Kvalifikace na ME -  ONLINE PŘENOS -  San Marino : Kazachstán - 16. června 2023   20:45

San Marino
San Marino
0:3
(0:1)
Kazachstán
Kazachstán
37' Vorogovskij   • 64' Tagybergen   • 90+5' Zajnutdinov  (Kenesov)
San Marino
Anastasios Papapetrou (GRE)
Stadio Ennio Tardini (Parma)
Kazachstán
Šajzada, Ustimenko – Jerlanov, Malyj, Prokopenko, Šušenačev.

Držení míče: 41 % : 59 %.
Střely na branku: 2:7. Střely mimo: 2:7. Rohy: 2:8. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 11:14.
Zápas je u konce, outsider prohrál sice jasným výsledkem, za výkon se však vůbec nemusí stydět, zvláště v prvním poločase byl Kazachům až nečekaně vyrovnaným soupeřem. Kazachstán každopádně nabídl dnes trochu více fotbalové kvality a ačkoliv měl také notnou dávku štěstí, jeho vítězství je rozhodně zasloužené.

Po dnešním večeru je tedy San Marino stále na chvostu skupiny H bez jediného získaného bodu a se skóre 0:7, Kazaši mají po třech zápasech bodů šest a jdou na třetí místo před Severní Irsko a Slovinsko. Irové podlehli rozdílem 1:0 Dánům, když v desáté nastavené minutě sudí po konzultaci s VAR zrušil jejich vyrovnávací branku pro ofsajd.

Dánsko, Finsko a Kazachstán jsou tak se šesti body na děleném prvním místě, formálně je první Dánsko, Finsko druhé a Kazachstán třetí (Dánsko má totiž lepší vzájemný zápas než Finsko – výhra 3:1, Kazachstán se ani z jedním z celků ze Skandinávie dosud neutkal).

Do konce základní skupiny kvalifikace na ME 2024 zbývá ještě 7 kol, dít se tak mohou ještě veliké věci. Věříme, že je budete sledovat společně s námi, takže brzy na viděnou a do té doby top čas všem!
90+5'
90+5'
Kazachstán právě vstřelil branku!
Autorem branky je BAKTIJOR ZAJNUTDINOV. San Marino pronásleduje dnes obrovská smůla, poslední kazašská rána končí gólem na 3:0, jelikož mimo směřující pokus tečoval obránce domácích a po přihrávce soupeři před branku a penaltě je tu tak de facto ještě vlastní gól – dnešní zápas byl pro domácí opravdu smolný.

