Na začátku druhého poločasu pokračovali hráči Granady v aktivní hře a směrem dopředu byli mnohem nebezpečnější. Na druhé straně hrozili hosté především ze standartních situací a rychlých protiútoků. Čtvrthodiny před koncem zápasu udělali domácí hrubou chybu a nabídli soupeři standartní situaci po malé domů, kterou bezpečně proměnil Lanzarote – 1:0. V závěru si vytvořili hráči Granady tlak. Ale v závěrečných minutách zápasu se nechal nesmyslně vykartovat střídající Ighalo. A byl konec. Stav zápasu 0:1. Děkujeme za pozornost!
90+3
Espanylou se daří držet míč daleko od vlastní brány a zřejmě se již nic nestane.
90+2
Ale nemohou se prokombinovat přes zhuštěný obranný val soupeře.
90+2
Granada se nadechuje k závěrečnému tlaku.
90+1
Hlavní rozhodčí nastavuje ještě tři minuty nad základní hrací dobu ve druhém poločase.
90
Na druhou stranu přesouvá míč domácí Buonanotte, ale přihrává nepřesně na Pereiru.
89
Bifouma opět v útoku, ale proti přesile se neprosadil.
88
Espanyol Barcelona nepouští soupeře do blízkosti vlastní brány a sama se snaží pojistit si vedení.
87
Další žluté napomenutí dostává domácí Allan Nyom.
85
Který posílá Stuani přímo do rukavic domácího brankáře.
84
Hosté z protiútoku vybojovali po střele Bifoumi rohový kop.
82
A Ighalo pokračoval v debatě s hlavním rozhodčím, který ho posílá předčasně do kabin. Domácí budou dohrávat o deseti.
82
Za výroky směrem k hlavnímu sudímu dostává žlutou kartu domácí Odion Jude Ighalo.
81
Bifouma si však na hrotu počíná nedovoleně.
81
Hostům už se daří držet míč dál od vlastní brány.
80
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Simão, přichází Álex.
79
Střídání v týmu Granada: ze hřiště odchází Riki, přichází Youssef El Arabi.
78
Centr Rica odvrací bezpečně hostující obrana do bezpečí.
77
Domácí Riki se dostal z pravého křídla až k levé tyči Casillovy brány a trefuje pouze její konstrukci. Následuje rohový kop pro Granadu.
77
Granada se snaží o rychlou odpověď a nastěhovala se před bránu soupeře.
76
Espanyol právě vstřelil branku!
Senzačně zahraná standartní situace uvnitř vápna Granady. Když technickou ránou o levou tyč Fernándezovy brány posílá do vedení svůj tým MANUEL LANZAROTE, kterému přiťukl míč Simão.
74
Granada se dopustila hrubé chyby při zahrání malé domů a hosté získali slibnou pozici z trestného kopu.
74
Další slibný centr z kopačky domácího Recia končí v náručí Casilli.
73
Domácí Rico zkusil přímé ohrožení brány Casilli, který plachtil nadarmo. Jeho rána však šal těsně vedle.
72
Za předcházející zákrok vidí Javi López žlutou kartu.
70
Ighalo vyslal do úniku Rikiho, který se už dostával za záda bránících hráčů a López zatáhl za záchranou brzdu.
68
Na hrací ploše zůstává ležet hostující Fuentes a bude nutné ošetření.
67
Buonanotte střílel z ostrého úhlu do připraveného Casilli.
66
Střídání v týmu Granada: ze hřiště odchází Dani Benítez, přichází Odion Ighalo.
66
Na protější straně hřiště chycen opět v ofsajdové pasti domácí Riki.
65
Simão nacentroval na malé vápno, kde se snažil protlačit k hlavičce Sánchez, ale domácí se skvěle ubránili.
65
Domácí Recio fauluje na půlící čáře Lópeze a je opět přerušeno.
64
Ovšem přišel rychlý brejk, který zakončoval Pereira a z hranice vápna trestuhodně mijí bránu Espanyolu.
63
Který zahrával Simão na přední tyč, kde stál pouze Nyom.
