Kvalifikace na ME -  ONLINE PŘENOS -  San Marino : Sev. Irsko - 23. března 2023   20:45

San Marino
San Marino
0:2
(0:1)
Sev. Irsko
Sev. Irsko
24' D. Charles  (Washington) • 55' D. Charles  (Lewis)
San Marino
E. Benedettini – Palazzi (C) (46. Tosi), Rossi (46. Cevoli), Di Maio, Fabbri – Lazzari, Capicchioni (72. Mi. Battistini), A. Golinucci, Ma. Battistini – F. Berardi (60. Rinaldi), Nanni (85. Vitaioli).
Simoncini, S. Benedettini – D'Addario, Lunadei, M. Ceccaroli, Franciosi, Hirsch.
Bogár – Kóbor, Georgiou (HUN).
Stadio Olimpico di San Marino, Serravalle
Sev. Irsko
Peacock-Farrell – C. Brown (82. Price), Cathcart (C), Ballard (67. McGeehan) – Lewis (73. Ferguson), Saville (73. Thompson), S. Charles, Bradley – McNair – Washington (67. Magennis), D. Charles.
Southwood, C. Hazard – Hume, Toal, Goss, D. Taylor, Whyte.

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek večera. Napočtenou někdy příště!
Pro oba celky bude kvalifikace pokračovat v neděli. Celek kouče Michaela O'Neilla v Belfastu přivítá Finsko, zatímco San Marino čeká cesta do Slovinska.
Dohráno! Severní Irsko na úvod kvalifikace splnilo svou jihoevropskou misi a ze San Marina veze hladkou výhru 2:0. Outsider sice svému soupeři nepřenechal tři body bez boje a snažil se mu vzdorovat, za celé utkání se mu ale nepodařilo pořádně ohrozit jeho svatyni. Hosté si pak vypracovali šancí hned několik, přičemž dvě z nich skončily zásahy. Pod oba se podepsal Dion Charles.
Držení míče: 30 % : 70 %.
Střely na branku: 1:4. Střely mimo: 1:3. Rohy: 0:9. Ofsajdy: 3:3. Fauly: 16:9.
90+3'
90+2'
Je to tak, podle VARu vše proběhlo dle pravidel. Charles tak nedostane šanci završit hattrick.
90+1'
Di Maio ve vápně poslal na trávník Charlese! Severoirští fanoušci chtějí penaltu, ta ale podle všeho nejspíš udělena nebude...
89'
Benedettini lapil hostující centr zleva a padl na míč, čímž ukrojil pár sekund ze zbývajícího průběhu hry. Za malou chvíli se v Serravalle rozjede nastavení.
88'
Tosi balón předvídatelně zahrál do vápna, kde se po něm natahovalo hned několik jeho spoluhráčů, ani jeden z nich ho ale nezvládl nasměrovat na bránu.
87'
Ale pozor, po Bradleyho faulu na Vitaoliho uvidíme standardku, která by potenciálně mohla být nebezpečná. Exekutorem bude podle všeho Tosi.
86'
Di Maio krátkou přihrávkou k postranní čáře vyslal dopředu Cevoliho. Domácí se ještě snaží aspoň kosmeticky upravit skóre, vůbec se jim ale nedaří prorazit k brance Peacocka-Farrella.
85'
Střídání v týmu San Marino:
ze hřiště odchází Nicola Nanni, přichází Matteo Vitaioli.
84'
Magennis nabídl míč Bradleymu, na kterého se hned nalepili dva zadáci San Marina. Irský borec z následného zápolení o balón vyšel jako poražený.
83'
Tosi ve vápně čistě odzbrojil dotěrného protihráče a okamžitě míč poslal daleko od šestnáctky, ve středovém kruhu ho následně zachytil jeden z hostů.
82'
Střídání v týmu Severní Irsko:
ze hřiště odchází Ciaron Brown, přichází Isaac Price.
80'
Thompson měl otevřenou pravou stranu hřiště, místo toho se ale rozhodl míč naservírovat na kopačku k levému rohu nabíhajícího Lewise. Irsko ovšem následně před vápnem nic moc nevymyslelo.
78'
McGeehan to přehnal s důrazem a u středu hrací plochy poslal k zemi evidentně znaveného Nanniho, balón se po odpískaném faulu vrátí domácím.
77'
Zdá se, že utkání se už jen dohrává. San Marino zřejmě nemá síly pořádně zaútočit, zatímco hosté šetří síly a nesnaží se tolik tlačit k Benedettinimu.
76'
Ofsajdů ve druhém poločase výrazně přibylo, teď pravidla porušil útočící Magennis.
75'
Brown si vyměňuje balón s Cathcartem. Severoirští zadáci si drží míč na kopačkách a snaží se vymyslet, kudy by jej mohli posunout dopředu.