Asistence: Arman Kenesov.
90+4'
Nejspíš poslední útočnou akci hostí zastavuje ofsajd.
90+3'
Čekáme na odkop domácího golmana, nikdo již nikam nepospíchá.
90+1'
Úvod nastaveného času patří jasně hostím, sledujeme sérii centrům, po jednom z nich velmi nebezpečně vracel balón před odkrytou branku Arman Kenesov.
89'
A další žlucení, za úder rukou do obličeje dostává kartu Matteo Vitaioli.
89'
Islambek Kuat dostává žlutou kartu, ani kapitán hostí se nevyvaroval agresivní hry, která je dnes (vzhledem k jasnému výsledku poměrně překvapivě) častá.
88'
To nejpozitivnější, co lze říct o tomto střeleckém pokusu z dálky, který předvedl jeden z útočníků San Marina, je to, že je dobře, že dnešní utkání má poměrně nízkou návštěvnost a zasažená tribuna zela prázdnotou.
87'
Zakončit se tentokráte podařilo Skvorcovovi, jeho pokus jde však výrazně mimo branku soupeře.
86'
Tentokráte kraluje ve vzduchu Michael Battistini, čeká nás roh číslo tři.
85'
San Marino si právě málem vstřelilo vlastní branku, došlo k nesouladu v domácí obraně a snaze dvou obránců dostat balón rychle pryč, ten jde nakonec těsně nad branku a bude to další roh.
84'
Lev Skvorcov získal odvážným a rychlým potažením míče po pravé straně hřiště rohový kop.
83'
Alessandro Golinucci v souboji fauloval a míč jde Kazachstánu.
82'
Střídání v týmu San Marino:
ze hřiště odchází Filippo Fabbri, přichází Michele Cevoli.
81'
ze hřiště odchází Lorenzo Capicchioni, přichází Matteo Vitaioli,
ze hřiště odchází Nicola Nanni, přichází Michael Battistini.
80'
Bez nápadu i bez přesnosti je bohužel v závěru utkání hra obou celků, což mimo jiné potvrzuje i nevydařenost této standardky.
79'
Šance na nákop do vápna z volného přímého kopu pro domácí, rozehrává Lorenzo Capicchioni.
78'
Střídání v týmu Kazachstán:
ze hřiště odchází Michail Gabyšev, přichází Lev Skvorcov,
ze hřiště odchází Jan Vorogovskij, přichází Timur Dosmagambetov.
78'
Závěr zápasu už je skutečně hodně utahaný a nezáživný, nyní nás čeká odkop Benedettiniho.
77'
Ani těm se roh nevydařil, vedl pouze ke střele zpoza vápna, která šla výrazně mimo.
76'
Rohový kop si nyní vyzkouší také domácí hosté.
75'
Roh nevyšel, míč jde mimo hru.
75'
Z nařízeného přímého kopu rezultuje ještě alespoň trocha nadějí pro domácí, Marat Bystrov odrazil balón pouze na roh.
74'
Zdravotní obtíže má nyní po tvrdém zákroku soupeře Alessandro Golinucci.
72'
Žlutou kartu dostává Alessandro Golinucci , hra se bohužel kouskuje a mnoho fotbalové krásy již nenabízí.
71'
ze hřiště odchází Aschat Tagybergen, přichází Arman Kenesov,
ze hřiště odchází Maxim Samorodov, přichází Elkhan Astanov.
69'
Frustrace rezultuje v zisk žluté karty, který si připisuje Lorenzo Lazzari.
68'
Bohužel už to nevypadá, že by mělo San Marino psychickou nebo fyzickou sílu na obrat, jejich hra už působí poměrně frustrovaným a zároveň odevzdaným dojmem.
67'
Lorenzo Capicchioni dostává žlutou kartu za přišlápnutí soupeře.
66'
Střela Nanniho rezultovala spíše z frustrace, nežli z dobré pozice a míjí o drahný kus branku hostí.
66'
San Marino je teď logicky psychicky hodně dole, ani opravdu dobrý dnešní výkon jim k bodům nejspíš nepomůže. Nyní to zkoušejí postupným útokem z vlastní poloviny.
65'
ze hřiště odchází Alessandro Tosi, přichází Adolfo José Hirsch,
ze hřiště odchází Filippo Berardi, přichází Luca Ceccaroli.
64'
Autorem branky z pokutového kopu je ASCHAT TAGYBERGEN, který zahrál pokutový kop naprosto perfektně a nedal brankáři, který uhádl stranu, žádnou šanci. Vítězství hostujícího celku je tak již téměř jisté.
62'
Penalta pro Kazachstán je potvrzena! Filippo Fabbri hrál rukou!
60'
Hosté se dožadují pokutového kopu, VAR prověřuje ruku a povolává rozhodčího k monitoru!
58'
ze hřiště odchází Abzal Bejsebekov, přichází Baktijor Zajnutdinov.
57'
Domácím fanouškům se teď po nákopu na Gabyševa, který byl nehlídán před částečně odkrytou brankou jistě přitížilo, gól z toho však není, navíc je pískán ofsajd.
56'
Roberto Di Maio skvěle odhlavičkoval nebezpečný centr Kuata.
54'
Kazachstán pokračuje v útočení, žádné velké nebezpečí se zatím pro domácí branku neobjevuje.
53'
Souboj Bystrova s Nannim rezultuje ve zranění v obličeji prvního jmenovaného.
52'
Dobrá práce Benedettiho, který dokázal parádně skočit po balónu, který se kutálel za brankovou čáru, a zabránil tak rohovému praporku.
51'
Dlouhý nákop na Berardiho je nepřesný, navíc je pískán ofsajd. Pokud by však minulé souvětí neplatilo, jednalo by se o velmi zajímavou střeleckou příležitost.
50'
Kazachstán ovšem stále jako vlk krouží kolem vápna soupeře a hledá jakoukoliv skulinku v defenzívě San Marina.
49'
Domácím se dnes málem zadařila již druhá „vlastní asistence“, když se právě od hlavičky obránce dostal balón k výborně postavenému Michailu Gabyševovi, jehož rána otestovala pouze pevnost břevna.
47'
Taktický a relativně pomalý vstup do druhé půle, na míči jsou poblíž středového kruhu nyní reprezentanti Kazachstánu.
46'
Do druhé půle vstupujeme bez změn v sestavách, první jsou u balónu domácí hráči, kteří se však prezentují v exilu v zhruba 2 hodiny vzdálené Parmě.
46'
První poločas zápasu je u konce, sledujeme zásluhou dobrého výkonu hostujícího celku nečekaně vyrovnaný duel, Sanmarincům vyšla především úvodní patnáctiminutovka, hra se následně přeci jen trochu více přesunula na obranou polovinu tohoto celku. Je však nutné si uvědomit, že kádr domácích je složen z amatérských hráčů, zatímco platy některých Kazachů v ruské lize atakují až hranici dvou milionů korun měsíčně.

