Kvalifikace na ME -  ONLINE PŘENOS -  Slovinsko : Izrael - 9. září 2019   20:45

Slovinsko
Slovinsko
43' Verbič (Iličić) • 65' Bezjak  • 90+1' Verbič (Kurtić)
3:2
(1:0)
Izrael
Izrael
50' B. Natcho  (Solomon) • 63' Zahavi  (Dabour)
Slovinsko
Oblak – Stojanović, Aljaž Struna (54. Blažič), M. Mevlja, Jokić (C) (46. Balkovec) – Iličić, Krhin (82. Popovič), Kurtić, Verbič – Šporar, Bezjak.
Belec, Vidmar – Balkovec, Korun, Blažič, Zajc, Zahovič, Popovič, Majer, Berić.
Taylor – Beswick, Nunn
Stadion Stožice, Ljubljana
Izrael
Marciano – Dgani, Taha, Elhamed, Ben Harush (46. Kayal) – Dasa, Dor Peretz (78. Glazer), B. Natcho (C), Solomon – Weissman (62. Dabour), Zahavi.
Jarafi, Harush – Glazer, Cohen, Dabour, Hemed, Saba, Cohen, Kayal.

To je z mé strany vše, hezký večer či dobrou noc.
Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 8:4. Střely mimo: 1:5. Rohy: 2:3. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 18:19.
Je dobojováno. Sledovali jsme parádní zápas, který se tedy rozjel až ve druhém poločase. Domácí po první půli vedli 1:0, jenže Izrael pak zabral a dostal se do vedení 2:1. Domácí to ale nevzdali, vyrovnali na 2:2 a v nastaveném čase se trefil Verbič a vystřelil Slovinsku cenné a důležité tři body!
90+5'
90+4'
Hosté se ještě snaží něco vymyslet, ale vypadá to, že dnes nakonec nezískají anib bod.
90+2'
Žlutou kartu dostává Benjamin Verbič (Slovinsko).
90+1'
Slovinsko právě vstřelilo branku!
Na stadionu propukla obrovská radost, protože domácí celek jde do vedení 3:2! Kurtič odcentroval a ve vápně se k míči dostal dnes skvěle hrající BENJAMIN VERBIČ, který parádní hlavičkou nedal brankáři šanci!
90'
Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.
88'
Po rohu zakončoval Glazer, ale branku trefit nedokázal a pokračujeme tedy za nerozhodného stavu.
87'
Rohový kop pro Izrael.
86'
Oba týmy se tlačí do zakončení a nyní je to jedna střela za druhou, ale většina z nich je nepřesných a brankáři jsou téměř bez práce.
84'
Další snažení domácích zastavil pomezní rozhodčí, ofsajd.
82'
Střídání v týmu Slovinsko: ze hřiště odchází René Krhin, přichází Denis Popovič.
81'
Velice aktivní je také Moanes Dabour, který to vyzkoušel z dálky, ale jeho projektilu zhruba metr scházel.
80'
Po centru se k hlavičce dostal Andraž Šporar, ale měl to hodně složité a branku trefit nedokázal.
78'
Střídání v týmu Izrael: ze hřiště odchází Dor Peretz, přichází Dan Glazer.
78'
Roman Bezjak dostal přihrávku do vápna, ale hostující obránce byl pozorný a celou akci zastavil.
77'
Domácí jsou nyní aktivnější a stále se tlačí dopředu, ale do šance se zatím nedokázali prokombinovat.
75'
Aktivní domácí Roman Bezjak to vzal znovu na sebe, ale jeho zakončení postrádalo přesnost.
73'
Domácí dobře kombinovali na polovině soupeře, nakonec z toho byl centr z levé strany, ale do zakončení se žádný z hráčů neprodral.
71'
Je před námi posledních zhruba dvacet minutek a myslím si, že se máme na co těšit.
69'
Hosté šli do přečíslení, ale nic z toho nakonec nebylo a hrát mohou hráči slovinského celku.
67'
Oba celky jsou nyní při chuti a je jasné, že bod je pro oba málo.
65'
Ale domácí bleskově odpovídají a srovnávají na 2:2! ROMAN BEZJAK se ocitl za hostující obranou, byl sám před brankářem, kterého nakonec dokázal překonat!
63'
Izrael právě vstřelil branku!
Ale nyní už hostující útočník ERAN ZAHAVI své umění ukázal a posílá svůj celek do vedení 2:1! Zahavi si míč připravil a vystřelil z poměrně velké dálky, ale projektil to byl nádherný a míč skončil přesně v pravém horním rohu, plachtící Oblak byl bez šance! Nádherná trefa.
62'
Střídání v týmu Izrael: ze hřiště odchází Shon Zalman Weissman, přichází Moanes Dabour.
61'
Po dlouhé době se u míče ukázal obávaný střelec Eran Zahavi, ale ani on nic kloudného nevymyslel.
60'
Je před námi posledních zhruba třicet minutek a vzhledem k tomu, že je to 1:1, tak je jasné, že nás čeká ještě hodně zajímavý konec utkání.
58'
Žlutou kartu dostává Josip Iličić (Slovinsko).
58'
57'
V této fázi zápasu se ale ani jednomu celku nedaří podle představ. K vidění jsou pouze nepřesné přihrávky.
55'
Domácí hráč musel kvůli zranění střídat, takže komplikace pro Slovinsko.
54'
Střídání v týmu Slovinsko: ze hřiště odchází Aljaž Struna, přichází Miha Blažič.
52'
Domácí se tlačí dopředu a snaží si vzít své vedení zpět, tak uvidíme, bude to ještě hodně zajímavé.
50'
No vida, hosté zabrali a vyrovnali na 1:1! Po rohovém kopu to z dálky vyzkoušel kapitán BIBRAS NATCHO, který k překvapení všech propálil vše, co mu stálo v cestě!
49'
48'
Hosté musí ve druhém poločase pořádně přidat, jelikož prohrávají o jednu branku a navíc toho v prvním dějství příliš nepředvedli.
46'
Střídání v týmu Izrael: ze hřiště odchází Omri Ben Harush, přichází Beram Kayal.
46'
Střídání v týmu Slovinsko: ze hřiště odchází Bojan Jokić, přichází Jure Balkovec.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:48 hodin.
První poločas mezi Slovinskem a Izraelem je za námi. Příliš jsme toho neviděli, ale jedné branky jsme se nakonec přeci jen dočkali. Na konci prvního poločasu se prosadil Benjamin Verbič a Slovinsko tedy vede 1:0. Nutno dodat, že to byla jediná střela na branku v prvním poločase.
45+2'
45+2'
Žlutou kartu dostává Dor Peretz (Izrael).
45+1'
Rozhodčí přidal jednu minutku.
45'
Hraje se poslední minuta prvního poločasu.
43'
A domácí celek jde v závěru prvního poločasu do vedení 1:0! Po bleskové akci se zjevil sám před brankářem BENJAMIN VERBIČ, který to udělal skvěle a lehkým obloučkem poslal míč do branky.
42'
Další nepřesná přihrávka směrem dopředu a od své branky bude rozehrávat Ofir Marciano, který nikam nepospíchá.
40'
Hostující hráč skvěle pronikl do vápna Slovinska, srovnal si míč na střelu, ale tu výborným skluzem zastavil Aljaž Struna.
38'
Shon Zalman Weissman se už do zakončení dostal, ale měl to složité a branku trefit nedokázal. Vypadá to, že v prvním poločase se už branky nedočkáme.
36'
Na druhé straně to zkoušel Omri Ben Harush, ale zradilo ho zpracování míče a ten sebral Oblak.
35'
Josip Iličić dostal pěknou přihrávku za obranu a mohl postupovat sám na brankáře, ovšem zastavil ho pomezní rozhodčí, ofsajd.
33'
Z prvního rohového kopu v tomto zápasu ale nic nebylo. Domácí jsou stále u míče a snaží se něco vymyslet.
32'
Rohový kop pro Slovinsko.
32'
Dopředu se dral Manor Solomon, ale v souboji si podle rozhodčího pomohl faulem.
31'
Je za námi úvodních třicet minutek a zatím to žádná fotbalová show tedy rozhodně není, protože jsme neviděli ani jednu střelu na branku.