74'
McNair teď roh zahrál do míst, kde se nacházel McGeehan. Toho si ale bravurně pohlídal jeden z domácích, který letící míč vytěsnil mimo šestnáctku.
73'
ze hřiště odchází Jamal Lewis, přichází Shane Ferguson,
ze hřiště odchází George Saville, přichází Jordan Thompson.
72'
ze hřiště odchází Lorenzo Capicchioni, přichází Michael Battistini.
70'
Capicchioniho zblokovaná střela se odrazila k hostující svatyni, Peacock-Farrell bez větších komplikací skákající mičudu zachytil do svých rukavic.
69'
Standardka Severního Irska z pozice jen pár metrů před vápnem větší šanci nepřinesla. San Marino je nyní na balónu a snaží se postoupit vpřed.
67'
ze hřiště odchází Daniel Ballard, přichází Cameron McGeehan,
ze hřiště odchází Conor Washington, přichází Josh Magennis.
67'
V Serravalle to mohlo být jen o jeden gól! Nanni se dostal za domácí obranu a překonal Peacocka-Farrella, rozhodčí ale jeho zásah nemůže uznat kvůli ofsajdu! Verdikt potvrdil i VAR.
66'
Ve vápně se k poskakujícímu balónu dostal Bradley, který obratem zakončil přesně k bližší tyči! Nebezpečný pokus ale zblokoval Cevoli!
65'
Dění se přelévá ze strany na stranu, hra se oproti opatrnému prvnímu poločasu po druhém irském gólu hodně otevřela. Tohle už je trochu jiná podívaná.
63'
Početný kotel severoirských příznivců se evidentně baví a provolává jméno dvougólového Charlese, který si brousí zuby na hattrick. Ve vápně ho teď zastavil Di Maio, penalta z toho ale určitě nebude.
62'
Znovu nic. Protiútok San Marina se sice rozvíjel slibně, Tosiho centr ale následně vystihl protihráč.
61'
Charles se snažil vystihnout dlouhý balón do vápna, ke kterému se ale rychleji dostal Benedettini. Hru ovšem vzápětí zastavil postranní rozhodčí, hostující borec se totiž při výpadu dostal do ofsajdu.
60'
ze hřiště odchází Filippo Berardi, přichází Danilo Rinaldi.
58'
V ochozech to po nenápadné teči Washingtona zahučelo, irský borec ale míč nasměroval jen na nataženou ruku sanmarinského gólmana! Domácí teď jsou pod obrovským tlakem...
57'
Uvidíme další hostující roh, Bradleyho střela se totiž od Fabbriho odrazila za domácí bránu.
55'
Severní Irsko právě vstřelilo branku!
A už je to o dvě branky, DION CHARLES má v Serravalle zaděláno na hattrick! I tentokrát ke gólu vedl nadýchaný centr, o který se nyní postaral Lewis, přičemž aktivní irský útočník následně hlavičkou poslal míč mimo dosah strážce domácí svatyně – 0:2!
54'
Benedettini po další kvalitní práci pevné domácí defenzívy padl na míč, hosté jsou stále jasně lepší.
53'
McNair se na hraně vápna zbavil jednoho protihráče, přes dalšího se ale už nedostal. Benedettini tak zasahovat nemusel, obrana mu usnadnila život.
52'
Tohle šlo asi vymyslet i lépe. Lazzari to zkusil z hodně velké vzdálenosti, přičemž jeho nepovedené zakončení doskákalo do nastaveného náručí irského gólmana.
51'
Bradley si v souboji s Capicchionim počínal až moc agresivně. Kartu sice neviděl, balón se ovšem tak jako tak vrátí na kopačky fotbalistů v modrých dresech.
50'
Obrana San Marina má za sebou další náročné chvíle. Pokud jsem dobře počítal, v posledních pár sekundách byly k vidění hned dvě zblokované střely.
49'
Lewis po pár sekundách na míči zvolil přihrávku do vápna, kterou zblokoval bránící Battistini. O'Neillovi svěřenci si tak vyzkouší další rohový kop.
48'
McNairův slabý centr z pravé strany šel přímo na Fabbriho, jenž míč obratem odkopl do zámezí. Hosté tak obratem budou mít další šanci zaútočit.
47'
Akci Severního Irska zastavil odpískaný ofsajd, do kterého se tentokrát dostal Dion Charles.
46'
V Serravalle začala druhá půle, do které domácí nastoupí se dvěma změnami v sestavě. Ze hry byli staženi oba hráči, které v prvním poločase trápili zdravotní problémy, tedy Palazzi a Rossi.
