Espanyol tak zůstává na posledním místě, hosté se díky tříbodovému zisku posouvají až na úroveň sedmého Rayo Vallecana.
Je tu konec dnešního zápasu, který lépe zvládlo hostující Getafe. Domácímu celku se v prvním poločase nedařilo a po zásluze prohrál 0:1. Ve druhém poločase se obraz hry sice výrazně změnil, jenže Espanyol nedokázal gól vstřelit a naopak v samém závěru podruhé inkasoval.
90+2
Domácí fotbalisté již definitivně rezignovali a zápas se jen dohrává.
90+1
Nastavují se tři minuty.
90
Getafe právě vstřelilo branku!
Domácí otevřeli obranu a podruhé inkasovali. Na pravé straně byl u míče Diego Castro a jeho přesnou přihrávku zakončil do odkryté brány JOSÉ "MANÉ" JIMÉNEZ.
90
Hraje se poslední minuta normální hrací doby a domácím hráčům již chybí elán. Hraje se ve středu hřiště.
89
Hráči Getafe se snaží balon posílat co nejdál od vlastní brány, a to se jim zatím daří.
88
Domácí to budou mít už hodně těžké. Hosté jsou zataženi v defenzivním valu a chyby zatím nedělají.
87
Hosté střídají. Odešel Pedro León a nastupuje Miguel Torres.
87
Další střelecký pokus si připsal hostující Lafita, z těžké pozice ale trefil jen boční síť.
86
Verdú na druhé straně přihrál na levou stranu Stuanimu, jehož rána z velkého úhlu šla mimo.
85
Pravačkou pálil Pedro León, jeho pokus šel ale doprostřed brány, kde byl připravený Moyá.
84
Rychle se blíží konec dnešního zápasu a hosté nyní úspěšně drží balon daleko od vlastní brány.
82
Hosté po delší době drží balon na polovině soupeře.
81
Centr do pokutového území obrana s vypětím všech sil odrazila. Ve vápně šel navíc k zemi Juan Valera, penalta se ale nepíská.
80
Hosté nyní vybojovali rohový kop.
79
Po přihrávce Stuaniho z levé strany byl v gólové pozici Albín. Hostující gólman svůj tým ale podržel.
79
Domácí fotbalisté svého soupeře nyní stále tlačí a ženou se za vyrovnáním.
77
Hosté podruhé střídají. Odešel Álvaro a zahraje si Diego Castro.
77
Ve vápna hostů zahrál rukou Longo a hra je přerušena.
76
Tlak domácího celku pokračuje. Hraje se stále v blízkosti vápna Getafe.
74
Domácí jsou již znovu u balonu a snaží se dostat na polovinu soupeře.
73
Žlutou kartu za faul na Lafitu dostal domácí Javi López.
72
Wakaso kopal rohový kop, ve vápně někdo z domácích zahrál pravděpodobně rukou, pokračuje se ale ve hře.
70
Po faulu na Wakasa budou u míče opět domácí fotbalisté.
69
Poprvé v zápase střídají hosté. Odešel Barrada a nastupuje Mehdi Lacen.
68
Javi López sice pěkně vybojoval balon, jenže jeho následné přihrávka na Longa šla do ofsajdu.
67
Domácím fotbalistům stále něco trochu chybí k tomu, aby se dostali do vyložené gólové šance.
65
Domácí naposledy střídají. Odešel Alfonso a zahraje si Juan Albín.
64
Následně se po rozehrávce ke střele dostal Verdú a jeho rána se otřela o horní síť hostující brány.
63
Málo vídaná situace. Hned dva hráči nedovoleně zastavili domácího Wakasa a oba dostávají žlutou kartu. Jedná se o Míchela a Pedra Leóna.
63
62
Tlak domácího týmu nyní trochu povadl. Hraje se ve středu pole.
60
Rychlý kontr hostů skončil nepřesným centrem do vápna a zásahem brankáře Alvareze.
59
Po faulu na domácího Wakasa budou u míče nadále hráči Espanyolu.
58
Domácí si také vyzkoušeli rohový kop, další zákrok si připsal Moyá.
57
Mubarak dlouhým pasem vysílal do šance Longa, blíže k balonu měl ale vybíhající brankář Moyá.
56
Centr Pedra Leóna domácí obrana odvrátila.
56
Před Alexisem zasáhl jeden z obránců a je tu rohový kop pro hosty.
55
Druhý poločas zatím přináší velmi zajímavou podívanou. Domácí se hodně zlepšili a z defenzivní ulity začínají postupně vykukovat i hosté.
