Kvalifikace na ME -  ONLINE PŘENOS -  Finsko : Slovinsko - 16. června 2023   18:00

Finsko
Finsko
14' Pohjanpalo (Pukki) • 64' Antman (Pukki)
2:0
(1:0)
Slovinsko
Slovinsko
Finsko
Hrádecký – Hoskonen, Ivanov, R. Jensen (66. Peltola) – Alho (70. Uronen), Kairinen, Niskanen, Schüller (79. Kamara), Antman (79. Suhonen) – Pohjanpalo, Pukki (66. Haakans).
Joronen – R. Taylor, Tenho, Soiri, Tomas, Källman.
Guillermo Cuadra Fernandez – Prieto, Granado
Olympijský stadion Helsinki
Slovinsko
Belec – Stojanović (79. Verbič), D. Brekalo, Bijol, Karničnik – Zajc (79. Elšnik), Gnezda Čerin, Lovrić (65. Mlakar), Balkovec – Šporar (65. Vipotnik), Šeško (86. Celar).
Ivačič, Vidovšek – Blažič, Janža, Drkusić, Zahovič.

Domácí se rychle dostali do vedení, když se prosadil ve 14. minutě JOEL POHJANPALO, který prostřelil brankáře hostů zblízka mezi nohama. Pak se ale přísun gólových šancí zastavil. Lovrić sice trefil tyčku, jenže to bylo po zbytek poločasu vše. Druhé dějství začalo nudnou pasáží, kterou ukončil v 64. minutě OLIVER ANTMAN, jenž skóroval z pravé strany. Finové se prezentovali parádní obranou a do konce zápasu neinkasovali. Finsko tak doma porazilo Slovince poměrem 2:0 a jde do čela skupiny.
90+4'
90+4'
Slovinci to zkoušeli na bližší tyčku, tam ale bylo plno.
90+4'
David Brekalo (Slovinsko) to dostal proti noze před vápnem, ale balon byl tečovaný. Hosté vybojovali rohový kop.
90+4'
Žan Karničnik (Slovinsko) poté svedl souboj u rohového praporku, ale rohový kop nevybojoval.
90+3'
Anssi Suhonen (Finsko) poslal balon do autu před vlastním vápnem.
90+2'
Daniel Haakans (Finsko) poslal balon na polovinu Slovinců. Ti jdou do precizní finské obrany.
90+2'
Penalta se nekonala, Slovinci mají ještě šancí na vyrovnání.
90+1'
Anssi Suhonen (Finsko) upadl ve vápně, ale zatím to na penaltu nevypadá.
90'
Benjamin Verbič (Slovinsko) ukázal rychlé nohy a vyhnul se i ofsajdu. Jenže z těžké pozice z pravé strany se k pořádné střele nedostal.
89'
Lukáš Hrádecký (Finsko) si stáhl vysoký míč a Finové mohou jít tahat čas.
88'
Týmy si v krátkém čase vyměnily míč, ale šanci jsme neviděli. Nyní útočí Slovinci.
87'
Za Hrádeckým se rozezněla tyčka, ale vzrušení bylo po útočném faulu hostů naprosto zbytečné.
86'
Střídání v týmu Slovinsko:
ze hřiště odchází Benjamin Šeško, přichází Žan Celar.
85'
Žan Karničnik (Slovinsko) poslal balon z levé strany na zadní tyčku, tam ale nikdo v modrém nebyl. Hosté jsou ale stále na míči.
84'
Benjamin Verbič se nedostal k zakončení, balom mu totiž sebral domácí brankář Lukáš Hrádecký.
83'
Matti Peltola (Finsko) bez rozmyslu odpálil balon mimo ohrožený prostor.
83'
Hosté jsou sice na míči, ale útočí do kompatkní obrany Finů.
82'
Joel Pohjanpalo (Finsko) dostal za hranicí vápna balon proti noze, ale jeho pokus byl hodně nepřesný.
81'
Anssi Suhonen kombinoval na levé straně s Jere Uronenem, který raději zahrál dozadu.
