Kvalifikace na ME -  ONLINE PŘENOS -  Ukrajina : Malta - 19. června 2023   18:00

Ukrajina
Ukrajina
72' Cygankov
1:0
(0:0)
Malta
Malta
Ukrajina
Trubin – Konoplja, Kryvcov, Zabarnyj, Matvijenko (46. Mykolenko) – Malinovskyj (63. Bujalskij), Stěpaněnko – Jarmolenko (C) (81. Sydorčuk), Cygankov (90+5. Svatok), Sudakov – Vanat (63. Dovbyk).
Buščan, Lunin – Sobol, Mudryk, Tymčyk, Ignatěnko, Zubkov.
Buquet – Danos, Drouet (FRA)
Štadión Antona Malatinského, Trnava
Malta
Bonello (45+3. M. Grech) – Z. Muscat, S. Borg (C), J. Borg – J. Mbong (87. Degabriele), Yankam, Guillaumier, Teuma (87. J. Grech), Camenzuli – Jones (62. Dimech), Nwoko (46. Satariano).
Debono – Attard, K. Shaw, Apap, Corbalan, N. Muscat, Pisani.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Žluté karty: 2 – 2.
Ukrajina má ze tří zápasů šest bodů a ve skupině C jí patří druhé místo před výběry Severní Makedonie a Itálie, které mají odehrány teprve dva duely. Malta je po čtyřech zápasech bez bodu poslední se skóre 1:9.
Stejně jako v Severní Makedonii se Ukrajina v pozici favorita hodně nadřela na jednogólové vítězství. Tým Sergije Rebrova po změně stran vystupňoval tlak, ale vedoucí trefy se nedočkal ani z penalty kapitána Jarmolenka. Úleva Ukrajinců nastala až v 72. minutě. Andrij Jarmolenko získal na Jeanu Borgovi druhý pokutový kop a z něj Viktor Cygankov rozhodl o nepřesvědčivé výhře 1:0.
90+6'
90+6'
Malého zastoupení v defenzivě Malty chtěl v úplném závěru využít Mykolenko, jenže v zakončení katapultoval míč několik metrů nad břevno.
90+5'
Střídání v týmu Ukrajina:
ze hřiště odchází Viktor Cygankov, přichází Olexandr Svatok.
90+4'
Dovbyk přibrzdil vpád do otevřené obrany. Rozhodl se pro předávku na Cygankova, jenž pohotově pálil ze svého pohledu k pravé tyči. Matthew Grech byl v daných místech včas a podpořil svůj dobrý výkon o další úspěšný zákrok.
90+3'
Sudakov nalevo vyzpovídal Shauna Dimecha, ale pak nasměroval přízemní pas jen ke kopačkám Steveho Borga.
90+2'
Trubin trochu zabrnkal na ukrajinské nervy. Přijal malou domů a nezdravě přidržel balon, když ho presoval Satariano.
90+1'
Mata ještě vystrkuje růžky. Ukrajinci budou muset být obezřetní až do úplného konce. Informace o dalším dlouhém nastavení je moc nepotěšila.
89'
Kryvcov si jako poslední obránce nemohl dovolit zaváhat, když ho zezadu napadal čerstvý Degabriele. Na pomoc mu šel Trubin, ale zároveň již byl pískán útočný faul.
88'
Matthew Grech perfektně vyběhl vstříc Dovbykovi a nenechal ho převzít kolmici od Bujalského. Cygankov poté kopal roh, ale Kryvcov z něj hlavičkoval hodně vedle.
87'
Střídání v týmu Malta:
ze hřiště odchází Teddy Teuma, přichází Jake Grech.
87'
ze hřiště odchází Joseph Mbong, přichází Jurgen Degabriele.
86'
Neúnavný Cygankov posílal míč do malého boxu, jenže před Dovbykem ho s přehledem odkopl do bezpečí Jean Borg.
85'
Mbong vyvíjel tlak na Kryvcova. Míč mu u zadní čáry ale nevzdal a následovat bude rozehrávka od Anatolije Trubina.
84'
Ukrajinci profesorsky natahují držení míče přihrávkami bez rizika. Primární pro ně je, aby se Malta nedostala do hry.
83'
Georgij Sudakov se prokličkoval k faulu na ose hřiště. Pozdě provedený skluz nevyšel Zachu Muscatovi.
