Kvalifikace na ME -  ONLINE PŘENOS -  Rusko : San Marino - 8. června 2019   18:00

Rusko
Rusko
25' Cevoli(vl.)  • 31' Dzjuba  • 36' Kudrjašov (An. Mirančuk) • 41' An. Mirančuk  • 73' Dzjuba (Golovin) • 76' Dzjuba  • 77' Smolov (Ozdojev) • 83' Smolov (Dzjuba) • 88' Dzjuba
9:0
(4:0)
San Marino
San Marino
Rusko
Guilherme – Mário Fernandes, Semjonov, Džikija, Kudrjašov – Zobnin (72. Barinov), Ozdojev – An. Mirančuk (60. Smolov) – Golovin, Dzjuba (C), Al. Mirančuk (60. Ionov).
Al-Hakim – Wärnmark, Klyver (všichni Švédsko)
Mordovia Arena, Saransk
San Marino
E. Benedettini – Ma. Battistini, Cevoli, F. Vitaioli, Grandoni – E. Golinucci (64. Lunadei), A. Golinucci – Palazzi (50. Censoni), Rinaldi (56. Tomassini), Mularoni – M. Vitaioli (C).

To je ode mě z tohoto zápasu vše. Děkuji vám za pozornost a přeji hezký zbytek soboty.
Držení míče: 76 % : 24 %.
Střely na branku: 19:0. Střely mimo: 18:0. Rohy: 12:0. Ofsajdy: 5:0. Fauly: 11:10.
Skóre 9:0 mluví samo za sebe. I když to dlouho vypadalo tak, že Rusové se už snaží hrát druhou půli hlavně na krásu, tak přece jen od cca 70. minuty zvýšili obrátky a přidali ještě dalších 5 gólů. Dzjuba sám vstřelil čtyři góly a ještě zahodil obrovské množství příležitostí, jeho spoluhráči ale za ním rozhodně nezaostávali. Rusové navíc díky fantastickému závěru překonali vlastní rekord a výhra 9:0 proti San Marinu se od této chvíle stává největší ruskou výhrou v historii. Bodové se sborná vyrovnali Belgii a je druhá ve skupině I, další čtyři týmy ale budou teprve hrát své zápasy v tomto kole. San Marino je se skóre 0:16 suverénně poslední.
90+4'
90+4'
Smolov se ještě pokusil zaskočit brankáře Benedettiniho lobem ze zhruba 25 metrů, nadýchaný oblouček ale skončil těsně mimo jeho branku.
90+4'
Golovin patičkou uvolnil na levém křídle Ozdojeva, kterého střelu zablokoval obránce San Marina. Kombinace Rusů ale pořád pokračuje.
90+3'
Džikija vystřelil ze střední vzdálenosti přímo do středu branky na připraveného Benedettiniho.
90+2'
Střelu Golovina z hranice pokutového území vyrazil gólman Benedettini, Barinov ho ale získal míč zpátky na kopačky domácích. Obléhání šestnáctky San Marina pokračuje.
90+1'
Rusové i v přidaném čase drží míč na svých kopačkách a ještě se určitě pokusí o desátý gól.
90'
Utrpení hráčů San Marina bude trvat ještě čtyři minuty.
88'
Rusko právě vstřelilo branku!
Smolov krásnou přihrávkou vysunul na levém křídle za obranu San Marina Kudrjašova, který ještě posunul míč doprava na ARŤOMA DZJUBU. Jeho první zakončení zablokoval Fabio Vitaioli, míč ale nešťastně posunul k své brance. Dzjuba ho pak dorážkou z brankoviště dorazil do branky hostů. Bez asistence.
87'
Nákop San Marina do útoku končí u brankáře Guilhermeho. Pro něj je to vůbec první dotek míče ve druhém poločase.
86'
San Marino se snaží alespoň o krátkou kombinaci, hosté jsou už ale úplně zjevně vyčerpaní. Hned dva hráči malého státiku na Apeninském polostrově leží na zemi s křečí.
85'
Ruské útočné akce se osmým gólem neskončili. Další kolmice na Smolova končí zvednutým praporkem asistenta hlavního rozhodčího.
83'
Rusové přepisují svou fotbalovou historii, osmou brankou totiž překonávají svou nejvyšší výhru v historii! Dzjuba krásnym centrem našel přímo mezi stopery San Marina FJODORA SMOLOVA, který prudkou hlavičkou od břevna nedal Benedettinimu žádnou šanci. Asistence: Arťom Dzjuba.
81'
Golovin našel centrem z pravé strany Dzjubu, který ale při zakončení zasáhl míč špatně a poslal ho jen přímo na brankáře Benedettiniho.
80'
Džikija přihrávkou po zemi přihrál Smolovovi za zdí, ten ale místo střely ještě přihrával doleva, kde míč odkopl jeden z obránců San Marina.
79'
Dzjuba byl zastaven před šestnáctkou San Marina faulem. Přímý kop pro Rusko ze skvělé střelecké pozice.
