Kvalifikace na ME -  ONLINE PŘENOS -  Ukrajina : Lucembursko - 10. června 2019   20:45

Ukrajina
Ukrajina
6' Jaremčuk (Malinovskyj)
1:0
(1:0)
Lucembursko
Lucembursko
Ukrajina
Pjatov (C) – O. Karavajev, Kryvcov, Matvijenko, Mykolenko – Stěpaněnko, Malinovskyj – Cygankov (88. Sobol), Zinčenko, Konopljanka (80. Kovalenko) – Jaremčuk.
Kralović – Štrbo, Weiss (všichni SVK)
Arena Lvov, Lvov
Lucembursko
Moris – Chanot, Martins Pereira, Gerson – Jans (C), O. Thill (77. Turpel), V. Thill, Barreiro, da Graça – Rodrigues, da Mota (52. Bensi).

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 61 % : 39 %.
Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 5:3. Rohy: 7:3. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 13:13.
Je dobojováno! Ukrajina vstoupila do zápasu aktivně a díky hlavičce Jaremčuka vedla už od šesté minuty. Celá úvodní půlhodina byla od domácích hráčů velmi dominantní a jen málokdo si v tu chvíli představoval, že Lucemburčané budou ve hře o cenný bod až do závěrečného hvizdu. Největší šanci hostů měl z přímého kopu Vincent Thill, kromě kterého ukrajinskou obranu zlobil především Gerson Rodrigues. Přes velkou snahu Lucembursko vyrovnat nedokázalo, ale i tak světu jasně ukázalo, že už rozhodně nepatří mezi fotbalové trpaslíky. Svěřenci Jurije Ševčenka si hubenou výhrou upevnili v tabulce první místo a vybudovali si už šestibodový náskok na druhé Lucemburčanky i třetí Srby.
90+5'
90+5'
Jeden z Ukrajinců chytře sklepl Malinovského nákop na Jaremčuka, který mohl napsat za zápasem gólovou tečku. Proti byl zasahující Moris, jenž se jako poslední dotkl míče.
90+4'
Vincent Thill u středového kruhu tak dlouho tahal Zinčenka, až si vykoledoval faul a zaslouženou žlutou kartu.
90+3'
Lucemburské naděje na vyrovnání rychle klesají. Leonardo Barreiro po vhazování Karavajeva fauloval a rozehrávat tak bude Serhij Kryvcov.
90+2'
Laurent Jans při centru napálil prvního obránce a vybojoval rohový kop. Zleva ho rozehrál Bensi, jenže míč letěl na da Graçou faulovaného Pjatova.
90+1'
Slovenská skvadra rozhodčích nastavuje nad rámec druhého poločasu čtyři minuty!
90'
Olexandr Karavajev přes sebe nepustil Rodriguese, jenž ho v pokutovém území fauloval. Pjatov může před rozehrávkou pošetřit další cenné vteřinky.
89'
Konec zápasu se nezadržitelně blíží. Lucemburská aktivita v posledních minutách opadla, což je zapříčiněno vcelku vytrvalým kouskováním hry.
88'
Střídání v týmu Ukrajina: ze hřiště odchází Viktor Cygankov, přichází Eduard Sobol.
87'
Na hřišti probíhá ošetřování VIktora Cygankova, který toho má plné zuby. Právě na jeho místo by měl nastoupit jablonecký Eduard Sobol.
86'
Ukrajinci promrhali výhodu rohového kopu a nebýt bleskového návratu, dostali se do velkých problémů. Hra se každopádně přerušila a zřejmě se bude střídat.
85'
Hosté se po ztrátě míče nestihli pořádně vrátit a mohli jen sledovat nahrávku před rozběhnutého Zinčenka. Moris však hostující akcie udržel nad vodou, když střelu k bližší tyči vyrazil.
84'
Ani v tomto případě se sympaticky hrající hostující jedenáctka vyrovnání nedočkala. Jansův centr před Turpelem sebral Andrij Pjatov.
83'
Karavajev na zemi fauloval Martinse Pereiru a umožnil Lucemburčanům rozehrát standardní situaci z blízkosti levé postranní čáry.
