17. CELTA VIGO – 38 zápasů / 37 bodů / skóre 37:52
18. MALLORCA – 38 zápasů / 36 bodů / skóre 43:72
19. LA CORUŇA – 38 zápasů / 35 bodů / skóre 47:70
20. ZARAGOZA – 38 zápasů / 34 bodů / skóre 37:62
(pozn. – sestupují poslední 3 týmy)
Je konec! Celta to dokázala! Hráči Viga zvítězili v dnešním utkání 1:0 a díky vítězství San Sebastianu na hřišti La Coruni si zajišťují účast v příští sezóně Primera Division! Na hřiště ihned po závěrečném hvizdu vběhli radující se domácí fanoušci, kteří se chtějí podělit o oslavu se svými miláčky. Utkání rozhodla branka Natxo Insy z 15. minuty, v druhém poločase mohli domácí své vedení navýšit, žádná šance ale neskončila gólem. To už ale hráče Celty mrzet nemusí, i za rok si zahrají s nejlepšími celky ve Španělsku!
90+4
Domácí hráči mohli postupovat do brejku, který ale zazdili jednoduchou přihrávkou.
90+3
Rohový kop pro hosty!
90+3
Rozběhla se poslední nastavovaná minuta, domácí jsou u míče na útočné polovině.
90+2
Závěrečné minuty se nesou v hodně hektické atmosféře, za protesty vidí druhou žlutou kartu v zápase Juan Daniel Forlín.
90+1
Sudí Lahoz nastaví v dnešním zápase 3 minuty.
90
Domácí naposledy střídají, Augusta Fernándeze nahradí Fabián Orellana.
90
Domácí fanoušci nyní hlasitě oznamují svou nespokojenost po zákroku Simaa na Borju, vše se ale podle rozhodčího Lahoze obešlo bez faulu.
89
Domácí budou chtít ušetřit co nejvíce času u rohového praporku, což se jim zatím daří.
89
De Lucas mohl o všem rozhodnout už dříve, jeho přihrávku na Aspase ale zachytili hostující obránci, kteří zahráli na roh.
88
Už to tak vypadá, že pokud Celta v dnešním utkání vyhraje, tak se zachrání. La Coruňa totiž stále prohrává 0:1, k záchraně ji navíc nestačí ani remíza!
87
Nakonec to bylo to poslední, co Michael Krohn-Dehli předvedl v dnešním utkání, na zbytek utkání ho nahrazuje Quique De Lucas.
86
Další velká šance domácích! Krohn-Dehli měl gól na kopačce, musel se pro míč ale vrátit a nakonec nedokázal zamířit přesně!
85
Čas utíká velmi rychle, domácí trenér Resino má navíc k dispozici ještě dvě střídání, kterými určitě pár vteřin také ušetří.
83
Domácí hrají po celou dobu utkání hodně spolehlivě do obrany.
82
Espanyol má dostřídáno, Joana Verdú vystřídal Christian Alfonso.
81
Sergio García sice vstřelil branku, nicméně stál v ofsajdu. Nakonec může být rád, že neviděl červenou kartu, jelikož už nemusel situaci dohrávat a z první půle už má žlutou kartu.
79
Stuani se probíjel do šestnáctky domácích, veškeré nebezpečí zahnal Cabral rázným odkopem, následovat ale bude rohový kop Espanyolu, který rozehraje Simao.
78
Obrovsák šance domácích! Aspas se ocitl úplně sám před Casillou, dlouho vyčkával se svou střelou, nakonec ale pouze trefil hostujícího brankáře!
77
Hostující obránce Felipe Mattioni vidí žlutou kartu za nafilmovaný pád.
76
Hosté kombinují na útočné polovině, zatím ale v dostatečné vzdálenosti od Rubénovy branky.
74
Casilla sbírá nepovedený centr z pravé strany.
72
Odpracováno má v dnešním utkání Alex López, jehož nahrazuje Levy Clement Madinda.
70
Dvacet minut do konce zápasu, Celta stále drží hubený náskok, který ji v tuto chvíli zaručuje účast i v příští sezóně Primera Division, La Coruňa totiž stále prohrává se San Sebastianem 0:1.
69
Mattioniho dravý průnik končí rohovým kopem hostů.
68
Hodně se v druhém poločase přiostřilo, rozhodčí Lahoz ale zatím žlutá napomínání příliš nerozdává, nedostane ho ani Colotto za faul na Alexe Lópeze.
66
Hosté podruhé střídají, Cristian Gómez nahrazuje Víctora Sáncheze.
65
Borja Oubiňa je prvním potrestaným hráčem Celty žlutou kartou v dnešním utkání.
63
Po chybě v obraně Espanyolu se na hostující branku řítil Aspas, jeho úniku ale chyběl gól, Casilla skvělým zákrokem drží jednobrankové manko!
62
Aspas načapán v ofsajdu.
60
Hosté poprvé střídají, ze hry odstoupil Javi López, jeho místo zaujal Brazilec Felipe Mattioni.
59
Ke střele z hranice šestnáctky se dostal Sergio García, jeho rána ale skončila pouze na boční síti.
58
Domácí zkoušejí dlouhé nákopy na rychlé útočníky, další dlouhý míč směřující na Aspase ale skončil až u hostujícího brankáře Casilly.
57
Míč na Augusta Fernándeze byl až příliš dlouhý, skončil tak v zázemí, u míče hosté.
55
Aspas se hnal do pokutového území Espanyolu, tam byl ale ozbrojen o míč.
53
Emoce na hřišti pracují dost, rozhodčí Lahoz nyní leccos vysvětluje Aspasovi.
51
Fernándezova klička na zkušeného Capdevilu byla hodně naivní, hosté se poté hnali do brejku, který byl zastaven faulem.
50
Lago se dobře vrátil, hosté ale zůstanou u míče na útočné polovině.
48
Sergio García mohl postupovat sám na brankáře, vyhnal se ovšem do úhlu, z následného centru nic nebylo.

