  ONLINE PŘENOS -  Rumunsko : Norsko - 15. října 2019   20:45

Rumunsko
Rumunsko
62' Mitrita
1:1
(0:0)
Norsko
Norsko
90+2' Sörloth  (Normann)
Rumunsko
Tătăruşanu (C) – Benzar, Nedelcearu, Rus, Bancu – Marin, Anton (84. Bordeianu) – Deac, Mitrita (78. Nistor), Stanciu – Puşcaş (63. Andone).
Madden – Roome, Carr (všichni SCO)
Národní stadion, Bukurešť
Norsko
Jarstein – Elabdellaoui, Hovland, Ajer, Aleesami – Johansen (C) (46. Sörloth), S. Berge, Henriksen (81. Normann), Selnaes (67. B. M. Johnsen) – J. King, Ödegaard.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 40 % : 60 %.
Střely na branku: 7:4. Střely mimo: 8:6. Rohy: 5:8. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 12:9.
Je dobojováno! Rumunský národní tým měl šanci udělat velký krok směrem k postupu na evropský šampionát. V první půli toho moc nepředvedl a musel být rád za remízu, po změně stran se však dostal zásluhou Mitrity do vedení a měli i několik příležitostí na vstřelení dalšího gólu. Norové naopak měli k dispozici spoustu standardních situací, šance na vyrovnání se ale nedostavily a domácí fanoušci už začali věřit v tříbodový zisk. O to více je pak zarmoutila gólová hlavička Sörlotha z druhé nastavené minuty, která rozhodla o konečné dělbě bodů. Rumunsko kvůli tomu přišlo o posun na druhé postupové místo před Švédy, na které před vzájemným zápasem stále ztrácí jeden bod. Norové jsou po třetí remíze v řadě s čtyřbodovým mankem čtvrtí a jejich naděje na postup už jsou pouze teoretické.
90+7'
90+7'
Bancu fauloval Ödegaarda, kterému dal šanci rozehrát asi poslední standardní situaci. Následný centr však byl příliš krátký a Norové měli kliku, že skotští sudí nenechali domácí fotbalisty dokončit rychlý protiútok.
90+6'
Jeden z nejdůležitějších gólů své kariéry mohl dát i Nicolae Stanciu, ale to by z rohu pokutového území nesměl minout Jarsteinovu pravou tyč.
90+5'
A ještě jeden bleskový atak na norskou branku. K zakončení se znovu dostal Andone, ale prostor mezi třemi tyčemi pro něj byl malý.
90+4'
Remízu žádný z týmů nechce, a tak se znovu na obou stranách otevřela zadní vrátka. Nejprve Jarsetina protáhl Andone, načež z rychlého brejku zahrozil také King, ale Tătăruşanu Rumuny tentokrát podržel.
90+2'
Norsko právě vstřelilo branku!
Tak to je obrovský šok pro domácí tým, který zničehonic inkasuje gól na 1:1! Statický útok Norů přinesl špičkový centr od Normanna, po kterém se do vzduchu zavěsil střídající útočník ALEXANDER SÖRLOTH a prudkou hlavičkou nedal brankáři šanci zareagovat.
90'
Tahle novina rumunské fanoušky moc nepotěšila. Nad rámec druhé půle je přidáno celých šest minut!
89'
Znovu v akci Ciprian Deac, který na pravém křídle odrazil míč od Aleesamiho a domácí tak mohou šetřit další čas po autovém vhazování Benzara.
88'
Stanciu dobře pomohl v defenzivě, pak ale slabě přenesl hru doprava na Deaca a ten měl co dělat, aby zabránil nebezpečnému propadnutí ve středu hřiště.
87'
Martin Ödegaard si tuto příležitost nenechal nikým vzít. Technickým kopem levou nohou však překopl zeď a posléze i břevno rumunské branky.
86'
Alexander Sörloth si výborně pokryl míč proti přesile obránců a díky faulu Marina získal pro svůj tým zajímavý přímý kop.