Při pohledu do statistik vidíme lehkou převahu hostí vyjádřenou i řečí čísel, držení míče hraje v jejich prospěch poměrem 59 ku 41, na střely na branku vedou 3:2 a na střely mimo branku dokonce 4:0.

Druhý poločas začne přibližně ve 21:48.
45+1'
45+1'
Na závěr první půle byly ještě k vidění pohledné nůžky Filippa Berardiho, které lapil Šacký.
44'
Pokus zatím jediného dnešního střelce Vorogovského jde tentokráte mimo, snad až přílišné sebevědomí po vstřelené brance ho nyní přimělo k zakončení z velké vzdálenosti.
43'
Lehkého zaváhání v kazašské rozehrávce nyní málem využit Battistini, těsně se mu nepodařilo míč soupeři vypíchnout. Kdyby uspěl, mohl sám jít na Šackého.
42'
Mno, a nyní je to zase Kazachstán, který bleskově přenáší hru na půli svého soupeře a usiluje o drtivý hřebíček do domácí rakve v podobě branky do šatny.
41'
Je z toho pouze zákrok Šackého, který bez větších obtíží nákop lapil.
41'
Faul hostí přináší standardní situaci pro San Marino.
40'
Domácí pokračují v ofenzivní aktivitě a drží balón na půli hřiště.
38'
San Marino teď hlavně nesmí ztratit ani naději, ale zároveň ani hlavu, pokud bude pokračovat v chytrém a taktickém výkonu, rozhodně dnes není bez šance.
37'
JAN VOROGOVSKIJ dostal teď namazáno od Battistiniho, který odrazil centr do vápna právě přímo k jeho noze. S tím užnemohl Benedettini dělat vůbec nic. Poměrně krutý gól, San Marino hrálo zatím velmi sympaticky a stále je do určité míry ve hře o své první soutěžní vítězství v historii.
36'
Tak alespoň ranou z dálky se Kazachům podařilo přinutit domácího golmana k zákroku.
34'
Kazachstán pokračuje v ofenzivní aktivitě, nedaří se mu zaskočit obranu.
32'
\Kazachstán drží míč na půli hřiště a snaží se proniknout do zatím poměrně kompaktní domácí obrany.
31'
Další bolestivý střet, zdravotní potíže má nyní po srážce s Battistinim Samorodov.
30'
A další nepříjemný zákrok, opět se provinil Lazarri, který ve snaze zastavit brejk soupeře zajel pod jeho nohy nepovoleným skluzem.
29'
Skluz Kuata ve vlastním vápně prověřoval VAR, penalta pro San Marino z toho nebude.
28'
Hra se přiostřuje, Lorenzo Lazzari přišlápl Kuata.
27'
Zakončoval Aschat Tagybergen, jehož padáček dokázal domácí golman bez větších potíží lapit.
26'
Zajímavá standardka ze zhruba 25 metrů pro Kazachstán!
24'
Kazachstán se rychle vrací k držení míče, stále platí, že je zápas překvapivě vyrovnaný, což dokazuje i neustále klesající kurzy sázkových kanceláří na Sanmarinskou výhru.
23'
Maxim Samorodov tvrdě vrazil do soupeře, který se chystal po jeho zastaveném útoku vést míč na druhou stranu, je skoro s podivem, že sudí zatím nechává žlutou kartu spát.
22'
Tempo hry klesá, sledujeme boj o střed pole, kde aktuálně kontrolují balón hosté.
21'
Dobře se do soupeřova vápna prodíral Filippo Berardi, na celou akci byl však sám, nikdo ho nedoplnil a vše tak musel Berardi řešit ranou z těžké pozice, která je zblokovaná.
20'
Trochu jsme se gólové radosti blížili i na druhé straně, hlavička ze střední vzdálenosti končí však na obraně.
19'
Následný roh zakončil hlavičkou nad Alexandr Maročkin.
18'
První opravdu nebezpečné zakončení zápasu dokázal výtečně vyrazit domácí golman!
17'
Další útočné snažení hostí zastavuje asistent na čáře, který viděl ofsajd.
16'
S nadsázkou by se dalo říci, že plán Šackému vyšel dokonale, po pokaženém rohu se naopak hosté dostali k protiútoku a jen díky zákroku Benedettiniho, který lapil centr, z toho žádné drama není.
15'
Série nepřesností na obou stranách, především však nepochopitelné zaváhání Igora Šackého, který propuštěním míče daroval domácím roh.
14'
Míč dolétl mimo, čeká nás pouze odkop od branky Elia Benedettiniho.
13'
Je tu první roh zápasu, chystá se na něj kazašský kapitán Tagybergen.
12'
Snaha domácích o brejk končí zhruba v polovině hrací plochy dobrým obranným zákrokem hostí.
11'
Kazachstánská útočná aktivita pokračuje, držení míče je již v jejich prospěch.
10'
Přepálený centr si připisuje také Kazachstán, který se pomalu dostává do zápasu.
8'
Presink hostí byl teď až příliš agresivní a řecký sudí Papapetrou píská nedovolený zákrok.
7'
Nyní to bude domácí celek zkoušet postupným útokem, stahuje se na vlastní polovině. San Marino je zatím jasně lepším týmem.
6'
Opět zaváhala obrana hostí a centr se velmi zajímavě snášel vápnem Igora Šackého. Nikdo z domácích však nedokázal předvést potřebnou teč.
5'
Outsider je zatím nečekaně nebezpečný, byť nepřišel střelecký pokus, pohyb nebráněných Sanmarinců na hraně soupeřova vápna nevěstil rozhodně pro Kazachstán nic dobrého.
4'
Dlouhý nákop na Berardiho dokázala zachytit obrana hostujícího celku.
3'
Lorenzo Capicchioni předvedl výborný obranný zákrok, kterým zastavil brejk Kazachů.
2'
V úvodu zápasu jsou poměrně aktivní domácí hráči, kteří doufají v zázrak ke kterému by samozřejmě pomohl rychlý překvapivý gól.
1'