46'
ze hřiště odchází Mirko Palazzi, přichází Alessandro Tosi,
ze hřiště odchází Dante Rossi, přichází Michele Cevoli.
46'
Utkání se zatím vyvíjí přesně dle předzápasových předpokladů, Severní Irsko v Serravalle dominuje a za celých pětačtyřicet minut San Marino k ničemu nepustilo. Svou aktivitu nicméně přetavilo jen v jediný zásah, pod který se ve 24. minutě po parádním centru Washingtona podepsal Dion Charles. Uvidíme, jestli se hostům po pauze podaří náskok navýšit, nebo zdali se outsider herně zvedne a ještě je pořádně potrápí.
Druhý poločas začne přibližně ve 21:49.
45+3'
45+2'
Hosté se ještě snaží vytáhnout z rukávu nějakou nebezpečnější akci, San Marinu se ale daří hru v závěru úvodní půle držet daleko od Benedettiniho.
45'
Severní Irsko teď po rohu chvíli nebezpečně operovalo v domácím vápně, San Marino ale nakonec zvládlo protihráče včas odzbrojit. Další střelu nepřipustilo.
44'
Benedettini udržel San Marino ve hře a Bradleyho pumelici k bližší tyči vytáhl mimo nebezpečí přímo tygřím skokem! Parádní zákrok!
43'
Rozhodčí poprvé vytasil žlutou, kterou za nevybíravý zákrok na Berardiho viděl Ciaron Brown (NIR). Tohle bylo zbytečné, hrálo se u domácího vápna.
41'
Domácí nejsou schopni odzbrojit Lewise, který si na levé straně užívá poměrně velké svobody. Bránící hráči San Marina si od zadáka drží odstup.
40'
Balón nyní často mění majitele, hru obou týmů doprovází nepřesnosti. Dění se drží u středu plochy.
39'
Domácí vhazují míč zpět do hry ze zámezí, prozatím jsou na hřišti jen v deseti. Uvidíme, jestli Palazzi nakonec bude opravdu nucen vystřídat.
38'
Na pažit míří zdravotníci a vypadá to, že sanmarinský zadák nakonec nebude moci pokračovat v utkání. Tohle nikdy nevidíme rádi, snad bude v pořádku.
37'
Na hřišti zůstává sedět domácí kapitán Palazzi, kterého zřejmě trápí nějaký problém se stehenním svalem. Hra bude teď v Serravalle tedy chvíli stát.
36'
Tohle mohlo být nebezpečné! Irsku málem vyšla souhra dvou Charlesů, Shea dlouhou vzdušnou přihrávkou do vápna jen těsně minul nataženou kopačku Diona. Benedettini si jistě oddechl.
35'
Charlese na pravé straně pozastavil domácí zadák, který míč vyšťouchl za hranici hrací plochy. Hostující útok tak spíš jen přibrzdil, než že by ho zneškodnil.
34'
Fabbri chtěl míč zahrát po straně na Battistiniho, místo toho ho ale omylem poslal do zámezí. San Marino tak znovu přišlo o balón stejně rychle, jak ho získalo.
32'
Severní Irsko domácím stále nepovolilo ohrozit Peacocka-Farrella. Po zneškodnění dalšího výpadu se míče ujal Brown, jenž jej rychle rozehrál dopředu.
31'
Rossi rozdýchal zákrok Charlese u hranice hřiště a může pokračovat. San Marino bude mít šanci zamířit do útoku, začínat bude ale takřka od vlastního vápna.
30'
Bradley se parádně zbavil Palazziho, zrychlil k vápnu a takřka z rohu míč posunul na Savilla, jehož nebezpečná teč šla těsně vedle!
29'
Palazzi se ocitl v postavení mimo hru, Peacock-Farrell stále čeká na zákrok. Cathcart bude rozehrávat.
28'
Washington nabídl míč na střed Charlesovi, kterému byla obratem vystavena čistá stopka na hranici vápna. San Marino je zatlačeno v obraně a odráží jedno severoirské ofenzivní tažení za druhým.
27'
Charlesovi zamýšlená krátká přihrávka nevyšla, dlouho ho to ale mrzet nemuselo. Míč tečovaný bránícím Sanmarincem se odrazil na dalšího z hostů.
26'
Fabbri míč odkopl daleko od vápna, hosté si jej ale obratem vybojovali zpět. Ballard přebíhá středovou čáru a hledá někoho, komu by balón mohl předat.
25'
Ostrované neztrácí čas a hned si chtějí svůj náskok pojistit. McNair zprava poslal míč na hlavičku Savillovi, Benedettini ale tentokrát skákající míč zastavil.
