Kvalifikace na ME -  ONLINE PŘENOS -  Wales : Lotyšsko - 28. března 2023   20:45

Wales
Wales
41' Moore (D. James)
1:0
(1:0)
Lotyšsko
Lotyšsko
Wales
Ward – Roberts, Rodon, Mepham, Ne. Williams – Morrell, Ramsey (90+2. O. Cooper), Ampadu, Wilson (90+3. Cabango) – Moore, D. James (73. Broadhead).
A. Davies, T. King – Bradshaw, Burns, Fox, L. Harris, J. James, Lockyer, Thomas.
Lotyšsko
Šteinbors – Savaļnieks, Ošs, Černomordijs, Sorokins (47. Jurkovskis) – D. Ikaunieks (60. Jaunzems), Zjuzins (83. Saveljevs), Tobers, Cigaņiks (71. Varslavāns) – Uldriķis (83. Krollis), Gutkovskis.
Ozols, Puriņš – Toņiševs, Emsis, Dašķevičs, Stuglis, Balodis.

Držení míče: 67 % : 33 %.
Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 6:3. Rohy: 3:3. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 10:15.
Je konec! Wales zvládl úvodní domácí duel v rámci kvalifikace o postup na EURO 2024 a poráží Lotyšsko 1:0. Už v 7. minutě měl velkou šanci Harry Wilson, ale Lotyšsko podržel brankář. Poté hosté lehce srovnali obraz hry a dlouho Wales k ničemu nepustili. Až ve 41. minutě otevřel hlavou skóre Kieffer Moore. Pět minut po přestávce nebezpečně střílel Williams, ale jeho ránu gólman vyrazil. Za Lotyšsko mohl vyrovnat Gutkovskis, ale přízemní ránu mu vykopl domácí brankář.
90+4'
90+3'
Střídání v týmu Wales:
ze hřiště odchází Harry Wilson, přichází Ben Cabango.
90+2'
ze hřiště odchází Aaron Ramsey, přichází Oli Cooper.
90'
Ampadu zůstává ležet na trávníku a drží se za levý kotník. Podle všeho ale dnešní duel dohraje do konce.
89'
Neco Williams si skvěle splnil své defenzivní povinnosti a v záklonu přizvedl míč na rohový kop.
88'
Kristers Tobers krásně odcentroval na značku pokutového kopu, ale důrazný Chris Mepham míč nekompromisně odkopl do bezpečí.
87'
Harry Wilson se hnal za pobídkou na pravou stranu, jenže si nedokázal obhodit obránce. Pokračuje boj na obou stranách.
86'
Kieffer Moore vyhrál hlavičkový souboj na polovině hřiště a prodloužil míč za obranu Lotyšska. Za jeho sklepnutím se nikdo v červeném nehnal.
85'
Aaron Ramsey prošel po levém křídle do blízkosti velkého vápna, ale centr skončil na hrudi dobře postaveného obránce.
84'
Lotyšsko se po dlouhé době natlačilo na polovinu Walesu, jenže kombinace hostů skončila příliš prudkou kolmicí mezi obránce.
83'
Střídání v týmu Lotyšsko:
ze hřiště odchází Roberts Uldriķis, přichází Raimonds Krollis,
ze hřiště odchází Artūrs Zjuzins, přichází Aleksejs Saveljevs.
82'
Neco Williams naopak vyslal hodně nebezpečnou ránu zpoza vápna. Pokus byl ještě tečován a zaplaval mimo tři tyče.
81'
Přihrávku na pravou stranu dostal Aaron Ramsey, který chtěl zakončit hlavou, ale jeho pokus skončil vedle zadní tyčky.
80'
Harry Wilson dostal přihrávku na pravou stranu a snažil se odcentrovat v pádu. Jeho pobídka ale skončila sražená na roh.
79'
Brankář Walesu tentokrát nakopl míč na pravou stranu, nicméně jeho nákop skončil u dobře hrajícího Jurkovskise.
78'
Wales se dostal vpřed po pravé straně, nicméně nákop skončil v moci obrany Lotyšska.
76'
Neco Williams měl na levé straně problémy se zpracováním, ale rychle své zaváhání napravil a ještě míč udržel v kombinaci.
74'
Broadhead se hnal vpřed po levém křídle, kde jej soupeř zatažením za dres poslal k zemi. Wales má zatím duel pod kontrolou.
