Kvalifikace na ME -  ONLINE PŘENOS -  Rusko : Belgie - 16. listopadu 2019   18:00

Rusko
Rusko
79' Džikija (Kuzjajev)
1:4
(0:3)
Belgie
Belgie
19' T. Hazard  (E. Hazard) • 33' E. Hazard  (R. Lukaku) • 40' E. Hazard  (De Bruyne) • 72' R. Lukaku  (De Bruyne)
Rusko
Guilherme – Mário Fernandes, Semjonov, Džikija, Petrov, Žirkov (50. Z. Bakajev) – Ionov, Ozdojev, Zobnin (62. Kuzjajev) – Al. Mirančuk, Dzjuba (C) (80. Komličenko).
Dias – Tavares, Soares (všichni Portugalsko)
Gazprom Arena (Petrohrad)
Belgie
Courtois – Alderweireld, Boyata, Vermaelen (67. Denayer) – Castagne, De Bruyne, Witsel, T. Hazard – D. Mertens (52. Tielemans), R. Lukaku (77. Batshuayi), E. Hazard (C).

Belgie svůj předposlední zápas v této kvalifikaci zvládla a porazila Rusko 4:1. O vítězství rozhodla už v první půli, kdy se trefil Thorgan Hazard a následně dvakrát Eden Hazard. Ve druhé půli padla branka na každé straně. V 72. minutě se trefil Romelu Lukaku a čestný úspěch pro domácí tým zaznamenal Georgij Džikija.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost a na počtenou!
Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 4:8. Střely mimo: 6:2. Rohy: 7:1. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 13:3.
90+4'
90+3'
Po faulu Rusů bylo rozehráno od půlící čáry. Hosté si přihrávají na krátko.
90+2'
Hra se přesunula na polovinu hřiště. Rusové budou mít k dispozici aut.
90+1'
Přízemní přihrávka, která mířila před bránu, nenašla nikoho v červeném dresu. Denayer raději míč odkopl do bezpečí.
90'
Nastavovat se budou 4 minuty.
89'
Courtois byl při svém zákroku faulován. Belgický brankář bude vykopávat.
88'
Křížná přihrávka Ionova nenašla adresáta. Balón doputoval až do zámezí.
87'
Po rohovém kopu se dostal do další šance Džikija. Svou hlavičku namířil jen o pár centimetrů nad břevno. Nechybělo moc a už by to bylo jen o dva góly.
86'
Denayer dokázal zastavit průnik Komličenka. Mladoboleslavský útočník se do šance neprobil.
85'
Belgie už zase hru uklidnila a víceméně vyčkává na závěrečný hvizd hlavního sudího.
84'
De Bruyne si v rychlosti vyměnil míč s Edenem Hazardem a z hranice šestnáctky vypálil. Guilherme ale dával pozor a skvělým zákrokem míč za svá záda nepustil.
82'
Belgičané kombinují na své polovině a snaží se Rusům nepůjčit míč.
80'
Střídání v týmu Rusko: ze hřiště odchází Arťom Dzjuba, přichází Nikolaj Komličenko.
79'
Rusko právě vstřelilo branku!
Tak přece střílí domácí čestný gól. Po rohovém kopu vyplaval na zadní tyči nikým nekrytý GEORGIJ DŽIKIJA a bez větších potíží zavěsil pod břevno. 1:4. Asistence: Daler Kuzjajev.
78'
Obrovská šance Rusů byla na světě! Nádherný pas za obranu sice Mirančuk do sítě nedoklepl, ovšem Bakajev měl před sebou téměř prázdnou bránu. Skvělý obranný zákrok hostů zabránil gólu.
77'
Střídání v týmu Belgie: ze hřiště odchází Romelu Lukaku, přichází Michy Batshuayi.
77'
Rohový kop v podání Mirančuka zamířil do zámezí. Další kop od rohového praporku se domácím nepodařil.
76'
De Bruyne vystihl myšlenku Ozdojeva a sebral mu míč z kopačky. Rusové se musí pro balón vracet.
75'
Rusko si přihrává na útočné polovině a v závěru se pokusí vstřelit alespoň čestnou branku.
72'
Belgie právě vstřelila branku!
Belgie se ujímá čtyřgólového vedení. ROMELU LUKAKU se jako tank vřítil na hranici šestnáctky, odkud levačkou zamířil bezpečně k přední tyči. Kanonáda hostů tak pokračuje i ve druhém poločase. 0:4. Asistence: Kevin De Bruyne.
72'
Rozhodčí popohání hostující celek s rozehrávkou.
72'
Centr z pravé strany bez větších potíží sebral ze vzduchu Courtois.
71'
Průniková přihrávka Mirančuka doputovala do zámezí. Odkopávat se bude od belgické svatyně.
70'
Belgičané dokázali vybojovat míč na své polovině. Je před námi posledních 20 minut a zdá se, že o majiteli tří bodů je rozhodnuto.
68'
Fernandes se snažil opět zaútočit. Dokázal si naběhnout na vysokou pobídku svého spoluhráče, jenže těžký míč zpracovat nedokázal.
67'