85'
Domácím nevyšla série narážeček, Jarstein vyběhl daleko ze své branky a pro volný míč si došel, aby jej mohl nakopnout co nejdál to šlo.
84'
Střídání v týmu Rumunsko: ze hřiště odchází Paul Anton, přichází Mihai Bordeianu.
83'
Od trefy Mitrity jsou na hřišti nebezpečnější domácí, kteří teď propadli po Nistorově rohovém kopu, ale rodící se protiútok stihli zastavit ještě v bezpečné vzdálenosti od Tătăruşanuvy branky.
82'
Norové už hru maximálně zjednodušují. Deset minut před koncem se však zdá, že se jejich naděje na druhé místo kvalifikační skupiny F blíží k nule.
81'
Střídání v týmu Norsko: ze hřiště odchází Markus Henriksen, přichází Mathias Normann.
81'
Aleesamiho rozehrávka byla prachmizerná. Rumunští fotbalisté podnikli protiútok, ale Marin po přihrávce do druhé vlny hodně minul.
80'
Martin Ödegaard se ve středovém kruhu odpoutal od Nistora, který si znovu pomohl faulem a za ten už byl potrestán žlutou kartu, neboť zastavil slibně se rozvíjející akci.
79'
Rusův nákop jeden z Rumunů výborně zpracoval, jenže kvůli nedovolenému zákroku nově příchozího Nistora na Johnsena spadá míč do hostující moci.
78'
Střídání v týmu Rumunsko: ze hřiště odchází Alexandru Mitrita, přichází Dan Nistor.
78'
Deac se při kličce zahnal do nulového úhlu. Navíc se mu nepovedlo ani odcentrovat přes Aleesamiho, takže se bude pokračovat jen autovým vhazováním Benzara.
77'
Martin Ödegaard zprava centroval někam na okraj malého vápna, ale jeho spoluhráči v klíčovém hlavičkovém souboji prohráli.
76'
Mitrica chtěl přihrát doprava na Marina, jenže úmysl to byl hodně snadno předvídatelný. Z rychlého brejku norských fotbalistů resultuje jeden z mnoha rohových kopů.
75'
Po faulu Andoneho na Ajera se u šestnáctky pokoušel prosadit Ödegaard, ale Nicusor Bancu jej k ničemu nepustil. Je z toho jen odkop od rumunské branky.
74'
Po krátké pauze se pokračuje v boji. Norové trochu uklidňují hru rozvážnou rozehrávkou z obranné poloviny, do které zapojují i Jarsteina.
72'
Přenesení hry na levou stranu prosvištělo pár čísel nad hlavou Kinga. Před rumunským vhazováním se zřejmě bude ošetřovat, na trávě zůstává ležet jeden z domácích.
71'
Adrian Rus je v posledních minutách pro Nory nepřekonatelnou překážkou. Hráč Fehérváru vybojoval další míč, ale rozhodl se jej odevzdat odkopem za postranní čáru.
70'
Nicolae Stanciu našel na ofsajdové hranici operujícího Andoneho, který byl rychle odstaven od míče a nakonec se mu nepovedlo získat ani rohový kop.
69'
Hra se stále přelévá ze strany na stranu. Elabdellaouiho centr z pravé strany skončil u Ruse, ale jeho spoluhráči pak nedostali míč ani k půlící čáře.
68'
Ze souboje mezi Aleesamim a Deacem resultuje rohový kop. K rohovému praporku přispěchal Ödegaard, ale Johnsenova hlavička letěla přesně do náruče Tătăruşanua.
67'
Střídání v týmu Norsko: ze hřiště odchází Ole Selnaes, přichází Björn Maars Johnsen.
66'
Nařízený rohový kop také nevypadal z norského pohledu beznadějně. Na zadní tyči zakončoval Joshua King, ale z dobré pozice vůbec netrefil branku.