74'
Na stadionu panuje parádní atmosféra. Domácí kouč totiž na hřiště poslal hrdinu ze sobotního duelu v Záhřebu.
73'
ze hřiště odchází Daniel James, přichází Nathan Broadhead.
72'
Neco Williams si znovu udělal prostor na levé straně a odcentroval do vápna. Jeho pobídku ale defenziva Lotyšska odvrátila.
71'
ze hřiště odchází Andrejs Cigaņiks, přichází Renars Varslavāns.
70'
Do konce duelu zbývá posledních dvacet minut. James dostal přihrávku na levou stranu, ale ani ve sprintu míč ve hře neudržel.
69'
Dopředu se z pravé strany tlačil Roberts Uldriķis, ale obránce v červeném proti němu vystoupil a vypíchl mu míč.
68'
Wales se dostal vpřed po levé straně, ale Aaron Ramsey nepřesnou přihrávkou zahnal spoluhráče do svízelné pozice.
67'
Neco Williams je po jednom z předchozích soubojů pořádně otřesený a drží se za rameno. Uvidíme, zda bude schopen pokračovat.
66'
Joe Rodon nechal kousek prostoru soupeři, ale Vladislavs Gutkovskis si nepotykal se zpracováním a následně nedokázal zakončit.
65'
Lotyšsko se dostalo na polovinu soupeře, ale nikdo v bílém nedokázal branku ohrozit. Wales centr odvrátil mimo nebezpečný prostor.
64'
Žlutá karta pro tým Lotyšsko (Artūrs Zjuzins).
63'
Další ofenzivní snahu Lotyšska navíc zhatil útočný faul. Nedovoleným zákrokem se tentokrát provinil Kristers Tobers.
62'
Lotyšsko se dostalo vpřed dloubákem za obranu Walesu, ale obránci domácího celku si pobídku bez problémů pohlídali.
61'
Neco Williams si dal pozor na přihrávku za obranu a jednoduše odkopl míč do bezpečí.
60'
ze hřiště odchází Davis Ikaunieks, přichází Alvis Jaunzems.
59'
Žlutá karta pro tým Lotyšsko (Antonijs Černomordijs).
59'
Vladislavs Gutkovskis se dostal do pokutového území, kde zakončoval z ostrého úhlu a jeho přízemní ránu musel Ward vykopnout!
58'
Wales drží míč na kopačkách a postupně kombinuje. Lotyši toho dnes naběhají bez míče opravdu hodně.
57'
Joe Morrell poslal nákop na pravou stranu, kde kralovala defenziva Lotyšska. Domácí celek začíná utahovat šrouby.
56'
Ampadu táhl akci Walesu středem hřiště. Následnou přihrávkou přenesl hru na Williamse, který akci zbrzdil.
55'
Hra je přerušena! Jeden z domácích hráčů zůstává ležet na trávníku po tvrdém střetu. Sudí tentokrát vůbec nepískal faul.
54'
Ethan Ampadu poslal přihrávku na pravou stranu, nicméně následný dloubáček skončil v moci obránců Lotyšska.
53'
Connor Roberts prošel po pravém křídle do blízkosti velkého vápna, nicméně jeho přízemní centr skončil blokem obránce.
52'
Domácí celek následně zahrával rohový kop. Centrovaný míč přiletěl na malé vápno, kde zasáhla defenziva Lotyšska.
51'
Neco Williams si zasekl míč na hranici velkého vápna a vypálil pravačkou. Jeho ránu hostující brankář vyškrábl na horní tyč!
50'
Autor dosud jediné branky Kieffer Moore si v souboji s Ošsem pomohl faulem a může být rád, že nedostal žlutou kartu.
49'
Neco Williams se stáhl s rozběhnutým soupeřem, získal míč pro Wales a pomohl si malou domů. Domácí se znovu tlačí vpřed.
48'
Ramsey dostal přihrávku na levou stranu, ale nedokázal přesně přihrát. Obrana Lotyšska drží kompaktní blok.
47'
ze hřiště odchází Vladislavs Sorokins, přichází Raivis Jurkovskis.
46'
První poločas končí! Po úvodní pětačtyřicetiminutovce může být spokojenější domácí Wales. Už v 7. minutě měl velkou šanci Harry Wilson, ale Lotyšsko podržel brankář. Poté hosté lehce srovnali obraz hry a dlouho Wales k ničemu nepustili. Až ve 41. minutě otevřel hlavou skóre Kieffer Moore.
