Je tu konec zápasu 26. kola španělské Primera Division. Zápas domácího Getafe s Espanyolem Barcelona příliš fotbalové krásy nepobral a za celých devadesát minut jsme prakticky neviděli žádnou velkou gólovou šanci. Také proto zápas skončil bezbrankovou remízou 0:0.
90+5
Patrně poslední střelecký pokus v zápase si připsal hostující Pizzi, gólman Codina jeho ránu v pohodě pokryl.
90+4
Pomalu končí již i nastavený čas a stav zápasu je nadále bezbrankový.
90+3
Uvolnit se nyní pokoušel znovu hostující García, jeho rána ale zamířila vysoko na tribunu.
90+2
V nastavení jsou to zatím domácí, kteří se snaží hrát aktivně. Hosté se musí v těchto fázích hry bránit.
90+1
Druhý poločas bude nastavený o pět minut.
90
Již se hraje poslední minuta normální hrací doby. Dá se očekávat, že se bude kvůli zranění a střídání brankáře domácího celku nastavovat více minut.
89
Dva metry za vápnem napřáhl Pedro León, jeho povedená rána ale prolétla těsně vedle pravé tyče hostující brány.
88
O chvilku později byl ale také na polovině hřiště faulovaný Lafita a k balonu se tak dostanou domácí.
88
Na polovině hřiště Colunga fauloval Simãa a míč tak budou mít hosté.
87
Zápas rychle spěje ke svému konci, hraje se znovu ve středu pole.
86
Hosté jsou nastěhovaní na polovině soupeře a nyní budou kopat rohový kop.
85
Za ukázkovou kosu nyní dostal žlutou kartu domácí Valera.
84
Domácí zkoušejí hrát hlavně po křídlech, to ale zatím v posledních minutách k ničemu nevede.
82
S blížícím se závěrem zápasu se zatím nezdá, že by některý z týmů zkoušel rozhodnout. Oba soupeři se asi spokojí s remízou.
80
Domácí se snaží držet balon. To se jim sice daří, avšak až do zakončení se stále nemohou dostat.
78
Individuálně se pokoušel prosadit García, hezky se sice uvolnil, avšak následně zamířil mimo.
77
Z levé strany vnikl do vápna Pizzi. Zkoušel po zemi přihrávat před bránu, tam ale nikoho ze spoluhráčů nenašel.
75
Hraje se od vápna k vápnu. Vypadá to, že oba celky nakonec budou brát bod za remízu.
73
Stále je k vidění plno nepřesností. Především domácí vědí, že by dnes potřebovali vyhrát, což jim svazuje nohy.
72
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Borja Fernández, přichází Adrián Colunga.
71
Na polovině hřiště nyní fauloval ostře Simão a může být rád, že nedostal žlutou kartu.
70
Hosté nyní sice pěkně zakombinovali na polovině soupeře, jenže do zakončení se znovu nedostali.
69
Pomalu se začíná blížit konec zápasu a zatím to nevypadá, že bychom se měli dočkat nějaké změny obrazu hry. Utkání by určitě pomohla vstřelená branka na jedné nebo druhé straně.
68
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Gabriel Torje, přichází Pizzi.
68
K rohovému kopu se nyní dostal Pedro Léon, jeho centr do vápna byl sice nebezpečný, nikdo z jeho spoluhráčů ale zakončit nedokázal.
67
Domácí se snaží hrát aktivně a nyní se jim podařilo vymanit se z největšího tlaku soupeře.
65
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Diego Castro, přichází Sammir.
64
Máme za sebou více než hodinu hry a stav zápasu je nadále bezbrankový 0:0.
63
Po dalším rohovém kopu hostů hlavičkoval těsně vedle Sidnei, domácí měli nyní velké štěstí.
62
Po rohovém kopu padl ve vápně Colotto, pokutový kop se ale nepískal.
61
Domácím se ale vůbec nedaří a nyní jsou zavřeni ve vlastním pokutovém území.
61
Po centru do vápna si Codina první zákrok nepřipsal. Těsně před ním totiž jeden z obránců odvrátil balon na roh.
60
I když se mohlo zdát, že by mohli hosté kopat pokutový kop, je z toho jen přímý kop z levé strany.
59
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Miguel Ángel Moyà, přichází Jordi Codina.
