Kvalifikace na ME -  ONLINE PŘENOS -  San Marino : Rusko - 19. listopadu 2019   20:45

San Marino
San Marino
0:5
(0:2)
Rusko
Rusko
3' Kuzjajev   • 19' Petrov   • 49' Al. Mirančuk  (Petrov) • 56' Ionov   • 78' Komličenko  (Petrov)
San Marino
A. Simoncini – D'Addario (64. Tomassini), F. Vitaioli, D. Simoncini, Palazzi – Lunadei, Censoni, Giardi – Gasperoni (46. Ma. Battistini) – F. Berardi, Bernardi (61. A. Hirsch).
Arnason (ICE) – Gudmundsson (ICE), Vigfússon (ICE)
San Marino Stadium, Serravalle
Rusko
Šunin – Petrov, Džikija, Beljajev, Kudrjašov – Al. Mirančuk (65. Komličenko), Ozdojev (59. Zobnin), Kuzjajev, Ionov (58. Golovin) – Dzjuba, Z. Bakajev.

Rusko v posledním kvalifikačním střetnutí o postup na Euro proti San Marinu potvrdilo roli favorita, soupeři nasázelo pět branek a samo žádnou neinkasovalo. Do vedení se svěřenci kouče Čerčesova dostali už ve třetí minutě zásluhou Kuzjajeva, na něhož postupně navázali Petrov, Mirančuk, Ionov a prosadil se i forvard Mladé Boleslavi Nikolaj Komličenko, jenž dal konečnou podobu výsledku. V tabulce skupiny I se nic nezměnilo, San Marino zůstalo s nulou na chvostu, Rusko z druhého místa postoupilo na Euro.
90+4'
90+3'
V posledních vteřinách utkání ještě přichází žlutá karta, kterou si vysloužil Adolfo Hirsch za podražení Kudrjašova.
90+3'
Roman Zobnin našel hlavu stopera Maxima Beljajeva, balón proletěl vysoko nad břevnem domácí svatyně.
90+2'
Sergej Petrov se efektivní kličkou zbavil Giardiho a posléze se nechal faulovat Giardim. Ještě tedy uvidíme jednu standardku Ruska.
90+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec základní hrací doby tři minuty.
90'
Komličenko je po příchodu na trávník hodně vidět. Další projektil forvarda z Mladé Boleslavi zlikvidoval Simoncini svým jubilejním desátým zákrokem.
89'
Bakajev měl před sebou hodně volného prostoru, přesto se rozhodl o průnikovou přihrávku, tu však zachytil pozorný Palazzi.
88'
Míč propadl až k Arťomu Dzjubovi, jenž s tím ale viditelně vůbec nepočítal a už nestihl poslat balón do prostoru tří tyčí.
87'
Daler Kuzjajev v těžké pozici chtěl prostrčit míč mezi nohama Simonciniho. Stoper se však nenechal a odvrátil kulatý nesmysl za cenu rohového kopu.
86'
Golovin si na středu hřiště výborně pokryl balón, Lunadei soka následně zastavil za pomoci nedovolených prostředků.
85'
Nakonec se i Anton Šunin dočkal úspěšného zákroku! Z úhlu na něj vypálil pořádnou jedovku Berardi, gólman si ovšem poradil s přehledem.
84'
Do odraženého balónu z rohového kopu se chtěl opřít Aleksandr Golovin, nakonec si to ale rozmyslel, neboť hrozilo, že nakopne protihráče stojícího v jeho blízkosti.
83'
Nikolaj Komličenko byl blízko druhému gólu! Přihrávku od spoluhráče trefil z první a Simoncini konečky prstů vyrazil míč na břevno, s dorážkou už tolik práce neměl.
82'
Roman Zobnin jemným obloučkem uvolnil za obranou Arťoma Dzjubu, hostující forvard hlavičkoval ze záklonu do rukavic gólmana.
81'
Rusko tedy odehraje posledních deset minut proti oslabenému soupeři, neboť ten už vyčerpal všechny možnosti střídání.
80'
Tak zranění stopera Fabia Vitaioliho je nakonec přeci jen vážnějšího rázu. Domácí hráč odkulhal ze hřiště a do zápasu už určitě nezasáhne.