63
Střídající Bifouma na druhé straně vybojoval pro svůj tým rohový kop.
62
Riki po další akci domácího týmu v postavení mimo hru.
61
Buonanotte vedl protiútok Granady přihrávkou na Pereiru, který ovšem kazí centr před Casillu.
60
Další akci však vede Angulo, který vysílá dlouhým míčem do úniku Rikiho, ale je pískáno – ofsajd.
59
Granada klidní hru kombinací u vlastní brány.
59
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Sergio García, přichází Thievy Bifouma.
58
Po centru od rohového praporku se dostal na malém vápně k hlavičce Rodríguez, ale trestuhodně netrefuje bránu!
58
Po další akci však budou katalánci zahrávat rohový kop.
57
Na druhé straně už Fuentes dostal hodně prostoru, ale špatně ve vápně nahrával a hosté ztratili možnost.
56
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Abraham, přichází Christian Stuani.
54
Buonanotte vyslal do křídelního prostoru Pereiru, kterému se podařilo nacentrovat přes protihráče a Riki hlavičkoval na malém vápně. Jeho pokus byl však velmi slabý a Casilla bez problémů kryje.
54
Také Granada zpomalila své akce a postupným útokem se dostává na soupeřovu polovinu.
53
Hosté po přesnější kombinační hře vyrovnávají hru a nepouští Granadu do blízkosti vlastní svatyně.
52
Espanyol stále nepůjčuje míč soupeři a hostující Lanzarote se snaží uniknout po pravém křídle. Ale přichází o balón.
51
J. López uklidňuje kombinací hru svého celku.
50
Granada aktivnější od prvních minut druhého poločasu.
49
Nyom vede další atak Granady a po jeho přihrávce se dostal do zakončení Angulo, který si vytvořil prostor kličkou do středu, ale jeho technická rána jde mimo.
48
Simão se pokoušel nacentrovat na zadní tyč, kde byl pouze připravený Fernández.
48
Na druhé straně poslán nedovoleně k zemi hostující García a hosté budou zahrávat standartní situaci z dobré pozice.
47
Velká šance pro Granadu ze začátku druhé půle, když si vytvořil prostor pro střelu domácí Buonanotte, ale netrefuje ze slibné pozice soupeřovu bránu.
46
46
Střídání v týmu Granada: ze hřiště odchází Pape Diakhaté, přichází Diego Maínz.
Týmy se již vrací na hrací plochu, kde za malou chvíli za bezbrankového stavu zahájí druhý poločas.
V úvodu byli velmi aktivní hráči Granady, kteří také diktovali tempo po celou dobu prvních 45 minut. Ovšem výraznější šanci si nevytvořili. Na druhé straně však také hosté několikrát zahrozili. Ale nic z toho nevyužili. Stav po první části 0:0.
Držení míče: 49%/51%.
Celkem střel: 4/2.
Rohové kopy: 3/0.
Fauly: 8/10.
Žluté karty: 1/2.
Druhý poločas startuje přibližně ve 13:02.
45+1
Granda ještě vybojovala rohový kop. Který poslal na přední tyč F. Rico, ovšem našel jen hlavu protihráče.
45
Hlavní rozhodčí dnešního zápasu Ignacio Iglesias Villanueva nastavuje ještě minutu nad řádnou hrací dobu v první půli.
44
Buonanotte s Rikim předvedli rychlý brejk, který čistě zastavuje vracející se David López.
43
Přichází však nepřesný centr hostujícího J. Lópeze.
43
Hosté nastěhováni před šestnáctkou protivníka.
42
Naopak nyní Barcelona je více nebezpečnější k závěru prvního dějství.
41
Simão hodně nebezpečně centroval do vápna protivníka, ale hráči Granady se opět výborně ubránili.
40
Také domácí kapitán Pape Diakhaté dostává žluté napomenutí po faulu na Garcíu na půlící čáře.
39
Dalším potrestaným hráčem je hostující Fuentes, který doprovodil své počíná výtkami k hlavnímu sudímu.
