Druhý poločas patřil hráčům domácí Málagy, která svého soupeře téměř do ničeho nepustila a sama mohla rozhodnout zápas daleko dříve. Až po příchodu hostujícího Llorenteho se hra Athletic Bilbao zvedla, ale nedokázali překonat výborného domácího gólmana. Stav zápasu 1:0. Děkujeme za pozornost!
Držení míče: 55%45%.
Celkem střel: 12/8.
Rohové kopy: 5/8.
Fauly: 16/17.
Žluté karty: 2/2.
90+3
Až nyní se dostal s míčem blízko domácí brance Iturraspe, ale záhy o něj přichází.
90+2
Hosté se nemohou nastěhovat před šestnáctku soupeře. Málaga v závěru výborně brání.
90+1
Hlavní sudí Miguel Ayza Gámez nastavuje tři minuty nad základní hrací dobu ve druhém poločase.
90
... neprostřeluje vyběhnutého Fernándeze.
90
Po rohovém kopu se rodí protiútok a Joaquin jde sám na branku...
89
Který posílá Susaeta do horního rohu, ale míč fantasticky vyráží domácí hrdina posledních minut Willy.
89
Domácí Lugano fauluje unikajícího Adúrize a Bilbao získává vynikající prostor pro zahrávání trestného kopu.
87
Za předcházející faul dostává žlutou kartu Ignacio Camacho.
87
Hráči Athletic se až nyní dostali na polovinu soupeře, kde je ovšem nedovoleně poslán na trávník Susaeta Camachem.
85
V postavení mimo hru však po přihrávce Herrera Llorente.
84
Bilbao nastěhované na polovině Málagy, zřejmě se schyluje k závěrečnému tlaku hostujícího celku.
83
Který si však hostující obrana pohlídala.
82
A hned se právě střídající Joaquin dostával do dobré možnosti, Fernández vyráží na roh.
81
Střídání v týmu Málaga CF: ze hřiště odchází Piazón, přichází Joaquin.
80
Který posílá Susaeta přímo do rukavic domácího gólmana.
80
Také na druhé straně v pokusu hostující Llorente, ale Willy vyráží na rohový kop.
79
Který se také po sprintu středem hřiště dostává do střelecké pozice, ale míč se točí ven ze směru rány do brány.
78
Ale kvalita a zkušenost Málagy je značná, hned obrací hru Portillo Soler.
77
Bilbao se přeci jen dostává na dostřel k domácímu brankáři.
76
Ve velké šanci hostující Llorente, který dokonce dává branku, ale vše se odehrálo z offsidového postavení.
74
Který Antunes posílá těsně vedle pravé tyči Fernándezovy branky.
73
Opět vybojovaný přímý volný kop na polovině Athletic Bilbao.
71
Málaga má s přicházejícími závěrečnými minutami stále větší územní převahu a svého soupeře do ničeho nepouští.
70
Který Bilbao zvládlo.
69
Ve slibné střelecké možnosti z tresného kopu střílí Antunes pouze do zdi. Následuje roh.
67
Do dobré střelecké možnosti se dostával hostující Susaeta, ale jeho ránu chytá Willy.
66
Hra je nyní hodně vyrovnaná, akce střídá akci.
65
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází De Marcos, přichází Llorente.
63
Zahraný na krátko a Laporte se dostává k hlavičce, která končí těsně mimo.
62
Po kombinaci Herrery s De Marcosem budou hosté zahrávat rohový kop.
61
Za nedovolené zastavení rodícího se brejku ze strany Málagy dostává žlutou kartu hostující Aymeric Laporte po faulu na Santa Cruze.
59
Střídání v týmu Málaga CF: ze hřiště odchází Baptista, přichází Toulalan.
58
Střídání v týmu Málaga CF: ze hřiště odchází Saviola, přichází Santa Cruz.
56
Také vynikající akce na druhé polovině, kde se dostával za obránce Saviola, ale také Fernándéz předvedl parádní zákrok proti jeho ráně.
55
Ve velké šanci Gómez, kterého na pravé straně vyslal do úniku Iturraspe, ale ten tváří v tvář domácímu brankáři neuspěl.
54
Po další akci nachytán v offsidové pasti hostující Gómez.
53
Oscar De Marcos však v postavení mimo hru.
52
Bilbao poprvé ve druhém poločase delší dobu nastěhované před šestnáctkou Málagy.
51
Se kterým si však hostující obrana opět skvěle poradila. Bilbao začíná útok od vlastní branky.
50
Následuje další rohový kop.
50
Málaga začíná druhý poločas hodně aktivně a hráče Athletic Bilbao téměř do ničeho nepouští.
49
Baptista jej kroutí přímo do branky, kde si na ni však počkal Fernández.
48
Po kterém se míč dostává až k Iscovi, který z bezprostřední blízkosti nepřekonává u levé tyče Fernándeze. Ten vyráží jeho ránu na roh.
47
Iturraspe ztrácí míč ve středu hřiště Málaga jde do rychlého protiútoku.