65'
Teď je to na hrací ploše jedna velká divočina! Po rohovém kopu trefil Andone břevno a Norové bleskově přešli do hromadného protiútoku. Ve finále jej ale zazdili, Selnaes postup zpomalil a nechal vystřelit Ödegaarda, jenž trefil pouze Ruse.
64'
Rozhození Norové ztratili míč pár vteřin po rozehrávce. Nicolae Stanciu otočil hru a trochu ukvapenou střelou z dálky získal roh, neboť se Jarstein rozhodl jistit situaci neúplně nutným zákrokem.
63'
Střídání v týmu Rumunsko: ze hřiště odchází George Puşcaş, přichází Florin Andone.
62'
Rumunsko právě vstřelilo branku!
Dětmi zaplněný stadion v Bukurešti bouří nadšením, domácí se po hodině hry dostávají do vedení! O všechno důležité se postaral nejmenší muž na hřišti ALEXANDRU MITRITA, který vystihl Jarsteinův výhoz na Kinga, navedl si míč na levačku a střelou zpoza vápna uklidil míč ze svého pohledu k levé tyči.
61'
Z rychlého protiútoku vytěžili rohový kop také domácí fotbalisté. Výsledek byl ale úplně stejný jako na druhé straně, protože Deac odeslal míč do náruče Jarsteina.
61'
Co se obrazu hry týče, mají ke třem bodům o něco blíže Norové. Berge nyní předal míč na Ödegaarda a ten sraženou střelou z rohu vápna získal rohový kop. Zprava pak ale poslal míč jen do brankářových rukavic.
60'
Poklidná koncovka zápasu na programu dne asi nebude. Vzhledem k tomu, že druhé Švédsko vede nad vedoucím Španělskem, potřebují oba týmy bezpodmínečně zvítězit, aby se reálně udržely ve hře o postup na evropský šampionát.
59'
Nicolae Stanciu využil otevřeného prostoru a vysunul se s míčem až k pokutovému území. Při střele ale vyhrála přesnost před razancí a Tătăruşanu ji skokem k pravé tyči snadno zastavil.
58'
Martin Ödegaard šel do akce až o chvíli později. V souboji s Deacem si ale pomohl faulem a Anton může z klidu rozehrát z vlastní poloviny.
57'
Ole Selnaes byl na levé straně podražen Deacem. Místo Ödegaarda tentokrát rozehrál sám faulovaný, ale centr letěl za paty všech nabíhajících hráčů.
56'
Po kratičké pauze se znovu hraje. Norové víceméně odevzdali míč nákopem, který letěl jenom na brankáře Cipriana Tătăruşanua.
54'
King přetlačil Bancua, ale v pokutovém území si prostor na střelu neudělal. Rumuni zvolili vysvobozující odkop ve chvíli, kdy před jejich brankou zůstává ležet Anton.
53'
Deac ještě rozehrál rohový kop, nicméně k ničemu nebezpečnému to nevedlo. Protiakci Norů zase ukončil odvrácený centr Elabdellaouiho.
52'
Bezbrankové skóre se však nemění! George Puşcaş z penalty zakončil naprosto mizerně, Jarstein navíc vystihl směr střely a pro tento okamžik se stal norským hrdinou.
51'
Mitrita nenápadně otočil hru a přihrávkou na Bancua dostal míč až do pokutového území. V tom podle názoru sudích fauloval Berg a nabídl Rumunům penaltu!
50'
Nakonec do ohně přiletěl ještě jeden centr z pravé strany, který byl odvrácen na poměrně volného Ödegaarda. Ten si hrudí sklepl míč na levačku a z těžké střely hodně minul domácí branku.
49'
Znovu se před domácí branku rozběhl Berg a trefením Nedelcearua vybojoval pro hosty roh. Ödegaardovi se centr zprava ale nepovedl podle představ.