82'
Právě Rodrigues spěchal na levé křídlo pro nákop z poloviny hřiště. Na ohrožení branky ale musel zapomenout, protože mu byl chybně mávnut ofsajd.
81'
Gerson Rodrigues fantasticky přečetl kličku Zinčenka, kterému sebral míč a nebýt jeho faulu za žlutou kartu, tak i pelášil do protiútoku.
80'
Střídání v týmu Ukrajina: ze hřiště odchází Jevhen Konopljanka, přichází Viktor Kovalenko.
79'
Nákop Laurenta Janse zmizel v náruči ukrajinského gólmana, jenž posléze sledoval nedovolený zákrok na Ruslana Malinovského.
78'
Ve druhé půli dosti nevýrazný Zinčenko roztáhl hru doprava na Cygankova. Ten asi zkoušel technickou střelu, ale balón na branku vůbec neletěl.
77'
Střídání v týmu Lucembursko: ze hřiště odchází Olivier Thill, přichází David Turpel.
75'
Lars Gerson v roli posledního obránce akrobaticky zastavil nebezpečný nákop před rozběhnutého Jaremčuka a pak si ještě dovolil hodně drzou fintu, kterou si udělal více času na rozehrávku.
73'
Jenom to zahučelo! Taras Stěpaněnko opět prokázal výborné hlavičkové schopnosti a našel si cestu k centru Konopljanky, po kterém jen o kousek minul prostor mezi tyčemi.
72'
Vincent Thill šel v prostoru vedle vlastního vápna do dosti nepochopitelné zasekávačky. Balón ztratil a problémy vyřešil jen díky faulu na Mykolenka.
71'
Malinovskij zpackal přihrávku na levý kraj hřiště, kde neměl šanci míč zastavit Konopljanka. Moris následně zvolil rozehrávku na krátko.
70'
Christopher Martins Pereira fauloval na půlící čáře Cygankova, který už nabíral více než solidní rychlost. Míč pro Ukrajince.
69'
Kryvcovův diagonální nákop Zinčenko nezachytil a neuspěl ani s protesty kvůli údajnému šlapáku navrátivšího se Gersona Rodriguese.
68'
Andrij Pjatov se nebál vběhnout do početného balíku těl a stáhl si ze vzduchu centrovaný míč od Oliviera Thilla.
67'
Pár vteřin poté, co Moris snadno zastavil Konopljankovu střelu zpoza pokutového území, dostal Karavajev žlutou kartu za držení neúnavného Rodriguese.
67'
I tuhle lucemburskou akci domácí fotbalisté přečkali bez úhony. Vincent Thill byl totiž přistižen v postavení mimo hru.
66'
O hubené vedení se teď nebojí jen hráči, ale i fanoušci Ukrajiny, kteří se po změně stran skoro úplně odmlčeli.
64'
Cygankov šel do náběhu po pravé straně, ale na spoluhráčovu přihrávku o kousíček nedosáhl. Na programu dne je odkop od branky Anthonyho Morise.
63'
Domácím se jen málokdy povede u vlastního vápna vybojovat míč bez použití nedovoleného zákroku. Nyní Ukrajinci nechali rozběhnout Rodriguese, jehož střelu ze sedmnácti metrů zastavoval až Pjatov.
62'
Držení míče: 56% – 44%.
61'
Hosté jsou ve druhé půli Ukrajincům zcela vyrovnaným soupeřem. Jejich další akci z dálky zakončoval Olivier Till, ale Pjatov tentokrát nemusel zasahovat.
60'
Po útočném faulu některého z Lucemburčanů vyrazili vpřed i domácí, jenomže Moris skočil pod nohy Konopljanky, jenž zrovna vedl míč po koncové čáře.
59'
Vincent Thill překopl zeď a cpal míč do odkryté poloviny branky. Gólman Ukrajiny si povedeného kopu všiml včas a skokem k levé tyči balón vyrazil na roh.
58'
Starosti pro domácí defenzivu ale nekončí. Po faulu Konopljanky se chystá přímý kop, ze kterého rozhodně půjde ohrozit Pjatovova brána.