38
Na polovině Granady si počíná nedovoleně hostující Simão a je pískáno.
37
Uprostřed hřiště však dochází k řadě osobních soubojů, kdy balón často mění majitele.
36
Hostující Rodríguez fauluje kousek od půlící čáry a míč mají v držení opět hráči Gragady, kteří s blížícíma se závěrečnými minutami první části získávají územní převahu.
34
Přichází však hodně nepřesná rána z ostrého úhlu v provedení Pereiry.
33
Benítez poslán k zemi na pravém křídle a domácí budou zahrávat standartní situaci – zkrácený roh.
31
David López výborně nacentroval do soupeřova pokutového území a úplně osamocený Colotto hlavičku těsně nad bránu Fernándezovy svatyně.
30
Na protější straně hřiště už přichází nedovolený zákrok na Lanzaroteho.
29
Který ovšem F. Rico nacentroval přímo do rukavic připraveného Casilli.
29
Granada po další ofenzivní akci vybojovala rohový kop.
28
Hra výrazně ztratila na tempu a oba celky zakládají útok z bezpečné defenzivní pozice.
26
Na hrací ploše zůstává ležet hostující Sánchez a je pískáno.
25
Pokračující akci Granady odvrací razantním odkopem Fuentes.
25
Domácí se pokoušeli o rychlý brejk, který končí nepřesným pasem na nabíhajícího Pereiru.
24
Simão se pokoušel o dlouhý nákop na hrot útoku, který však končí na hlavě domácího Murilla.
23
Na protější straně hřiště přichází nepřesný centr Angula do vápna protivníka.
22
Za ostřejší zákrok na soupeře dostává první žluté napomenutí hostující Manuel Lanzarote.
22
Riki v souboji jeden na jednoho na pravém křídla neuspěl s Rodríguezem.
21
Přichází však další ztráta míče a David López hledal slibným pasem na zadní tyč Lanzaroteho, který však míč na hrací ploše nezastihl.
21
Domácí Nyom však vystihuje přihrávku a vrací míč na kopačky svého celku z Granady.
20
Fuentes už kombinuje se spoluhráči na levé straně hřiště.
20
Domácí F. Rico zkoušel střílený centr před Casillu, ale hosté se výborně ubránili a míč zahráli do bezpečí.
19
Nakonec vybojoval Buonanotte po faulu na vlastní osobu standartní situaci na levé straně šestnáctky Espanyolu.
19
Riki však v další ofenzivní akci, ale nemůže se prosadit přes zhuštěné hřiště.
19
Barcelona po další akci protivníka pouze odpaluje balón na druhou polovinu hřiště.
18
Angulo se na druhé straně na levém křídle neprosadil. Výborně jej ubránil V. Sánchez.
17
Pokus o střelu Simãa, kterému vypracovali pozici Fuentes s Lnazarotem, ale byl rychle zastaven bránícími hráči soupeře.
17
Riki s Buonanottem se po další akci neprosadili.
16
Dlouhý míč na Garcíu je velmi nepřesný a Fernández bude vykopávat od vlastní svatyně.
16
Hra ztratila své tempo a Granada nechává hrát protivníka, který si neví rady s její obranou.
16
Benítez faulován na vlastní polovině a zastavuje tak útok soupeře.
15
Espanyol po další napadání začíná až od vlastní brány.
15
Barcelona na delší dobu drží míč, ale ni výrazného s ním neprovádí.
14
Fuentes ve spolupráci s Lanzarotem na protější straně hřiště. Jejich akce po levém křídle se však zabrzdila.
13
Domácí Riki si po další útočné akci pomáhá proti soupeři nedovoleně.
12
Pereira se s Rikim neprokombinovali do další akce. Hrají hosté.
11
Hra je kouskována řadou nepřesnosti uprostřed hřiště.
11
Espanyolu se nedaří držet míč na vlastních kopačkách. Je rychle napadána soupeřem.
11
Pereira centroval na zadní tyč, kde si míč stahuje do rukavic Casilla.