Střídání v týmu Belgie: ze hřiště odchází Thomas Vermaelen, přichází Jason Denayer.
66'
Ozdojev to zkusil z poměrně velké dálky. Bránu ale minul.
65'
Mirančuk překopl zeď, ale trefil pouze místo, kde stál připravený Courtois. Belgický brankář si připsal další úspěšný zákrok.
64'
Ionov byl faulován těsně před vápnem. Domácí tým bude mít k dispozici přímý kop z výborné pozice.
62'
Střídání v týmu Rusko: ze hřiště odchází Roman Zobnin, přichází Daler Kuzjajev.
62'
Dzjuba si ale v pokutovém území pomohl útočným faulem.
61'
Fernandes si seběhl za obranu a snažil se rychlým centrem uvolnit před bránou stojícího Dzjubu. Nakonec byla jeho myšlenka přečtena a domácí se musí spokojit pouze s rohovým kopem.
60'
Dzjuba se neprotlačil přes obránce do šance. Nedokázal vybojovat ani rohový kop.
59'
Tielemansův dalekonosný pokus nezamířil mezi tři tyče. Po dlouhém obléhání brány bude vykopávat Guilherme.
58'
Eden Hazard se stáhl do středu hřiště a snažil se svým spoluhráčům pomoct.
57'
Míč si vzal Eden Hazard a rychle pádil vpřed. Zastaven byl faulem, který portugalský sudí dobře viděl.
57'
Nyní se na hrací ploše nic moc neděje. Hosté kombinují na své polovině.
56'
Belgičané se stihli ubránit a bez větších potíží odkopli míč.
55'
Vermaelen odkopl míč do zámezí. Rusové budou kopat od rohového praporku.
55'
Belgie má také ve druhém poločase hru pevně pod svou kontrolou.
54'
Semjonov přečetl situaci dobře a výborným defenzivním zákrokem zabránil průniku Belgičanů.
53'
Vzruch na druhé straně byl zastaven, neboť se pískal ofsajd. Odkopávat bude Courtois.
52'
Dlouhé přenesení hry nenašlo Edena Hazarda. Guilherme lapil balón do svých rukavic.
52'
Střídání v týmu Belgie: ze hřiště odchází Dries Mertens, přichází Youri Tielemans.
51'
Mertens je za postranní čárou v péči lékařů a zřejmě ve hře nebude pokračovat.
50'
Střídání v týmu Rusko: ze hřiště odchází Jurij Žirkov, přichází Zelimchan Bakajev.
49'
Thorgan Hazard se nádherně prokličkoval až na malé vápno. Ještě si všiml před bránou stojícího Mertense, který ihned zakončil. V bezprostřední blízkosti ale trefil brankáře Guilhermeho, jenž nyní svůj celek podržel.
49'
Belgie rozhodně nikam nespěchá. Drží míč pod svou kontrolou.
48'
Castagne si přebral míč na pravé straně, ale zbytečně se nehnal vpřed. Zasekl míč a pomohl si s Boyatou.
47'
Jurij Žirkov parádně zasekl míč a poté hledal na zadní tyči svého spoluhráče. Belgičtí obránci se ale stačili včas vrátit a nebezpečí zažehnali.
46'
První poločas končí. Belgie v něm vsítila tři branky, přestože v úvodních dvaceti minutách lepší nebyla. Hosté ukázali maximální efektivitu, díky které vedou 3:0. Dvě branky vsítil Eden Hazard a jednu přidal jeho bratr Thorgan.
45'
44'
Žirkov měl na svých kopačkách poměrně hodně času k centru, jenže jeho pobídka nakonec byla velmi nepřesná.
44'
Alderweireld zastavil nebezpečný centr, který mířil do pokutového území.
43'
Lukaku si nedokázal přebrat míč ideálně. Zády k brance neuspěl.
42'
Přestože začátek poločasu byli Rusové lepší, tak nyní se jim veškeré jejich plány rozdrobily v popel. Belgie ve skóre jasně dominuje.
40'
Domácí hráči udělali fatální chybu. Hosté pádili do nevídaného přečíslení čtyři na jednoho. Kevin De Bruyne nebyl sobcem a raději přihrál svému spoluhráči EDENU HAZARDOVI před prázdnou bránu. 0:3. Asistence: Kevin De Bruyne.
39'
Thorgan Hazard pálil z voleje pouze do prvního bránícího hráče.
38'
Courtois dokázal zlikvidovat nepříjemnou střelu ze střední vzdálenosti. Se zbytkem mu pomohl stoper Alderweireld.
36'
Ionov se utrhl po pravé straně, ovšem poté si vůbec nerozuměl s Dzjubou. Kapitán domácích si naběhl do opačného prostoru.
36'
Rusové si přihrávají míč, ale zatím pořádně neprověřili brankáře Thibauta Courtoise.
35'
Belgie se opět zatáhla a čeká, s čím přijde soupeř. Ojedinělé výpady zatím hostujícímu celku naprosto stačí.
33'
Už to je o dvě branky. Lukaku byl zády k bráně, tak přistrčil míč EDENU HAZARDOVI proti noze. Kapitán hostů pálil bez přípravy naprosto přesně a nedal Guilhermemu šanci zasáhnout. 0:2. Asistence: Romelu Lukaku.
