Je dohráno. V nevýrazném utkání, kdy Valencia určovala během první půle tempo hry, se oba celky prosadily jednou zkraje utkání, pak už ale zůstalo skóre neměnné. Remíza je asi spravedlivá. Real tak udržel před Atléticem druhé místo, Valencia musí bojovat o Ligu mistrů i nadále. Zatím je šestá. Bylo mi ctí komentovat tento zápas, mějte se fajn.
90+3
Valencia tlačí, ale už jí nezbyde čas.
90+3
Felipe Luis je dalším potrestaným borcem v tomto zápase. Po faulu na Tino Costu obdržel žlutý kartonek.
90+2
Canales se dokázal prosadit přes Mirandu a postupoval do pokutového území, tam už ale odcentrovat na Vieru nedokázal.
90+1
Logický úsudek sudího Estrady Fernandeze. Přidává ještě tři minuty navrch.
90
Jdeme do poslední minuty základní devadesátiminutovky, začíná to skutečně vypadat na remízu.
89
Ricardo Costa teď měl v pokutovém území plné ruce práce, ale nakonec si s létajícími balony z obou stran dokázal poradit.
88
Na opačné straně hřiště registrujeme zákrok Diega Alvese. Snadno si poradil s přízemní střelou Raúla Garcii.
87
To po střele Pareja to ochozy stadionu Vicente Calderóna pouze zašumělo. Balon však šel těsně vedle levé tyče domácí svatyně.
87
Viera hledal za obranu Canalese, Miranda však na poslední chvíli zvládl balon poslat do bezpečí.
86
Cissoko faulován a před Courtoise poletí zajímavý pozdrav. Raula Garciu za tento zbytečný zákrok asi Diego Simeone nepochválí...
85
Costa se snažil udržet balon pro Falcaa, ale dobře zasáhl Mathieu a kombinaci překazil.
84
Piatti má pro dnešek dobojováno. Nahrazuje ho v sestavě Valencie Viera. Poslední střídání hostů.
83
Brankář Diego Alves si trochu dává na čas se svými odkopy od brány. Zatímco se tak Valencia v první půli tlačila za vítězstvím, teď už to vypadá, že se spokojí i s bodem.
82
Diego Costa bývá v posledních minutách dost osamocený na hrotu útoku Atlética. Potřeboval by určitě větší podporu svých spoluhráčů.
81
Na levé straně kombinovali Felipe Luis s Kokem, do šestnáctky se ale neprobili.
79
Pátá žlutá tohoto zápasu. Koke sejmul Pereiru a trest z kapsičky Estrady Fernandeze je tudíž na místě.
79
Tak konečně trocha vzruchu, Mathieu úplně nepohlídal hlavičkujícího Garciu, Diego Alves ale zasahovat nebyl nucen.
78
Pak postupovala Valencia do zajímavé situace, Cissoko však místo přihrávky na lépe postaveného Piattiho zvolil střelu.
77
Parejo to teď přehnal s kličkováním ve středu pole a založil tak zárodek rychlého protiútoku Atlética. Ukličkoval se ale také Costa.
74
Pereira obdržel žlutou kartu. Nejspíše ale za řeči, protože celá situace následovala po jednoznačném faulu na hostujícího Canalese.
72
Po centru na bližší tyč hlavičkoval Falcao, ale v hodně těžké pozici neměl nárok na úspěch.
72
V souboji dvou Costů byl úspěšnější ten valencijský. Balon ale odvrátil pouze za cenu rohového kopu.
71
Ubyly však šance a zajímavé momenty. Do konce sice zbývá ještě něco přes dvacet minut, zápas ale klidně může dospět k remíze.
69
Dobrá zpráva pro hosty. Tentokrát to byli právě oni, jimž se povedlo otupit rostoucí nápor Atlética. Jednak střídáními a jednak zvýšenou aktivitou v útočné fázi.
68
Místo Banegy registrujeme na hrací ploše Canalese. Druhé střídání Valencie.