46
Oba týmy se již vrací z kabin na hřiště, kde se odehraje druhá půle za stavu 1:0.
V úvodu první části byla lepším týmem Málaga, která byla odměněna vedoucí brankou v 18. minutě, poté se však hráči domácího celku ztáhli a umužnili soupeři vytvořit si převahu. Tu však nevyužili. Stav po prvním poločase 1:0.
45+1
Málaga dohrává poločas na polovině soupeře.
45
Hlavní rozhodčí nastaví ještě minutu nad základní hrací dobu v prvním poločase.
43
Zahraný volný přímý kop končí od Baptisty nad Fernándezovou bránou.
42
Za předcházející faul vidí první žlutou kartu v zápase Andoni Iraola.
42
Kde Iraola fauluje unikajícího Baptistu.
41
Tlak hostů povolil a také Málaga se dostává před jejich šestnáctku.
39
Který si již domácí obrana výborně pohlídala a odvrací míč do bezpečí.
38
Hosté vybojovali další rohový kop.
37
Kde však přichází nepřesný pas na Adúrize.
37
San José zastavuje akci Baptisty a Bilbao se přesouvá před Willyho.
36
Který domácí obrana vůbec nezachytila. Na zadní tyči zůstali volní dva hráči Athletic Bilbao. Ale Adúrizovi se střela z první vůbec nepovedla a pohrdá vyrovnáním klání.
35
De Marcosova přihrávka sražená na roh.
34
Obrovská šance hostujícího Susaety, který dostal míč na hranici vápna, odkud nepřekonává přízemní ránou Willyho. Málaga hodně pasivní s blížícím se závěrem první části.
33
Hosté se však stále častěji dostávají do blízkosti domácího brankáře Willy.
32
Adúzis si po další akci svého týmu počíná nedovoleně.
30
Bilbao zavřelo Málagu na jeho polovině, ale Susaeta vysílá Adúrize do postavení mimo hru.
28
Hra se opět pozastavuje po střetu Antunese s Laportem, kdy domácí středopoloř zůstává ležet na trávníku.
27
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Gurpegi, přichází San José.
25
Po vedoucí brance Málagy se hra opět uklidnila a oba týmy pokračují v taktické bitvě.
24
Julio Baptista se už na druhé straně snažil vystřelit na Fernándeze, který jeho pokus kryje.
23
Hostující Adúriz dostával míč na zadní tyč z pravé strany, ale Willy mu sebral šanci z hlavy.
21
Baptista se po levé straně neprosadil přes Gurpegiho.
19
Domácí se zatáhli na vlastní polovinu a nechávají hrát Bilbao na jeho půlce.
18
Málaga právě vstřelila branku!
Ale dalšímu tlaku už hostující obrana neodolala. Piazón zavezl míč do vápna soupeře po levé straně, odkud výborně našel před bránou JAVIERA SAVIOLU, který už neměl složitější problém umístit balon za záda bezmocného Fernándeze.
17
Iscova rána zblokovaná.
16
Málaga se stále více dostává do náporu.
15
Rohový kop nebezpečně zakončoval domácí kapitán. Weligtonova hlavička těsně mijí břevno hostující svatyně.
14
Jejich pohlednou akci zakončoval Saviola a Fernández se předvedl brilantním zákrokem.
13
Který hned získává Baptista a kombinací s Iscem dostává hosty pod tlak.
12
Susaeta neprošel jeden na jednoho a Málaga ztrácí míč.
11
Který kazí nepřesná přihrávku na hrot útoku. Willy vrátí míč do hry od vlastní branky.
10
Bilbao kombinuje na vlastní polovině a volí postupný útok.
9
Hra se přesunula především do středu hřiště, odkud se snaží oba celky posílat míč za obranu, ale ty postrádají přesnost.
8
Hosté kompletní. Ošetřovaný Iraola se vrací na hrací plochu.
7
Domácí však získávají stále větší územní převahu. Přichází nepřesný pas na nabíhajícího Saviolu od Sáncheze. Fernández bude vykopávat.
5
Oproti úvodu se hra hodně zpomalila. Baptista se snažil vyslat do úniku Saivolu, ale u míče je dříve hostující brankář Fernández.
4
Dochází k ošetření hostujícího Iraoly.
3
Také Málaga si připisuje první pokus do kolonky střel. Portillo Soler však vůbec netrefil bránu soupeře.
2
Který Susaeta poslal přímo do rukavic domácího brankáře.
1
Hráči hostujícího Athletic Bilbao se usadili na útočné polovině a vybojovali rohový kop.
1
Výkop obstarají hráči hostujícího celku.
Oba celky již nastupují na hrací plochu za doprovodu rozhodčích.
Vítám Vás na fotbalovém zápase z Pyrenejského poloostrova, v němž se střetnou domácí Málaga s Athleticem Bilbao. Přípravy na samotné zahájení jsou v plném proudu, za několik minut utkání začne.

Málaga CF: Willy - Sánchez, Weligton, Lugano, Antunes - Portillo, Camacho - Piazón, Baptista, Isco - Saviola.

Athletic Bilbao: Fernández - Iraola, Gurpegi, Laporte, Aurtenetxe - Iturraspe, Herrera - Susaeta, De Marcos, Gómez - Adúriz.

Rozhodčí: González - Santos, Palomino.
V rámci 24. kola španělské nejvyšší fotbalové soutěže se utkají Málaga s Athleticem Bilbao. Týmy z opačných pólů ligové tabulky spolu svedly bezbrankovou podívanou v podzimním klání. Sledujte s námi zajímavé představení startující v 18:00 hodin.
MÁLAGA CF:
Domácí zažívají letošní sezónou fantastickou jízdu, která je aktuálně vynesla do čtvrtého místa v tabulce, kde ztrácí před sebou na Real Madrid sedm bodů. Naopak Valencie se rychle dotahuje. Málaga spoléhá především na precizní obranu (21), která je také nejlepší v Primera Division.

V minulých třech kláních zaznamenali domácí sedm bodů, když porazili Mallorcu (2:3), remizovali doma se Zaragozou (1:1) a před týdnem přehráli Levante (1:2).

Nejlepší střelci:
Isco (10)
Javier Saviola (7)
Joaquín (7)

Pravděpodobná sestava:
Willy – Sánchez, Demichelis, Lugano, Antunes – Iturra, Camacho – Portillo, Baptista, Isco – Saviola.

ATHLETIC BILBAO:
Probíhající ročník se již nezadržitelně blíží do své poslední třetiny, kde na pozicích sestupu půjde do tuhého. Hosté po vynikající předcházející sezóně se však plně věnují záchraně. Na kterou mají náskok před tímto kolem šesti bodů. Hráči Athletica doplácí především na špatnou defenzívu, která je po poslední La Coruni tou nejhorší (46).

Po vzrůstající formě, která vyvrcholila utkáním s druhým týmem soutěže (3:0), se však Bilbao dostává znovu do útlumu, když na hřišti Valladolidu pouze remizovali a před týdnem podlehli Espaňolu 0:4 před svými příznivci.