20. ZARAGOZA – 38 zápasů / 35 bodů / skóre 36:59
(pozn. – sestupují poslední 3 týmy, do tabulky jsou započítány průběžné výsledky zápasů posledního kola)
V prvním poločase jsme viděli jednu branku, o kterou se v 15. minutě postaral domácí záložník Natxo Insa, Celta tak po prvních 45ti minutách vede nad Espanyolem Barcelona v důležitém záchranářském duelu 1:0. Do zápasu vstoupili domácí hodně aktivně, po vstřelené brance se ale zatáhli na vlastní polovinu a rozhodli se bránit hubený náskok. Hosté nicméně měli dvě velké příležitosti, ve 24. minutě nedokázal nadvakrát prostřelit Rubéna Verdú, pět minut před přestávkou nedokázal Sergio García usměrnit svou hlavičku mezi tři tyče.
44
Ránu Sergia Garcíi z nějakých 20 metrů likviduje bravurním zákrokem Rubén.
43
Nyní se hraje převážně na polovině hřiště, hráči Viga jsou hodně zatažení do hloubky vlastní poloviny.
41
Na druhé straně v šanci Alex López, jeho další hlavička byla ale opět nepřesná.
40
Přetažený centr si v pokutovém území našel Sergio García, svou hlavičku namířil chytře do země, míč se ovšem odrazil těsně nad branku!
40
Alex López se snažil vysunout dopředu Aspase, skvělou práci ale odvedl hostující obránce Colotto.
38
Domácí hráči se skvěle vracejí do obrany, po ztrátě míče jich je hned několik za balónem.
36
Alex López se procpal k hlavičce v pokutovém území, jeho střele ale scházela razance a také přesnost.
36
Všechny akce hostů končí buď nepřesnou přihrávkou nebo střelou mířící hodně mimo tři tyče.
34
Simao byl při presinku až příliš důrazný, byl mu odpískán faul na Fernándeze.
33
Rubén nemusel zasahovat proti střele Sergia Garcíi.
31
Domácí kombinují na útočné polovině, zatím ale v dostatečné vzdálenosti od Casillovy branky.
29
Druhou žlutou kartu v utkání po faulu na Aspase vidí Juan Daniel Frolín.
28
Alexe Lópeze obral o míč jeho jmenovec Javi López, u míče zůstane Espanyol.
26
Stuani se dostal po rohovém kopu k míči, jeho volej ale skončil nad brankou.
25
První rohový kop pro Espanyol.
24
Rubén nyní zneškodnil dvě obrovské šance! Verdú nadvakrát nedokázal domácího brankáře prostřelit, z dorážky neuspěl ani Sergio García, který pro změnu trefil spoluhráče Stuaniho.
23
Po inkasovaném gólu jsou aktivnějším týmem na hřišti hosté z Barcelony.
22
Fanoušci na stadionu nyní propukli v radostný jásot, Real Sociedad se totiž ujal vedení na hřišti La Coruni!
21
Verdú hledal své spoluhráče v pokutovém území, míče se ale zmocnil Cabral.
19
Domácí hráči už nyní nebudou nikam spěchat, v této situaci se zachrání.
17
Sergio García za hru rukou nakonec vidí od sudího Lahoze žlutou kartu.
17
Dlouhý míč od brankáře Casilly mířil až na Sergia Garcíu, který si ho ale zpracoval rukou.
15
Celta de Vigo právě vstřelilo branku!
Stadion ve Vigu nyní vybuchl nadšením! Po dravém průniku Aspase po levé straně přišla zpětná přihrávka na NATXA INSU, který trefil přesně k tyči!
14
Na zadní tyči se cpal do zakončení Alex López, hostující obrana vše zvládla na jedničku.
13
Po krátké chvíli následuje další roh Viga.
11
První rohový kop v utkání budou zahrávat domácí.
10
Po dravém průniku Sergia Garcíi hosté zůstanou u míče na útočné polovině.
8
Sudí Lahoz dává důrazně najevo, že nebude od trenéra hostů poslouchat žádné připomínky.
6
Krohn-Dehli se snažil probít do zakončení, obrana Espanyolu ale nebezpečí dokázala odvrátit.
5
Na centr z přímého volného kopu si dobře vyběhl domácí brankář Rubén.
4
Simao nabral po pravé straně velkou rychlost a nakonec si vykoledoval faul.
3
Zajímavý centr Fernándeze odvracel dobře se vracející Stuani.
2
Na domácích hráčích je od úvodu vidět velká motivace.
1
První útok domácích vedl Aspas, jeho sražený míč nakonec sebral Krohn-Dehli, jehož kličkovaná byla zastavena zákrokem na hranici faulu, penalta se ovšem nepíská.
1