78'
Rusko právě vstřelilo branku!
Prosazuje se útočník Mladé Boleslavi NIKOLAJ KOMLIČENKO! Kuzjajev parádní zidanovkou přihrál Dzjubovii, který neméně skvělým pasem uvolnil Petrova. Pravý bek si připisuje druhou asistenci v utkání, Komličenkovi předložil míč před prázdnou bránu.
77'
Dlouho však domácí na balónu nevydrželi. Palazzi rozehrál na Lunadeie, ten si neporadil s Džikijou.
76'
K odvážnému průniku se odhodlal Matteo Giardi a vybojoval alespoň autové vhazování, když v těžké pozici dokázal šikovně nastřelit Petrova.
75'
S Viotaiolim to naštěstí pro domácí vypadá dobře. Rychle se vrátil na hřiště a nejsou na něm znát žádné následky.
74'
Při hlavičkovém souboji si ublížil Fabio Vitaioli, který se drží za rameno. To by byla pro San Marino velká komplikace, trenér Varrella už totiž nemůže sáhnout ke střídání.
73'
Daler Kuzjajev se krásně proháčkoval do pokutového území, načež předložil před prádznou svatyni nahrávku Dzjubovi. Ten ale reagoval příliš pozdě, nohu do příhry nedokázal nastavit včas.
72'
Rusko určitě chce završit pověstného "bůra", zatím se to ale ne a ne podaři. Dalekonosná rána Kuzjajeva těsně minula cíl.
71'
Rusko vstřelilo pátý gól, ale pomezní dnes již podruhé signalizuje ofsajd, jímž odvolává gól! Nutno podotknout, že i v tomto případě měl pravdu, Bakajev vložil nohu do přihrávky úplně zbytečně.
70'
Arťom Dzjuba se jako tank probil středem hřiště mezi tři protihráče. Nestačil až na posledního čtvrtého, jímž byl stoper Simoncini.
69'
Nedovolený zákrok středopolaře Lunadeie na polovině hřiště zamezil nadějně vypadajícímu brejku Ruska. Faul se obešel bez žluté karty.
68'
Málem si svůj první zákrok v utkání připsal gólman Šunin, jelikož Beljajev udělal obrovskou hrubku v rozehrávce a Berardi pálil z velké vzdálenosti okamžitě z první. Těsně minul levou tyč.
67'
Zakončení Bakajeva už mířilo mezi tři tyče. Simoncini ho vyrazil přímo k nohám Petrova, jenž z ideální pozice trestuhodně minul.
66'
Z dobré pozice Aleej Mirančuk přízemní střelu těsně vedle levé tyče. Pokud by balón mířil mezi tři tyče, byl by Simoncini bezmocný.
65'
Střídání v týmu Rusko: ze hřiště odchází Alexej Mirančuk, přichází Nikolaj Komličenko.
64'
Střídání v týmu San Marino: ze hřiště odchází Alessandro D'Addario, přichází Fabio Tomassini.
63'
Fotbalisté San Marina se ve druhé půli snad ještě nedostali na útočnou polovinu, jsou pod obrovským tlakem a nzbývá jim nic jiného, než bránit.
62'
Soper Maxim Beljajev po standardce napálil tyčku, od níž se míč odrazil ke Kuzjajevovi, který už z jednoduché pozice poslal míč do sítě. Nacházel se ale v ofsajdovém postavení, gól neplatí.
61'
Střídání v týmu San Marino: ze hřiště odchází Marco Bernardi, přichází Adolfo Hirsch.
60'
Hodina utkání je za námi, ještě půl hodina ale stále zbývá. Rusko přidalo v průběhu druhé půle další dvě branky a končit se ještě určitě nechystá.
59'
Střídání v týmu Rusko: ze hřiště odchází Magomed Ozdojev, přichází Roman Zobnin.
58'
Střídání v týmu Rusko: ze hřiště odchází Alexej Ionov, přichází Alexandr Golovin.