67
Ricardo Costa si doslova najel na centrovaný míč jako buldozer a je samozřejmě pískáno proti brance hostů. Godin podruhé v dnešním zápase schytal bolestivý úder.
65
Žlutou kartu si prohlédl Diego Costa (ATM).
65
Hostující lavička reaguje na rozpačitou hru svého celku střídáním. Uvadajícího Valdeze střídá Cissoko.
64
Další centr z výraznou vnitřní rotací se snášel na bližší tyč branky Diega Alvese, tentokrát mu ale dokázali pomoci obránci.
63
Z následného rohu vznikl v pokutovém území pořádný zmatek. Ten dokonce mohl skončit penaltou, ale Estrada Fernandez si ruky Guardada nepovšiml.
62
Madridští se asi definitivně probudili. Přesný centr Kokeho našel hlavu Costy, pochvalme však za výborný zákrok Alvese.
61
Balon se po rohovém kopu Atlética snášel do zajíamvých partií před brankou, už předtím ale bylo pískáno proti domácím.
60
To nyní potvrdil Falcao, který ukončil hluchou pasáž hry. Dostal se totiž až před brankáře Diega Alvese, ale ten jeho úmysl přečetl dokonale a včas vyběhl.
59
Tak jedna věc se oproti první půli změnila. Tlak Valencie byl přece jenom otupen, naopak svěřenci trenéra Simeoneho se tlačí dopředu stále více.
56
Standardní situaci z poloviny hřiště rozehrával Parejo, Courtois se ale zaskočit nenechal.
54
Zajímavý moment před Diegem Alvesem. Jeho jmenovec v dresu Atlética Diego dostal balon do pokutového území a následně také na Felipe Luise, ten ovšem mířil pouze do boční sítě.
52
Na druhé straně se tak rozeběhl Miranda a Piatti musel sáhnout po záchranné brzdě. Žlutá karta.
51
Valencia se snaží navázat na něco podobného, co předváděla v úvodní půli. Zatím to jde ale hodně těžko.
49
Úvod druhé půle je zatím hodně opatrný, balon poskakuje převážně ve středu pole.
47
Costa dost razantně odstaven od balonu, píská se proti Atléticu.
46
Máme za sebou úvodní poločas, který přinesl rychlé dvě branky, řadu šancí a výborný výkon Valencie. Ta soupeře přehrává a mohou ji mrzet nevyužité příležitosti, kterých bylo opravdu hodně.
45+1
Mathieu ostře zajel do Falcaa, tentokrát se však nežlutí.
45+1
Nastavujeme jednu minutu, Atlético se s blížícím se koncem poločasu dostává stále více do hry.
44
Felipe Luis hezky protáhl Diega Alvese, brazilský gólman ovšem byl připravený na místě!
44
Nyní je ovšem pískána ruka vracejícímu se Valdezovi a Atléticu se rýsuje šance otočit skóre. Bude totiž zahrávat přímý kop z nějakých dvaceti metrů od Alvesovy branky.
43
Přichází další výmluvná čísla. Valencia zatím drží balon v 70% prvního poločasu.
42
Teď to ale přehnal se svou snahou Parejo a inkasuje žlutou kartu. Pro Godina byl tento střet nejspíš hodně bolestivý.
40
Z hranice vápna se odhodlal ke střele Piatti a opět způsobil rozzlobenou reakci domácího kouče Simeoneho. Jeho svěřenci zatím na trávníku prakticky neexistují.
39
Tak dalo se v tomto zápase očekávat asi všechno, ale že Atlético bude čelit takovému náporu Valencie, to asi nikoliv. Hosté stále trpělivě hledají cestičku ke Courtoisovi.
37
Zajímavá statistika. Valencia zatím drtí soupeře poměrem 9:1 na střely. Na góly však je skóre vyrovnané.