24'
Aktivní hosté zkraje čtyřiadvacáté minuty utíkají do vedení! Jako první se dnes v Serravalle na střeleckou listinu zapisuje DION CHARLES, který Washingtonův centr do vápna důrazně tečoval za bezmocného Benedettiniho – 0:1!
22'
Saville z rohu mířil na hlavičku nabíhajícího Cathcarta, kterou ale balón jen těsně minul. Další standardka z toho nebude, balón totiž zajel až za zadní čáru.
21'
Berardi na středu hřiště odzbrojil Browna. San Marino bez váhání zamířilo do bleskového protiútoku, který se ale po pár sekundách zase rozpadl.
19'
Golinucci během souboje o balón na pravé straně nakopl míč až za severoirskou klec, za malou chvíli tak uvidíme další rozehrávku hostujícího brankáře.
18'
Fabbri zatáhl Charlese za dres, což se neobešlo bez pozornosti hlavního rozhodčího. Odpískán faul, žlutá karta nicméně stále zůstává v kapse. Prozatím.
17'
Golinucci nezvládl zkrotit Battistiniho přihrávku, míč se od jeho kopačky odrazil za hranici bitevního pole. I tento útok San Marina se tak obejde bez zakončení.
15'
Brown vhazuje míč zpět do hry, na kopačce ho teď má Cathcart. Severní Irsko se snaží najít nějakou cestičku skrz domácí rozestavení, které by mu umožnilo se vrátit před Benedettiniho svatyni.
14'
Obratem se na druhé straně hřiště chtěl prosadit Berardi, jehož ránu z velkého vápna Peacock-Farrell vytěsnil. Projektil se ovšem do statistik počítat nebude, domácí hráč byl totiž přistižen v ofsajdu.
13'
Ale pozor, teď tu byla první větší šance! Saville se na levé straně zbavil Fabbriho a centroval balón do vápna na McNaira, jehož následnou jedovatou hlavičku Benedettini zastavil!
12'
V Serravalle to zatím příliš pohledná podívaná není. Přesnou střelu na zařízení jsme ještě neviděli, zato zákroků na hranici pravidel rychle přibývá.
10'
Berardi přihrávkou hledal Golinucciho, jenže míč vystihl Charles. Domácí borec se nechtěl vzdát a hned šel do souboje, bez faulu se to ale neobešlo.
9'
Balón nyní drží severoirští zadáci. Domácím první útočné tažení nevyšlo, hostující defenzíva ho zneškodnila.
8'
Ballard na pravé straně pažitu fauloval postupujícího Nanniho, San Marino má poprvé v utkání šanci se probojovat blíže ke svatyni Peacocka-Farrella.
7'
A další roh ostrovanů. McNair tentokrát míč poslal po zemi na Savilla, který ale nic nebezpečnějšího nevymyslel. Balón končí v Benedettiniho rukavicích.
6'
Ani další roh nepřinesl větší šanci Severního Irska. To je ale stále na míči a dobývá se do domácí šestnáctky, San Marino nicméně vzdoruje a tlaku statečně čelí.
5'
Exekuce se nakonec ujal McNair, jenž balón zahrál k zadní tyči. Benedettiniho ho vyboxoval ven z vápna, Bradleyho následná rána z první byla zblokována.
4'
Severní Irsko vybojovalo první roh, k praporku míří Saville. Uvidíme, co svěřenci kouče O'Neilla vymyslí.
3'
Golinucci chtěl dlouhou přihrávkou vyslat po straně do útoku Battistiniho, kterého ale uhlídal protihráč. Balón zamířil za branku, Peacock-Farrell bude odkopávat.
2'
Hra se v úvodních sekundách drží hlavně kolem středu hrací plochy. Irové jsou častěji na balónu, zatím se jim ale nedaří postoupit blíže k domácí šestnáctce.
1'
Jeden z domácích míč ze zámezí vhodil na dotěrného Washingtona, jenž se jej obratem neúspěšně pokusil centrovat do vápna. V tom mu zabránil protihráč.
1'
Irsko obstará úvodní výkop, začínáme!
Stadionem zní hostující hymna, za chvíli si poslechneme ještě tu sanmarinskou. Domácí dnes zvolili své tradiční světle modré dresy, Irové si pak vybrali žlutou sadu.
Ještě jednou vás zdravím a přeji vám příjemný čtvrteční večer, duel se pomalu ale jistě blíží! Hráči nastupují na hrací plochu, za pár desítek sekund odstartujeme.

San Marino: E. Benedettini – Palazzi (C), Rossi, Di Maio, Fabbri – Lazzari, Capicchioni, A. Golinucci, Ma. Battistini – Berardi, Nanni.
Náhradníci: Simoncini, S. Benedettini – D'Addario, Cevoli, Vitaioli, Lunadei, M. Ceccaroli, Tosi, Rinaldi, Franciosi, Hirsch, Mi. Battistini.
Trenér: Fabrizio Costantini.

Severní Irsko: Peacock-Farrell – C. Brown, Cathcart (C), Ballard – Lewis, Saville, S. Charles, Bradley – McNair – Washington, D. Charles.
Náhradníci: Southwood, C. Hazard – Hume, Toal, McGeehan, Ferguson, Price, Goss, Thompson, D. Taylor, Whyte, Magennis.
Trenér: Michael O'Neill.

Rozhodčí: Bogár – Kóbor, Georgiou (HUN).
DNEŠNÍ DELEGACE

Na dodržování pravidel budou dnes na Stadio Olimpico di San Marino dohlížet maďarští sudí. Tím hlavním bude Gergő Bogár, na stranách budou připraveni Péter Kóbor a Theodoros Georgiou. Čtvrtým rozhodčím byl jmenován Ádám Farkas, video budou mít na starosti Tamás Bognár s asistentkou Katalinou Kulcsárovou.
NÁHLED DO HISTORIE

Pojďme teď ještě rychle nahlédnout do vzájemné historie dnešních soupeřů. San Marino se se Severním Irskem dosud střetlo hned čtyřikrát, a to v rámci kvalifikací na Mistrovství světa 2010 a 2018. Nikoho asi nepřekvapí, že všechny utkání vyhrál druhý jmenovaný celek, jehož celkové dosavadní skóre činí 14:0.

15. 10. 2008 (kval. MS): S. Irsko – San Marino 4:0
11. 2. 2009 (kval. MS): San Marino – S. Irsko 0:3
8. 10. 2016 (kval. MS): S. Irsko – San Marino 4:0
1. 9. 2017 (kval. MS): San Marino – S. Irsko 0:3
SEVERNÍ IRSKO

Severní Irsko se ve skupině H rovněž nebude řadit mezi favority na postup, podceňovat ho by se ovšem vůbec nemuselo vyplatit. Možná jde o nejméně úspěšnou reprezentaci z Britských ostrovů, už jednou se ale v minulosti na EURO podívala a v kvalifikaci na to poslední sahala po postupu až do poslední chvíle.