San Marino: E. Benedettini – Rossi, Di Maio, Fabbri (82. Cevoli) – Tosi (65. Hirsch), Lazzari, Capicchioni (81. Vitaioli), A. Golinucci, Ma. Battistini – F. Berardi (C) (65. L. Ceccaroli), Nanni (81. Mi. Battistini).
Náhradníci: S. Benedettini, Simoncini – D'Addario, E. Golinucci, Lunadei, Mularoni, Palazzi.
Trenér: Fabrizio Costantini

Kazachstán: Šackij – Vorogovskij (78. Dosmagambetov), Alip, Maročkin, Bystrov, Gabyšev (78. Skvorcov) – Orazov, Kuat, Bejsebekov (58. Zajnutdinov), Tagybergen (71. Kenesov) – Samorodov (71. E. Astanov).
Náhradníci: Šajzada, Ustimenko – Jerlanov, Malyj, Prokopenko, Šušenačev.

Nuraly Alip – dvojnásobný ruský šampión se Zenitem Petrohrad
Askhat Tagybergen – trojnásobný mistr Kazachstánu (dvakrát s Astanou, jednou s Tobolem Kostanaj)
San Marino

Zpravidla vás lákáme na elitní výkony a prestižní mače, dnes náš však čeká spíše kuriózní představení, do akce jde totiž vůbec nejhorší národní tým na celém světě podle fotbalového ratingu FIFA. Vůbec jediné sanmarinská výhra se datuje až do roku 2004, kdy si v přátelském utkání dokázali hráči tohoto ministátu poradit s Lichtenštejnci poměrem 1:0.

Ani letošní kvalifikace na nízkém výsledkovém standardu nic nemění, Sanmarinci se soustředí především na obranu a na minimalizaci reputačních škod, díky čemuž se jim se Slovinci a se severními Iry podařilo uhrát poměrně lichotivé výsledky dvakrát 0:2. I tak jsou však Sanmarinci ve skupině H beznadějně poslední a jejich šance na postup do závěrečného turnaje jsou stejně mizivé jako v každém kvalifikačním cyklu.

Kazachstán

Kazachstán je aktuálně v ratingu FIFA na 112. místě, což rovněž není nikterak úchvatné umístění, stále však jde o 99 pozic lepší umístění než jejich soupeřů v tomto námi sledovaném mači.

V rámci této kvalifikace mají hosté vyrovnanou bilanci jedné výhry a jedné porážky, Aktuálně drží po těsných zápasech s Dány (3:2) a se Slovinci (1:2) nepostupovou čtvrtou příčku, stále je však odehrána pouhý pětina všech zápasů a těžko tak lze z průběžného umístění příliš vyvozovat.

Vzájemná bilance

Oba týmy se střetly v historii teprve dvakrát a to právě během minulé kvalifikace na Mistrovství Evropy, oba zápasy zvládli jednoznačně lépe favorité z východu, kteří zvítězili poměry 3:1 a 4:0.
Páteční večer se, co se našich onlajnů týče, nese ve znamení fotbalové kvalifikace na Mistrovství Evropy 2024. V rámci skupiny H se utkají týmy San Marina a Kazachstánu.

Hostujícímu týmu se jen málokdy poštěstí být favoritem, dokáže dnes tuto situaci využít a zabránit San Marinu v tom, aby poprvé v historii zvítězilo v soutěžním utkání? A nebo se na domácí půdě podaří fotbalovému trpaslíkovi přepsat historii? To vše a ještě mnohem víc se dozvíte již brzy prostřednictvím našeho onlajnu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.