Osasuna nakonec vítězí 2:0, ve druhém poločase přidal pojišťovací gól Robert Torres. Getafe bušilo do obrany domácích, ale nezadařilo se. Naopak Osasuna podala skutečně taktický a organizoavný výkon.
90+3
Hostující Alexis ještě krásně střílel, ale ani tato tvrdá střela nekončí v síti.
90+2
Aktivita Getafe už není velká, utkání se spíše dohrává za rozhodnutého stavu.
90
Sudí nastavuje zápas o čtyři minuty.
89
Osasuna právě vstřelila branku!
Nyní už bude definitivně hotovo! ROBERT TORRES upláchl na vlastní polovině, přesprintoval obránce a ve svém sólu se nemýlil. Dokonalý brejk – 2:0.
87
Další závar před brankou Osasuny, ale domácí se znovu ubránili.
86
Střela Pedra Leona zablokovala zeď obránců.
85
Getafe hraje velmi dobře, ale v koncovce hostům prostě dnes není souzeno.
83
Lafita přistižen v ofsajdu, sudí přerušuje hru.
82
Tenhle rohový kop z kopačky Pedra Leona byl hodně nebezpečný, zblízka totiž hlavičkoval López.
81
Getafe nyní už skutečně vrhá všechny síly do útoku, Osasuna brání náskok.
79
Pedro Leon kroutil do vápna další míč, ale opět bez většího úspěchu.
78
Getafe se nadechuje k závěrečnému náporu, nyní Bertrán pouze odkopával míč do bezpečí.
77
Osasuna rovněž naposledy vystřídala, Cejuda nahradil Oier.
76
Ale vypadá to, že Lolo bude v pohodě a vrací se na plac.
75
Lolo vystřídal Puňala a nakonec sám je nyní ošetřován a odvezen na nosítkách mimo hřiště.
74
Nyní Pedro Leon kroutil míč do vápna ze standardky, ve zdi se pak zranil jeden z domácích hráčů a sudí hru přerušil.
73
Pedro Leon jako hostující špílmachr je hodně vidět na míči, zatím jeho pasy ale jeho spoluhráči nedokázali zužitkovat.
72
Getafe naposledy vystřídalo. Míchela nahradil Gavilián.
70
Getafe má na vyrovnání už něco málo přes dvacet minut i s nastavením, Osasuna zatím spěšně brání a dokáže být nebezpečná i v útoku.
69
Velká šance Getafe! Střelu k tyči vytáhl Fernandez hodně důležitým zákrokem!
68
Sarabia vytlačen do autu, vhazovat ale bude Getafe.
67
Na míči je Getafe, domácí se zatahují do defenzivy.
66
Gólman Fernadez vyboxoval míč směřující do vápna.
65
Osasuna bude zahrávat rohový kop, hráči se postěhují do vápna.
64
Armenterosův nákop do ohně byl odvrácen.
63
Osasuna kombinuje s míčem ve středu pole.
62
Druhý poločas je zatím velmi vyrovnaný, ani jeden z týmů pořádně nevyčnívá.
61
Osasuna kopala rohový kop, míč si ale pokryl gólman Moya.
60
Zápas je v posledních chvílích dosti rozkouskovaný.
59
Arroyo (GET) teď byl pořádně přemotivovaný a stihl dva ostré zákroky během okamžiku. A také vidí žlutou kartu.
58
Následovala standardka proti Osasuně, míč ale zpacifikovali obránci ve zdi.
57
Armenteros (OSS) teď předvedl pořádný šlapák, jasná žlutá karta!
56
Colunga dostal přihrávku na hranici vápna, byl tam ale sám, takže záhy o míč přišel.
55
Sarabia běžel s míčem přes většinu hráče a chtěl přihrávat do strany, ale bylo to nepřesné.
53
Osasuna je ve druhé půli už živější, probouzejí se i domácí příznivci.
52
Armenteros postupoval s míčem a pálil z hranice vápna, skvělý zákrok gólmana!
51
Nyní Osasuna mohla přejít do dobré akce, Torres ale přihrávkou trefil sudího a míč se odrazil k hostujícímu týmu.
50
Míč propadl k Cejudovi, který mohl skórovat, trochu překvapivě z této akce branka nepadla!
49
Getafe faulovalo, Armenteros pošle míč mí do vápna ze standardky.
48
Jinak první půle nepřinesla úplně skvělou hru, takže věřme, že druhá část zápasu bude lepší.
48
Uvidíme, jestli Getafe bude pracovat tak tvrdě jako v prvním poločase. V tom případě by se hosté rozhodně mohli dočkat vyrovnávací trefy.
47
Pedro Leon se dnes hodně nabízí a je vidět i na startu druhé půle. Nyní dostal přohrávku do vápna, ale zakončit nedokázal.
46
Po prvním poločase vede Osasuna 1:0, která se jinak ale většinu času brání. Na obou stranách už došlo vinou zranění k dvěma střídáním, což je tedy hodně neobvyklé.
45+1
45+1
V závěru se tedy ořitvrdilo, kvůli zranění odstupuje i Cuevas, kterého nahradil Torres.
45
Rafa se zranil a nemůže pokračovat, místo něj bude hrát Alexis.
44
Gólman Getafe Moya se nyní zaskvěl skvělým momentem, kdy zachránil svůj tým jinak od jasné inkasované branky.
43
Armenterosův roh odvrátila obrana.
42
Cejudo šel sám do obrany a byl ve velmi dobré pozici, po jeho tečované střele bude následovat roh.
41
A Punala nahradí ve stejné minutě Lolo.
41
Nepůjde to, oba hráči budou muset vystřídat. Takže hostujícího kanonýra Maricu nahradí Colunga.
40
A pozor, došlo ke střeu Maricy s Punalem, hra je přerušena.
39
Getafe se pokouší o vyrovnání a hraje velmi aktivně i v závěru prvního poločasu.
38
Lafitův centr poslal hlavou do zámezí Bertrán.
37
Diego Castro se dostal přes protihráče, už to vypadalo velmi nadějně, nakonec ale o míč přišel.
36
Leon rozehrával nakrátko a následnou střelu zadáci Pamplony zablokovali.
35
Faul na Pedra Leona, který sám rozehraje.
34
Osasuna většinu času brání a to se jí daří zatím velmi dobře. I proto nadále drží nadějné jednogólové vedení.
33
Getafe hraje velmi aktivně, myslím, že se dnes branky ještě dočkáme.
32
Castrovu střelu obránci zablokovali, Fernandéz zasahovat nemusel.
31
Getafe nadále drží míč a tvoří hru. Osasuna se brání.
30
Pedro Leon rozehrával standardku, míč ale skončil na prvním obránci.
29
Diego Castro rýsoval přihrávku za obranu, nakonec se žádné nebezpečí ale nekonalo.
28
Teď mělo být vyrovnáno. Po standardce nastavil hlavu do nákopu Lafita a míč jen o centimetry minul tyčku.
27
Po dlouhé době byla v akci Osasuna, která přečíslila obranu soupeře, v předfinální fázi pak ale nepřesně přihrál Cuevas.
26
Po vstřelené brance Osasuna přešla spíše do defenzivy a vposledních minutách brání akce soupeře.
25
Po standardce má míč v držení Osasuna, Getafe ale napadá její rozehrávku.
24
Loties fauloval, standardka pro Getafe.
23
Po přerušení se znovu hraje, Lafita posílal míč do vápna, tam ale přes obránce neprošel.
22
Jeden z hráčů Getafe zůstal ležet na trávníku a mus být ošetřen.
21
Pedro Leon velmi nebezpečně centroval, ani nyní ale k vyrovnání nedochází.
20
Getafe za nepříznivého stavu hraje velmi kreativně a snaží se vyrovnat.
19
Lafita centroval, míč ale odhlavičkoval Betrán.
19
Pedro Leon kroutil míč na bližší tyč, domácí se ale ubránili.
18
Getafe vybojovalo rohový kop.
17
Lafita si vytvořil prostor, ale gólman si s jeho přízemní střelou poradil.
16
Getafe je na míči a zkouší vymýšlet útočnou akci.
15
Lago (GET) fauloval a sudí jeho počínání ocenil žlutou kartou.
14
Ve velké šanci se zjevil Cejudo, z dobré pozice míjí branku. Už to mohlo být o dva góly pro domácí.
13
Faul Arribase, standardku rozehraje Getafe.
12
Cejudo šel s míčem do prostoru, pak ale nepřesně přihrál a míče se tak zmocnil soupeř.
11
Getafe i přes inkasovanou branku působí velmi aktivním dojmem, nyní letěl ostrý centr před branku Osasuny.
10
Odpískán faul Armenterose, míč pro Getafe.
9
Lafita dostal dobrý pas a zakončil, jeho střela ale potřebovala být důraznější, aby Fernandéze více ohrozila.
8
Studená sprcha pro Getafe, hosté měli v úvodu více ze hry, z první střely ale inkasovali.
7
To jsou věci, Osasuna udeřila prakticky z první své akce. Na Silvův centr nejlépe zareagoval ORIOL RIERA a zblízka nedal brankáři šanci – 1:0.
5
V úvodu tedy zatím hrozí Getafe, Osasuna nepodrží míč.
4
Nyní se ale k hlavičce zblízka dostal hostující Arroyo po jednom z centrů a trestuhodně minul!
3
Getafe nyní zahrozilo na útočné polovině, koncovka ale nepřišla.
2
Domácí začali velmi aktivně, ale Damiá se dopustil útočného faulu, takže míč získá Getafe.
1