53
Moyá musel nyní znovu zasahovat, když se po centru Javi Lópeze z pravé strany k hlavičce dostal Longo.
52
Ke střele se dostal domácí Longo, jeho rána byla ale nepřesná.
51
Hosté kopali nakonec rohy dva. Ten druhý zakončoval hlavou těsně mimo Lafita.
51
Pedro León tvrdě vypálil na přední tyč, kde musel zasahovat Alvarez. Následuje rohový kop.
50
Forlín poslal loktem k zemi Álvara a je tu standardka pro hosty. Je to z dobré pozice na centr do vápna.
49
V úvodu druhé půle se hraje výhradně na polovině Getafe, hosté se musí bránit.
48
Domácí publikum hodně ožilo a žene své miláčky do útoku.
47
Hned ve druhé minutě druhé půle byl v obrovské šanci Longo. Po přihrávce od Stuaniho ale pálil z gólové pozice mimo.
46
Dvojnásobné střídaní na straně domácích. Hrát nebudou Baena a Cristian Gómez a místo nich si zahrají Stuani a Javi López.
46
46
Je tu konec prvního poločasu, se kterým budou spokojenější hostující fotbalisté. Ti vedou 1:0, když se v 17. minutě prosadil Pedro León. Naopak Espanyol se do vyložené šance nedostal a poločas tak herně i výsledkově vyšel lépe pro Getafe.
45+1
Nastavovat se bude jedna minuta.
45
Hraje se poslední minuta první půle a u míče jsou domácí hráči.
44
Domácí gólman Alvarez nyní svůj tým výrazně podržel. Zpoza vápna tvrdě vypálil Lafita, Alvarez vyrazil balon před sebe, kde se k dorážce dostal Pedro León. Ani on ale domácího brankáře vy vyložené šance nepřekonal!
44
Z levé strany se pokoušel do vápna Getafe centrovat Víctor Álvarez, jeho pas na Alfonsa ale lapil Moyá.
43
Mané musel skluzem zastavil útočnou akci Mubaraka. U míče budou stále domácí fotbalisté.
41
U míče jsou stále hosté z Getafe, domácí se musí stále bránit.
40
Centrovat se pokoušel Pedro León, domácí se ale znovu ubránili a míč odvrátili až na polovinu Getafe.
39
Ze série ostřejších soubojů vyšli lépe hosté, kteří se nyní pomalu blíží k bráně soupeře.
37
Na dlouhý centr za obranu si nabíhal Alváro, balon byl ale nakonec příliš krátký a domácí se ubránili.
36
Již se opět pokračuje ve hře, míč mají domácí.
35
Nyní se chvilku nehraje, protože určité zdravotní problémy s levou nohou má hlavní rozhodčí Hernández. Po krátkém ošetření by měl být ale v pořádku.
33
Hosté stále drží bez větších problémů jednobrankové vedení. Domácí sice ve druhé polovině prvního poločasu přidali, ale do vážnější šance se zatím nedostali.
32
Po faulu na Alfonsa budou rozehrávat domácí hráči další přímý kop.
31
Pedro León nyní z identické pozice již v souladu s pravidly poslal míč na Lafitu, ten byl ale tak zaskočený, že míč nedokázal zpracovat.
30
Barrada poslal dobře balon na pravou stranu, kam si až k postranní čáře naběhl Pedro León. Ten sice poslal do vápna zpětnou přihrávku, ještě před tím ale míč opustil hrací plochu.
29
Mubarak se snažil o narážečku s Longem, druhý jmenovaný ale přihrávku pokazil.
28
Víctor Álvarez se probíjel do vápna Getafe, nakonec ale o balon přišel a bude z toho jen další odkop od hostující brány.
27
Verdú přihrál dobře Wakaso Mubarakovi, jehož rána sice šla na bránu, avšak opět do náruče připraveného Moyi.
26
Domácí hráči trochu zvýšili tempo, na dostřel hostující brány se ale dostávají jen těžko.
24
Hosté předvedli další rychlý protiútok. Álvaro ale nezvládl souboj jeden na jednoho a nakonec je z toho aut.
23
Verdú sice dobře obstřelil zeď, jenže míč letěl prakticky doprostřed brány, kde byl připravený gólman Moyá.
22
U míče je Verdú a Mubarak.
21
Domácí mají nyní možnost zahrávat přímý kop z velice zajímavé pozice.
20
Domácí svého soupeře nyní hodně zatlačili, jenže po hlavičce Longa mířící na Verdú je pískaný ofsajd.