45+2'
45'
Žlutá karta pro tým Lotyšsko (Vladislavs Sorokins).
44'
Daniel James se v dalším souboji vyhnul soupeře, ale následně jej dojel další z Lotyšů. Sudí nechal kartu v kapse.
43'
Na stadionu po úvodním zásahu Walesu panuje vynikající atmosféra. Celek z britských ostrovů prožívá výborný vstup do kvalifikace.
41'
Wales právě vstřelil branku! Wales se nakonec ještě před přestávkou dostává do vedení! Daniel James dostal přihrávku na levou stranu, poslal centr na malé vápno a KIEFFER MOORE tvrdou hlavičkou překonal gólmana!
40'
Domácí reklamovali ruku jednoho z lotyšských obránců v pokutovém území, ale sudí zatím nechává pokračovat ve hře.
39'
Joe Morrell dostal přihrávku na levou stranu, jenže míč mu uskočil od kopačky a skončil v moci obránce.
38'
Stopeři Walesu se vysunuli na polovinu Lotyšska, ale zatím marně hledají cestičku za obranu.
37'
Žlutá karta pro tým Wales (Harry Wilson).
36'
Joe Rodon se hnal za nákopem na polovinu soupeře, ale důrazný obránce proti němu vystoupil a hlavou odehrál míč do bezpečí.
35'
Neco Williams se skvěle stáhl s rozběhnutým soupeřem, dal si do souboje tělo a srazil míč na rohový kop.
34'
Daniel James si v souboji na polovině soupeře pomohl šlapákem. Wales zatím brzdí příliš mnoho nepřesností.
33'
Zpoza velkého vápna se do odraženého míče opřel Neco Williams, jenže pálil v záklonu a jeho pokus skončil nad břevnem.
32'
James našel Ramseyho, jehož centr směřující ke vzdálenější tyči gólman vyrazil nad břevno.
31'
Vladislavs Gutkovskis si v pokutovém území naskočil na centr z pravé strany, ale jeho nepříliš razantní zakončení gólman udržel v rukavicích.
30'
Je za námi úvodní půlhodina dnešního souboje a zatím sledujeme velký boj. Domácí Wales je sice aktivnější, ale nemůže najít recept na urputnou obranu soupeře.
29'
Neco Williams dostal přihrávku na levou stranu, jenže nedokázal obejít svého strážce. Lotyši skvěle vystupují.
28'
Stopeři Walesu se vysunuli vpřed, jenže jejich kombinace je nyní hodně statická. Naopak defenziva Lotyšů pokračuje ve výborném pohybu.
27'
Aaron Ramsey poslal nákop na polovinu soupeře, kde byl faulován Moore. Wales zůstane na míči.
24'
Po dalším ze soubojů zůstává právě Vladislavs Gutkovskis ležet na trávníku a drží se za levý bok.
23'
Hosté se po delší době vydali na polovinu Walesu, ale osamocený Vladislavs Gutkovskis nemohl proti přesile obránců uspět.
22'
Chris Mepham diriguje rozehrávku Walesu vysoko na polovině soupeře. Na pravačku si míč následně přehodil James, ale jeho pokus byl zablokován.
21'
James dostal přihrávku na levou stranu, odkud odcentroval do šestnáctky, ale trefil jen hlavu obránce v bílém dresu.
20'
Domácí chtěli udeřit bleskovým přechodem do útoku, ale Moore byl o krok kratší než bylo potřeba.
19'
Zpoza vápna se do míče opřel Eduards Dašķevičs, ale jeho pokus skončil na hrudi obránce Mephama.
18'
Chris Mepham si pohlídal nákop z levé strany a hlavou odehrál míč mimo nebezpečné území. Wales si v defenzivě počíná výborně.
17'
Neco Williams si skvěle pohlídal akci Lotyšska a nenechal soupeře odcentrovat do pokutového území. Vhazovat bude Wales.
16'
Po levé straně spěchal vpřed Vladislavs Gutkovskis, ale důrazný obránce v červeném jej odstavil od míče.
15'
Lotyšská obrana si pohlídala i další centr z pravé strany hřiště. Naopak fotbalisté Walesu se nyní tlačí vpřed.