81'
ze hřiště odchází Andrij Jarmolenko, přichází Serhij Sydorčuk.
79'
Vitalij Mykolenko na hraně vlastního vápna vypíchl balon Guillaumierovi. V dalším souboji se potkal s Mbongem a to už bylo pískáno v neprospěch Malty.
78'
Akce Malty měla jen krátkého trvání. Alexander Satariano neměl šanci dosáhnout na průnikový pas Guillaumiera z hloubi pole.
77'
Illja Zabarnyj si proklestil cestu za centrem Cygankova, ale hlavička mu skončila půlmetr vedle levé tyče.
76'
Konoplja házel aut do křídla. O průnik do vápna se neúspěšně pokusil Dovbyk, ovšem Malta kvůli re-presinku zakopla míč na roh.
75'
Z narážeček Cygankova a Bujalského vznikla střelecká parketa pro Mykolenka, nicméně hráči Malty zakončení z levého konce pokutového území odklonili.
74'
Mimo hru zůstává Mychajlo Mudryk. Hráč londýnské Chelsea se necelých dvacet minut před koncem ani nerozcvičuje.
72'
Ukrajina právě vstřelila branku!
Druhá penalta už ukrajinské publikum na trnavském stadionu rozveselila! Místo neúspěšného Jarmolenka se jí zhostil VIKTOR CYGANKOV a střelou do levé části branky poslal favorita do vedení.
71'
Penalta potvrzena! Dojde na ni hned po ošetření Bujalského.
70'
Steve Borg si vyprotestoval žlutou kartu. Současně se penaltový souboj ještě zkoumá u videa. Na definitivní rozhodnutí si ještě počkáme.
69'
Přihrávku Cygankova Dovbyk hlavou sklepl na Bujalského. Ten udělal to samé s Jarmolenkem, jenž byl při zasekávačce podražen Jeanem Borgem. Buquet nařizuje druhou penaltu pro Ukrajinu.
68'
O odvráceného rohu Sudakova resultovala malá domů na Trubina. Ukrajinci opět budou dobývat zatažený blok.
67'
Zach Muscat ubránil Mykolenka za cenu rohového kopu. Pro Ukrajinu je teprve druhý v zápase, kdežto Malta jich měla čtyři.
66'
Nervozita stoupá. Případná ztráta v zápase s outsiderem může být pro Ukrajinu fatální. Ve skupině s Itálií a Anglií není na takové zaváhání sebemenší prostor.
65'
Po spolupráci s Jarmolenkem se Cygankov prezentoval krátkým centrem do předbrankového prostoru. Do odvážné hlavičky se tam vrhnul Bujalskij, nicméně i jej dokázal Grech nadvakrát vychytat.
64'
Z chytrého signálu ze standardní situace pramenila možnost pro Jarmolenka. Se střelou ze zhoršujícího se úhlu si dobře postavený Grech poradil.
63'
ze hřiště odchází Ruslan Malinovskyj, přichází Vitalij Bujalskij.
63'
ze hřiště odchází Vladyslav Vanat, přichází Artěm Dovbyk.
62'
ze hřiště odchází Jodi Felice Jones, přichází Shaun Dimech.
61'
Mbong hrál pod sebe na Zacha Muscata. Od toho převzal přihrávku Yannick Yankam a střelou z half-voleje přinutil Trubina zasáhnout skokem k tyči.
60'
Jodi Jones měl ohromné množství prostoru na křídle. Sám si na nic netroufl a centr přenechal Camenzulimu, jenž oslovil pouze stopera Kryvcova.
60'
Držení míče: 60 % – 40 %.
59'
Satarianův útočný faul na Mykolenka Ukrajincům příliš nepomohl. Brzo přišla ztráta míče a na řadě je vhazování Josepha Mbonga.
58'
Jarmolenko si užíval volnosti na pravé straně. S míčem na noze nerušeně dokráčel do vápna, ale v něm napálil jen nejbližšího oponenta. Byl to Steve Borg.
57'
Mykolenko měl plné ruce a nohy práce s Josephem Mbongem. Od míče ho odřízl až riskantjěším zákrokem uvnitř pokutového území.
56'
Ruslan Malinovskyj zaplatil žlutou kartou za úder do tváře Alexandera Satariana.
55'
Nápor Ukrajiny nepolevuje. Malta je svírána stále blíže u vlastní branky.
53'
Steve Borg pokryl Vanata a nechal dojít míč mimo hrací plochu. Matthew Grech nechvátá s provedením odkopu od branky.
52'
Není to gól! Zkušený kapitán Andrij Jarmolenko ze značky pokutového kopu selhal. Prudká střela skončila na břevně Grechovy branky.
51'
Žlutá karta pro tým Malta (Jean Borg).
51'
Rozhodčí Buquet se šel podívat na video a vrátil se s penaltovým verdiktem! Ukrajinci mají ohromnou šanci na otevření skóre.
49'
Konopljův centr odvracel Steve Borg malou domů. U Greche zabojoval o míč Jarmolenko a odstartoval velký zmatek plný zablokovaných dorážek. V posledním případě pálil Stěpaněnko do ruky Jeana Borga. Ukrajinci se dožadují penalty!
48'
Joseph Mbong skočil na Malinovského kličku. Povalil ho na zem a způsobil standardní situaci. Steve Borg propustil centr za zadní tyč. Stěpaněnko na to nebyl připraven a nestihl se srovnat na zakončení.
47'
Matthew Grech byl krátký na centr Andrije Jarmolenka, ale totéž platilo o Cygankovovi. Vše se tedy obešlo bez zakončení.
46'
ze hřiště odchází Kyrian Nwoko, přichází Alexander Satariano.
46'
ze hřiště odchází Mykola Matvijenko, přichází Vitalij Mykolenko.
46'
Ukrajina v první půli nepřetavila vyšší držení míče v žádnou regulérní branku. Po chycené šanci Vanata zažila několik krušných chvilek na vlastní polovině, kde Malta nejvíce zahrozila volejem Jonese. Před nastaveným časem se hostům zranil brankář Bonello. Vyměnil ho debutující Matthew Grech a po krátkém pobytu na hřišti už měl na kontě první těžký zákrok proti povedené střele Malinovského. Gólové dorážce Cygankova předcházel ofsajd Vanata, takže se na stavu 0:0 nic nezměnilo.
45+7'
45+6'
Rozhodčí u videa verdikt kolegů na hřišti skonfirmovali. Vanat se zapomněl v ofsajdu a v Trnavě tak stále platí bezbrankové skóre.
45+5'
Malinovskyj natáhl ke střele z necelých třiceti metrů. Grechův těžký zákrok nebyl dostatečný, neboť míč spadl před brankovou čáru. Vanat s ním zblízka hlavičkoval do tyče a navrch mu byl odmáván ofsajd, takže se Cygankov z gólové dorážky ani pořádně neradoval.
45+4'
Grech se bezprostředně po příchodu potýkal s vysokým presinkem Ukrajinců. Před blížící se hrozbou se míče zbavoval na poslední chvíli.
45+3'
Sága okolo zranění Henryho Bonella přecijen končí střídáním. Do branky Malty se poprvé v seniorské kariéře postaví Matthew Grech.
45+2'
Kryvcov nepustil k míči Jonese, kterému ho do běhu dával Joseph Mbong. Pokračuje se vhazováním na útočné třetině Malty.
45'
Bonellovi se ještě navíc nedaří nasadit gólmanská rukavice. S použitím síly se mu snaží pomoct stoper Steve Borg.
44'
Zdlouhavé ošetřování Bonella se fandům Ukrajiny přestává líbit. Prozatím se zdá, že střídání brankářů nebude nutné.
43'
S dobře dvouminutovou prodlevou od samotného incidentu obdržel Vladyslav Vanat od sudího Buqueta žlutou kartu.
42'
Bonello má potíže s levou dlaní, kam asi dostal kopačkou Vanata. Za postranní čarou se aktivně rozcvičuje Matthew Grech.
40'
Cygankov z jedničky posílal přízemní centr před Vanata. Ten v malém vápně ošklivě zajel do Bonella a na hřiště je rychle volán doktorský štáb Malty.
38'
Steve Borg netakticky odcouval od Cygankova a tím mu dal čas na přípravu technické střely levačkou. Pro Maltu vše dobře nepadlo, Bonellův zákrok ani nebyl zapotřebí.
