To je z tohoto utkání ta poslední informace, jenže fotbalový program stále nekončí. Buďte proto s námi, užívejte sobotní večer a u dalších onlajnů se těším na shledanou.
Je konec, Bilbao udrželo těsný náskok a odváží si tři body za výhru 1:0. O tu se svou brankou v 11. minutě postaral Adúriz. Ve druhé půli byl nejblíže vyrovnání Casadesús, jenže dokázal zahodit snad nezahoditelné - zblízka minul poloodkrytou branku. Trápení Mallorky tak stále pokračuje a na výhru tak tento tým čeká už třináct zápasů.
90+5
Martí překopl branku, body poputují do Bilbaa.
90+4
Roh sice hosté odvrátili, ale je tu možná ještě lepší možnost, přímý kop z asi 22 metrů!
90+4
Ještě jeden roh pro Mallorcu, do pokutového území míří i brankář Aouate.
90+3
Domácí Geromel fauloval Iraolu a hosté rozhodně nebudou s rozehrávkou přímého kopu spěchat.
90+2
Domácí útok začíná od brankáře dlouhým nákopem.
90
Budou se nastavovat čtyři minuty.
89
Poslední střídání hostů, odešel Iker Muniain a zbývající vteřiny odehraje Gaizka Toquero.
88
Thomas Brandon vidí žlutou kartu.
87
Hemed se dostával ke střele, ale dobře myšlený pokus byl sražen na roh.
85
Poslední střídání domácího týmu, odešel Javier Arizmendi a do ofenzívy se zapojí Alejandro Alfaro.
84
Hosté už i trochu tahají čas, ošetření Laporteho přišlo vhod.
82
Mallorca začíná stupňovat svůj tlak, zatím se ale jedná pouze o hru před pokutovým územím.
80
Hosté střídali, na hŕišti se objevil Carlos Gurpegi a nahradil Óscara De Marcose.
78
S blížícím se koncem utkání roste nervozita na trávníku, přibývají nám fauly.
76
Domácí mají k dispozici přímý kop, do šestnáctky Bilbaa letí centr, pouze však na hlavy hostujících hráčů.
73
Zároveň přichází Thomas Brandon, který nahradil Giovaniho Dos Santose.
73
Střídání Mallorky. Odešel Javier Márquez a na trávníku je José Luis Martí.
72
Dnes už snad pátá Hemedova šance. Dokázal se vymanit ze shluku hráčů a z otočky vypálit, Jeho pokus šel asi dva metry mimo branku.
70
Do pokutového území Mallorky teď létá jeden centr za druhým, domácí někdy s vypětím všech sil odvrací.
68
Čerstvý Ibai poslal z pravého křídla dostatečně prudký a přesný centr na Adúrize a jeho hlavičku reflexivně vyrazil Aouate! Tohle byla velká šance na navýšení náskoku.
66
Po dalším rohovém kopu domácích se snažil hlavičkovat Nunes, netrefil však ideálně míč.
64
Hosté střídají. Markel Susaeta má dnes splněno, odchází z hřiště a na něj naopak míří Ibai Gómez.
63
Ne, nedaří se a publiku už začíná docházet trpělivost.
63
A vzápětí je tu repete.
62
Rohový kop pro domácí tým.
61
Žlutou kartu za faul ve středu hřiště viděl hostující Markel Susaeta.
60
De Marcos si narazil a vzápětí mohl střílet, jeho pokus byl sražen a k dorážce se už nedostal.
59
Následný přímý kop rozehrál Susaeta, jenže jeho střela přeletěla nejen zeď, ale i branku.
58
Domácí Pedro Geromel se dopustil poblíž vlastní šestnáctky nešikovného faulu a dostává žlutou kartu.
57
Rohový kop Bilbaa - rozehrávka na bližší tyč se nepovedla.
56
Snaha se domácím upřít nedá, skřípe ale finální fáze. Nsue postupoval k pokutovému území, nepodařilo se mu však prostrčit na své spoluhráče.
53
Pokud ale hodlají domácí zahazovat takovéto šance, nebudou moci o bodech přemýšlet. Bigas Rigo zleva vyzval zcela volného Casadesúse, jenže ten zblízka nepochopitelně minul!!!
52
Dopředu šlo Bilbao, na pravé straně operoval Susaeta, ale jeho centr končí v zemi nikoho.
51
Hostům se nyní podařilo uklidnit pro ně trochu divoký začátek poločasu a otupit tlak Mallorky.
48
Hemed je v úvodu tohoto poločasu neudržitelný, po rohovém kopu se dostal k odraženému míči, ale byl v záklonu a jeho pokus tak zamířil k nebesům.
48
Po dalším Hemedově průniku odvrátil San José na roh.
