To je ode mne pro dnešek vše, přeji příjemný zbytek večera a u Primera División napočtenou.
Byli jsme svědky velmi zajímavé podívané, ve které padlo sedm branek. Hned v první minutě otevřel skóre Guerra a zdálo se, že hosté by se záchranou nemuseli mít problémy. Jenže již za dalších 5 minut bylo srovnáno, když si hosté srazili rozehraný rohový kop do vlastní branky. Druhou půli začali opět lépe hráči Valladolidu. Peňa napravil své zaváhání z první půle. Jenže již za 3 minuty bylo opět srovnáno. Uplynuly další 3 minuty a po faulu brankáře Adána kopali hosté pokutový kop. Ten bezpečně proměnil Guerra. To se zdálo být na dlouhou dobu vše. Jenže v 76. minutě neuhlídali hosté vystřídavšíhio Juanfrana, který poslal nezištnou přihrávku Castrovi, jenž vyrovnal brankový účet i potřetí. Když už se zdálo, že by se oba týmy mohly rozejít smírně, tak si míč 40 metrů od branky postavil Juanfran a překvapil Jiméneze přímou střelou na branku a rozhodl o tom, že v Seville na Betisu zůstanou všechny body. Hosté v dalších 4 nastavených minutách nenašli na domácí recept. Smutné je pro hosty rovněž to, že tabulkou klesli na devatenácté místo, který zaručuje sestup. Pokud budou chtít zachovat příslušnost k Primera División i pro příští ročník musí v posledním kole doma porazit Granadu. Remíza i prohra je automaticky posunují o soutěž níže.
90+5
Bergdich rukama postrčil Rodrígueze, který na něm vybojoval míč.
90+5
Již běží pátá minuta nastavení. To by měla být poslední minuta, která bude nastavena.
90+3
Valladolidu se krátí čas. Vypadá to, že v posledním kole bude muset zabojovat v zápase s Granadou, která doma prohrává s Almérií.
90+3
Hosté mimo brankáře nastěhovaní před vápnem Betisu, ale ten dokáže zatím vše ubránit a vyrážet k rychlým brejkům.
90+2
Guerra a jeho ofsajd, hosté vsází na jednu kartu.
90+1
Real Betis právě vstřelil branku!
Tak to je neuvěřitelné. JUANFRAN MORENO se postavil k přímému kopu asi ze 40 metrů a překvapil Jiméneze, když jej dokázal přehodit.
90
Štefan Mitrović vyskočil kolenem do zad Molinovi a vidí žlutou kartu.
90
Za minut skončí druhá půle.
89
Rychlý brejk chtěl zakončit Rubio, ale nenašel přesně Osoria.
89
Rubio vypíchl míč Matillovi, ale podle sudího hostující hráč fauloval.
88
Bergdichův ofsajd.
88
Utkání nabírá na dramatičnosti. Padne ještě jedna branka, anebo utkání skončí remízou? Řešení budeme znát za několik minut.
87
Perquisův centr se snesl k Molinovi, který prodloužil na Castra, jemu do střely skočil jeden z hráčů Valladolidu.
86
Javi Guerra dostal míč do běhu za obranu. Na hranici vápna jej doběhl Perquis. Hostující hráč však vystřelil technicky, takže přehazoval Lópeze, jenže branku nakonec netrefil.
84
Antonio Adána musí střídat Pedro López. Domácí jedničku v dnešním utkání zřejmě ještě nepřestala bolet hlava po srážce s Rubiem, po které následoval pokutový kop.
84
Hra se zas rozproudila.
83
Castro se probil až před branku, ale ve finální fází podklouzl, takže nedokázal přihrávce pod sebe dát dostatečnou razanci.
82
Střídání v týmu Real Valladolid: ze hřiště odchází Marc Valiente, přichází Víctor Pérez.
81
Žlutou kartu dostává Javier Matilla (Real Betis). Ten si svůj trest vysloužil za protesty.
81
Teď to udělal Guerra správně, sám hrát nemohl protože byl v ofsajdu, přenechal míč Osoriovi, který byl až příliš blízko Adánovi. Domácí brankář jeho pokus vyrazil na roh.
80
Druhý roh už tak úspěšný nebyl.
80
Domácí rozehráli roh nakrátko, míč se k Sevillovi vrátil, ale jeho střela byla zblokována.
79
Rossi zastavil Castra nedovoleně. Následně domácí vybojovali rohový kop. K rohovému praporku nemíří nikdo jiný než Sevilla.
78
Po vyrovnání ožili nejen fanoušci Betisu, ale i samotní hráči a začali dobývat ještě více svatyni Jiméneze.
76
A je znovu vyrovnáno. Trochu to již připomíná hokejové střetnutí. Juanfran zatáhl míč po pravé straně až do vápna, kde na penaltě našel volného RUBÉNA CASTRA, který se trefil do protipohybu Jiméneze.
76
Rossi na levé straně dostal delší přihrávku. Míč doběhl, ale při zpracování mu unikl za brankovou čáru. Toto postřehl jeden z asistentů a nechal odkopávat od branky Adána.
75
Ještě čtvrthodiny nám zbývá do konce druhé půle. Hosté stále vedou zásluhou druhého zásahu útočníka Guerra o jednu branku, ale zatím to nevypadá na nějaký velký obrat.
74
Paulão by si měl dávat pozor, nebo dnes nedohraje. Guerra si pustil míč z levé na pravou. Domácí bek přispěchal pozdě a stojnou levačku hostujícímu hráči podmetl.
73
Chica nadýchal centr na Rodrígueze, jeho hlavička našla pouze připraveného Jaime Jiméneze.
72
Betis zkouší kudy projít před vápno soupeře zatím se to nepovedlo po levé straně. nyní nastává čas pro stranu pravou.
71
Paulão vyskočil na Guerra. Rozhodčímu vysvětluje, že se hostující hráč ohnul, ale Domácí bek při výskoku zcela jasně použil rukou, za což mohl dostat i žlutou kartu.
70
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Juan Pérez Carlos, přichází Juanfran.
70
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Lorenzo Reyes, přichází Cedrick.
68
Oba hráči zůstali ležet na trávníku a oba musí být ošetřeni.
67
Přímý kop, který se kroutil do vápna hostů si chtěl sebrat Jiménez. Molina při výskoku setrvačností doletěl až do hostujícího brankáře, kterého poslal k zemi.
65
Střídání v týmu Real Valladolid: ze hřiště odchází Daniel Larsson, přichází Humberto Osorio.
65
Žlutou kartu dostává Paulão (Real Betis).
64
Hosté se již soustřeďují na udržování náskoku, ale jelikož domácí vždy stačili na vedoucí gól Valladolidu odpovědět, můžeme očekávat, že se tak stane i v tomto případě.
62
Bergdich nedokázal zkrotit dlouhý míč, který mířil jeho směrem. Domácí budou blízko svého území vhazovat.
61
Střídání v týmu Real Valladolid: ze hřiště odchází Jeffrén, přichází Jesús Rueda.
60
Máme za sebou téměř hodinu zápasu a již padlo 5 branek, což je ve Primera División velmi nezvyklé.
59
Real Valladolid právě vstřelil branku!
Penaltu proměňuje JAVI GUERRA, který trefil přesně opačný kout branky, než který si vybral Adán.
57
Adán se ještě při svém zákroku zranil a musel být ošetřen.
56
Žlutou kartu dostává Jorge Molina (Real Betis).
56
Žlutou kartu dostává Antonio Adán (Real Betis).
56
V jedné minutě se toho stalo až příliš, nejprve netrefil opuštěnou branku Reyes. Na druhé straně se za obranou objevil Rubio. Obhodil si brankáře, který jej fauloval a byla nařízena penalta.
54
Tak a je zas vyrovnáno. Po rozehrání přímého kopu míč dolétl až do pokutového území. Míč se odrazil ke Castrovi, který lehkým obloučkem našel JORGE MOLINU, jenž usměrnil míč za Jiméneze.
54
Sevillu zastavil před středovým kruhem drobným faulem Larsson.
53
Domácí jsou z vývoje omráčeni, a tak mohou jejich stavu využívat hostující hráči.
51
Hosté jdou do vedení. Přetažený rohový kop našel Marca Valienteho, který vrátil míč na druhou tyč, kde stál CARLOS PEŇA, pro něhož nebyl problém trefit prázdnou branku. Teď se dýchá hostům ještě lépe.
51
Jeffrén dostal prostor ke střele. Jeho pokus byl zblokován nad domácí branku.
49
Tentokrát byl Valiente objetí nedovoleného zákroku, jehož autorem byl Castro. V žádném případě se nejednalo o nějakou odvetu.
48
Marc Valiente přistoupil pozdě ke Castrovi, došlápl mu zezadu na paty. Jeho zákrok ohodnotil hlavní sudí žlutou kartou.
47
Larsson si počínal nedovoleně, do soupeře zatlačil rukou, tak že upadl. Pomezní sudí to zcela jasně viděl a hlavnímu napověděl, že se jednalo o faul.
46
Domácí zahajují druhou půli výkopem. Míč mířil na Castra, ale byl velmi nepřesný, takže Jiménez může vykopávat od vlastní branky.
46
Oba týmy jsou již připravené na druhou půli.
První půle je za námi. První branka padla hned po 49 vteřinách, když se prosadil nejnebezpečnější hráč hostů Guerra. Za dalších 5 minut bylo srovnáno, když si Sevillův roh srazil za záda vlastního brankáře Peňa. Od té doby hráli domácí lépe. měli několik slibných příležitostí, ale brankové skóre se neměnilo. Poprvé jsou tedy mužstva do kabin smírně.
45
45
Poslední minuta první půle.
44
Peňův centr zleva si pohlídal Adán. Hosté stejně měli v pokutovém území pouze jediného hráče.
43
Valiente na trávníku. Souboj s Javierem Matillou byl posouzen jako nedovolený z pohledu domácího hráče. Jinak se však hraje poměrně čisté utkání. Zatím nebyla k vidění žádná žlutá karta.
42
Guerra udržel míč na levé straně, předal jej na Bergdicha, který míč zavezl na osu hřiště, pak předal na nabíhajícího Rukavinu, který si narazil míč s Rubiem. Následná střela hostujícího beka nemohla Adána vystrašit.
41
Hosté již nepouští domácí do žádných akcí, Jiménez se v posledních minutách spíše nudí.
40
Perquis dokázal rohový kop mířící do malého čtverce odhlavičkovat na hranici vápna. V hlavičkovém souboji si rukou pomohl Maročan Bergdich.
39
Rukavina vysunoval Peňu, který se pohyboval po levé straně. výborně do přihrávky zasáhl Chica, který míč posunul hlavou na autové vhazování. Po něm hosté vybojovali i rohový kop.
38
Chica pohlídal centr na Bergdicha, následně byl faulován Rossi.
37
Neurovnanou hru končí před Sevillou odkopem Rubio. Vhazovat bude domácí tým na vlastní polovině.
35
Tak to je k Braianu Rodríguezu až příliš kruté, konečně se dokázal prosadit, když s naběhl na přihrávku Sevilly, jenže byl v ofsajdu.
34
Rodríguez dostal míč na paty, takže ze šance Berisu nic není, Ani hosté nedokázali míč dotáhnout dál než k půlící čáře.
33
Guerra na hranici vápna padá, ale hlavní rozhodčí mlčí, podle něj to faul nebyl. Vzápětí se ve vápně ocitl Larsson, ale nedokázal obejít Adána.
32
Jeffréna na pravé straně připravil o míč Carlos, toho zastavil Valiente.
31
Bergdich na levé straně potáhl míč od půlící čáry až téměř k vápnu, ale pak se snažl předat na Larssona, jenže jeho pas byl velmi nepřesný.
30
Hosté chtějí využívat co nejvíce svého jediného útočníka Guerra, ale zatím jej nedokáží najít přesnou přihrávkou.
29
Centr z levé strany propadl až ke Castrovi, který míč vrátil pod sebe na Braiana Rodrígueze. Jenže za jeho halfvolej by se nestyděl ani nejlepší kopáč v americkém fotbale.
28
Po kvapíku, který byl k vidění na začátku zápasu, kdy jeden útok střídal druhý se nyní hra spíše uklidnila.
27
Guerra si nabíhal na dlouhý míč od Peni, jenže zjistil, že byl již předtím v ofsajdu, tak nechal míč proskákat až k domácí brance, kde jej zastavil Adán.
26
Domácí nechtějí nic ponechat náhodě. Ač jsou jistým sestupujícím, tak se chtějí s ligou před vlastními fanoušky rozloučit důstojně.
25
Chica nadýchal centr na hlavu Braiana Rodrígueze, který měl prsty ve vyrovnávací brance. Ale tentokrát míč z jeho hlavy letěl až příliš vysoko.
23
Bergdich dostal pas na hranici ofsajdu, udělal si kličku do středu a levačkou vypálil na branku Betisu. Adán byl ve středu branky na místě.
22
Betis rozehrál přímý kop, který doletěl pouze na hranici vápna, dál se nedostala ani následná střela Reyese.
22
Tentokrát se hosté dokázali ubránit, ale míč daleko nevyvezli. Navíc při napadání fauloval záložník Rossi.
21
Domácí na druhé straně vybojovali další rohový kop.
20
Peña poslal výborný pas na rozběhnutého Jeffrén, který se ocitl za obranou domácího týmu. Obešel i Adána, ale nedokázal míč poslat do opuštěné branky. Domácí obrana se stihla včas vrátit.
18
Domácí si nekomplikují rozehrávku a využívají služeb svého brankáře, který ihned posílá přihrávku na Chica.
17
Domácí jsou v těchto fázích nebezpečnější. Dvě hlavičky ve velkém čtverci mířili na Jimenéze. Poprvé z toho byl rohový kop Realu Betis. Podruhé Carlos minul hostující branku.
15
Domácí zkusili stejný signál jako při vyrovnávací brance. Rozdíl byl v tom, že hostující brankář byl připraven a navíc při svém zákroku faulován.
14
Ou! To byl pěkný volej, který předvedl před vápnem stojící Reyes. Jiménez jeho ránu vyrazil na roh.
13
Valladolid uklidňuje hru přihrávkami okolo středového kruhu, Chce nalákat domácí, aby vytáhli obranu blíže půlící čáře.
12
Guerra se tlačil do vápna, kde se o něj postaral Carlos, Ač hostující hráč upadl, tak podle hlavního sudího to nebyl penaltový zákrok.
10
Rukavina nahrál pod sebe, kde tušil spoluhráče, ježe jeho centr nedolétl ani do pokutového území.
8
Dokonce se hraje uprostřed hřiště bez větších náznaků šancí.
7
Hra se na chvíli uklidnila.
6
A je vyrovnáno. To je jako by se hrálo bez obran. Na Perquisův roh naskočil Matilla, který prodloužil míč za sebe a CARLOS PEŇA si dal vlastní branku.
6
Hra má velmi rychlý spád. První roh utkání má na starosti domácí tým.
4
Na jedné straně výborně zasáhl Jaime Jiménez, hosté rychle přenesli hru na druhou stranu, ale střelec první branky Guerra byl tentokrát nachytán v ofsajdu.
2
Domácí mohli vzápětí srovnat, ale ofsajdové postaven jim zhatilo veškeré snažení.
1
Tak to je neuvěřitelné! 49 vteřin stačilo Valladolidu na vstřelení první branky. Rukavina poslal míč z pravé strany do vápna, na míč naskočil nejvýše JAVI GUERRA a rozvlnil síť poprvé.
1
Hosté se ujali rozehrávky a zahájili tak cestu za svojí záchranou.
1

Real Betis: Adán – Chica, Perquis, Paulão, J. Carlos – Matilla, L. Reyes, Sevilla – Molina, B. Rodríguez, R. Castro.
Náhradníci: López – Verdú, Cedrick, D. Ceballos, Moreno Juanfran, Baptistão, Pozo.

Real Valladolid: Jaime Jiménez – Rukavina, Valiente, Mitrović, