A je dobojováno. Bilbao dokázalo na svém hřišti porazit Real Valladolid 2:0 po brankách Adurize a Susaety a vybojovalo důležité tři body. Nutno dodat, že domácí hráči byli aktivnější, vytvořili si několik šancí a tři body získali zaslouženě. To je z mé strany vše a těším se zase někdy u onlajn přenosů. Přeji hezký zbytek víkendu.
90+3
Míč mají ve své moci stále domácí borci.
90+2
Valladolid míč ztratil a tím zřejmě přišel o poslední naděje.
90+1
Hosté kombinují na polovině domácích. Uvidíme, zda něco ještě vymyslí.
90
Hlavní rozhodčí nastavil tři minuty.
90
Zcela sám se před domácím brankářem objevil útočník Guerra, ale branku netrefil a stav utkání se tedy nemění.
89
Střídají také domácí. Dohrál Munianin a na trávník vyběhl Toquero.
88
A následně ze hřiště odešel Perez a přišel San José.
87
Hosté střídají. Ze hřiště odešel Ebert a zahraje si Lolo.
87
Nyní se jim to povedlo a po rychlém brejku vybojovali rohový kop.
86
Míč mají hosté, ale nemohou se dostat na polovinu domácího celku.
85
Z dálky vypálil domácí Munianin, ale jeho pokus hostující obrana zblokovala.
83
Domácí si přihrávají ze strany na stranu, což se samozřejmě líbí fanouškům Bilbaa. Vypadá to, že o vítězi je rozhodnuto.
82
Bilbao má míč stále na svých kopačkách.
81
Míč mají domácí, ale nikam už pochopitelně příliš nepospíchají.
80
Hraje se na polovině Valladolidu.
79
Teď zahrozili i hosté, ale Guerra na míč nakonec nedosáhl.
78
Hosté střídají. Ze hřiště odešel Oscar a zahraje si Bueno.
77
Domácí jsou při chuti a neustále se tlačí před branku Valladolidu.
75
Bilbao právě vstřelilo branku!
Tak to byla fotbalová paráda. MARKEL SUSAETA si ve vápně hostů zpracoval odražený míč, podíval se a pak nádhernou střelou na zadní tyč trefil přesně šibenici. Tohle se chytat nedalo!
74
Na druhé straně pálil hodně nebezpečněl Patrick Ebert, jeho skákavou střelu brankář Iraizoz vyrazil pouze před sebe, ale ještě si stačil pro míč dojít a zažehnal tak další nebezpečí.
73
Po rohu se dostal do zakončení opět Aritz Aduriz, který to opět zkoušel přízemní střelou, tentokrát však poslal míč pouze do tyče.
72
K další střele se dostal domácí Adruriz, který protáhl hostujícího brankáře. Ten vyráží na roh.
71
Domácí úvodní branka nakopla a neustále se tlačí dopředu.
70
A domácím se to přeci jen povedlo. Prokombinovali se až do vápna, kde se k odraženému míči dostal ARITZ ADURIZ, který ho chytrou přízemní střelou poslal za záda hostujícího brankáře.
69
Domácí stále kombinují na polovině Valladolidu. Uvidíme, zda nyní něco vymyslí.
68
Už se opět hraje. U míče jsou hráči Bilbaa, kterým se hodně rychle krátí čas.
67
Na zemi zůstal ležet jeden z domácích hráčů a hlavní rozhodčí hru raději přerušil.
66
Ale rozehrávka tohoto rohu se Valladolidu vůbec nepovedla.
66
Na druhé straně vybojovali roh hostující hráči.
65
Ale ani z této příležitosti domácí borci nic nevytěžili a stále tak čekáme na první gól.
64
Po střele domácího Susaeteho bude zahrávat Bilbao další roh.
63
Rohový kop pro Bilbao.
62
Hosté poprvé střídají. Z trávníku odešel Rubio a zahraje si Sastre.
61
Další snažení domácích borců zastavila nepřesná přihrávka.
60
Domácím se ve druhém poločase zatím vůbec nedaří a hosté z Valladolidu jsou aktivnější.
59
Ale z rohu nic nebylo a dopředu šli domácí, ale ani oni nic nevymysleli.
58
Valladolid vybojoval rohový kop.