80'
Jaka Bijol (Slovinsko) byl na vandru u dalšího rohu hostů, ale k zakončení se na bližší tyčce také nedostal.
80'
Jaka Bijol (Slovinsko) se dostal ke střele po rohu, ale jeho pokus byl hodně nepřesný.
79'
Střídání v týmu Finsko:
ze hřiště odchází Oliver Antman, přichází Anssi Suhonen,
ze hřiště odchází Rasmus Schüller, přichází Glen Kamara.

ze hřiště odchází Petar Stojanović, přichází Benjamin Verbič,
ze hřiště odchází Miha Zajc, přichází Timi Max Elšnik.
78'
Matti Peltola (Finsko) poslal balon na rohový kop těsně před Žane Vipotnikem.
77'
To vypadá na další střídání domácího týmu. Trenér nechal rozcvičovat dva hráče.
76'
Zajc dal balon na levou stranu. Jure Balkovec ho následně poslal na hranici malého vápna. Tam se zavěsil do vzduchu Benjamin Šeško, jenže jeho hlavička byla nepřesná.
75'
Adam Gnezda Čerin (Slovinsko) se rozebíhal na branku Finska, ale míč se jeho směrem nedostal.
75'
Žan Vipotnik (Slovinsko) předvedl nebezpečnou nohu na polovině hřiště. Domácí měli k dispozici centr do vápna, ale ten byl nepřesný.
74'
Lukáš Hrádecký (Finsko) si došel k pravé tyčce pro tečovaný míč. Domácí nemají kam spěchat.
73'
Miha Zajc (Slovinsko) to měl na střelu, ale neodhodlal se k ní. Hostům už se hodně rychle krátí čas.
72'
Joel Pohjanpalo (Finsko) prohrál hlavičkový souboj a rychle se vracel na vlastní polovinu. Domácí to chtějí uhrát za každou cenu.
71'
Domácí po autu na vlastní polovině odkopli balon k brance Vida Belece.
70'
ze hřiště odchází Nikolai Alho, přichází Jere Uronen.
69'
Lukáš Hrádecký (Finsko) si v klidu došel pro pomalý míč. Nikolai Alho mezitím ukazuje, že musí střídat. Hra je přerušena.
68'
Matti Peltola (Finsko) na středu hřiště odkopl balon mimo ohrožený prostor. Slovinci jdou opět do plných.
67'
Žlutá karta pro tým Finsko (Ilmari Niskanen).
66'
ze hřiště odchází Teemu Pukki, přichází Daniel Haakans,
ze hřiště odchází Richard Jensen, přichází Matti Peltola.
65'
ze hřiště odchází Sandi Lovrić, přichází Jan Mlakar,
ze hřiště odchází Andraž Šporar, přichází Žan Vipotnik.
64'
Finsko právě vstřelilo branku!
Autorem branky je OLIVER ANTMAN. Asistence: Teemu Pukki. Tak to byl blesk z čistého nebe. Teemu Pukki (Finsko) poslal z osy balon na pravou stranu velkého vápna. Tam byl nepokrytý OLIVER ANTMAN, který poslal balon okolo ruky brankáře Slovinska.
63'
Joel Pohjanpalo (Finsko) se rozebíhal na přihráku z vlastní poloviny. Jenže ta byla ale hodně nepřesná.
62'
Nikolai Alho (Finsko) dostal od Lovriče pořádně naloženo a těžko se zvedá z trávníku.
61'
Ilmari Niskanen (Finsko) byl na čekané na levé straně malého boxu hostů. Balon z pravé strany se ale k němu nedostal.
60'
Domácí jsou na míči, ale jdou do zformované obrany Slovinců.
59'
Oliver Antman (Finsko) dostal na pravou stranu míč, podíval se okolo sebe. Jenže nikdo volný nebyl. Tak se odhodlal ke střele pravačkou, ta byla ale hodně nepřesná.
58'
Adam Gnezda Čerin (Slovinsko) se rozbíhal po pravé straně, ale míč si ukopl daleko přes sebe.