14'
Wales se dostal vpřed po pravém křídle. Wilson odcentroval na malé vápno, ale Moore na jeho pobídku nedosáhl.
13'
Daniel James si skvěle převzal míč na polovině hřiště a rozjel útok Walesu. Akce domácích ale skončila u prvního hráče Lotyšska.
12'
Chris Mepham dostal přihrávku na levou stranu, jenže neměl moc prostoru, kudy procedit míč na Wilsona. Lotyši se skvěle přesouvají.
11'
Po delší době se Lotyšsko usadilo na polovině Walesu, ale kombinace hostujícího celku skončila jen centrem na hlavu obránce v červeném.
10'
Další ofenzivní výpad Walesu zastavil zdvižený praporek asistenta rozhodčího. Ofsajd.
9'
Ampadu se na levé straně snažil udržet míč ve hře, ale nakonec se sám vyhnal mimo hrací plochu.
8'
Po následném rohovém kopu se nikdo z domácích hlavičkářů nedostal do zakončení. Na stadionu se ale okamžitě zlepšila atmosféra.
7'
Na centr z levé strany si naběhl Harry Wilson, který bez přípravy zakončil levačkou, ale Pāvels Šteinbors jeho ránu vyrazil mimo tři tyče!
7'
Wales pokračuje v postupné kombinaci na polovině Lotyšska. Hosté od úvodních minut spoléhají na urputnou defenzivu.
6'
Daniel James se hnal za dloubákem do pokutového území, ale obránce v bílém se před něj dostal tělem a odhlavičkoval míč do bezpečí.
5'
Domácí brankář Ward se musel zapojit do rozehrávky Walesu. Stopeři v červeném následně rozjeli postupnou kombinaci na vlastní polovině.
4'
Harry Wilson byl pozdě v souboji na hranici velkého vápna a trefil soupeře šlapákem. Rozehrávat budou Lotyši.
3'
Za přihrávkou na polovinu soupeře se po pravém křídle hnal Moore, jenže nedokázal obejít prvního hráče v bílém dresu Lotyšska.
2'
Stopeři Lotyšska si dali pozor na napadajícího Jamese a nakopli míč na polovinu soupeře. Defenziva Walesu byla pozorná.
1'
Lotyšsko obstaralo výkop do prvního poločasu dnešního souboje. Wales se naopak bude chtít v novém cyklu ukázat.
1'
Ještě před úvodním výkopem zazní hymny obou zemí.
Oba týmy už nastupují na hrací plochu. Wales bude hrát v červeném, zatímco Lotyši přijeli v bílých dresech.

Wales: Ward – Roberts, Rodon, Mepham, Ne. Williams – Morrell, Ramsey, Ampadu, Wilson – Moore, D. James.
Náhradníci: A. Davies, T. King – Broadhead, Bradshaw, Burns, Cabango, O. Cooper, Fox, L. Harris, J. James, Lockyer, Thomas.

Lotyšsko: Šteinbors – Savaļnieks, Ošs, Černomordijs, Sorokins – Dašķevičs, Zjuzins, Tobers, Cigaņiks – Uldriķis, Gutkovskis.
Náhradníci: Ozols, Puriņš – Varslavāns, Toņiševs, Emsis, Jurkovskis, D. Ikaunieks, Jaunzems, Stuglis, Krollis, Balodis, Saveljevs.
Wales

Domácí Wales si v listopadu užil účast na světovém šampionátu, kde však skončil už v základní skupině a získal jediný bod za remízu 1:1 s USA. Do nového kvalifikačního cyklu navíc Wales vstupuje bez Garetha Balea. Na úvod kvalifikace ale Wales získal cenný bod za remízu 1:1 v Chorvatsku. Tu Walesu ve třetí minutě nastavení vystřelil Broadhead. Do dnešního duelu ale Wales vstupuje v pozici velkého favorita.
Lotyšsko

Lotyšsko svou kvalifikační skupinu na evropský šampionát rozehraje až dnes. Musíme ale říci, že v konkurenci Turecka, Walesu, Chorvatska a Arménie nejsou Lotyši kandidáty na postup do Německa. Na úvod přestávky odehráli Lotyši přípravný duel v Irsku, kde padli 2:3. V listopadu sehrálo Lotyšsko Baltic Cup, kde prošlo do finále, ale po penaltách padlo s Islandem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.