CA Osasuna: Andrés Fernández – Bertrán, Arribas, Lotiès, Damià – de las Cuevas, Puñal, Cejudo, F. Silva – Armenteros, Riera.
Náhradníci: Riesgo – Oriol, Lolo, Sisi, C. Lobato, Nino.

Getafe CF: Moyà – Lago, López, Arroyo, Rafa – Sarabia, D. Castro, Míchel, Lafita – León, Marica.
Náhradníci: Codina – Alexis, Escudero, Mosquera, Sammir, Colunga.

Rozhodčí: Muniz – Fernandéz, Zancada.
Ve 23. kole španělské nejvyšší souteže se detailně zaměříme na souboj dvou celků z druhé poloviny tabulky. Osasuna Pamplona přivítá na svém trávníku Getafe.

Getafe je na tom oproti svému nedělnímu soupeři přece jen o něco lépe. Hosté jsou na 12. místě v tabulce se ziskem 25 bodů a jen o skóre jsou za Celtou Vigo. Na Levante pak ztrácí tři body.

Getafe naposledy pouze remizovalo 0:0 s Valladolidem, takže tentokrát bude chtít zvítězit nebo přinejmenším alespoň skórovat.

Osasuna má větší starosti a to přímo ty záchranářské. Naposledy prohrála s Villarealem 1:3 a ještě více si zkomplikovala situaci. Po dvaadvaceti utkáních má 22 bodů a jen dvoubodový náskok na sestupový Valladolid.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.