58
Moyà se při svém zákroku zranil a bude muset střídat.
57
Moyà nyní ve snaze odkopnout balon trefil Garcíu a je pískaný faul a Moyà dostává dokonce žlutou kartu. Byl to faul na hranici vápna.
56
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Jhon Córdoba, přichází Álex.
55
Córdoba se pokoušel přihrát do uličky Garcíovi. Míč se k němu ale okamžitě vrátil a Córdoba zkusil okamžitě vypálit. Míč poslal doprostřed brány.
54
Po centru do vápna se k hlavičce v těžké pozici dostal Lafita, hosté měli velké štěstí, že domácí středopolař poslal míč mimo.
52
Hosté kopali další rohový kop, po kterém nepřesně zasahoval Torje.
51
Balon za obranu dostával Lafita. Míč ale přebíral v ofsajdu a pokud by k míči neměl blíže gólman Casilla, byla by hra přerušena.
49
Hostující Simão kopal další rohový kop, nikoho ze spoluhráčů ale ve vápně najít nedokázal.
48
Také do druhého poločasu vstoupili hráči obou mužstev hodně opatrně. Nikdo nechce udělat zbytečnou chybu.
46
Druhý poločas začne přibližně v 21:02.
První poločas zápasu mezi Getafe a Espanyolem přinesl jen průměrný fotbal. V určitých pasážích to byli především domácí, kteří byli aktivnější, jenže vyloženou gólovou šanci si nevytvořili a logicky je tak stav zápasu nerozhodný 0:0.
Hlavní rozhodčí nic nenastavoval a hned po vypršení normální hrací doby ukončil první poločas.
45
45
Centr do vápna posílal Lago, míč se odrazil mimo vápno k Pedru Léonovi, jehož rána byla ale hodně nepovedená.
45
Začala poslední minuta prvního poločasu. U míče jsou stále domácí, kteří budou kopat další standardku.
44
Až do vápna se s míčem dostal Marica, jenže byl ve velkém úhlu a míč poslal jen do boční sítě.
43
Konec poločasu se rychle blíží a u balonu jsou opět domácí fotbalisté, kteří se jen pozvolna blíží k bráně soupeře.
42
Rodící se brejk hostů zastavil faulem na polovině hřiště Lafita a také on dostává žlutou kartu.
41
Léon poslal do vápna soupeře dobrý centr, jenže obrana Espanyolu také nechybovala a míč odvrátila mimo vápno.
40
Po delší době budou rohový kop zahrávat hosté. U míče pochopitelně Pedro Léon.
39
Dalším žlutě potrestaným hráčem je nyní hostující útočník Córdoba.
38
Rohový kop zahrával znovu hostující Simão, obrana Getafe byla ale znovu v pokutovém území pozorná.
37
Hostující Sergio Garcia byl nyní faulovaný, jenže rozhodčí faul neviděl a rozzlobený García následně tak fauloval, že vyfasoval žlutou kartu.
35
Domácí stoper Alexis zahrál rukou a za svůj přečin dostává žlutou kartu.
34
Rohový kop hostů nyní kopal Simão, domácí obrana ale zafungovala opět dobře.
32
Tempo hry není nijak závratné, přesto ale sledujeme zajímavé utkání. Oba celky se snaží hrát hodně bojovně.
30
Po rohovém kopu se již ale hráči Espanyolu k zakončení nedostali.
29
K balonu se vápně soupeře dostal znovu hostující García, z otočky vypálil nebezpečně a domácí brankář ve spolupráci s obranou odvrátil míč na další roh.
27
Oba celky spoléhají zatím na precizní defenzivu. Nikdo nechce udělat zbytečnou chybu.
26
Do střelecké pozice se z ničeho nic dostal hostující Sergio García a gólman Moyà si připsal první ostřejší zákrok.
25
Hra je plná nepřesností a brankáři na jedné i druhé straně mohou být zatím relativně v klidu.
23
Hosté jsou i díky standardkám z posledních minut nyní aktivnějším týmem a hodně drží balon. Domácí se musí bránit.
22
Po dalším rohu Espanyolu se k dalšímu zakončení dostal znovu Sidnei, v pádu ale nedokázal míč nasměrovat mezi tři tyče.