77'
Rusové se rozjeli do obrovských otáček a v průběhu 4 minut vstřelili třetí gól! Ozdojev našel přihrávkou na levou stranu rozběhnutěho FJODORA SMOLOVA, který se dostal před brankáře Benedettini. Střelu po zemi sice gólman San Marina svým zákrokem zbrzdil, míč se ale přes nej i tak dokutálel k pravé tyči. Asistence: Magomed Ozdojev.
76'
ARŤOM DZJUBA završuje hetrik! Benedettini sice vystihl Dzjubovu střelu z penalty a pokus k pravé tyči vyrazil, bohužel pro San Marino ale jen před sebe, kde byl jen připravený Dzjuba. Ten už míč snadno dorazil do odkryté branky. Bez asistence.
76'
Arťom Dzjuba (Rusko) neproměňuje pokutový kop. Brankář Benedettini vystihl, že bude střílet k pravé tyči a míč vyrazil.
75'
Před Dzjubou, který si chtěl zpracovat vysoký balon v pokutovém území San Marina, zasáhl míč rukou Fabio Vitaioli. Další penalta pro Rusko!
73'
ARŤOM DZJUBA se konečně dočkal gólu i ze hry! Golovin obešel individuálně hned čtveřici hráčů San Marina a pak centrem do brankoviště posunul míč na hlavu Dzjuby. Ten už zblízka bez problémů poslal hrací předmět do branky hostů. Asistence: Alexandr Golovin.
72'
Střídání v týmu Rusko: ze hřiště odchází Roman Zobnin, přichází Dmitrij Barinov.
71'
Dzjuba znovu neskóroval ze hry! Na hranici šestnáctky si narazil míč s Golovinem a pak se snažil obstřelit brankáře Benedettiniho, ten ale ještě dokázal míč v jeho letu do branky zastavit.
70'
Na centr z rohového kopu si nejvýše vyskočil Džikija, který poslal hlavou míč ze záklonu vysoko nad Benedettiniho branku.
68'
Další z množstva ruských útoků zastavila přihrávka Smolova na Golovina do ofsajdu.
67'
Kudrjašov našel přihrávkou z levé strany nabíhajícího Smolova, který si míč ještě posunul na pravačku. Technickou střelou pak zakroutil míč od branky San Marina a těsně minul levou tyč.
66'
Rusové pokračují v obléhání šestnáctky San Marina. Dzjuba se po přihrávce od spoluhráče ocitl úplně osamocen mezi obránci hostů, Benedettini ale jeho přízemnou střelu k pravé tyči vyrazil.
65'
Ionov si nabíhal za obloučkem Golovina za obranu, na zpracování míče mu ale chyběly dva kroky. Následovat bude odkop Benedettiniho od jeho branky.
64'
Střídání v týmu San Marino: ze hřiště odchází Enrico Golinucci, přichází Lorenzo Lunadei.
62'
Enrico Golinucci leží na trávníku a Fabio Vitaioli mu pomáhá od křeče. Tribuny Mordovia Areny to považují za zdržování hry a Golinucciho „povzbuzují“ hlasitým pískotem.
60'
Střídání v týmu Rusko: ze hřiště odchází Alexej Mirančuk, přichází Alexej Ionov.
60'
Střídání v týmu Rusko: ze hřiště odchází Anton Mirančuk, přichází Fjodor Smolov.
59'
Centr Kudrjašova proletěl celou šestnáctkou San Marina až na opačnou stranu, kde se v ostrém úhlu dostal k zakončení Mário Fernandes. Střela ruského pravého obránce skončila těsně mimo branku Benedettiniho.
58'
Rusové hrají čím dál více na krásu. Ve srovnání s prvním poločasem v jejich hře ubyla přímočarost, místo toho se snaží vykombinovat hosty až do prázdné branky.
57'
Golovin se snažil sklepnout centr z pravé strany přímo na nohu Dzjubovi, Benedettini ale dobře přečetl tento úmysl a u míč byl jako první.
56'
Střídání v týmu San Marino: ze hřiště odchází Danilo Rinaldi, přichází Fabio Tomassini.
55'
Dzjuba si znovu nabíhal za kolmicí ze středu hřiště, tentokrát ale z postavení mimo hru.
54'
Po kolmici Ozdojeva ze středu hřiště se objevil Dzjuba sám před brankářem Benedettinim, ten ale dokázal jeho zakončení zablokovat těsně mimo vlastní branku.
53'
Střely: 23:0
52'
Fernandes vletěl do obrany San Marina a přihrávkou do druhé vlny připravil pozici Golovinovi, kterého střelu vyrazil skvělým zákrokem gólman Benedettini. Následná dorážka Dzjuby byla zablokována obráncem hostů.
50'
