Kvalifikace na ME -  ONLINE PŘENOS -  Slovinsko : Polsko - 6. září 2019   20:45

Slovinsko
Slovinsko
35' Aljaž Struna (Šporar) • 65' Šporar (Iličić)
2:0
(1:0)
Polsko
Polsko
Slovinsko
Oblak – Stojanović, Aljaž Struna, M. Mevlja, Balkovec – Iličić, Krhin, Kurtić, Verbič (62. Črnigoj, 90+1. Berić) – Bezjak, Šporar (85. Popovič).
Sergej Karasjov (RUS) – Igor Demeško (RUS), Maxim Gavrilin (RUS)
Stadion Stožice, Ljubljana
Polsko
Fabiański – Kędziora, Pazdan, Bednarek, Bereszyński – P. Zieliński, Klich (70. Bielik), Krychowiak, Grosicki (70. Błaszczykowski) – K. Piątek (76. Kownacki), Lewandowski.
Szczęsny, Skorupski – Jędrzejczyk, Cionek, Góralski, Kownacki, Linetty, Rybus, Błaszczykowski, Gumny, Szymański, Bielik.

Slovinsko v tomto zápase skupiny G hodně nečekaně vyhrálo nad Polskem. První branku v zápase vstřelil Aljaž Struna ve 35. minutě. V tomto mači vyslalo Polsko jen jednu jedinou střelu na branku a to až dvacet minut před koncem. Tou dobou však už prohrávalo o dvě branky, neboť se v 65. minutě trefil na vzdálenější tyč Andraž Šporar. Slovinští fanoušci dnes prožijí dlouhou noc, naopak v Polsku bude smutno.
Držení míče: 40 % : 60 %.
Střely na branku: 5:1. Střely mimo: 3:3. Rohy: 3:2. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 16:18.
90+4'
90+3'
Tento zápas se za velké vřavy na stadionu dohrává, Slovinsko míří za nečekanou výhrou nad Polskem.
90+2'
Žlutou kartu dostává Bartosz Bereszyński (Polsko).
90+2'
René Krhin to zkoušel individuálně, ale byl faulovaný soupeřem. Nedovoleného zákroku se dopustil Bartosz Bereszyński (Polsko).
90+1'
Střídání v týmu Slovinsko: ze hřiště odchází Domen Črnigoj, přichází Robert Berić.
90+1'
Tři minuty uvidíme navíc.
90'
Dostáváme se do poslední minuty hry ve druhém poločase, uvidíme, kolik minut se bude nastavovat nad rámec základní hrací doby.
88'
V poklidném tempu se dohrává tento zápas, mnoho zajímavých situací momentálně k vidění není, ani jeden celek se nikam nežene. Jeden z hráčů Slovinska je ošetřovaný na hrací ploše.
85'
Střídání v týmu Slovinsko: ze hřiště odchází Andraž Šporar, přichází Denis Popovič.
83'
Jan Bednarek (Polsko) bude rozehrávat volný kop. Jeho spoluhráč byl před malou chvíli faulovaný.
82'
Domácí fanoušci podporují své oblíbence v tomto zápase, protože ví, že se rodí jedno z velkých překvapení v této kvalifikační skupině.
81'
Žlutou kartu dostává Grzegorz Krychowiak (Polsko).
80'
Deset minut hry zbývá do konce zápasu, ve kterém vede hodně překvapivě domácí Slovinsko nad Polskem o dvě branky.
78'
Další příležitost hostujícího celku, polskou šanci zakončoval z dobré pozice Krystian Bielik, ale jeho rána končí mimo branku. Nebylo to vůbec špatné.
78'
Roman Bezjak (Slovinsko) si v souboji se soupeřem počínal poněkud nešikovně, a tak fauloval. Rozehrávat tedy bude hostující Krystian Bielik.
76'
Piotr Zieliński (Polsko) byl nachytaný v postavení mimo hru, v době přihrávky stál na špatném místě.
76'
Střídání v týmu Polsko: ze hřiště odchází Krzysztof Piątek, přichází Dawid Kownacki.
75'
Tomasz Kędziora (Polsko) sice rozehrával volný kop, ale jeho spoluhráči se do výraznější šance nedostali.
74'
Žlutou kartu dostává Petar Stojanović (Slovinsko). Domácí hráč poněkud zbytečně fauloval soupeře, byl to Piotr Zieliński (Polsko), kdo byl faulovaný.
72'
Polská aktivní hra však netrvala dlouho, nyní se do zakončení dostal tým Slovinska, zakončoval aktivně hrající Josip Iličić a jeho pokus kryje Łukasz Fabiański (Polsko).
70'
První střela na branku, kterou v tomto zápase vyslalo Polsko. Přichází v 70. minutě a jejím autorem je Grzegorz Krychowiak (Polsko).
70'
Střídání v týmu Polsko: ze hřiště odchází Mateusz Klich, přichází Krystian Bielik.
Střídání v týmu Polsko: ze hřiště odchází Kamil Grosicki, přichází Jakub Błaszczykowski.
68'
Podle pohybu na polské střídačce je patrné, že hostující trenéři provedou změny v sestavě a vypadá to, že do hry půjde Jakub Błaszczykowski.
67'
Polský tým hraje hodně zaskočeně, jednak ještě nevystřelil na branku, navíc prohrává 0:2 a je v pozici, kterou nezná.
65'
Slovinsko právě vstřelilo branku!