57'
Marvin da Graça rozjel nacvičený signál, který nikdo z jeho spoluhráčů nepochopil, a tak z přízemní přihrávky do pokutového území vznikla hodně laciná ztráta.
56'
Mykolenko šel nešikovně do skluzu v křídelním prostoru, kde zrovna útočil da Graça. Slovenský sudí odpískal faul a nařídil v hostující prospěch standardní situaci.
56'
Ukrajinci se na pár přihrávek dostali z obrany do útoku, který svou střelou uzavřel Cygankov a jen těsně netrefil Morisovu levou tyč.
55'
Laurent Jans si skvěle zpracoval míč po přenesení hry k jeho levé straně. Následným centrem ale neobjevil nikoho v červeném.
53'
Mykolenko viděl náběh Jaremčuka, který se při zpracování dostal z ideálního úhlu pro střelu a z levé strany branku netrefil.
52'
Střídání v týmu Lucembursko: ze hřiště odchází Daniel da Mota, přichází Stefano Bensi.
51'
Gerson Rodrigues už nestihl zastavit a zabránit srážce poté, co v jeho blízkosti odkopl míč Serhij Kryvcov. Hostující útočník dokonce nevyvázl bez karty.
50'
Znovu v akci Viktor Cygankov, který se hodně diví, že na něj nebyl odpískán faul na pravém křídle.
49'
První střelu po změně stran vyprodukoval Cygankov, jenže se z nestabilní pozice zmohl jen na neškodný pokus letící doprostřed branky.
48'
Vincent Thill pokazil narážečku s rozběhnutým Rodriguesem a Lucemburčané museli rychle zapnout do defenzivy, aby zastavili domácí protiútok.
47'
Ani jeden z trenérů před začátkem druhého poločasu nestřídal, a tak na obou stranách pokračují původní základní jedenáctky.
46'
Je za námi úvodní poločas, který poskytl atraktivní útočnou podívanou. Ukrajinci byli podle očekávání aktivnější a také nebezpečnější, což zúročili hned v šesté minutě při gólové trefě Jaremčuka. V dalším průběhu měly oba týmy i několik dalších šancí, ale na skóre 1:0 se do přestávky už nic nezměnilo.
45+1'
45+1'
Moris hrozivě rozehrál a měl obrovské štěstí, že hvězdného Jevgena Konopljanku zradil první dotek, který mu zabránil řítit se do gólové šance.
45+1'
Nastavuje se 1 minuta.
45'
Andrij Pjatov dobře přečetl dlouhý nákop a vyběhl si k hranici pokutového území, kde sebral balón těsně před Olivierem Thillem.
44'
O pár vteřin později měli Ukrajinci výhodu rohového kopu, avšak Konopljanka nacentroval jen do rukavic nikým neobtěžovaného brankáře.
43'
Anthony Moris tentokrát mohl zůstat v naprostém klidu. Ruslan Malinovskyj trefil jenom dobře postavenou zeď.
42'
Píská se až nyní. Znovu u toho byl značně nespokojený Rodrigues, který na ose hřiště fauloval Malinovského. Je z toho přímý kop ze zajímavé palebné pozice.
41'
Gerson Rodrigues to vzal na sebe, jenže kousek před vstupem do pokutového území byl zastaven důrazným, leč čistým zákrokem.
40'
Ukrajinci opět zvolili zdlouhavou rozehrávku z půlky hřiště. Nákop na Jaremčuka pak zůstal nezachycený a propadl k Morisovi.
38'
Martins Pereira vyrazil na útočný výlet a nechal se zfaulovat Malinovským. Olivier Thill rozehrál standardní situaci na svého bratra, po jehož centru předvedl gólovou hlavičku prvně zmiňovaný Martins Pereira, ovšem kvůli signalizovanému ofsajdu se z vyrovnání radovat nemohl.
37'
Daniel da Mota získal balón na útočné polovině, nicméně ho obloučkem nedokázal přihrát v tandemu běžícímu Rodriguesovi.
36'
Laurent Jans dostal od Gersona míč na levou stranu, odkud přímočaře vyrazil vstříc Pjatovovi a solidním pokusem ho přinutil k zákroku.
35'
Vincent Thill si vynutil faul na svou osobu a Lucemburčané tak mohou po delší době vyrazit do útoku.
34'
Zinčenko dobře načasoval náběh za obranu, ale pak slepl vysoký balón do prostoru, kde mu nepomohl žádný ze spoluhráčů.
33'
Konopljanka po ztrátě míče nenechal rozehrát Chanota a donutil ho k chybě. Obrovský tlak domácí jedenáctky nebere konce.
32'
Z rohového kopu už domácí nezahrozili. Zinčenko každopádně přispěchal s dalším útokem a před autovým vhazováním stihl i pořádně vyhecovat ukrajinské fanoušky.
31'
V tomto případě už to bylo mnohem zajímavější! Malinovského tvrdá rána padala pod břevno a jen jemná teč Morisovy rukavice přesměrovala míč nad branku.
30'
Malinovskyj svým přímým kopem napálil da Motu, který vystartoval ze zdi příliš brzy. Hlavní sudí opět tasil žlutou kartu a nařídil opakování standardní situace.
29'
Christopher Martins Pereira udělal velkou chybu v rozehrávce, kterou Olivier Thill hasil faulem na Konopljanku. O udělené žluté kartě nemohou být vedeny žádné debaty.
28'
Domácí fotbalisté trochu zklamali své fanoušky, když si rozmysleli rychlý protiútok. Teď už je z toho jen útok do zformovaného bloku.
27'
Jans jako jediný ustál důrazný vzdušný souboj a rychle se přemístil do vápna. Olivier Thill však po jeho nahrávce trefil jenom clonícího soupeře.
26'
Mykolenko přihrával doleva na Konopljanku, ale ten si předtím nepohlídal ofsajdovou linii. Domácí každopádně balón rychle získali zpět.
25'
Jevhen Konoplanka přetáhl centr k Cygankovovi, který vracel míč na osu hřiště, ale tam už si lucemburská defenziva poradila.
24'
Kryvcov sladil svůj pas s náběhem Karavejeva. Jeho centr nebezpečný sice nebyl, ale Ukrajina přeci jen vybojovala aspoň roh.
23'
Christipher Martins Pereira pořádně zavařil da Graçovi, který už nezastavil prudký míč na hrací ploše. Hrát budou domácí.
22'
Spolupráce mezi bratry Thillovými vůbec nevyšla. Po menší minele Karavajeva však Lucemburčané zahajují další akci.
21'
Konopljanka se jednoduše uvolnil od Vincenta Thilla, jenže centrem na zadní tyč neobjevil žádného muže oděném ve žlutém dresu.
20'
Východoevropané na chvíli uklidnili hru a zahájili zdlouhavou kombinaci poblíž středového kruhu.
18'
Už podruhé Olivier Thill přihrával podél okraje pokutového území na Gersona Rodriguese a ten z jedničky minul ze svého pohledu pravou tyč.
17'
Konstrukce zaplněného stadionu ve Lvově teď dostává pořádně zabrat. Většina fanoušků synchronně skáče a užívá si povedený začátek zápasu.
16'
Domácí se zatáhli hodně do hloubky a jenom přihlíželi zajímavé dalekonosné střele Laurenta janse, která prolétla nanejvýš půl metru nad břevnem.
15'
Majitel dvou střeleckých pokusů utržil krvavý šrám nad levým okem. Ukrajinci si budou muset chvíli poradit v deseti.
14'
Obrana Lucemburska je zatím velmi snadno prostupná, Konopljanka připravil hlavičku pro Stěpaněnka, který zamířil nad břevno a přitom se ještě srazil s hlavou Chanota.
13'
Domácí se ubránili a během pár vteřin se sami dostali do velké šance! Zinčenko si šťastně předkopl míč do úniku, ale Moris jeho zakončení výborně zlikvidoval.
12'
Barreiro dostal od Oliviera Thilla přihrávku na hranici pokutového území, odkud z prvního doteku vypálil. Zprvu to vypadalo na nepřesný pokus, který se postupně kroutil směrem do branky a Pjatov se na poslední chvíli rozhodl vyrazit míč na roh.
11'
Gerson Rodrigues už nezkrotil na hrací ploše neúplně přesný pas jednoho z jeho spoluhráčů. Ukrajinci budou vhazovat z dosti nevýhodné pozice.
10'
Mykolenko si pomohl faulem na Vincena Thilla, takže i hosté se mohou poprvé pořádně podívat na polovinu soupeře.
9'
Málem to bylo už o dva góly! Konopljanka se postavil k rozehrávce rohového kopu, který nasměroval k Stěpaněnkovi a ten trefil břevno!
8'
Zatím se nezdá, že by Lucembursko mělo domácím hráčům nějak komplikovat cestu za třemi body. Znovu je to Ukrajina, která dobývá zataženou obranu.
6'
Ukrajina právě vstřelila branku!
Favorit zápasu se už v šesté minutě dostává do vedení! Po rozehrávce na krátko se míč dostal k Malinovskému a ten ho fantasticky odcentroval na ROMANA JAREMČUKA, po jehož hlavičce se Moris natahoval marně.
5'
Da Graça hodně nešikovně prodloužil centrovaný míč ke Konopljankovi, jehož střelu vzápětí srazil na rohový kop.
4'
Jeden z Ukrajinců nakopával míč z půlky hřiště, jenže nabíhajícího Zinčenka překopl o dobrých deset metrů.
3'
Moris zastavil centr letící po koncové čáře a ukončil první tlak, který si domácí vytvořili.
2'
Úvodní výkop zápasu obstarali Lucemburčané, kteří nastupují v červených, zatímco Ukrajinci v kompletně žlutých dresech.
1'

Ukrajina: Pjatov (C) – O. Karavajev, Kryvcov, Matvijenko, Mykolenko – Stěpaněnko, Malinovskyj – Cygankov, Zinčenko, Konopljanka – Jaremčuk.
Náhradníci: Lunin, Pankiv – Bezus, Burda, Kovalenko, V. Kravec, Marlos, Šaparenko, Šepeljev, Šved, Sobol, Plastun.

Lucembursko: Moris – Chanot, Martins Pereira, Gerson – Jans (C), O. Thill, V. Thill, Barreiro, da Graça – Rodrigues, da Mota.
Náhradníci: Kips, Schon – Bensi, Holtz, Jänisch, Mahmutović, Malget, Selimovic, Sinani, Skenderovic, Turpel.

Rozhodčí: Kralović – Štrbo, Weiss (všichni SVK).
Vzájemné zápasy

25.03.2019 Lucembursko – Ukrajina 1:2
14.06.2015 Ukrajina – Lucembursko 3:0
15.11.2014 Lucembursko – Ukrajina 0:3.
Lucembursko

Papírový outsider tohoto střetnutí rozhodně nezažívá špatné období. V nedávno skončené čtvrté výkonnostní skupině Ligy národů nestačil jen na Bělorusy a solidní formu si přenesl i do ostré kvalifikace o mistrovství Evropy. V prvním duelu Lucemburčané hostili kvalitativně srovnatelného soupeře z Litvy a vyhráli 2:1. Poté těsně nestačili na Ukrajinu, ale v odvetě s Litvou už znovu bodovali remízou 1:1. V tabulce kvalifikační skupiny B najdeme Lucembursko na druhém místě s tříbodovým odstupem na Ukrajinu a náskokem dvou bodů na Portugalce, kteří mají zápas k dobru.
Ukrajina

Domácí skvadra je už po třech zápasech z osmidílné kvalifikace jednou nohou na evropském šampionátu. Po bezbrankové remíze s Portugalskem, které si včera zajistilo prvenství v Lize národů, Ukrajinci vyhráli 2:1 na hřišti svého dnešního soupeře a vše korunovali demolicí Srbů, které ve Lvově smetli 5:0. Pokud svěřenci bývalého skvělého útočníka Jurije Ševčenka zvítězí i dnes, vybudují si na nepostupové pozice přinejmenším šestibodový náskok.
Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu kvalifikace na mistrovství Evropy 2020. V rámci skupiny B se od dvaceti hodin a pětačtyřiceti minut zaměříme na utkání mezi Ukrajinou a Lucemburskem!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.