57'
Slovinci roh odvrátili s vypětím všech sil na aut.
57'
Finové získali druhý rohový kop.
56'
Petar Stojanović (Slovinsko) se dostal k míči před velkým boxem. Míč si dlouho předával na pravou nohu. No ale pak vyslal jenom nepřesnou střelu.
55'
Andraž Šporar (Slovinsko) si pomohl nenápadným faulem, ale jeho šlapák nezůstal bez odezvy od španělského rozhodčího. Ten okamžitě tasil žlutou kartu.
55'
Ilmari Niskanen (Finsko) si pomohl rukou při přebíraní míče před vápnem hostů. Slovinci jdou útočit.
54'
Rasmus Schüller (Finsko) pěkně zachránil míč na polovině hřiště. Balon šel na pravou stranu, kde Nikolai Alho minul z úhlu hostující svatyni.
53'
Ilmari Niskanen (Finsko) zachránil balon, který směřoval do autu. Finové mohou útočit do zformované obrany hostů.
52'
Slovinci se dostali do první vážnější šance ve druhém poločase. Andraž Šporar (Slovinsko) dostal kolmici před malé vápno Finů. Jenže z pravé strany netrefil pravačkou o metr branku domácího týmu.
51'
Robert Ivanov (Finsko) odkopl balon z malého vápna po nepřesném centru hostů.
50'
David Brekalo (Slovinsko) schytal útočný faul. Slovinci jdou útočit z vlastní poloviny hřiště.
49'
Jaka Bijol (Slovinsko) poslal ve skluzu balon do autu. Finové pokračují na míči.
48'
Sandi Lovrić (Slovinsko) to zkusil z velké dálky, ale netrefil domácí branku. Hrádecký uvede balon do hry.
47'
Jure Balkovec (Slovinsko) posílal balon do vápna z levé strany, ale tam nikdo z hostů nebyl.
47'
Slovnici byli na míči skoro minutu, ale nedostali se zatím přes polovinu hřiště.
46'
Finové začali druhé dějství na míči. Prozatím nikdo nesáhl ke střídání.
46'
První poločas nepřinesl žádnou fotbalovou hitparádu. Finové se sice rychle dostali do vedení, když se prosadil ve 14. minutě JOEL POHJANPALO, který prostřelil brankáře hostů zblízka mezi nohama. Pak se ale přísun šancí zastavil. Benjamin Šeško sice trefil tyčku, jenže to bylo po zbytek poločasu vše. Druhé dějství začne v 19:04.
45+1'
45+1'
Slovinci po naivní přihrávce Finů získali k dispozici aut na polovině hřiště.
45'
Sandi Lovrić podklouzl a ztratil míč přeed vápnem Finů. Teemu Pukki poté vyvezl míč za polovinu hřitě. Tam o něj ale zbytečnou kličkou přišel.
44'
Petar Stojanović (Slovinsko) byl v ofsajdu. Míč uvede do hry brankář Lukáš Hrádecký.
43'
Slovinci jsou na míči na polovině hřiště, ale útočí do zformované obrany.
42'
Andraž Šporar (Slovinsko) vyskočil na přední tyčce, ale míč z pravé strany byl o dvacet čísel vyšší.
41'
Dlouhý míč domácích byl hodně nepřesný. Teemu Pukki teď neměl nárok.
40'
Rasmus Schüller (Finsko) posílal nadýchaný bochánek na zadní tyčku, ale tam nebyl zrovna nikdo v bílém.
39'
Nikolai Alho byl rozhodčím poučen o tom, že míč lze uvést do hry i rychlejším způsobem.
38'
Nikolai Alho (Finsko) zavedl balon po pravé straně, tam byl volný i Oliver Antman. Domácí ale o míč vzápětí přišli, budou ale zahrávat aut.
37'
Petar Stojanović (Slovinsko) to zkusil z levé strany padajícím listem, ale míč našel ve svých rukavicích brankář Hrádecký.