Tady se dějí věci! Bleskové přenesení hry na druhou stranu a ANDRAŽ ŠPORAR byl sám před brankou. Poslal míč ke vzdálenější tyči a dokázal se trefit. Polsko na půdě Slovinska prohrává 0.2. Asistence: Josip Iličić.
63'
Do střelecké pozice se nyní po sérii nepřesností dostal hostující celek, ale Grzegorz Krychowiak (Polsko) pálil vysoko nad branku.
62'
Střídání v týmu Slovinsko: ze hřiště odchází Benjamin Verbič, přichází Domen Črnigoj.
60'
Polsko v tomto zápase ani během šedesáti minut nedokázalo vystřelit na branku. Jan Oblak je stále bez zákroku v tomto utkání. Výborně mu pomáhají spoluhráči.
59'
Nyní sledujeme pasáž hry plnou nepřesností na obou stranách. Brankáři mají málo práce. Jan Oblak bude po nepřesné akci soupeře rozehrávat od své branky.
57'
Bartosz Bereszyński (Polsko) vedl a zakončoval další polskou šanci, ale jeho pokus zblokoval dnes již poněkolikáté Aljaž Struna.
55'
Deset minut hry z druhého poločasu je pryč, sledujeme aktivní hru Polska, ale zatím na svou výraznější šanci čeká. Domácí stále vedou o jednu branku.
52'
Aktivní hru domácího celku zakončoval zajímavou střelou Jasmin Kurtić (Slovinsko), jenže míč končí mimo branku.
51'
Bartosz Bereszyński (Polsko) musel faulovat soupeře, který běžel podél čáry směrem k brance. Volný kop pro Slovinsko. Rozehrávat jej bude Josip Iličić.
49'
Andraž Šporar špatně přihrál, míč získal hostující celek, jehož akci vedl Robert Lewandowski (Polsko). Neúspěšně, do střelecké pozice se nedostal.
48'
Łukasz Fabiański (Polsko) celkem snadno dokázal zastavil centr před branku, který vyslal z ostré pozice jeden z hráčů.
46'
Zdá se, že ani jeden celek neudělal během přestávky změnu v sestavě. Oba týmy podle všeho pokračují ve stejném složení.
46'
Po prvním poločase vede poněkud překvapivě fotbalová reprezentace Slovinska nad Polskem, které je zatím ve skupině stoprocentní. Polský trenér má co dělat během přestávky. Autorem jediné branky je Aljaž Struna.
45+3'
45+3'
Polsko v závěru poločasu rozehrávalo rohový kop, následně zakončoval Jan Bednarek (Polsko), ale jeho pokus zblokoval Benjamin Verbič (Slovinsko).
45+1'
Dvě minuty uvidíme nad rámec prvního poločasu. Volný kop nyní budou rozehrávat fotbalisté Slovinska, jmenovitě míč do hry uvede Miha Mevlja.
44'
První poločas se dostává do svého úplného závěru, Slovinsko vede poněkud překvapivě nad Polskem o jednu branku a nutno poznamenat, že jediným, kdo je na stadionu zklamaný, jsou příznivci Polska.
43'
Robert Lewandowski (Polsko) si v souboji se soupeřem počínal nepříliš dobře, René Krhin (Slovinsko) vybojoval faul soupeře.
42'
Centr od jednoho z polských hráčů se snesl před branku Slovinska, kde byl připravený Jan Oblak (Slovinsko). Fanoušci následně skandují jméno svého brankáře, který zatím drží čisté konto.
41'
Robert Lewandowski (Polsko) to zkoušel individuálně, ale dobře zapracoval Jure Balkovec (Slovinsko), který překazil akci polského týmu.
39'
Łukasz Fabiański (Polsko) v pravý moment výborně vyhodnotil situaci, Benjamin Verbič (Slovinsko) dostal dobrou přihrávku od spoluhráče před branku, ale nedokázal přelobovat brankáře soupeře. Pokud byl Slovinsko přidalo druhou branku, bylo by Polsko v obtížné pozici.
39'
Slovinsko nyní hrají poněkud defenzivněji, Polsko se pokouší co nejrychleji vyrovnat, ale zatím čeká na nějakou výraznější šanci.
37'
Slovinští fanoušci velmi hlasitě slaví vstřelenou branku, navíc poskakují na tribunách. Velmi dobrá atmosféra nyní vládne na stadionu.
35'
A pozor, Slovinsko vede nad Polskem. Rohový kop byl parádní. Centr se snesl před branku, kde byl volný a připravený na zakončení hlavou ALJAŽ STRUNA. Asistence: Andraž Šporar.
34'
Slovinsko bude rozehrávat rohový kop, postará se o to Josip Iličić.
32'
Nyní sledujeme pasáž hry, v níž hrají jednu z hlavních rolí nepřesnosti. Navíc bude Polsko rozehrávat volný kop, míče se ujal hostující Kamil Grosicki.
31'
Robert Lewandowski (Polsko), kdo jiný, to vzal na sebe. Jeho dobrou ránu zblokoval jeden z domácích hráčů. Vypadá to, že to byl Aljaž Struna, kdo obětavě pomohl.
30'
Půlhodiny hry je pryč, na výraznější šanci v tomto zápase zatím čekáme. Diváci viděli jednu jedinou střelu na branku, kterou brankář Polska dokázal zneškodnit.