48'
Ödegaard už poněkolikáté rozehrál na krátko. Do pokutového území se pak vřítil Sander Berge, ale střílený centr do balíku těl žádného z jeho spoluhráčů nenašel.
47'
Joshua King si předkopl míč do ztracena, ale díky tomu, že jej nedovoleně objal Adrian Rus, získal pro Nory standardní situaci.
46'
Střídání v týmu Norsko: ze hřiště odchází Stefan Johansen, přichází Alexander Sörloth.
46'
Žluté karty: 1 – 0.
Je za námi první poločas, ve kterém Norové předvedli velice dobrý výkon. Rumuny dostali až pod nečekaně velký tlak, nicméně kromě jedné povedené střely aktivního Martina Ödegaarda pořádnou šanci neměli. Domácí poprvé zahrozili až těsně před odchodem do šaten, kdy Jarstein s námahou vytěsnil pokus Mitrity.
45+1'
45+1'
Od praporku rozehrál sám autor předchozího zakončení. Norové se ale ubránili a jelikož se nastavovalo jen šedesát vteřin, tak už neměli čas na protiútok.
45'
Až těsně před přestávkou poprvé zahrozilo také domácí Rumunsko! Alexandru Mitrita si přebral míč od Stanciua a odvážným průnikem se dostal k hranici velkého vápna, odkud pořádně protáhl Jarsteina. Ten se úspěšně natáhl k pravé tyči a vytěsnil balón na roh.
44'
Ödegaardův centr nadělal v pokutovém území poměrně velkou paseku. Míč se nedařilo dostat pod kontrolu ani jednomu týmu, ale Tătăruşanu ve finále nijak zasahovat nemusel.
43'
Joshua King natahoval krok u levé postranní čáry, kde ho podrazil Romario Benzar a ten kvůli zasloužené žluté kartě jistojistě přijde o příští kvalifikační utkání proti Švédsku.
41'
Nezměnilo se to ani následnou útočnou akcí, kdy postupující King posouval míč za obranu, ale Markus Henriksen tento úmysl vůbec nepochopil.
40'
Joshua King si šel pro míč až k půlící čáře, kde ho okamžitě podrazil Bancu. Nejlepší norský střelec probíhající kvalifikace se zatím k ničemu pořádnému nedostal.
39'
Hosté vytěžili z rychlé kombinace alespoň roh. Zprava jej rozehrál Martin Ödegaard, ale po přetaženém centru musel míč letět mimo pokutového území. Vše pak skončilo lacinou nepřesností zmíněného Ödegaarda.
38'
Berge byl během rychlého brejku zahnán Henriksenovou přihrávkou do nepalebných pozic, kde se o pár vteřin později dokonce dostal do postavení mimo hru.
37'
Alexandru Mitrita si na levém křídle pěkně zpracoval přihrávku do běhu, ale následným centrem nenašel zatím perfektně hlídaného střelce Puşcaşe.
36'
Ole Selnaes správně vytušil náběh Aleesamiho, jenže ten na jeho nepřesný pas neměl šanci dosáhnout. Zpět do pohybu uvede míč Ciprian Tătăruşanu.
35'
Paul Anton nakopával míč směrem k útočníkům. Osobní souboje ale vyzněly jasně pro urostlé Nory a ti už znovu hledají nějakou tu skulinku v domácí obraně.
34'
Kristoffer Ajer na levém kraji norské obrany zastavil Puşcaşe, kterému přiběhl na pomoc ještě jeden ze spoluhráčů, ale vyplynul z toho jen odkop od branky Runeho Jarsteina.
33'
Domácím se dlouho nedařilo proklestit si cestu na útočnou třetinu hřiště. Po přenesení hry napravo se jim to konečně povedlo, ale Puşcaş po přihrávce Stanciua ve vápně upadl až příliš ochotně.
31'
Stanciu zezadu vrazil do Johansena a neoddiskutovatelně fauloval. Ödegaard vzápětí rozjel nacvičený signál s Bergem, ovšem jeho střílený centr skončil u Tătăruşanua.