36'
Střely aktuálně 4:7
35'
Benjamin Šeško (Slovinsko) poté ale fauloval u postranní čáry. Lukáš Hrádecký uvede balon do hry.
34'
Benjamin Šeško (Slovinsko) se dvakrát dostal před malým vápnem domácího týmu ke střele. Jenže Arttu Hoskonen dvakrát zablokoval střelu hostujícího strikera.
33'
Kaan Kairinen (Finsko) se pokusil z levé strany o centr do vápna Slovinců. Jenže ten byl zablokován.
33'
Lukáš Hrádecký (Finsko) si poradil s centrem z pravé strany. Na míči jsou Finové.
32'
Tak to byla šance z ničeho. Balon z pravé strany našel Benjamina Šeška, který z kroku trefil jenom pravou tyčku domácí branky.
31'
Brankář Vid Belec (Slovinsko) si po delší době zahrál s míčem. Tempo hry nám poněkud opadlo.
30'
Slovinci jsou na polovině hřišti na míči, ale nemají kudy.
29'
Sandi Lovrić (Slovinsko) dostal na hranici vápna balon na levačku po rychlé akci. Jenže hostující šikula z první jenom těsně minul branku domácího týmu.
28'
Adam Gnezda Čerin (Slovinsko) srazil soupeře ramenem a pískal se faul u postranní čáry.
27'
Oba celky si v krátkém čase vyměnily míč, ale šanci jsme nevyděli.
26'
Oliver Antman posílal prudký centr na malý box. Jenže autor prvního gólu byl zablokován. Domácí mají rohový kop.
25'
Slovinci se po autu dostali ke střele. Jenža ta šla jenom doprostřed brankáře Lukáše Hrádeckého.
24'
Miha Zajc (Slovinsko) posílal dlouhý balon na své vytáhle útočníky. Jenže na vápně nikdo nebyl. Hosté ale získali aut.
23'
Lukáš Hrádecký poslal dlouhý balon na polovinu Slovinců, ale domácí se rychle vrátili s kombinací na vlastní polovinu.
22'
Rasmus Schüller poslal pěkný centr na levou stranu. Poté se dostal k míči Pukki, jenže se střetl s vlastním spoluhráčem.
21'
Benjamin Källman (Finsko) dostal pořádně naloženo na achilovky, ale naštěstí se rychle postavil na nohy.
20'
Slovinci následující aut dobře odvrátili mimo ohrožený prostor.
20'
David Brekalo před Benjamine Källmanem poslal balon do autu před vápnem hostů.
19'
Andraž Šporar (Slovinsko) zřejmě dostal u postranní čáry loktem do obličeje. Hostující lavička se zlobí, ale pískáno v tomto případě nebylo.
18'
Sandi Lovrić poslal po autu balon jenom na kopačky domácího týmu. Finové se ale k zakončení nedostali.
17'
Slovinci na hřišti působí hodně zaskočeným dojmem.
16'
Sandi Lovrić (Slovinsko) se rozebíhal na pravé straně, ale balon na jeho osobu byl příliš dlouhý.
15'
Ofsajd Šeška zastavil útočné snažení Slovinců.
14'
Autorem branky je JOEL POHJANPALO. Asistence: Teemu Pukki. Finové jdou do rychlého vedení. Teemu Pukki se dostal na pravé straně k přízemnímu centru na malé vápno. Tam byl JOEL POHJANPALO, který poté poslal balon mezi nohama brankáře hostů.
13'
Benjamin Källman (Finsko) byl na levé straně na chvíli volný, ale jeho centr nebyl vůbec přesný.
12'
David Brekalo (Slovinsko) po autu rychle odkopl balon do bezpečí. Slovinci jsou ale stále na míči.
11'
Teemu Pukki (Finsko) si obešel dva Slovince, ale na toho třetího nevyzrál. Domácí ale mají k dispozici dlouhý aut do vápna.
10'
Teemu Pukki (Finsko) ukázal rychlé nohy, ale na dlouhou kolmici se nedostal včas.
9'
Finové se zastřelují, Teemu Pukki ale nyní nemířil po rychlém kontru přesně.