57
K míči se postavil Perez, ale poslal pouze do hostující zdi.
56
Domácí šli do rychlého brejku a ten zastavila hostující obrana faulem. Bilbao bude zahrávat přímý volný kop přesně z hranice velkého vápna, to je dobrá možnost na vstřelení úvodní branky.
55
Žlutou kartu uviděl Álvaro Rubio.
55
Ta ale skončila stejně rychle, jak začala. Míč má ve své moci domácí brankář.
54
Valladolid je stále u míče a rozjíždí další rychlou akci.
53
Hosté jsou odvážnější, jak v prvním poločase a stále častěji vyrážejí do nebezpečných brejků.
52
Na druhé straně stejně odpovídal Munianin, který také vystřelil z hranice velkého vápna, ale i jeho pokus byl nepovedený a míč skončil vysoko nad brankou Jaimeho.
51
Přesto se dostali až před velké vápno domácích, kde ke střele natáhl Rubio, ale jeho pokus byl hodně nepřesný.
50
Míč teď mají na svých kopačkách hosté, ale nikam příliš nepospíchají.
49
Domácí to nyní zkoušel centrem z levé strany, ale míč sebral brankář Jaime.
48
Další útok ale ukončila nepřesná finální přihrávka.
47
Bilbao pokračuje tam kde skončilo a hned od úvodních vteřin druhého poločasu se tlačí dopředu.
46
Domácí v poločase poprvé střídali. Ze hřiště odešel Iturraspe a zahraje si De Galarreta.
46
První poločas je minulostí. Dominovali v něm domácí hráči Bilbao, kteří si vytvořili i několik dobrých šancí, ale žádnou nedokázali proměnit a tak je stav stále 0:0. Uvidíme, co nám týmy předvedou ve druhém poločase, který začne přibližně v 17:02.
45
Z dálky napřáhl Munianin, ale branku hostí přestřelil.
44
Ani tentokrát se domácí nedostali do šance. Vypadá to, že první poločas hostující celek zvládne.
43
Další roh pro domácí Atletico.
42
Z rohu ale nic nebylo, přesto jsou domácí borci stále u kulatého nesmyslu.
41
Obrovský tlak domácích. Ti budou zahrávat další roh.
41
Hostující Peňa míč odhlavičkoval na další roh.
40
Další rohový kop pro domácí celek.
39
Z rohu ale nic nebylo a dopředu šli hosté. Ale celou akci překombinovali a k ničemu se nakonec nedostali.
38
37
Lopez poslal do vápna Valladolidu další parádní centr. Míč propadl až na zadní tyč, kde ho nabíhající Susaete poslal do tyče!
36
Domácí se nyní dožadovali faulu na hranici velkého vápna, ale rozhodčí zůstal klidný a hru nepřerušil.
35
Teď poslal parádní centr do hostujícího vápna Perer, ale jeden z hráčů Valladolidu byl na svém místě a nebezpečnou akci zastavil.
34
Bilbao stále kombinuje, ale nemůže se dostat před branku Valladolidu.
33
Domácím se zatím v útočné fázi vůbec nedaří.
32
Teď zahrozili i hosté, ale domácí obránce Perez odhlavičkoval míč do bezpečí.
30
O pár vteřin později domácí zastavil útočný faul. Míč tak mají stále hráči Valladolidu.
29
Další centr do vápna Valladolidu chytá bez problémů brankář Jaime.
28
Bilbao to nyní zkoušelo dlouhým nákopem, ale ani tak to zřejmě nepůjde. Hostující obrana byla opět pozorná.
27
Domácí jsou jasně aktivnější a hosté se pouze brání, zatím úspěšně.
26
Nyní jejich akci ukončil pomezní rozhodčí, ofsajd.
25
Domácí stále tlačí, ale nemohou se dostat před dobře bránící hráče Valladolidu.
24
Ale jejich snažení ukončila nepřesná přihrávka.
23
Jenže rychle o něj přišli a dopředu se už opět žene Bilbao.
22
Ale ani tentokrát z rohu nic nebylo a míč mají po delší době také hosté.
21
Další rohový kop pro domácí Bilbao.
20
Domácí začínají od svého brankáře.