10
Řada osobních soubojů ve středu hrací plochy, ze kterých vychází vítězně domácí hráči Granady.
9
Granada se však stále více osměluje. Ale Riki se k další přihrávce nedostal.
9
Následný pokus Rikiho končí vysoko nad.
8
Benítez se pokusil o přímé ohrožen hostující brány, ale trefuje pouze zeď technickou střelou.
7
A po faulu Pereiru budou také zahrávat standartní situaci v blízkosti šestnáctky soupeře.
7
Granada se na delší dobu usadila na polovině protivníka.
6
Po zisku míče jej však hostující Abraham posílá dlouhým nákopem na Fernándeze v domácí bráně.
5
Barcelona se snaží rychle napadat. Granada se nedostává s míčem ani za vlastní polovinu.
5
Domácí kombinují u vlastní brány.
4
Lanzarote však centroval do ofsajdové pozice. A je pískáno.
4
Hosté stále aktivnější. Po faulu na Lópeze budou zahrávat standartní situaci na polovině soupeře.
3
Další slibný centr Barcelony, která vede míče na křídla, a poté do vápna protivníka. Opět se však García k míči nedostal.
2
Na druhé straně přichází vysoký míč, který sbírá ze vzduchu Casilla.
1
Ale Simão si neporozuměl s Garcíou a míč končí v zámezí.
1
Hosté se hned v úvodu tlačí před vápno protivníka.
1
Po úvodním losu zahájí duel hráči hostujícího celku.
Hlavní postavy dnešního klání vstupují na hrací scénu za doprovodu rozhodčích.

Granada: R. Fernández – Murillo, Nyom, Diakhaté, Angulo – F. Rico, Pereira, Benítez, Buonanotte – Recio, Riki.
Náhradníci: Karnezis – Maínz, Á. García, Iturra, Fatau, El Arabi, Ighalo.

Espanyol Barcelona: Casilla – Colotto, Fuentes, R. Rodríguez, J. López – V. Sánchez, Simão, S. García, Lanzarote – David López, Abraham.
Náhradníci: Parreño – Sidnei, Álex, Bifouma, Pizzi, Stuani.

Rozhodčí: Villanueva – Rodríguez, Ferreiros.
Vítám Vás na fotbalové bitvě z Pyrenejského poloostrova, na kterém změří v pravé poledne síly celky Granady a Espanyolu. Přípravy na zahájení zápasu jsou již v plném proudu. Utkání startuje zhruba za půl hodiny.
Dalšími nedělními zápasy pokračuje španělská nevyšší fotbalová soutěž svým čtvrtým kolem, ve kterém se utkají o důležité prvoligové body týmy Granady a Espanyolu Barcelona. Jejich vzájemná klání v minulém fotbalovém roce vždy končila těsným výsledkem, když na podzim spolu bezbrankově remizovali a následně vyhrála Granada 0:1. Nenechte si ujít napínavý duel startující v pravé nedělní poledne.
GRANADA:
Domácí vstoupili do sezóny poměrně úspěšně a po úvodních třech kolech mají na svém kontě už čtyři body, což je vyneslo až na průběžně devátou příčku. V prvním kole porazili Osasunu na jejím hřišti 1:2, a o týden padli gólem v posledních minutách zápasu s Realem Madrid 0:1. Minulý týden si odvezli bod za remízu ze hřiště Celty Vigo (1:1).

Nejlepší střelci:
Youseff El Arabi (1)
Piti (1)
Hassan Yebda (1)

Pravděpodobná sestava:
Roberto – Nyom, Diakhaté, Maínz, Benitez – Iturra, Rico – Pereira, Piti, Brahimi – Riki.

ESPANYOL BARCELONA:
Tým z horní poloviny tabulky může být se svým vstupem do sezóny spokojen, protože ještě nepoznal hořkost porážky. Ovšem po dvou remízách a z jedné výhry mohli vytěžit více. Espanyol remizoval v úvodním klání s CeltouVigo 2:2, poté zabral doma s Valencií 3:1, ale opět doma po bezbrankové remíze rozdal body Betisu.