Střídání v týmu San Marino: ze hřiště odchází Mirko Palazzi, přichází Luca Censoni.
50'
Golovin přihrávkou na střed připravil střeleckou pozici Ozdojevovi, který z první minul Benedettiniho branku.
49'
Ozdojev obral o míč Mattea Vitaioliho a rozběhl se směrem k brance San Marina, útok Rusů ale s velkým zpožděním zastavil verdikt o faulu Ozdojeva.
48'
Dzjubova střela byla zablokována, míč se ale odrazil k Alexeji Mirančukovi, který střelou přes obránce San Marino poslal míč těsně nad břevno branky hostů.
47'
Anton Mirančuk vystřelil ze střední vzdálenosti hned po zisku míče na útočné polovině, namířil ale jen na tribunu za brankou Benedettiniho.
46'
Výkop druhého poločasu měli hosté. Během přestávky nedošlo k žádným střídáním.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:05.
Rusové nic neponechávají náhodě a bez větších problémů směřují za jasnou výhrou. Od začátku se do svého soupeře pořádně zakousli a vytvořili si obrovské množství příležitostí. V první dvacetiminutovce Rusové gól navzdory velkým příležitostem nevstřelili a zlom přišel až vlastním gólem Cevoliho. Po něm domácí přidali ještě další tři góly a do šatny tak jdou s pohodlným náskokem 4:0. Uvidíme, zda budou Rusové pokračovat v tomto výkonu i ve druhém poločase nebo přece jen trochu zvolní.
45'
44'
Alexej Mirančuk si narazil míč s bratrem Antonem a pak sám tuto akci zakončoval. Branku San Marina minul.
43'
Po dalším rohovém kopu se dostal k hlavičce Dzjuba a Benedettini jeho pokus skvělým zákrokem vyrazil. Gól Rusů by ale stejně kvůli faulu Džikiji neplatil.
41'
Rusové pokračují v destrukci San Marina! Fernandesovu střelu z pravé strany zablokoval obránce hostů k ANTONOVI MIRANČUKOVI, který míč z první a odrazem od smolaře zápasu Cevoliho poslal do sítě. Bez asistence.
39'
Rusové jsou ve velké pohodě a teď to dokazují. Kombinaci šesti hráčů sborné mohl zakončit Dzjuba, míč si ale ještě chtěl posunout kolem Fabia Vitaioliho, který mu však zakončení zablokoval.
38'
Rusové se po třech gólech trochu uklidnili a kombinují ve středu pole. Hosté je prakticky nenapádají.
36'
Krásná akce znamená další gól v síti San Marina! FJODOR KUDRJAŠOV posunul míč na levé straně pokutového území hostů za obránce Antonovi Mirančukovi, který mu ho patičkou vrátil a Kudrjašov krásnou střelou z první poslal míč nechytatelně do levého horního rohu Benedettiniho branky. Asistence: Anton Mirančuk.
35'
Hosté ho rozehráli nákopem na pravé křídlo, kde ale Ozdojev napravil svůj předchozí zákrok a míč získal zpět na kopačky Rusů.
34'
Semjonov ho ale nepovedenou rozehrávkou daroval zpátky hostům a po šlapáku Ozdojeva na Rinaldiho získává San Marino přímý kop.
33'
San Marino se poprvé alespoň na několik sekund dostalo ke kombinaci na ruské polovině, po nepřesné přihrávce na pravé straně se ale k míči dostali ruští obránci.
31'
ARŤOM DZJUBA zkušeně skóruje z pokutového kopu. Brankáře Benedettiniho poslal do levé strany a střelou do pravé strany zvyšuje na 2:0 pro Rusko.
30'
Dzjuba posunul nákop z vlastní poloviny na nabíhajícího Golovina, kterého podrazil Cevoli. Hlavní rozhodčí nařídil penaltu, i když se faul stal těsně před pokutovým územím. Velká chyba hlavního rozhodčího!
28'
Alexej Mirančuk krásnym obloučkem za obranu San Marina vysunul svého bratra Antona, který hlavou poslal míč jen do boční sítě.
27'
Tlak Ruska pokračuje! Golovin se po hezké kombinaci na levém křídle dostal k zakončení, které ještě tečoval nad branku San Marina Dzjuba.
25'
Rusové se konečně dočkali gólu! Mário Fernandes uvolnil přihrávkou mezi obránce Golovina, kterého střílenou přihrávku do brankoviště nešťastně tečoval do vlastní branky obránce MICHELE CEVOLI.
25'
Golovin našel skvělým centrem z pravé strany hlavu Dzjuby, útočník Ruska ale usměrnil míč znovu jen těsně mimo Benedettiniho branku.