9'
Jure Balkovec poslal balon doprava, tam byl Sandi Lovrić, který rychle centroval na malé vápno. Jenže tam nebyl nikdo v modrém.
8'
Robert Ivanov (Finsko) se dopustil faulu na ose hřiště. Slovinci mají k dispozici slibnou standartku ze 35 metrů.
7'
Slovinci se rychle dostali na míč. Jaka Bijol se ale nemůže dostat přes střed hřiště. Tam je plno.
6'
Andraž Šporar se snažil nastartovat Žana Karničnika, ale druhý jmenovaný dostal balon jenom do špeku. Následuje odkop od finské branky.
6'
Po delší době si zahrál nohama i gólman hostů Vid Belec.
5'
Jure Balkovec poslal balon na malé vápno, tam sice byl Sandi Lovrić. Jenže zahrál rukou.
4'
Adam Gnezda Čerin zklidnil hru a Slovinci začali s pomalou kombinací ve středu hřiště.
4'
Finové se dostali rychle na míč a šli po pravé straně, ale přízemní centr do vápna se jim nepodařil.
3'
Miha Zajc (Slovinsko) získal míč. Hosté centrovali z levé strany, ale Benjamin Šeško se k míči nedostal.
2'
Finové šli po autu po levé straně, ale Joel Pohjanpalo se nedostal k odraženému balonu před malým vápnem Slovinska.
1'
Benjamin Källman (Finsko) vybojoval pro domácí tým aut na polovině hřiště.
1'
Slovinci začali první dějsví na míči.
1'
Oba týmy jsou na hrací ploše, právě hrají národní hymny.

Finsko: Hrádecký – Hoskonen, Ivanov, R. Jensen – Alho, Kairinen, Källman, Schüller, Antman – Pohjanpalo, Pukki.
Náhradníci: Joronen – Kamara, R. Taylor, Tenho, Forss, Peltola, Uronen, Suhonen, Soiri, Tomas.
Trenér: Markku Kanerva

Slovinsko: Belec – Stojanović, D. Brekalo, Bijol, Karničnik – Zajc, Gnezda Čerin, Lovrić, Balkovec – Šporar, Šeško.
Náhradníci: Ivačič, Vidovšek – Blažič, Verbič, Janža, Celar, Mlakar, Vipotnik, Drkusić, Zahovič, Elšnik.
Trenér: Matjaž Kek.
Dobrý den, vítejte u onlajn přenosu z fotbalu. V pátek 16. června pokračuje kvalifikace na Euro 2024. Skupina H nám nabídne souboj mezi Finskem a Slovinskem. Utkání čtvrtého týmu s tím aktuálně prvním začíná už v 18:00.
Finsku se vstup do skupiny H vydařil. V prvním kole vyhrálo nejtěsnějším rozdílem na půdě S. Irska poměrem 0:1. Autorem vítězného gólu byl hráč polské Cracovie Benjamin Kallman. Poté domácí neuspěli v derby v Dánsku. Na Jutském poloostrově padli Finové o dva góly 3:1. Jedinou branku Suomi vstřelil útočník holandského Groningenu Oliver Antman. Svěřenci Markka Kanervy se budou doma přidat další body k těm třem ze Severního Irska.

Slovinci byli naposledy na Euru v roce 2000. No a po dvou kolech to vypadá, že by mohli mít nakročeno k další účasti. Doma totiž na úvod přehráli San Marino poměrem 2:0, autorem první branky byl útočník Salcburku Benjamin Šeško, tu druhou si vstřelil do vlastní sítě Di Maio. No a poté uspěli na horké kazašské půdě 1:2 zásluhou Davida Brekala z norského Vikingu a Žana Vipotnika z Mariboru. Šest bodů a mírný optimismus to je prozatím vizitka týmu trenéra Matjaže Keka.
Vzájemné zápasy:
Oba celky spolu odehrály jediné utkání. V přátelském zápase v roce 2013, uspěli Finové doma poměrem 2:0.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.