29'
Andraž Šporar (Slovinsko) měl na kopačce vedoucí branku v zápase, ale jeho projektil končí vedle branky. Gólman Polska tak momentálně zasahovat nemusel. Stále jsme viděli jen jednu střelu na branku.
28'
Obrovská šance Slovinska. Polsko chybovalo a dva domácí hráči postupovali na branku. Łukasz Fabiański (Polsko) výborně vyhodnotil situaci a míč zastavil.
27'
Volný kop nyní rozehrávalo Polsko. Bleskově bylo rozehráno, ale nikdo z hráčů nebyl volný, takže se míč vrací na polskou polovinu.
26'
Aktivní hra domácího celku nyní pokračuje dál, do další střelecké příležitosti se dostal Josip Iličić, ale ani on se teď nestane prvním střelcem zápasu. Míč poslal z osy hrací plochy vedle.
24'
Roman Bezjak se po bleskové akci dostal do střelecké pozice, jeho rána však postrádala přesnost a důraz. Míč končí mimo prostor vymezený třemi tyčemi.
23'
Polsko bude mít k dispozici rohový kop. Kamil Grosicki (Polsko) rozehrával od rohového praporku, následně byl ale nachytaný v postavení mimo hru. Od branky Slovinska bude vykopávat gólman Jan Oblak.
21'
Kamil Grosicki (Polsko) poslal do pokutového území napříč střílený centr, ale nikdo z jeho spoluhráčů nebyl připravený na zakončení, nebo při nejmenším na teč.
20'
Dvacet minut hry je pryč, zatím jsme mnoho fotbalové krásy od obou týmů neviděli. Statistici evidují jednu střelu na branku, vyslal ji domácí celek, ale Łukasz Fabiański (Polsko) byl připravený.
19'
René Krhin (Slovinsko) byl v souboji lepším hráčem, vybojoval si faul od polského Kamila Grosického. U míče tedy zůstane domácí národní tým.
18'
Slovinští obránci kombinují na své polovině, ale o míč vinou špatné rozehrávky přišli, a tak vhazuje Polsko. Tomasz Kędziora (Polsko) dlouhým hodem zkoušel uvolnit spoluhráče, ale Robert Lewandowski (Polsko) byl pokrytý.
17'
Hraje se spíše na polovině hrací plochy, ani jeden celek se momentálně nemůže dostat do výraznějších šancí. Zatím jsme viděli jedinou střelu na branku.
15'
Jeden z polských hráčů zůstává ležet na hrací ploše. Bartosz Bereszyński (Polsko) inkasoval úder během osobního souboje.
13'
Další rohový kop pro domácí národní tým. Slovinsko ovšem o míč přišlo a do bleskové protiakce vyrazilo Polsko. Miha Mevlja zblokoval ránu, kterou vyslal Mateusz Klich (Polsko).
11'
Centr se snesl před branku, ale skákající Jasmin Kurtić (Slovinsko) nedokázal balon dostatečně dobře hlavičkovat. Míč prolétl pokutovým územím. Nikdo jej netečoval.
11'
Łukasz Fabiański (Polsko) má na svém kontě první zákrok, zároveň registrujeme první střelu na branku. Zakončoval domácí Josip Iličić, jehož ránu vyrazil brankář na rohový kop.
9'
Obrázek hry je nyní poslední minuty velmi podobný, slovinští fanoušci vytvářejí velmi parádní atmosféru a polští fotbalisté mají balon pod kontrolou.
8'
Kamil Grosicki (Polsko) vyslal směrem k brance Slovinska střílenou přihrávku, ale nedokázal nic výraznějšího vymyslet.
8'
Łukasz Fabiański (Polsko) se znovu zapojí do rozehrávky, rozhodl se pro dlouhý výkop do míst, kde byl Tomasz Kędziora (Polsko). Následně v akci pokračoval Kamil Grosicki (Polsko), ale do střelecké pozice se nedostal.
7'
Polská obrana rozehrává od svého brankáře, Łukasz Fabiański (Polsko) pomohl kolegům, kteří rychle přijali míč a přenášejí směr hry na útočnou polovinu. Piotr Zieliński (Polsko) však nedokázal zpracovat pas od spoluhráče.
6'
Z obou stran sledujeme hodně opatrný úvod zápasu, ani jeden celek se zatím do výraznějších šancí nedostal.
5'
Nyní si pro změnu počínal nedovoleně Jan Bednarek a znovu to odnesl Robert Lewandowski (Polsko). Ten zůstává ležet na hrací ploše. Zdá se, že bude v pořádku.
4'
Žlutou kartu dostává Aljaž Struna (Slovinsko). Hodně zbytečný faul domácího hráče na hostujícího zkušeného Roberta Lewandowského.
3'
Nyní registrujeme první výraznější šanci a vytvořilo si jí Polsko. Piotr Zieliński rozehrával volný kop, jeho rána zamířila směrem k brance, ale balon končí nad.
1'
Domácí Slovinsko hraje v bílém, hosté z Polska oblékli červené dresy. Domácí fotbalisté mají v úvodu zápasu velmi hlasitou diváckou podporu.
1'
Utkání, ve kterém jsou favority fotbalisté hostujícího Polska, právě začalo.
1'