21
Po rohovém kopu se pokoušel hlavičkovat Sidnei, míč ale do brány neposlal.
21
Po centru do vápna a zákroku domácí defenzivy si první roh vyzkoušejí také hosté.
20
Teď byl na druhé straně odpískaný faul na Córdobu a je z toho standardka pro hosty.
20
Lénovi se ani tentokrát standardka nepovedla a u balonu jsou již hosté.
19
Hodně daleko od vlastní brány nyní fauloval Colotto a navíc vyfasoval žlutou kartu.
18
Hosté zatím nikam moc nepospíchají. Jakmile získají balon, snaží se zakládat postupné útoky.
17
Po další útočné akci domácích následoval již pátý roh pro Getafe, Léonovi se ale centr do vápna tentokrát vůbec nepovedl.
16
Domácí kopali další standardku, tentokrát přímý kop skoro z poloviny hřiště. Po centru Léona dobře zasáhl hostující obrana.
14
Po rohovém kopu Léona znovu zasahoval Casilla, který stejně jako před pár minutami v pohodě vyboxoval balon mimo vápno.
13
Po rohu Léona se míč dostal až k Ciprianovi, tomu ale dobře zmenšil úhel gólman Casilla a míč vyrazil na další roh.
12
Zpoza vápna vypálil Lafita a nepříjemný skákavý balon musel vyrážet gólman Casilla na rohový kop.
11
Domácí jsou přeci jen o něco aktivnější a živější. Hraje se více v jejich režii.
9
Stále se hraje hlavně ve středu pole. Na první velkou šanci na jedné nebo druhé straně zatím čekáme.
7
Domácí jsou nyní natlačeni na polovině soupeře, avšak až na dostřel brány soupeře se nedostávají.
6
Domácí se dostali k dalšímu rohu. Ten už Léon posílal přímo do vápna, avšak gólman Casilla dobře balon vyboxoval.
5
První rohový kop v zápase zahrávali domácí. Pedro León zvolil rozehrávku nakrátko, což se neukázalo jako nejlepší řešení.
4
Domácí se zatím k vápnu soupeře nedostali. Úvod zápasu se hraje ve středu pole.
3
Znovu se k balonu dostával na pravé straně Córdoba, tentokrát ho ale odzbrojil Alexis.
2
Do vápna domácího celku se pokoušel vniknout Córdoba, jenže dobře v defenzivě zasáhl stoper Rafa.
1
Fotbalisté Getafe doma vyhráli naposledy v prosinci a dnes tak budou mít velkou motivaci zabojovat o vítězství.
Hráči obou mužstev již nastoupili na hrací plochu. Zápas 26. kola Primera Division za pár chvil začne.

Getafe CF: Moyà – Valera, Alexis, Rafa, Lago – León, J. Rodríguez, Lafita, B. Fernández, D. Castro – Marica.
Náhradníci: Codina – Escudero, Lacen, Sarabia, Míchel, J. Gavilán, Colunga.

Espanyol Barcelona: Casilla – J. López, Sidnei, Colotto, Fuentes – Torje, V. Sánchez, David López, Simão – S. García, Córdoba.
Náhradníci: Germán – R. Rodríguez, Capdevila, Álex, Abraham, Pizzi, Lanzarote.

Rozhodčí: Mateu – Cebrián. Núnez.
Fotbalisté Espanyolu Barcelona byli v měsíci únoru úspěšnější. Ve čtyřech zápasech si na konto připsali slušných šest bodů za výhry nad Granadou a Bilbaem. Espanyol naopak nestačil na Real Betis a Villarreal.
Především domácí fotbalisté nemají v posledních zápase nijak oslnivou formu. únoru odehráli čtyři ligové zápasy, v nichž uhráli pouhé dva body za remízy s Realem Valladolid a Celtou Vigo. Na Real Madrid a Osasunu fotbalisté Getafe nestačili.
Hezký večer všem fotbalovým fanouškům při sledování online reportáže ze zápasu 26. kola Primera Division mezi Getafe a Espanyol Barcelona. Domácí by dnes potřebovali vyhrát. V tabulce jsou na patnáctém místě jen čtyři body nad sestupovými příčkami. Hosté jsou na tom lépe. Aktuálně jsou desátí a s dvaatřiceti body je od dnešního soupeře dělí šest bodů.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.