Kvalifikace na ME -  ONLINE PŘENOS -  Moldavsko : Albánie - 17. listopadu 2023   18:00

Moldavsko
Moldavsko
88' Baboglo
1:1
(0:1)
Albánie
Albánie
25' Cikalleši
Moldavsko
Răilean – Crăciun, Baboglo, Posmac – Revenco (46. Cojocaru), Reabciuk, Moțpan (68. Damașcan), Rață – Caimacov (76. Cojocari), Nicolaescu (76. Stînă), Postolachi.
Cebotari, Avram – Bolohan, Marandici, Plătică, Jardan, Bogaciuc, Platica.
Collum – Connor, McGeachie (SCO)
Stadionul Zimbru (Kišiněv)
Albánie
E. Beriša – Mitaj, Djimsiti, Ismajli, Hysaj – Bajrami (80. Gjasula), Ramadani, Asllani – Seferi, Asani (90+2. Muja) – Cikalleši (62. Daku).
E. Kastrati, Strakoša – Balliu, Veseli, Bare, Uzuni, Mersinaj, Laçi, Muçi.

Já děkuji za pozornost loučím se s vámi a přeji příjemný sváteční večer. Někdy zase na počtenou!
Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 6:4. Střely mimo: 4:4. Rohy: 4:2. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 20:18.
Albánci tady uválčili bod. Doslova. Moldavsko je ve druhé půli předčilo snad ve všem. Tvořilo si šance, ale efektivita, ta někam odešla. Kdyby dalo nějaké šance, mohlo mít tři body, takhle má jeden, ale tuze vybojovaný a cenný. Bude se možná ještě hodit. Moldavsko v této skupině v této kvalifikaci dokázalo, že se s ním musí už počítat. Všichni si mysleli, že si budou jezdit do KIšiněva pro body, nicméně tu body ztratili všichni tři favorité skupiny, a to je už nějaká vizitka. Nyní to Moldavko nemá ve svých rukou, navíc musí vyhrát v Praze, pokud chce myslet na EURO. Ovšem už jen to, že bojuje do posledního kola o EURO je překvapení a říkání si o respekt. Je to velký úspěch, samozřejmě i když nepostoupí.
90+5'
90+5'
Standardka z poloviny hřiště půjde asi rovnou do vápna, děje se tak, ohromné nebezpečí před Berišou. Moldavané ale neproměnili šanci.
90+4'
Domácí mají málo času. Ale ještě jeden útok.
90+4'
Moldavsko se ne a ne dostat na balón, soupeř kouskuje, boří hru.
90+4'
Albánský brankář vykopává snad půl minuty.
90+3'
Dlouhý balón na polovinu protivníka z Albánie, ta se ubránila.
90+2'
Střídání v týmu Albánie:
ze hřiště odchází Jasir Asani, přichází Arbnor Muja.
90+1'
Moldavsko je při chuti, zase hrozí před brankou, odkopnuto.
90'
Albánci s potížei odvrací další balón mířící do jejich vápna. Moldavsko je nyní v supertlaku.
No a máme srovnáno. To čekal kdo?
88'
Moldavsko právě vstřelilo branku! Sklepnutí balónu za sebe útočníkem a rána po zemi doprostřed brány, prostor, který však gólman neměl pohlídáno. Moldavsko srovnává zápas na 1:1. Albánie míří ke středovému kruhu se svěšenými hlavami. Autorem branky je VLADYSLAV BABOGLO. Bez asistence.
87'
A toto jaktože nevyšlo??? Po standardce míč letěl před branku, hlavička, pokus o proměnění šance, ale neúspěšný.
86'
Žlutá karta pro tým Albánie (Mirlind Daku).
86'
Moldavsko ještě zkouší něco vymyslet vepředu, hra je ale kouskována soupeřem.
85'
Držení míče: 45% – 55%.
83'
Standardka pro Albánii, role se vymění. Zahráno Asllanim a ten do toho šel přímou střelou na Raileana, ten ale míč vyrazil před sebe a pak ho odkopl.
82'
Standardka pro Moldavsko. Zahráno pod sebe před vápno, to byl signál, zakončení ale nestálo za nic.
81'
Albánie odvrací další míč mířící směrem její pokutové území.
81'
Asllani jde do ofenzívy, je však zastaven. Moldavsko bude kontrovat.
81'
Domácí jsou slabí v koncovce, z toho, co měli, už dávno měli dát branku.
80'
ze hřiště odchází Nedim Bajrami, přichází Klaus Gjasula.
79'
Beriša likviduje další centr letící jeho směrem.
78'
Moldavsko chybuje při rozehře, vše zachraňuje brankář, jenž odkopává balon.
78'
Brejk Albánců, zneškodněn před vápnem.
77'
Hra se trochu uklidnila po fázi, kdy jsme viděli spoustu šancí.
76'
Střídání v týmu Moldavsko:
ze hřiště odchází Mihail Caimacov, přichází Serafim Cojocari.
76'
ze hřiště odchází Ion Nicolaescu, přichází Victor Stînă.
75'
Východoevropané posílají další centr do vápna, hlavička a ještě pokus o koncovku, nepovedený. Balón chytá Beriša.
73'