30'
Držení míče: 36% – 64%.
29'
O rozehrávku se postaral stále teprve dvacetiletý Martin Ödegaard. Úmyslně přetažený centr vracel do ohně Elabdellaoui, ale rumunští stopeři si v klíčovém okamžiku poradili.
28'
Norové toho využili a nalezli na domácí rozehrávku. Aleesami vhazoval a hned poté Rus zezadu fauloval Kinga, což znamená standardní situaci.
27'
Dlouhý pas k levé postranní čáře hledal Haitama Aleesamiho, ale o toho se v souboji dvou dvojek snadno postaral Benzar, jenž bude sám vhazovat z dosti nevýhodné pozice.
26'
Znovu Rumuni odevzdali míč bezprostředně po vlastním autovém vhazování Norové pomalu zakládají postupný útok z vlastní poloviny.
25'
Stanciu rozehrával po faulu Henriksena na Mitritu. Rumunsko však balón rychle ztratilo a znovu se musí zaměřit zejména na defenzivní činnost.
24'
Martin Ödegaard vybojoval sám pro sebe rohový kop. Domácím se protiútok tentokrát nepovedl a museli se ještě jednou vrátit, aby Rus zvládl zablokovat Kingovu střelu z delší vzdálenosti.
23'
Situace na bojišti se nepatrně uklidnila. Přesto je naprosto jasné, že začátek zápasu mnohem lépe vyšel aktivním Norům.
21'
Jenom to zahučelo! Z trošku nepřehledného souboje o neposedně skákající balón vzešel vítězně King a okamžitě zkoušel štěstí z dvaceti metrů, přičemž o kousek minul ze svého pohledu pravou tyč.
20'
Stanciu byl pozdě v souboji s Martinem Ödegaardem, který na něm získal faul a rozehrávku pro Sandera Bergeho.
19'
Rune Jarnstein během odkopu ztratil stabilitu a podle toho let míče i vypadal. Rumunsko se zadarmo dostalo k autovému vhazování z útočné poloviny.
18'
Pravého norského obránce Omara Elabdellaouiho to hodně táhne do ofenzivy. Teď se dokonce dostal do úniku, přestože tomu předcházel odhalený ofsajd.
17'
Další útok do malinko rozhozené obrany měl v plánu podniknout George Puşcaş, jenže druhý asistent rozhodčího jej přistihl v ofsajdu.
16'
Ke střele na branku se domácí přeci jen dostali, ale od slávistického záložníka Stanciua to byl jenom propagační přízemní pokus, se kterým si Jarstein věděl rady.
15'
Ödegaardův centr domácí obrana odvrátila a okamžitě založila rychlý protiútok. Stanciu poslal míč na Mitritu, ovšem jeho střela z úhlu proletěla hodně vedle vzdálenější tyče.
14'
Norové na několik desítek vteřin zatlačili domácí hráče do pokutového území, ale na více než zisk zisk rohového kopu jim to nestačilo.
13'
Poprvé musel své chytačské schopnosti ukázat světu Ciprian Tătăruşanu, který měl co dělat, aby vyrazil Ödegaardovu technickou jedovku zpoza velkého vápna.
12'
Nutno také zmínit, že utkání proti Norsku mělo Rumunsko odehrát před zavřeným stadionem. Realita však je výrazně jiná, tribuny jsou zaplněny několika desítkami tisíc dětí.
10'
Aktivní Benzar se tentokrát zapojil do útočné činnosti, jenže nepovedeným centrem z koncové čáry daroval Norům odkop od branky Runeho Jarsteina.
9'
Martin Ödegaard roztáhl hru doprava na Elabdellaouiho, který okamžitě centroval, jenže Joshua King mezitím ve vápně fauloval Benzara.
8'
Elabdellaouiho dlouhatánský aut doletěl až do ohně. Rumunsko se ubránilo, ale pod velkým tlakem poté nedokázalo smysluplně rozehrát postupný útok.