19
Další centr do vápna Valladolidu, ale i tentokrát si s ním hostující obránci poradili.
18
Bilabo se drží na polovině Valladolidu, ale stále je daleko od hostující branky.
17
Domácí jsou u míče a tlačí se dopředu. Hosté ale stále pozorně brání.
16
Do brejku se hnal Ebert, na hranici velkého vápna vystřelil, ale branku jen těsně minul.
15
Ale z toho domácí nic nevytěžili.
14
13
Do obrovské šance se dostal hostující útočník, ale na poslední chvíli zasáhl domácí obránce, který míč letící do prázdné branky vyrazil!
11
Vymysleli jen další nepřesnou přihrávku a o míč přišli.
10
Domácí už zase kombinují, tak uvidíme, zda něco nyní vymyslí.
8
Bilbao to nyní zkusilo dlouhým nákopem do vápna, ale na poslední chvíli zasáhla hostující obrana a míč odkopla.
7
A jejich další útok zastavila nepřesná přihrávka.
6
Ale hosté pozorně brání a domácí se k ničemu zatím nedostali.
5
Bilbao je stále u míče a snaží se prokombinovat do nějaké dobré střelecké pozice.
4
Domácí se dostali před vápno Realu, ale ke střele už nikoliv.
3
Jenže první útok nevyšel jak domácím, tak následně ani hostům.
2
Domácí se hned od úvodních minut tlačí před branku Valladolidu.
1
ABSENCE Domácí se budou muset obejít nejen bez Javiho Martineze, který klub nadobro opustil ve prospěch mnichovského Bayernu, ale do utkání nezasáhne také Fernando Llorente. Vytáhlého španělského útočníka zlobí svalové potíže a není tak vůbec v nominaci na nedělní zápas. Stejný osud potkal i Andera Herreru, jenž má problémy s třísly.
Hosté před tímto utkáním nehlásili žádné větší absence.
MÍSTO ZÁPASU Dnešní utkání se odehraje na stadionu San Mamés, který má kapacitu téměř 40 tisíc návštěvníků.
VZÁJEMNÉ ZÁPASY Vzhledem k tomu, že Valladolid je v soutěži nováčkem, tak se týmy naposledy utkaly v sezoně 2009/2012, kdy Valladolid hrál nejvyšší španělskou soutěž. Tehdy skončil první zápas na hřišti Valladolidu 2:2 a o pár měsíců později vyhrálo doma Bilbao 2:0.
REAL VALLADOLID Hosté měli vstup do tohoto ročníku Primera Division výborný. Nejdřív vyhráli na hřišti Zaragozy 1:0 a následně tyto tři body potvrdili i v domácím prostředí, kde zdolali Levante 2:0.
První španělskou ligu hrál v letech 1948-1958, 1959-1961, 1962-1964, 1980-1992, 1993-2004, 2007-2010. Během 40 sezón v La Lize si zajistil 13. místo v její historické tabulce. Nejlepším umístěním bylo 4. místo v sezóně 1962/63. Největším mezinárodním úspěchem klubu je čtvrtfinále Poháru vítězů pohárů 1989/90.
ATHLETIC BILBAO Domácím vstup do nové sezony vůbec, ale vůbec nevyšel. Nejdřív na svém hřišti prohráli 3:5 s Betisem Sevilla a v dalším kole prohráli na hřišti Atletica Madrid vysoko 4:0.
Ve své historii zvítězil osmkrát v La Lize a čtyřiadvacetkrát ve španělském poháru. Klub odehrál všech dosavadních 75 sezón nejvyšší soutěže. V letech 1954-57 klub trénoval bývalý československý fotbalista a trenér Ferdinand Daučík. Nejúspěšnější sezóna v historii je 1983-84, kdy slavil domácí treble. Klub je známý tím, že přivádí hráče pocházející pouze z Baskicka. Poslední dobou je toto pravidlo trochu uvolněnější a postačí, když hráč má baskický původ nebo již za nějaký baskický tým hrál.
Přeji krásné nedělní odpoledne všem fotbalovým fanouškům. Španělská Primera Division má na programu dnes třetí kolo a my budeme sledovat zápas mezi Athleticem Bilbao a Realem Valladolid. Favoritem tohoto duelu je podle sázkových kanceláří domácí celek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.