Krásný balón na útočníka Albánie. Hra pokračovala a byla z toho obrovská šance hostů!! Seferi pálil z levé strany šestnáctky, avšak Railean jeho ránu vyrazil na břevno! Trochu smůla, naopak štěstí pro domácí.
73'
Faul na albánského hráče.
72'
Roh pro domácí, odvrací první hráč.
71'
Hráč Albánie na zemi, avšak Moldavsko na to nereflektuje a dále útočí. Gól z této kombinace není. Míč koncí vedle.
71'
Míč před Verišou skákal, ale hosté ho uklidili pryč.
70'
Domácí fanoušci sále povzbuzují, cítí šanci na body, větří nějaký úspěch.
70'
Dlouhý aut domácích do pokutového území chytá brankář Beriša.
69'
Reabciuk centruj, jen do hráče před sebou.
69'
Albánie už to tady chce uválčit.
69'
Domácí stále v náporu.
68'
ze hřiště odchází Nichita Moțpan, přichází Vitalie Damașcan.
67'
Moldavsko zakončuje ekvilibristicky nůžkami, ale ty nestřihly příliš přesně a dobře. Míč chytá Beriša.
66'
Albánci střelou moc nevylekali gólmana Raileana, rána byla absolutně nepřesná.
65'
Moldavsko převzalo kompletně otěže zápasu, anebo se Albánci zatáhli, obojí je možné, avšak přikláním se k tomu, že Moldavané tlačí soupeře vlastní silou.
64'
Nyní je to taková kopaná uprostřed hřiště, kdo dřív vybojuje míč pro svůj tým.
63'
Hosté zahrozili na druhé straně, kde nebylo tolik nebezpečno v posledních momentech. 2:0 by je více uklidnilo. Jenže se tak nestalo.
62'
ze hřiště odchází Sokol Cikalleši, přichází Mirlind Daku.
60'
Moldavsko stupňuje tlak a znovu je před brankou!!! Ale míč kryje brankář Beriša.
59'
Další centr do pokutového území hostů. Střela!!! Obrovská šance domácích! Sklepnutí a rána, která proletěla kolem šibenice, ale šla příliš nahoru.
58'
Moldavsko se však na míč dostalo a znovu hrozí. Kombinuje kolem vápna, ale do něj se nemůže dostat.
58'
Albánie v držení kulatého nesmyslu. Zkouší vyvést soupeře z dobré hry a z tempa. Nepůjčuje jim míč.
57'
Ovšem ti se také ubránili a budou vhazovat aut.
56'
Albánie chce do útoku, to je překaženo. Dopředu utíkají domácí.
55'
Na míči Moldavané, ti postupně zakládají útok. Nicolaescu pálí z pokutového území a protější tyč. Tento hráč však branku těsně minul. Je však hodně nebezpečný a o tom už se všichni přesvědčili.
Držení míče: 41% – 59%.
54'
Balkánci právě vyráží do protiútoku. Teď už asi budeme vídat jejich brejky.
54'
Žlutá karta pro tým Moldavsko (Mihail Caimacov).
53'
Nicolaescu uběhl obraně a míří na branku, ale nedává gól, vyběhnuvší brankář zneškodnil jeho výpad.
52'
Hosté obehrávají napadající protihráče.
51'
Moldavsko vyráží na další útok. Ten je ubráněn a neutralizován.
51'
Hosté kombinují a snaží se uklidnit hru.
50'
Krásný průnik a výpad domácích po pravém křídle. Další centr do ohně, vše odvráceno.
50'
Moldavsko tvoří a Albánie bude pravděpodobně čekat na chybu, a poté udeřit.
49'
Dlouhé přenesení na levou stranu Moldavska. Míč však musí domácí vrátit dozadu, jsou vytlačeni.
48'
Domácí se snaží probojovat do lepší pozice, nejlépe do vápna soupeře.
47'
Albánci zkouší své smrtelné brejky, jsou zastaveni.
46'
Míč pod sebe na křídlo a centr do ohně, Moldavanům to nevyšlo, škoda. Centr nenašel adresáta.
46'
S míčem začali Balkánci.
46'
ze hřiště odchází Ioan-Calin Revenco, přichází Maxim Cojocaru.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:02.
No, nebýt té diskutabilní penalty, mohli mít Albánci s domácími ještě větší problémy než mají nyní. Penalta je alespoň dostala do pozice, kdy se nemusí tolik tlačit do útoku. To je přesně hra, která Balkáncům vyhovuje. Moldavsko však stále představuje hrozbu, hraje výborně a trápí hosty, jenž jsou první tým naší skupiny. Moldavsko v případě výhry stále může myslet na EURO a ještě přidám jednu věc. Nicolaescu hraje taky dobrý zápas. Je vidět na hrotu útoku Moldavska. Co přinese druhá půle? Sledujte náš přenos.
45+2'
45+2'
Moldavané kombinují, kombinace je dostala před vápno, odtamtud jsou ale brzo vyhnáni.
45+1'
Faulováni hosté, role se otočí.
45'
Běží poslední minuta základní hrací doby první půle a v držení míče jsou domácí.
44'
Ta letí do vápna a poté hlavička na bránu ale tam hlídá branku Berisha.
44'