36
Když už se málem dostalo Atlético do útoku, přišel zbytečný faul v podání Falcaa. Ten si Costu evidentně potáhl v rozporu s pravidly.
35
Courtois si stále musí připadat jako na střelnici. V rychlém sledu musel likvidovat několik nebezpečných střeleckých pokusů soupeře. Pozlobil ho zejména Valdezův projektil.
34
Opět bylo před Courtoisem rušno! Zleva přišlo nebezpečí v podobě střílené přihrávky Mathieua, míč se snesl přímo na nohu Guardada, který ovšem velkou šanci propásl.
33
Tentokrát Piatti hezkým obloučkem oslovil nalevo úplně volného Banegu, tomu ale centr do vápna nevyšel.
32
Piatti si vyměnil balon s Pereirou, proti přesile ovšem neměl šanci. Chyběl mu také dostatek fyzických sil.
31
Je za námi půlhodinka hry. Patřila zcela evidentně Valencii.
29
Po rohovém kopu hostujícího celku se snažil vrátit balon zpět do ohně Banega, nikoho ze spoluhráčů ovšem svojí snahou neoslovil.
28
Nicméně v akci sledujeme spíše fotbalisty Valencie, hra Atlética je zatím lidově řečeno plonková. Domácí navštěvují polovinu soupeře pouze sporadicky.
26
Arda Turan dohrál. Místo něj se na trávníku objevuje Raúl Garcia.
24
Guardado nádherně uvolnil Banega, ten se řítil do pokutového území, ale nakonec se nedostal ani ke střele. Nezapršelo ani z následného rohu.
23
Pereira nyní poslal k zemi Ardu Turana, který se svíjel na trávníku v boelstech. Dokonce to vypadá, že turecký středopolař bude muset střídat.
21
Opět tu máme krásný fotbalový moment! K rozehrávce přímého volného kopu se postavil Parejo a jeho rána proletěla těsně nad břevnem!
19
Stále to jsou spíše hosté, kteří se snaží utvářet obraz hry, Atlético však přece jen začalo bránit lépe. Miranda si nyní pohlídal Valdeze.
17
Valencia spěchala do nadějného přečíslení 3 na 2, Piatti ovšem balon trochu zadrbal a přišel o něj. Následný pas na Valdeze byl nepřesný.
15
Dlouhý nákop domácích obránců se snesl k falcaovi, ten si ale evidentně pomohl rukou při zpracování.
13
Do pokutového území Atlética letěl další nebezpečný balon, ale Falcao byl při obranné činnosti faulován.
11
Hra se přece jenom trochu zklidnila, Valencia ovšem i nadále vypadá aktivnější než její soupeř.
9
Diego Simeone zatím rozhodně má svým svěřencům zejména v obranné činnosti co říct. Ofenzivní fotbalisté Valencie totiž prochází nitrem domácí defenzivy jako nůž máslem.
8
Další zajímavý moment! Po standardní situaci Valencie se na chvíli ocitl v nadějné palebné pozici Banega, jeho střelecký pokus ovšem byl sražený na roh.
6
Atlético právě vstřelilo branku!
Neskutečný začátek utkání! Sotva jsme se rozkoukali, už tu máme dvě branky. Kanonýr domácích RADAMEL FALCAO si pohlídal ofsajdovou past, dostal přesný míč za obranu a překonal Diega Alvese.
5
Valencia právě vstřelila branku!
Valencia se dočkává za svůj slibný úvod zasloužené odměny! Po přízemním centru Pereiry se v pokutovém území dokázal prosadit JONAS a ve zmatku dopravil míč za Courtoise.
3
První velká šance utkání! Měla jí hostující Valencia. Piatti se napravo zbavil bránících protihráčů, poslal před branku krásný balon, který Valdez tak tak nedoskočil.
1
Atlético má velkou šanci k posunu na druhé místo tabulky. Včera totiž zaváhal Real Madrid a Atléticu tak stačí dnes Valencii porazit, aby bylo druhé.