46
Hned v úvodu se do útoku dostala Mallorca, Hemed nacentroval na Arizmendiho, jeho střela z první ale branku minula.
46
Druhý poločas začne přibližně v 19:01.
Rozhodčí se rozhodl nic nenastavovat a končí poločas za stavu 1:0 pro Athletic Bilbao. Gólů ovšem mohlo být daleko více, šancí bylo dostatek. Na domácí straně jich měl několik Hemed, u hostů se snažil zejména střelec jediné branky, Adúriz. Pokud bude obraz hry stejný i ve druhé půli, nebudeme se určité nudit.
44
Brejk Bilbaa, který faulem přerušil Pedro Bigas Rigo a vidí za to žlutou kartu.
43
Závěr poločasu je fotbalově líbivý, hra se opět přesunula na druhou stranu, Mallorca zahrává dva rohové kopy.
42
A málem udeřilo na druhé straně! Laporte z levé strany poslal přihrávku do druhé vlny na Adúrize a jeho rána z první minula pravou tyč o pouhé centimetry!
40
A opět příběh se stejným obsazením. Hemed vystřelil z hranice penalty, Iraizoz vyrazil!
39
Hemed dvakrát ohrozil Iraizoze, ten opět vytáhl skvělé zákroky. Nejprve vyrazil střelu po zemi a poté i hlavičku zblízka.
38
Boj ve středu hřiště sebou přináší větší množství nepřesných pasů a také faulů.
35
Blízko vyrovnání byl Hemed, jeho přízemní křížná střela jen těsné minula levou Iraizozovu tyč. Gólman jen přihlížel, neměl šanci jakkoliv zasáhnout.
34
Žlutá karta pro hostujícího hráče, vidí ji Aymeric Laporte.
33
Domácí Arizmendi to zkusil po pravé straně, ale příliš si předkopl míč a ten mu utekl do zámezí.
32
Ani další rohový kop Mallorky neznamenal pro branku Bilbaa ohrožení.
31
Následný přímý kop Giovaniho skončil ve zdi.
30
Nsue pronikl až téměř do šestnáctky Bilbaa, těsně před ní byl zkosen a Mikel San José vidí žlutou kartu.
29
Tempo utkání nám opět zvolnilo a ani fanoušci nejsou zrovna nejhlučnější...
27
Centr se hostům sice nepodařil, nicméně jejich útočná stále pokračuje.
26
Rohový kop tentokrát pro hostující tým.
25
Adúriz je pro Mallorcu velice nebezpečný, opět si nabíhal za obranu, ale tentokrát nedokázal zakončit.
23
Mallorca si dokáže vypracovat standardky, teď je ještě zužitkovat. Je tu další roh, jenže centr končí v rukavicích brankáře Iraizoze.
21
Tempo se trochu zklidnilo, hraje se u středu hřiště.
19
Přímý kop se zahrával i na druhé straně, centr mířil na Adúrize, tomu scházel krok, aby míč zpracoval a vystřelil.
18
Závar před Iraizoem, domácí reklamovali ruku, nakonec se pokračuje a Nunes zblízka přestřelil.
18
Roh pro Mallorcu.
16
Brankář Bilbaa si připsal dva těžké zákroky. Nejprve vyrazil Giovaniho přímý kop a o pár sekund později si poradil i z Márquezovou dorážkou!
Přímý kop z asi 25 metrů pro Mallorcu.
13
Obránci domácích si zahrávají s ohněm, teď jim pláchnul Susaeta, jedinou záchranou pro Mallorcu bylo to, že byl v ofsajdu.
11
Bilbao právě vstřelilo branku!
Jednoduchá a rychlá akce, která končí gólem. Iraola dlouhým nákopem našel v pokutovém území ARITZE ADÚRIZE a jeho křížná hlavička končí í přes jemnou Aouateho teč v brance!
10
San José postupoval dopředu, byl však faulován.
8
Domácím fanouškům teď zajisté zatrnulo, neboť do pokutového území pronikl De Marcos, zpracoval si prudkou přihrávku a rozvlnil síť. Pro domácí tým naštěstí pouze boční...
6
Centr se stáčel od branky, Iraizoz vyboxoval mimo šestnáctku, kde se do míče opřel Márquez, ale jeho střela končí daleko za brankou Bilbaa.
6
Rohový kop pro domácí celek.
5
Vzrušení na tribunách, domácí šli do útoku. Celou akci táhl Hemed, těsné před pokutovým územím byl sražen na zem, podle rozhodčího to bylo čistým způsobem.
3
Hosté vyslali první střelu, Adúrizův pokus po zemi však postrádal razanci a Aouate neměl s tímto pokusem problémy.
2
Jak se dalo očekávat, úvod je opatrný z obou stran.
1
Výkop měli domácí fotbalisté.
1