7'
Domácí akce ještě chvíli pokračovala, avšak dalekonosná střela Romaria Benzara na přímé ohrožení Jarsteinovy branky rozhodně nestačila.
6'
Nicolae Stanciu hodně přetáhl centr na Puşcaşe, který byl jako jediný rumunský útočník na číhané v pokutovém území.
5'
Domácí si v úvodu zápasu míče moc neužili. Divákům se vcelku logicky nelíbí dva norské návraty k brankáři Jarsteinovi.
4'
Domácí gólman při nepovedeném zákroku zboural vlastního obránce Nedelcearua, který musí podstoupit krátké ošetření.
3'
Tătăruşanu nezvládl vyboxovat centr Elabdellaouiho a měl trochu štěstí, že propadlý míč skončil jen u jeho spoluhráče Benzara.
2'
Jen sedmdesát vteřin jsme čekali na první zakončení, o které se volejem z hranice vápna postaral George Puşcaş, avšak balón proletěl hodně vedle norské branky.
1'
O úvodní výkop tohoto střetnutí se postarali Norové, kteří nastupují v bílých, zatímco Rumuni v kompletně žlutých dresech.
1'

Rumunsko: Tătăruşanu (C) – Benzar, Nedelcearu, Rus, Bancu – Marin, Anton – Deac, Mitrita, Stanciu – Puşcaş.
Náhradníci: Nita, I. Radu – Andone, Bordeianu, Cicaldau, Coman, Hagi, Keșerü, Nistor, Tosca, Mogoş, Burcă.

Norsko: Jarstein – Elabdellaoui, Hovland, Ajer, Aleesami – Johansen (C), S. Berge, Henriksen, Selnaes – J. King, Ödegaard.
Náhradníci: Nyland, Rossbach – M. Elyounoussi, T. Elyounoussi, B. M. Johnsen, Meling, Midtsjö, Normann, Sörloth, J. Svensson, Glesnes, Rosted.

Rozhodčí: Madden – Roome, Carr (všichni SCO).
1. vzájemný zápas

Rumunsko – Norsko 2:2
Branky:
56. T. Elyounoussi, 70. M. Ødegaard – 77. C. Keșerü, 90+2. C. Keșerü.
Rumunsko

Domácí ve své historii jednou jedinkrát postoupili na evropský šampionát dvakrát po sobě. Letos se jim to může povést podruhé, neboť tři zápasy před koncem jsou v tabulce kvalifikační skupiny F na třetím místě a ztrácí jediný bod na druhé Švédsko. Vzhledem k tomu, že je ještě čeká jeden zápas s vedoucím Španělskem, potřebovali by Rumuni dnes bezpodmínečně naplno bodovat. To se jim povedlo i před pár dny na hřišti Faerských Ostrovů, kde výsledkem 3:0 splnili roli velkého favorita. Rumuny gólově táhnou především Claudiu Keșerü a George Puşcaş, kteří dohromady dali jedenáct z celkových šestnácti gólů.
Norsko

Norové si na své poměry nevedou ve vrcholící kvalifikaci špatně, neboť po sedmi z celkových deseti zápasů mají na kontě jedinou porážku proti silnému Španělsku. Právě s tímto soupeřem si poměřili síly i před třemi dny a díky Kingem proměněné penaltě ze čtvrté nastavené minuty vybojovali velice cenný bod za remízu 1:1. Norsko tak je stále ve hře o postup na EURO, ze čtvrtého místa ztrácí na druhou postupovou příčku Švédů čtyři body. Nejlepším střelcem je už zmíněný útočník anglického Bournemouthu Joshua King, který má na kontě čtyři přesné zásahy.
Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu kvalifikace na mistrovství Evropy 2020. Od dvaceti hodin a pětačtyřiceti minut se můžeme těšit na utkání mezi Rumunskem a Norskem!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.