24'
Fernandesův centr sklepl Dzjuba hlavou za seba, tam ale před Alexejem Mirančukem odkopl míč na rohový kop Cevoli.
23'
Střely: 7:0
22'
Rusové jsou jasně lepším týmem a měli i velké gólové příležitosti, gól se jim ale v první polovině prvního dějství vstřelit nepovedlo. Nezměnil to ani slabou střelou do středu branky San Marina z hranice pokutového území Ozdojev.
20'
Benedettini vyboxoval centr Alexeje Mirančuka, nakonec ale bude odkopávat míč od své branky, protože Mirančukův centr se zakroutil za brankovou čáru.
19'
Anton Mirančuk si převzal míč ve středu útočné poloviny a skvěle namířil tvrdou střelou k pravé tyči branky hostů. Gólman Benedettini výborným zákrokem míč vyrazil na rohový kop.
18'
Dzjuba si skvěle naběhl na přihrávku do šestnáctky San Marina a střelou z otočky přes obránce z pravé strany těsně minul branku hostů.
17'
Žlutou kartu za zásah vysokou nohou do ruky Ozdojeva dostává Marcello Mularoni (San Marino).
16'
Alexej Mirančuk si posunul míč na levačku a techickou střelou přes obránce z hranice pokutového území těsně minul branku San Marina.
15'
Rusové nadále tlačí San Marino. Fernandes vysunul přihrávkou za obranu do úniku Golovina, kterého obránce hostů vytlačil do ostrého úhla. Rus pak nepovedenou přihrávkou prakticky posunul míč do rukou brankáře San Marina.
14'
Držení míče: 85 % : 15 %
13'
Po Fernandesově přihrávce se míč dostal na hranici pokutového území San Marina k Alexeji Mirančukovi, který se pokusil zaskočit brankáře hostů střelou mezi nohy obránce. Úmysl mu vyšel, branku ale těsně minul.
12'
Po přihrávce Ozdojeva se uvolnil na pravé straně pokutového území Golovin a střelou k levé tyči donutil brankáře Benedettiniho k výbornému zákroku.
12'
První žlutou kartu za zásah loktem do obličeje Džikiji dostává Danilo Rinaldi (San Marino).
11'
Alexej Mirančuk obloučkem za obranu San Marina vysunul do náběhu Dzjubu, ten ale nemohl pokračovat v akci kvůli postavení mimo hru.
10'
Fernandes si narazil míč na pravé straně s Alexejem Mirančukem a nacentroval do šestnáctky, Cevoli ale míč odkopl. Hrací předmět se ale znovu vrátil k Rusům, kteří nadále zvyšují svůj tlak.
9'
Aktivní Golovin si navedl míč z levé strany na střed a vystřelil ze zhruba 20 metrů, namířil ale jen vysoko nad branku hostů.
8'
Golovinův centr z rohu nedokázal v šestnáctce San Marina zasáhnout nikdo v červeném, míč se ale znovu vrátil k Rusům. Následný Fernandesův střílený centr na hranici brankoviště vyrazil brankář Benedettini.
7'
Ozdojevův nákop na Dzjubu ze středu pole odhlavičkoval na další ruský rohový kop Battistini.
6'
Úvod zápasu se nese v očekávaném duchu. Rusové drží míč na polovině soupeře a kombinací se snaží najít okna v jeho obraně. San Marino se zatím ještě pořádně nedostalo k míči.
5'
Ozdojev hezkou přihrávkou mezi obránce našel volného Zobnina, tomu ale při pokusu o zpracování míče kulatý nesmysl odskočil. Ozdojev se pak znovu dostal k míči a jen za cenu faulu ho zastavil kapitán hostů Matteo Vitaioli.
4'
Rusové rozehráli rohový kop na krátko a po centru Golovina z levé strany se snažil míč zasáhnout na zadní tyči Dzjuba. Nepovedlo se mu to a hrací předmět končí mimo branku hostů.
3'
Odkop brankáře hostů doletěl k ruským obráncům, kteří založili další útočnou akci. Ta končí Golovinovým průnikem, po kterém bude následovat první rohový kop Ruska.
2'
První útok Ruska končí ofsajdem Alexeje Mirančuka. Brankář San Marina Benedettini s rozehrávkou nikam nespěchá.
1'
Výkop utkání měli Rusové, kteří se okamžitě natlačili na útočnou polovinu.
1'
Rusové budou hrát v červených dresech, hosté v belasých.
Oba týmy právě nastupujú na hrací plochu zaplněné Mordovia Areny. Následovat budou hymny San Marina a Ruska.