Slovinsko: Oblak – Stojanović, Aljaž Struna, M. Mevlja, Balkovec – Iličić, Krhin, Kurtić, Verbič – Bezjak, Šporar.
Náhradníci: Vidmar, Belec – Berić, Blažič, Črnigoj, Korun, Majer, Matavž, Popovič, Zahovič, Zajc.

Polsko: Fabiański – Kędziora, Pazdan, Bednarek, Bereszyński – P. Zieliński, Klich, Krychowiak, Grosicki – K. Piątek, Lewandowski.
Náhradníci: Szczęsny, Skorupski – Jędrzejczyk, Cionek, Góralski, Kownacki, Linetty, Rybus, Błaszczykowski, Gumny, Szymański.

Rozhodčí: Sergej Karasjov (RUS) – Igor Demeško (RUS), Maxim Gavrilin (RUS).
Zápas na Stadion Stožice začne ve 20:45, takže si na večer nic nechystejte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Serger Karasjov, kterému budou na pomezí asistovat Igor Demeško a Maxim Gavrilin. Všichni pánové jsou z Ruska.
Polsko

Hosté jsou skutečně v laufu, po čtyřech zápasech jsou totiž na prvním místě s plným bodovým ziskem a navíc i čistým kontem na straně inkasovaných branek! O síle národního týmu Polska se naposledy přesvědčil Izrael, který ve Varšavě schytal nářez 4:0. O góly se v tomto duelu postarali Piątek, Lewandowski, Grosicki a Kądzior. No a dnes se Poláci pokusí počet výher zaokrouhlit na pět a zase se přiblížit postupu na ME.

Odehrané zápasy

Rakousko – Polsko 0:1
Polsko – Lotyšsko 2:0
Severní Makedonie – Polsko 0:1
Polsko – Izrael 4:0
Slovinsko

Domácí mají za sebou čtyři zápasy, ve kterých vybojovali pouze pět bodů a Slovinci tak trochu komplikují cestu za postupem na šampionát. Nyní na ně čekají dva domácí zápasy a touhou Slovinska bude navázat na poslední duel, ve kterém vyhráli na půdě Lotyšska jasně 5:0, když se dvakrát trefili Črnigoj s Iličićem a poslední trefu přidal Zajc. Hlavně dnes to ale nebude vůbec jednoduché, Poláci jsou ve skupině rozjetí.

Izrael – Slovinsko 1:1
Slovinsko – Severní Makedonie 1:1
Rakousko – Slovinsko 1:0
Lotyšsko – Slovinsko 0:5
Dobrý večer u kvalifikačního utkání na Mistrovství Evropy. Společně se podíváme na duel skupiny G mezi Slovinskem a Polskem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.