32'
Mirančuk si pěkně zpracoval míč na prsa a z otočky zkusil nacetrovat. Jeho pas byl však přetažený a zamířil až za postranní čáru.
32'
Zobninovi nevyšla křížná přihrávka za obranu. Alderweireld skluzem zasáhl.
31'
Castagne v hlavičkovém souboji přetlačil Žirkova. Rusové ale na balónu zůstanou, neboť budou vhazovat aut.
30'
K míči se dostalo opět Rusko. Domácí obléhají území okolo šestnáctky Belgie.
29'
Eden Hazard se protančil až do vápna, odkud z poměrně velkého úhlu vyslal razantní ránu. Guilherme jeho tvrdý pokus vyrazil nad horní tyč.
28'
Další parádní kombinace bratrů Hazardových vyšla vniveč. Fernandes byl včas na správném místě.
27'
Centr Žirkova z levé strany byl příliš přetažen. Belgičtí obránci neměli problém s tím, aby balón odvrátili.
26'
Ozdojev vyhrál hlavičkový souboj na polovině hřiště a následně si pomohl se stoperem Petrovem.
26'
Domácí teď drží míč na svých kopačkách a postupně vyčkávají, jestli se obrana hostů otevře.
25'
Vhazovat se bude z levé strany. Aut obstará Jurij Žirkov.
24'
Útočnou akci ruského týmu zastavil ofsajd. Dzjuba si své postavení nepohlídal dobře.
22'
Džikija dokázal odvrátit nepříjemný centr, který mířil na malé vápno.
21'
Rusové si teď přihrávají na polovině soupeře. Zobnin čeká na nabídku svých spoluhráčů.
19'
Hosté jdou do vedení. Eden Hazard přikopl míč THORGANU HAZARDOVI, který si navedl míč na pravou nohu a parádní pumelicí k bližší tyči zavěsil pod břevno. 0:1. Asistence: Eden Hazard.
18'
Lukaku měl na kopačce obrovskou možnost. Hosté parádně přenesli hru na pravou stranu, odkud přišel přízemní centr na malé vápno. Útočník Interu Milán ale neuspěl.
18'
Vermaelen přesně přenesl hru na Mertense, který však nedokázal přejít přes Žirkova.
17'
Akce Belgie započala tím, že Thorgan Hazard si vyměnil míč se svým bratrem Edenem. Následně měl střeleckou možnost De Bruyne, ale předkopl si balón až příliš.
16'
Hosté získali míč na své kopačky a pokoušejí se rozehrát přes brankáře Courtoise. Na úvodní střelecký pokus stále čekáme.
14'
Belgičané jsou zatažení na své polovině. Úvodních patnáct minut patří domácí reprezentaci.
14'
Mirančuk už mohl střílet, ale nakonec zvolil přihrávku. Neudělal to ideálně, ale přesto domácí tým zůstává na míči.
13'
Belgie ale rychle o míč přišla. Poté se dopředu dostali Rusové, ale taktéž nebyli úspěšní.
12'
Castagne na pravé straně vybojoval autové vhazování pro svůj tým.
12'
Thorgan Hazard se na chvíli ocitl sám na levé straně, ovšem raději zvolil zpětnou přihrávku na Vermaelena.
11'
Hosté stále příliš nebezpeční nejsou. Přihrávají si na půli soupeře, ale moc fotbalových věcí jsme zatím neviděli.
9'
Vermaelen opět zastavil Ionova. Domácí budou mít k dispozici první rohový kop.
8'
Rusové v posledních minutách přebrali iniciativu a zatím toho předvedli více než hostující tým.
7'
Žirkov se dostal za obranu a parádním centrem vyzval Dzjubu k hlavičce. Domácí útočník bránu těsně minul, ale při zakončení si pomohl lehkým faulem.
6'
Nákop domácího brankáře přesný nebyl. Nyní se bojuje o míč ve středu hřiště.
5'
Vermaelen zastavil čistým skluzem pronikajícího Ionova. Rozhodčí ihned rozpažil, přestože se domácí fanoušci dožadovali penalty.
5'
Dlouhé přenesení hry nebylo vůbec přesné. Castagne balón na hrací ploše nestihl. Odkopávat bude Guilherme.
4'
Belgie se znovu zmocnila míče a už kombinuje na své polovině.
3'
Mertens už je však v pořádku a vzápětí bude pokračovat ve hře.
3'
Jeden z hostujících hráčů zůstal po souboji ležet na hrací ploše.
3'
Žlutou kartu dostává Sergej Petrov (Rusko).
2'
Dzjuba si naběhl za obranu a snažil se odcentrovat. Míč na hrací ploše už ale nestihl.
2'
Boyata až napodruhé dostal míč do zámezí. Rusko bude vhazovat aut.
1'
Belgičané kombinují na své polovině. Zatím se nikam neženou.
1'
Rusové nastupují v červených dresech, hostující Belgie v dresech žlutých.