58'
Dzjuba si výborně narazil s Bakejevem, ale zdá se, že ruskému forvardovi dnes není přáno dát gól. Na poslední chvíli mu skvělým skluzem zabránil v zakončení Vitaioli.
56'
Skvělý gól ALEXEJE IONOVA! Tomu i navzdory faulu dokázal Kuzjajev přiťuknout míč patičkou, načež ruský kříddelník z mérného záklonu namířil přesně k pravé tyči, Simoncini letěl vzduchem marně.
55'
Asistent trenéra na lavičce udílí pokyny Zobninovi, ale také forvardovi Mladé Boleslavi Nikolaji Komličenkovi. Blíží se jeho nástup na hřiště?
54'
Kromě gólmana Šunina se do hry zapojují opravdu všichni hráči v červeném. I stopeři dneshrají určitě výše, než by hráli v jakémkoliv jiném utkání.
53'
Vzájemnou potyčku Palazziho a Ozdojeva vyřešil hlavní rozhodčí udělením žluté karty oběma hráčům. To se nelíbilo hlavně ruskému středopolaři, jenž se ještě chvíli hádal s rozhodčím.
52'
Akce pokračovala a vyvrcholila hodně nepřesným pasem křídelníka Bakajeva. Tentokráte mohl zůstat gólman fotbalového trpaslíka klidným.
51'
Arťom Dzjuba útočí na desátý zásah v kvalifikační fázi, avšak zatím si na něj musí počkat. Technickou ránu na zadní tyč Simoncini vytáhl.
49'
Vedení se navyšuje! Petrov dostal moře volného prostoru na provedení centru, kterého využil dokonale. Našel Mirančuka, jenž hlavou prostřelil Simonciniho.
48'
Alexej Ionov patičkou přiťukl balón Ozdojevovi, který si v těsném bránění nedokázal poradit s Vitaiolim.
47'
Od úvodních vteřin je jasné, že na průběhu zápasu se nic nezmění. Rusové už zase s klidem kombinují na útočné polovině.
46'
Střídání v týmu San Marino: ze hřiště odchází Alex Gasperoni, přichází Manuel Battistini.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:49.
Rusko v prvním poločase potvrdilo proti San Marinu roli obrovského favorita, outsdierovi vstřelilo dvě branky. O tu první se postaral už ve třetí minutě Daler Kuzjajev, který využil malého důrazu jednoho z obránců. Současnou podobu stavu dal pravý bek Sergej Petrov, který dorazil do sítě vyraženou střelu Mirančuka. Svěřenci kouče Čerčesova měli i další šance, San Marino ovšem podržel skvělými zákroky gólman Simoncini.
45+2'
45+1'
První poločas uzavřel ostrý skluz Lucy Censoniho, po němž byl hlavní rozhodčí Arnason nucen po druhé sáhnout do kapsičky a ukázat žlutou kartu.
45'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec prvního poločasu jednu minutu.
44'
Sice vedou, s předváděnou hrou ale nemohou být příliš spokojeni. Rusové sice jsou jasně lepším týmem, jenže produktivita není nic moc.
43'
Opět Alexek Mirančuk zahrál přímý kop s velkou přesností. I s ránou do pravého horního rohu si ovšem Simoncini dokázal poradit.
42'
Vzápětí přišel i nedovolený prohřešek obranný, když Palazzi za pomocí rukou nepustil za svá záda Ionova.
41'
Útočným faulem se provinil Marco Bernardi. Ze zajímavě vypadající akce tedy zase nebylo vůbec nic.
40'
Do konce prvního poločasu zbývá pět minut. Dočkáme se ještě nějakého gólu nebo půjdou Rusové do kabin s dvoubrankovým vedením v zádech?
39'
Za paty dostal Alexej Ionov přihrávku od Ozdojeva. Ještě se pokusil nějakým způsobem míč zachytit, ale nepovedlo se.
38'
Georgij Džikija zachoval chladnou hlavu. Bernardiho udržel na zádech a posléze si pomohl malou domů Šuninovi.
37'
Domácí stoper následně neměl vůbec čas na nějakou konstruktovní rozehrávku, místo toho dlouhým odkopem vrátil balón do držení Ruska.