Třetí místo v tabulce jí tehdy poslalo do play-off, kde v prvním kole vyřadila Bosnu a Hercegovinu. Následoval finálový souboj v Belfastu proti Slovensku, jenž šel až do prodloužení. V něm ale naděje "zelenobílé armády" definitivně vyhasly po brance veterána Michala Ďuriše, která ve Windsor Parku padla ve 110. minutě.

Uvidíme tedy, jak se týmu kouče Michaela O'Neilla bude dařit tentokrát. Vkročí do soubojů o Mistroství Evropy pravou nohou a potvrdí v Serravalle roli favorita?

Nominace Severního Irska

Brankáři (3): Conor Hazard (Celtic), Bailey Peacock-Farrell (Burnley), Luke Southwood (Cheltenham).

Obránci (7): Daniel Ballard, Trai Hume (oba Sunderland), Conor Bradley, Eoin Toal (oba Bolton), Ciaron Brown (Oxford), Craig Cathcart (Watford), Jamal Lewis (Newcastle).

Záložníci (8): Shea Charles (Manchester City), Shane Ferguson (Rotherham), Sean Goss (Motherwell), Cameron McGeehan (Oostende), Paddy McNair (Middlesbrough), Isaac Price (Everton), George Saville (Millwall), Jordan Thompson (Stoke).

Útočníci (6): Dion Charles (Bolton), Matty Kennedy (Aberdeen), Josh Magennis (Wigan), Dale Taylor (Burton), Conor Washington (Rotherham), Gavin Whyte (Cardiff City).

SAN MARINO

Věčný outsider. I tak bychom mohli charakterizovat reprezentaci San Marina, pátého nejmenšího státu na světě, která si ze 194 dosud odehraných duelů na mezinárodní scéně dosud připsala jednu jedinou výhru. Ta mimochodem, byla-li by člověkem, mohla by se už legálně napít. V dubnu totiž oslaví už 19. narozeniny.

Z logiky věci tedy plyne, že účast "La Serenissimy", jak se týmu přezdívá, v kvalifikaci na předchozí EURO se obešla bez jediného úspěchu. Svěřenci kouče Fabrizia Costantiniho v konkurenci Belgie, Ruska, Skotska, Kypru a Kazachstánu tehdy nevybojovali ani bod, vstřelili jen jeden gól a hned jednapadesátkrát inkasovali.

Štěstěna se na San Marino neusmála ani v Lize národů, kde ve skupině D rovněž vyšlo naprázdno. Nutno ovšem podotknout, že Estonsko s Maltou potrápilo a nenechalo jim nic bez boje. Potrápí i favorizované Severní Irsko?

Nominace San Marina

Brankáři (3): Elia Benedettini (Cailungo), Simone Benedettini (Pennarossa), Aldo Junior Simoncini (Cosmos).

Obránci (9): Manuel Battistini (Virtus), Michele Cevoli (Juvenes-Dogana), Alessandro D'Addario, Roberto di Maio, Mirko Palazzi (všichni Cosmos), Filippo Fabbri (Olbia), Simone Franciosi (Valfoglia), Carlos Rossi Dante (Tropical Coriano), Alessandro Tosi (Victor San Marino).

Záložnici (8): Michael Battistini, Luca Ceccaroli (oba Tre Penne), Lorenzo Capicchioni (Cosmos), Alessandro Golinucci (Virtus), Adolfo José Hirsch (Fiorentino), Lorenzo Lazzari (Victor San Marino), Lorenzo Lunadei, Tommaso Zafferani (oba La Fiorita).

Útočníci (6): Filippo Berardi (Sammaurese), Nicola Nanni (Olbia), Samuel Pancotti, Danilo Ezequiel Rinaldi, Matteo Vitaioli (všichni La Fiorita), Mattia Stefanelli (Pennarossa).

Příjemný čtvrtek! Úvodní hrací den kvalifikace na nadcházející Mistrovství Evropy, které se bude konat příští rok v Německu, přinese mimo jiné i souboj mezi San Marinem a Severním Irskem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.