Moldavané zkouší štěstěnu a vysílají kulatý předmět dopředu, jsou zastaveni faulem, standardka.
43'
Na půlce soupeře operují Albánci, Djimsiti, míč se dostává na opačnou stranu, tedy napravo.
41'
Bajrami protáhl gólmana Moldavska ze střední vzdálenosti, trefil však prostor, kde brankář stál a míč pohodlně pokryl.
41'
Východoevropané kombinují po levé straně.
40'
Moldavsko hraje s míčem, ale nepouští se do žádných nepřipravených akcí.
39'
Albánci kombinují a dávají si pozor na každou přihrávku, aby šla na jistotu, na klid. Ne žádné nebezpečné pasy.
38'
Moldavané se ukazují jako poměrně dobří fotbalisté, jenž je neradno podceňovat.
37'
Aut pro domácí.
36'
Albánce gól povzbudil a uklidnil, co si budeme povídat, nalilo jim to krev a sebevědomí do žil.
36'
Záživnou pasáž střídá nezáživná.
35'
Albánci přihrávají na malé vápno, těsně před, Moldavsko odkopává.
34'
Tak se nám to rozjelo, po nudném a nezáživném začátku, tu máme fotbal plný šancí. Uvidíme, co nás čeká dále.
32'
Pozor na domácí, posílají centr do vápna, pokus o střelu, neúspěšný, závar a skrumáž před brankou.Možná faul na Moldavany, ale pískán je faul opačným směrem tedy faul na Albánce.
31'
Domácí se z toho vymotali a sami pokračují v útoku.
31'
Albánci blízko pokutovému území, Moldavsko hlásí poplach.
30'
Moldavsko ale ukazuje, že nebude jednoduchý protivním pro nikoho. Nikdo by je neměl podcenit.
30'
Pokus Moldavanů o protiútok. Zastaven v pokročilé fázi.
29'
Tvrdý souboj dvou protihráčů ve vzduchu při hlavičkování. Oba hráči leží na zemi.
27'
Pěkný pas do vápna z dálky, ze středu hřiště, hlavička však míří vedle a je málo razatntní. Moldavané to alespoň zkusili a vyzkoušeli si, že to je i proti vedoucímu týmu skupiny.
26'
Moldavsko se musí pustit do neprobádaných vod, tedy začít i útočit, prohra jim nepomůže.
25'
Albánie právě vstřelila branku! Cikalleši poslal míč doprava po zemi, brankáře poslal na stranu druhou a je to 1:0 pro hosty z Albánie. Autorem branky je SOKOL CIKALLEŠI. Gól byl dosažen z penalty.
24'
Hodně diskutabilní tedy.
24'
Byla nařízena penalta pro Albánii.
23'
Roh pro Albánce, vypadá nebezpečně, letí do šestnáctky, tam si hopsá, ale domácí ho odklidili.
22'
Hráči hostujícího celku posílají centr zprava do pokutového území, míč však letí za branku. Nic z toho.
21'
Pokus o delší pas ale nevyšel. Balkánci rozehrají z autu.
21'
Hráči Albánie si opět přihrávají na půlce.
20'
Držení míče: 27% – 73%
19'
Standardka Albánie, ale zahraná do strany místo do vápna. Velká škoda, že to takhle hrají, standardky bych čekal, že jich budou chtít využít a zkusit z nich skórovat.
18'
V držení míče Balkánci a snaží se něco vymyslet, ale opakuji oni nejsou ofenzivní tým, který tvoří, oni hrají na brejky, dnes mají tvořit a moc jim to tedy nejde.
16'
Nicolaescu pořádně provětral obranu hostů, utekl na pravé straně, vstoupil do vápna a zakončoval z úhlu do horní poloviny branky. Neuspěl. Velká škoda pro Východoevropany.
16'
Pořád stejný obrázek hry, Albánci nejsou kreativní tým.
14'
Albánce opět zastavil ofsajd, tentokráte po kolmici za obranu.
13'
Hra se výkonnostně moc neposunula, oba týmy nejsou schopné založit útok a tak vidíme nákopy, hlavičky, rozehrávky gólmanů. Atd.
11'
Žlutá karta pro tým Moldavsko (Vadim Rață).
9'
Moldavané mohou jít dopředu, jejich akci zastavuje faul.
9'
Žlutá karta pro tým Albánie (Mario Mitaj).
8'
Aut na pravého beka, ten rozehrál opět vedle sebe, nikoliv kolmo.
7'
Balkánci kombinují na půli, těžiště však přesouvají strašně pomalu, a proto se ještě nedostali pořádně do zakončení.
6'
Albánci toho zatím moc nepředvedli, čekal bych od nich více.
6'
Hosté tvoří odzadu, zatím v tom nejsou příliš úspěšní.
5'
Berisha chytá míč letící do jeho perimetru.
5'
Hlavičkovaná na polovině hostů.
4'
Hra je rozkouskovaná, pomalá, neodsýpá.
3'
Albánci zatím rozhodně nepřesvědčují o tom, že jsou na první místě tabulky.
3'
Moldavané rozehrávají odzadu, od stoperů.
1'
Dlouhý balón Albánců na levé křídlo. Ofenzivní postup zastavil ofsajd.
1'
Domácí rozehráli.
1'
Poslechneme si hymny obou soupeřů.