37'
Juchym Konoplja taktéž nevymyslel nic převratného. Pod tlakem bránícího Camenzulimu mu utekl míč do zámezí.
36'
Zkušený Jarmolenko obešel Jeana Borga, ale centrem z pravé strany neobjevil nikoho dalšího v modrém.
34'
Steve Borg odčinil vlastní pochybení včasným návratem za Vanatem, jemuž rezolutně odpálil balon za autovou čáru.
33'
Trubin se vložil do centru mezi Camenzulim a Nwokem. Na řadě je opět Ukrajina, která v posledních minutách působí trochu nervózně.
32'
Stevemu Borgovi byl odpuštěn faul na Vanata. Útočníka Ukrajiny to dost nahněvalo a vybil si zlost dalším nedovoleným zákrokem.
31'
Konopljův centr nenadělal hostům žádnou paseku. Dobrou práci odvedl také Joseph Mgong, jenž byl při krytí vypadeného míče faulován Matvijenkem.
30'
Držení míče: 61 % – 39 %.
29'
Matvijenko vlevo doplnil útočícího Cygankova, ale nepřipravenou přihrávkou oslovil jen gólmana Henryho Bonella.
28'
Nepatrně držený Nwoko si dal horší první dotek. Snažil se to vynahradit dalším soubojem, nicméně v něm nedovoleně atakoval Sudakova.
27'
Vanat se zodpovědně zapojil do soubojů v hloubi pole. Steve Borg ho fauloval, jenže Ukrajinci si poté neodpustili zbytečnou ztrátu v přípravné fázi.
26'
Rozhodčí umožnili aktérům na hřišti krátkou pauzu na občerstvení. Serhij Rebrov během toho možná bude promlouvat do duší svých obránců.
25'
Další nedůslednost Matvijenka! Neodklidil do bezpečí centr z levého křídla a ukrajinským fandům pořádně zatrnulo po voleji Jonese, který letěl těsně vedle brány!
24'
Pouze u jednoho rohu nezůstalo. Guillaumier si přeběhl doleva, nicméně odtud nechal vyniknout jen defenzivní práci Jarmolenka.
23'
Padající Nwoko ještě zvládl sklepnout balon Teumovi. Ten zkusil štěstí zpoza šestnáctky a vzhledem k ukrajinské teči získal další roh.
22'
Matvijenko podcenil souboj s Josephem Mbongem. Ten mohl nerušeně postupovat po pravé straně, avšak ve finále nevymyslel kvalitní pas před Trubina.
20'
Zjednodušení přechodové fáze nákopem za obranu rovněž neklaplo. Sklepnutí ze zadní čáry směrem na střed vápna Malta pohlídala.
19'
Illja Zabarnyj byl donucen k malé domů, takže se začíná zase od začátku od gólmana Trubina a středopolaře Stěpaněnka.
18'
Ukrajinci zdlouhavě kombinují nedaleko od středového kruhu. Cesty do palebné zóny hosté příkladně zavírají.
17'
Viktor Cygankov si na levém křídle udělal místo na centr. Vanat na něj u bližší tyče stoprocentně nedosáhl a vpádu minul prostor Bonellovy branky.
16'
Anatolij Trubin optimálně zanalyzoval trajektorii Guillaumierova rohu a lapil balon před číhajícím Zachem Muscatem.
15'
Jarmolenko byl v rychlém přechodu zasažen skluzujícím Yankamem. Podle sudího Buqueta o faul nešlo a Malta si v protiakci vybojovala rohový kop.
14'
Přenesení těžiště v komplikované rozehrávce se hostům nevyplatilo. Ryan Camenzuli nezpracoval míč u lajny a daroval ho Ukrajině.
13'
Sudakov vyvinul vysokou rychlost, jenže přímočarý postup po ose hřiště znegoval přihrávkou za paty svého spoluhráče.
12'
Konoplja nestihl diagonálu do pravého křídla. Křižující Steve Borg doprovodil balon za koncovou čáru.
10'
Guillaumier udržel míč ve středovém kruhu a vybral si pro přihrávku Jodiho Jonese. Ten se zhotovil k přízemní střele, ale vzhledem k nedostatečné razanci Trubina nevylekal.
9'
Pod vlivem vysokého presinku Steve Borg pouze zakopl míč za postranní čáru. Ukrajinci začínají určovat tempo.