RCD Mallorca: Aouate - Nsue, Nunes, Geromel, Bigas Rigo - Pina, J. Márquez - Arizmendi, Casadesús, Giovani - Hemed. Trenér: Joaquín Caparrós.

Athletic Bilbao: Iraizoz - Iraola, Laporte, Ekiza, Aurtenetxe - San José, Herrera - Susaeta, De Marcos, Muniain - Adúriz. Trenér: Marcelo Bielsa.

Rozhodčí: Carlos Del Cerro Grande - Marcos Álvarez Moreno, Abraham Álvarez Cantón.
Oba týmy už jsou na trávníku, probíhá poslední hecování, zápas za pár okamžiků začne.
Španělská La Liga dospěla už do svého 16. kola a v sobotním programu se odehraje i zápas mezi týmy RCD Mallorca a Athletic Bilbao. Uvidíme tak utkání dvou týmů ze spodní části tabulky. Mallorca je sedmnáctá, zatímco Bilbao trůní na místě čtrnáctém. Rozdíl mezi těmito celky je pět bodů.

Mallorca si minulý týden zajela pro nářez na Levante, odkud si nakonec přivezla prohru 0:4. Všechny góly od sebe dělilo pouhých 16 minut a postarali se o ně postupně Obafemi Martins, David Navarro, Rubén García a Vicente Iborra. Mallorca tak na výhru čeká už předlouhých dvanáct zápasů.

Bilbao naopak ukončilo třízápasové čekání na výhru a porazilo doma Celtu Vigo 1:0. O jedinou branku se postaral Aritz Aduriz. Celta Vigo se pak sice snažila o vyrovnání, ale ani De Lucas, Oubina, ani Krohn-Dehli neuspěli a Bilbao si mohlo zhluboka oddechnout.

Kdo je v tomto utkání favoritem? Nabízí se Bilbao, není na něm taková deka, jako na Mallorce, jenže bude tomu tak? Na to se dozvíme odpověď od 18 hodin, kdy zápas na Iberostar Estadi začne. Hlavním sudím bude Carlos Del Cerro Grande a na pomezí se představí Marcos Álvarez Moreno a Abraham Álvarez Cantón.