Moldavsko: Răilean – Crăciun, Baboglo, Posmac – Revenco, Reabciuk, Moțpan, Rață – Caimacov, Nicolaescu, Postolachi.
Náhradníci: Cebotari, Avram – Bolohan, Marandici, Plătică, Damașcan, Cojocaru, Jardan, Stînă, Cojocari, Bogaciuc, Platica.
Trenér: Serghej Clescenco (MOL)

Albánie: E. Beriša – Mitaj, Djimsiti, Ismajli, Hysaj – Bajrami, Ramadani, Asllani – Seferi, Asani – Cikalleši.
Náhradníci: E. Kastrati, Strakoša – Balliu, Veseli, Bare, Gjasula, Uzuni, Mersinaj, Laçi, Muçi, Daku, Muja.
Trenér: Sylvinho (BRA)

Rozhodčí: Collum – Connor, McGeachie (SCO).

Moldavsko

Moldavané hrají výbornou kvalifikaci, jednu z nejlepších v jejich historii. Mají 9 bodů, jsou sice až čtvrtí ale počet získaných bodů je chvalitebný. Porazlil doma Polsko 3:2, Faery 1:0 a předvedli tři remízy a s to s Českem doma 0:0, v Polsku 1:1 a třetí plichtu získali s Faery doma (1:1). Čeká je ještě Albánie a Česko, to znamená velice těžký los, a proto se neočekává, že by promluvili do boje o postup na EURO.

Nejlepším střelcem je Ion Nicolaescu se 4 brankami, který působí v nizozeském Heerenveenu, a to je dobrá adresa.
Albánie

Zatím proplouvají kvalifikací nečekaně dobře. Připsali si skalp našeho týmu i polské reprezentace. To na začátku kvalifikace netipoval nikdo, ani ti nejzarytější sázkaři. Nyní mají 13 bodů, skóre 11:3, nej útok i obrana ve skupině. Ztratili body jen v Praze a v Polsku. S námi remizovali 1:1 a s Poláky prohráli 1:0. Jsou asi v životní formě a těší se na své druhé EURO. První zažili ve Francii v roce 2016. Ve skupině pak porazili 2:0 Moldavsko, Faery 3:1, nás přejeli válcem 3:0 ve skvělé atmosféře. Poláky na svém hřišti též porazili a to 2:0. Zbývají jim jen duely s Moldavskem a Faery. Mají nejlehčí los na konci kvalifikace ze tří favoritů této skupiny.

Nejlepšími střelci kvalifikace Jasir Asani (hraje za Gwangju) a Nedim Bajrami (hraje za Sassuolo) a oba dali 3 branky.
Hezký den, kola Kvalifikace ME 2024 se opět roztáčí a už se bude rozhodovat o postupu. J8 vám zprostředkuji duel uvnitř naší skupiny mezi Moldavskem a Albánií. Albánci mají nakročen k postupu, Moldavané by potřebovali k postupu souhru okolností. Jak dopadne další souboj v naší skupině? Sledujte přenos. Utkání začíná v 18 hodin. Pojďte se dívat!!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.