20
Z dálky zkusil levačkou vypálit domácí Mubarak, jeho rána byla ale nepřesná a šla nad bránu.
19
Zdecimovaní domácí se stále nemohou dostat k ohrožení brány soupeře.
17
Hosté se dostávají do vedení díky povedené individuální akci PEDRA LEÓNA. Ten postupoval středem hřiště, pak si míč dvakrát zasekl a následně přízemní ranou přesně k tyči otevřel skóre zápasu.
16
Poprvé v zápase se do zajímavého náznaku šance dostali také domácí fotbalisté. Alfonso byl ale na hranici vápna faulovaný a přestože rozhodčí Hernández ponechal Esponyolu výhodu, nic z toho nakonec nebylo.
15
Na druhé straně se do šance dostával Longo, byl ale v ofsajdu a hra je přerušena.
14
Hosté předvedli další rychlý kontr, po kterém pálil Barrada. Jeho pokus byl zblokovaný obranou.
13
Po dalším zaváhání se málem do brejku dostával Álvaro, domácí obrana ale svou chybu napravila.
12
Pas do pravého křídla dostával Longo, nedokázal ale míč zpracovat a ten mu utekl až do zámezí.
12
Verdú rozehrál roh jen nakrátko a nakonec z toho nebylo žádné nebezpečí pro hostující bránu.
11
Do vápna rychle centroval Verdú, hostující obrana odvrátila míč raději na roh.
10
Po faulu na Longa budou nyní zahrávat přímý kop domácí hráči.
9
Obrana domácího týmu je v úvodu hodně děravá. Do další šance se nyní dostával Lafita, jeho křížná rána nebo střílená přihrávka minula zadní tyč brány Esponyolu.
8
Domácím fotbalistům se zatím nedaří, naopak hosté se dostali již do dvou slibných šancí.
7
Teď se už Álvaro dostal k zakončení, svou ranou sice gólmana Alvareze vystrašil, přesto gól nedal.
6
Do šance se už už dostával znovu hostující hráč, tentokrát Álvaro. Je mu mávaný a pískaný ofsajd.
5
U míče jsou znovu domácí, avšak opět pouze na vlastní polovině, kdy si koledují o další chybu.
4
Z ničeho nic se v obrovské gólové šanci ocitl hostující Barrada. Ten byl sám před gólmanem a navíc měl hodně času. Svou tvrdou ránu ale poslal vedle pravé tyče domácí brány!
3
Úvod je hodně opatrný. Míč drží domácí, avšak zatím jsou jen na vlastní polovině.
2
Domácí se pustili do první útočné akce, centr z pravé strany ale pohlídal pozorný Mané.
1
Výkop měli domácí, kteří jako již tradičně mají modrobílé dresy. Hosté jsou v červeném.
1
Hráči obou týmů právě nastupují na hrací plochu.

Espanyol Barcelona: Alvarez - Víctor Sánchez, Raul Rodriguez, Forlín, Víctor Álvarez - Alfonso, Baena, Verdú, Cristian Gómez, Mubarak - Longo

Getafe CF: Moyá - Juan Valera, Alexis, Lopo, Mané - Pedro León, Xavi Torres, Barrada, Míchel, Lafita - Álvaro

Rozhodčí: Hernández - Aboy, Núnez.
Getafe CF sice v posledním zápase vyhrálo s Realem Valladolid 2:1, v předešlých zápasech se mu ale nedařilo. V dalších čtyřech kolech si připsalo jen ještě jednu výhru na hřišti Bilbaa a jeho bilance v posledních pěti kolech je dvě výhry a tři porážky. Ty týmu přinesly šest bodů.
V posledních pěti zápasech jsou na tom lépe fotbalisté Espanyolu Barcelona, kteří získali sedm bodů za výhry nad Rayo Vallecano (3:2), Real Sociedad (1:0) a remízu s Málagou 0:0. Poslední dva ligové zápasy ale Espanyol prohrál. Doma nestačil na Osasunu (0:3) a ve vůbec posledním ligovém zápase pak prohrál na hřišti Valencie 1:2.
Dnes budeme sledovat souboj dvou celků z dolní poloviny ligové tabulky. Domácí celek je beznadějně na posledním místě tabulky, hosté z Getafe jsou dvanáctí. Zatímco domácí dokázali v dosavadním průběhu sezony uhrát devět bodů, hosté z Getafe mají na svém kontě bodů šestnáct.
Dobré nedělní poledne všem fotbalovým příznivcům při sledování online reportáže ze zápasu 13. kola španělské Primera Division mezi Espanyolem Barcelona a Getafe.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.