36'
Arťom Dzjuba rozhodně patří mezi ty vyšší fotbalisty, ani on ale nedokázal zasáhnout balón po vysokém pasu Petrova. Míč tak sebral za jeho zády hrající Vitaioli.
35'
Zelimchan Bakajev si narazil s Miračnukem a poté z první nabízel míč do pokutového území, forvard Dzjuba míč těsně přeběhl.
34'
Do povedeného centru Kudrjašova z levé strany vložil nohu Alexej Mirančuk, ovšem trefil pouze prostor, kde se pohyboval Aldo Simoncini.
33'
Poprvé se žlutí. Hříšníkem se stal stoper Davide Simoncini, jenž tvrdým skluzem poslal k zemi Ozdojeva.
32'
Dlouho si fotbalisté ve světle modrém balónu neužili. Alex Gasperoni byl na polovině hřiště úplně sám, proti přesile nic nezmohl.
31'
Alexej Inov přízemním pasem našel v šestnáctce nabíhajícího Bakajeva, kterému ale vůbec střela nesedla, trefil jediného bránícího beka.
30'
Půl hodina utkání je za námi. Rusko potvrzuje roli obrovského favorita, San Marinu už jde jen o to, aby neobdrželo moc velký příděl.
29'
Dlouho sérii přesných přihrávek zakončil ránou z pětadvaceti metrů Alexej Mirančuk. Pokus mu vůbec nevyšel, balón letěl tak dva metry vedle pravé tyčky.
28'
Naprosto nepochopitelně se Marco Bernardi rozhodl přihrávat míč dozadu, kde byla hned trojice hráčů v červeném. Přitom měl před sebou úplně odkrytý prostor.
27'
Mirančuk vyslal do vápna střílený centr, který se minul účinkem. Kulatý nesmysl proletěl do zámezí bez jakéhokoliv doteku.
26'
Hra se hodně kouskuje, neboť San Marino nestíhá a tímpádem se často ubírá k faulům. Tentokráte Gasperoni zatahal za dres Ionova.
25'
Magomed Ozdojev si dokázal poradit na malém prostoru až s trojicí protihráčů, posléze ovšem vypálil hodně vysoko nad bránu.
24'
Opět se exekuce ujal Alexej Mirančuk, jehož technický obstřel mířil k tyči. S tím ale gólman Simoncini počítal a projektil vyrazil.
23'
Luca Censoni šel do skluzu, jenže místo balónu trefil pouze Kuzjajeva, následuje další standardka z velmi výhodně pozice.
22'
Málo zvedl Kuzjajev balón. Před kapitánem Dzjubou ještě stihl na poslední chvíli odvrátit do bezpečí Fabio Vitaoli.
21'
To, že si Rusko ze zápasu odnese všechny tři body, už je jasné. Na pozici v tabulce se ale už nic nezmění, na první Belgii ztrácelo před tímto zápasem šest bodů.
19'
Svěřenci kouče Čerčesova se ujímají vedení o dvě branky! Tehcnickou ránu Kuzjajeva ještě Simoncini fantasticky vyrazil, avšak k míči se jako první dostal SERGEJ PETROV, pro něhož už nebyl problém trefit odkrytou svatyni.
19'
Po seérii odrazů se kulatý nesmysl odrazil k Fjodorovi Kudrjašovovi, jenž s akcí nenaložil vůbec dobře. Hlavičkou se snažil najít některého ze spoluhráčů, avšak našel pouze rukavice připraveného gólmana.
18'
Dominance Ruska je obrovská. Je jen otázkou času, než se dočkáme dalších zásahů v Simonciniho síti, domácí vůbec nestíhají.
17'
Rohu se chopil Mirančuk, jenž zakroutil balón někam na hranici šestnáctky, odkud hlavičkoval Georgij Džikija těsně nad.
16'
Zelimchan Bakajev obdržel nahrávku do vnitra šestnáctka, udělal kličku na levou stranu a levou nohou vystřelil. Vitaioli odvrátil míč na rohový kop.
15'
Rychlý brejk Rusů skončil faulem Censoniho. Středopolař si při skluzu sám ublížil, neboť padající Ozdojev mu šlápl na nohu.
14'
Pro zblokovaný centr Lunadeie si bez větších problémů vyběhl gólman Šunin. Ten rychle rozehrál na krátko.
13'
San Marino si užívá pobytu na útočné polovině. Mirko Palazzi se pokusil vybojovat rohový kop, u rohového praporku ovšem nezvládl souboj s Kudrjašovem.
12'
Po dlouhém výkopu branáře Simonciniho se domácí málem dostali do šance, jenže Marco Bernardi si nedokázal poradit s posledním obráncem, jímž byl Beljajev.
11'
Alexej Mirančuk to zkusil z pětadvaceti metrů přímo na bránu, jenže trefil jen dobře postavenou tříčlennou zeď San Marina.
10'
Rusko bude zahrávat standardní situaci ze zajímavé vzdálenosti poté, co Ozdojeva nedovoleně poslal k zemi Censoni.
9'
Alexej Mirančuk se rozběhl o vteřinu později, než by potřeboval. Přihrávka Kuzjajeva byla výborný, bohužel pro Rusy z akce nic nebude.
8'
Fjodor Kudrjašov moc dlouho váhal s centrem, nakonec odcentroval, ale Alessandro D'Addario dokázal pas sooupeře zblokovat k vlastnímu gólmanovi.
7'
Sergej Petrov si dobře nabíhal za obranu, ale neobdržel od Ionova nahrávku, po níž by mohl vystřelit.
6'
Rusové se dopředu moc neženou. Často zapojují do kombinace i stopery, kteří si dnes mnoho bránění neužijí.
5'
Svěřenci kouče Čerčesova pokračují v dominanci. Kombinují na polovině soupeře, který vůbec nedokáže zachytit sérii nahrávek.
3'
Obrovský favorit jde do vedení už ve třetí minutě! Jeden z obránců ve skluzu odvrátil míč pouze k DALERU KUZJAJEVOVI, který zakončil s přehledem k levé tyči.
2'
Fotbalisté San Marina vstoupili do utkání v modrých dresech, Rusko dnes navléklo dresy barvy červené.
1'

San Marino: A. Simoncini – D'Addario, F. Vitaioli, D. Simoncini, Palazzi – Lunadei, Censoni, Giardi – Gasperoni – Bernardi, F. Berardi.
Náhradníci: S. Benedettini, Zavoli – Brolli, Ma. Battistini, Ceccaroli, A. Golinucci, E. Golinucci, Grandoni, A. Hirsch, Nanni, Mularoni, Tomassini.

Rusko: Šunin – Petrov, Džikija, Beljajev, Kudrjašov – Al. Mirančuk, Ozdojev, Kuzjajev, Ionov – Dzjuba, Z. Bakajev.
Náhradníci: Guilherme, Džanajev – I. Achmetov, Jerochin, Golovin, Mário Fernandes, Čisťakov, V. Karavajev, Semjonov, Komličenko, Žirkov, Zobnin.

Rozhodčí: Arnason (ICE) – Gudmundsson (ICE), Vigfússon (ICE).
Rusko

Ve skupině už je jasné, kdo se za dva roky podívá na Euro. Je jimi suverénní Belgie, kterou doplnilo překvapení uplynulého mistrovství světa Rusko. Svěřenci trenéra Čerčesova neměli s postupem mkc problémů, kromě dvou porážek s Belgií neztratili s nikým. Proti San Marinu lze očekávat, že dost anou příležitost hráči širšího kádru, do hry by se mohl podívat i Nikolaj Komličenko z Mladé Boleslavi.
San Marino

Fotbalový trpaslík je podle očekávání na chvostu tabulky skupiny I s nulou na kontě. Svěřenci kouče Varelly přesto dosáhli obrovského úspěchu, když na domácí půdě v sobotnim zápase vstřelilo po šesti letech gól což také fotbalisté náležitě oslavili, skoro to vypadalo, jakoby San Marino ovládl celé Euro.
Všem fotbalovým fanouškům přeju krásný úterní večer! Vítám vás při sledování kvalifikačního utkání o postup na Euro, v němž San Marino vyzve na domácím stadiónu Rusko.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.