Rusko: Guilherme – Mário Fernandes, Semjonov, Džikija, Kudrjašov – Zobnin, Ozdojev – An. Mirančuk – Golovin, Dzjuba (C), Al. Mirančuk.
Náhradníci: Luňov, Šunin – Neustädter, Petrov, Beljajev, Barinov, Smolov, Čalov, Mirzov, Ionov, I. Achmetov, J. Černov.

San Marino: E. Benedettini – Ma. Battistini, Cevoli, F. Vitaioli, Grandoni – E. Golinucci, A. Golinucci – Palazzi, Rinaldi, Mularoni – M. Vitaioli (C).
Náhradníci: Zavoli, S. Benedettini – Cesarini, Mi. Battistini, Lunadei, Nanni, Angelini, Brolli, Bernardi, Censoni, Tosi, Tomassini.

Rozhodčí: Al-Hakim – Wärnmark, Klyver (všichni Švédsko).
Situace ve skupině I

Skupinu I po dvou odehraných kolech vede Belgie, která vyhrála oba úvodní zápasy. Po třech bodech za jednu výhru mají na kontě Rusko, Kazachstán, Kypr a Skotsko. Poslední San Marino je bez bodu a bez vstřeleného gólu. Kromě tohoto zápasu, který budeme sledovat, se ještě večer od 20:45 budou hrát zápasy Belgie – Kazachstán a Skotsko – Kypr.
Vzájemné zápasy

Oba týmy se spolu utkaly jen dvakrát, přičemž oba zápasy se odehrály v kvalifikaci EURO 1996. Rusko vyhrálo oba zápasy s čistým štítem – doma 4:0 a venku 7:0.
San Marino

Hosté jsou asi největší outsiderem celé kvalifikace a už vstřelený gól je pro ně velkým úspěchem. Naposledy se jim to povedlo v září 2017 ještě v kvalifikaci na MS 2018 v Ázerbájdžanu, kde ale i tak prohráli jasně 1:5. Zabodovat a vstřelit gól se San Marinu nepovedlo ani v Lize národů, kde prohrálo všech šest zápasů. Vstup do kvalifikace na EURO 2020 vypadal prakticky stejně – nejdřív prohrálo na Kypru 0:5 a pak doma se Skotskom 0:2. I dnes je San Marino jasným outsiderem a bude se snažit především nedostat velký debakl na půde čtvrtfinalisty MS 2018.
Rusko

Čtvrtfinalista posledního MS pokračoval ve skvělých výkonech i v Lize národů, kde mu napokon unikl postup do vyšší ligy jen díky horším vzájemným zápasům se Švédskem. Do kvalifikace EURO 2020 vstoupili Rusové porážkou na půdě největšího favorita skupiny Belgie 1:3, pak ale v dalším venkovním zápase vyhráli v Kazachstánu jasně 4:0. Dnes je čeká další outsider skupiny, proti kterému by si podle papírových předpokladů měli výrazně vylepšit skóre a bez větších potíží získat tři body.
Vítejte u on-line přenosu ze zápasu kvalifikační skupiny I mezi Ruskem a San Marinem. Utkání začíná v 18:00.