Rusko: Guilherme – Mário Fernandes, Semjonov, Džikija, Petrov, Žirkov – Ionov, Ozdojev, Zobnin – Al. Mirančuk, Dzjuba (C).
Náhradníci: Šunin, Džanajev – V. Karavajev, Čisťakov, I. Achmetov, Beljajev, Kuzjajev, Z. Bakajev, Kudrjašov, Komličenko, Jerochin, Da. Fomin.

Belgie: Courtois – Alderweireld, Boyata, Vermaelen – Castagne, De Bruyne, Witsel, T. Hazard – D. Mertens, R. Lukaku, E. Hazard (C).
Náhradníci: Mignolet, Sels – Denayer, Tielemans, Carrasco, Vanaken, Origi, Praet, Ch. Benteke, Dendoncker, Batshuayi, Cobbaut.

Rozhodčí: Dias – Tavares, Soares (všichni Portugalsko).
RUSKO

Rusové taktéž prožívají velmi kvalitní reprezentační roky. Na domácím MS 2018 překvapivě postoupili až do čtvrtfinále a v kvalifikaci na evropský šampionát prošli hladce na závěrečný turnaj už dva zápasy před koncem. Rusko má na svém kontě 21 bodů, připsalo si sedm výher a jednu porážku. Po úvodní prohře v Belgii 1:3 se ruský tým zvedl a bez ztráty kytičky zdolal všechny další soupeře.
BELGIE

Belgičané zatím v této kvalifikaci neprohráli a s přehledem postoupili na závěrečný šampionát. Bronzoví medailisté z MS 2018 si připsali poslední soutěžní porážku přesně před rokem v Lize národů se Švýcarskem. Od té doby vyhráli 8 zápasů a v nich inkasovali pouze jednou. První vzájemný zápas, který se hrál v Bruselu, Belgičané vyhráli 3:1. V této reprezentační přestávce se národní tým Belgie, který se v žebříčku FIFA nachází na prvním místě, utká ještě s Kyprem.