Real Club Celta de Vigo: Rubén – Lago, Túňez, Cabral, Bellvís – Krohn-Dehli, Insa, Borja, Fernández – López – Aspas

Espanyol Barcelona: Casilla – Capdevila, Colotto, Ródriguez, López – Sánchez, Forlín – Simao, Verdú, Stuani – García

Rozhodčí: Lahoz – Devis, Fernández.
Celtu Vigo dnes čeká ohromně důležité utkání, záchranu v nejvyšší soutěži sice nemají ve svých rukou, i tak budou muset vyhrát, jestli chtějí ještě živit naději na účast v Primera Division i v příští sezóně.

V současné době ztrácí Vigo jeden bod na poslední nesestupové místo, který nyní drží La Coruňa. Pokud tedy dnes Celta zvítězí a La Coruňa neporazí Real Sociedad, který ještě bojuje o lepší pozici v Evropských pohárech, naopak soupeři Celty, Espanyolu Barcelona v podstatě o nic nejde, když se 44 nasbíranými body dří dvanáctou příčku.

Vigo minulý týden už hrál o samé bytí a nebytí, na stadionu ve Valladolidu vyhrála Celta góly Cabrala a Aspase 2:0 a vyhrabala se tak z posledního místa na 18. místo.

Espanyol žije v klidných vodách středu tabulky, v současné době ale nemůže spoléhat na formu, když z posledních 5 ligových utkání barcelonští sebrali pouhý bod za domácí remízu s Realem. V současné době tak mají vůbec nejhorší formu v celé lize, což může hodně napomoci domácímu celku!

Espanyol navíc v týdnu odehrál finále katalánského poháru, kde se střetl se svým městkým rivalem, fotbalovým fenoménem FC Barcelona, kterým podlehl Espanyol až po penaltách. V utkání dokonce po brance Simaa vedli, Fabregas ale v závěru normální hrací doby srovnal a favorit poté uspěl v penaltovém rozstřelu.

SITUACE NA CHVOSTU PRIMERA DIVISION:
17. LA CORUŇA – 37 zápasů / 35 bodů / skóre 47:69
18. CELTA VIGO – 37 zápasů / 34 bodů / skóre 36:52
19. ZARAGOZA – 37 zápasů / 34 bodů / skóre 36:59
20. MALLORCA – 37 zápasů / 33 bodů / skóre 39:70

Záchrana Celty Vigo se tak může rovnat pouze výhře v dnešním utkání, zároveň ale budou muset domácí spoléhat na to, že Deportivo La Coruňa neporazí Real Sociedad. Bod Celtě stačit ani v případě prohry Deportiva nemůže, jelikož má Celta horší vzájemné zápasy.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky dobrého španělského fotbalu, ve většině evropských soutěží už sezóna skončila, ve Španělsku stále ještě ne. Místní Primera Division dnes před sebou poslední kolo, v nichž se rozhodne o posledních nejasnostech, co se týká umístění, v dnešním zápase zejména na samém chvostu tabulky.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.