8'
Cygankov se sice vrátil na hřiště, ale byl to právě on, jenž nepřesnou přihrávkou zrušil postupný útok Ukrajinců.
7'
Viktor Cygankov je na zemi kvůli ostřejšímu skluzu Muscata. Nějakou tu minutku se kvůli ošetřování hrát nebude.
6'
S likvidací přisouzeného rohového kopu Malta tolik starostí neměla. O jeho realizaci se napravo staral Sudakov.
5'
Z centru Matvijenka vznikl první poplach v obraně Malty. Vanat na druhý pokus propasíroval střelu k vyrážejícímu Bonellovi, kdežto dorážce Jarmolenka z ostrého úhlu vystavil stopku Jean Borg.
4'
Serhij Kryvcov poskytl Maltě premiérový rohový kop, leč centrující Guillaumier našel pouze hlavu soupeřova kapitána Jarmolenka.
3'
Ačkoliv je trnavský stadion zaplněn nanejvýš z jedné třetiny, tak na něm panuje neporovnatelně lepší atmosféra, než tomu bylo při některých zápasech domácích Slováků.
2'
Zahajovacího výkopu se zhostila Malta, která nastupuje v bíločervených barvách. Ukrajina je v modrých dresech.
1'

Ukrajina: Trubin – Konoplja, Kryvcov, Zabarnyj, Matvijenko – Malinovskyj, Stěpaněnko – Jarmolenko (C), Cygankov, Sudakov – Vanat.
Náhradníci: Buščan, Lunin – Sobol, Svatok, Sydorčuk, Mudryk, Dovbyk, Bujalskij, Mykolenko, Tymčyk, Ignatěnko, Zubkov.
Trenér: Serhij Rebrov

Malta: Bonello – Z. Muscat, S. Borg (C), J. Borg – J. Mbong, Yankam, Guillaumier, Teuma, Camenzuli – Jones, Nwoko.
Náhradníci: M. Grech, Debono – Attard, K. Shaw, J. Grech, Apap, Satariano, Corbalan, N. Muscat, Degabriele, Pisani, Dimech.
Trenér: Michele Marcolini

Rozhodčí: Buquet – Danos, Drouet (FRA).
Vzájemné zápasy

V kvalifikačním zápolení se dnes Ukrajina a Malta potkají zcela poprvé. K jednomu vzájemnému utkání přesto došlo a dopadlo velmi překvapivě. Přípravný zápas z června 2017 vyhrála Malta 1:0 gólem Zacha Muscata, který je i nyní stálým členem základní sestavy.
Malta od vylosování kvalifikace ví, že v pětičlenné skupině může myslet nanejvýš na čtvrté místo. To se navíc ostrovní zemi záhy vzdálilo. Na březnovém srazu podlehla 1:2 Severní Makedonii a tuto tříbodovou ztrátu na výkonnostně nejbližšího soupeře nezmírnila ani v domácích zápasech s Italy (0:2) a Angličany (0:4). Mezi porážky s evropskými giganty se Maltě vklínil alespoň jeden drobný úspěch. Z přípravy v Lucembursku si devátého června odvezla výhru 1:0.
Ukrajina si vybudovala dobré renomé. Na Euru 2020 (hraném v roce 2021) se poprvé dostala mezi nejlepších osm mužstev a od té doby se její hráči se pravidelně vydávají do špičkových soutěží. Před rokem válkou zužované zemi nevyšla baráž o postup na světový šampionát a kvůli nemilosrdnému losu to bude mít těžké i v probíhající kvalifikaci na Euro 2024 v Německu. Do skupiny C Ukrajina dostala Italy s Angličany a právě s Albionem prohrála první zápas 0:2. Špatně to se svěřenci nového kouče Rebrova vypadalo i v pátek. v Severní Makedonii ztráceli 0:2 a teprve mezi 62. a 83. minutou se Zabarnyj, Konoplja a Cygankov postarali o obrat na 3:2.
Všem fotbalovým příznivcům přeji příjemné chvíle u sledování textového přenosu ze zápasu kvalifikace na mistrovství Evropy 2024. Od osmnácti hodin se můžeme těšit na konfrontaci mezi Ukrajinou a Maltou!