29'
Hosté dobře kombinovali na polovině domácího celku, ale nedostali se do zakončení. Domácí obrana zatím funguje skvěle.
27'
Andraž Šporar ještě protestoval, protože chtěl rohový kop, ale rozhodčí měl jiný názor a od své branky bude hrát Ofir Marciano.
26'
Koukat se na to už zřejmě nemohl Andraž Šporar, který to vzal na sebe, ale jeho zakončení přesné nebylo a Ofir Marciano zasahovat nemusel.
24'
Obraz hry je stále stejný. Směrem dopředu se ani jednomu celku nedaří, většina akcí končí před pokutovým územím a na první střelu na branku stále čekáme.
22'
Manor Solomon získal míč a hosté šli dopředu, jenže ani z této akce nic nebylo a od své branky bude rozehrávat Jan Oblak.
21'
Držení míče: 56% – 44%.
20'
Úvodních dvacet minutek nenabídlo vůbec, ale vůbec nic. Kromě nepřesných přihrávek diváci nic neviděli, ani jednu střelu a je to tedy stále 0:0.
18'
A stejně dopadají také akce hostujících hráčů.
17'
Stále se na trávníku neděje nic zajímavého. Domácí jsou aktivnější, ale do zakončení se nemohou prokombinovat.
15'
Domácí chybovali v rozehrávce a po zisku míče ho okamžitě tlačil před branku Manor Solomon, ale svou přihrávkou žádného spoluhráče nenašel.
14'
Roman Bezjak se dobře vrátil a pomohl obraně, ale nakonec byl jeho zákrok posouzen jako faul. Domácí se zlobí, ale k ničemu jim to není.
12'
Hosté se nakonec vydali dopředu, ale na polovině Slovinska to skončilo útočným faulem.
10'
Vše podstatné se odehrává hlavně uprostřed hrací plochy, žádná ofenzivní show to zatím není.
8'
Domácí i nadále diktují tempo hry. Izrael se zatím jen brání, ale na jedničku a na první střelu na branku stále čekáme.
7'
Žlutou kartu dostává Loai Taha (Izrael).
6'
Nyní se dobrým obranným zákrokem prezentoval Dor Peretz, který zastavil i další akci Slovinska, které je favoritem tohoto utkání.
5'
Hostům se zatím směrem dopředu příliš nedaří a většina akcí končí těsně za polovinou hřiště. Domácí skvěle napadají.
4'
Po dobré kombinační akci se do zakončení dostal domácí Krhin, ale jeho první pokus v tomto utkání nebyl přesný.
2'
Svou první akci podnikli také domácí, ale ani jim se nezadařilo, protože vše zastavil pozorný Taha.
1'
Úvodní výkop obstarali hostující fotbalisté, kteří se hned vydali dopředu, ale po dlouhém nákopu míč sebrali domácí zadáci.
1'
Státní hymny a můžeme začít.
Hráči obou celků jsou na trávníku, takže duel začne za malý okamžik.
Utkání mezi Slovinskem a Izraelem začíná ve 21 hodin a my budeme samozřejmě u toho, tak si nenechte zápas ujít, máme se na co těšit.
IZRAEL má také osm bodů a je tedy ve stejné situaci, jako domácí celek. Takže i hosté potřebují dnes bodovat, je tedy jasné, že tenhle zápas může být klíčový. Izrael začal remízou 1:1 s dnešním soupeřem, poté porazil doma 4:2 Rakousku, pak 3:0 vyhrál v Lotyšsku, poté prohrál 0:4 v Polsku a naposledy hrál doma pouze 1:1 s Makedonií.
SLOVINSKO nevstoupilo do kvalifikace nejlépe, ale v posledních zápasech zabralo a znovu hraje o postup do šampionát. Domácí mají osm bodů a to je tedy pouze o bod méně, než má druhé Rakousko. Slovinsko zatím remizovalo 1:1 v Izraeli, pak 1:1 doma s Makedonií, prohrálo 0:1 v Rakousku, vyhrálo 5:0 v Lotyšsku a naposledy porazilo doma 2:0 Polsko.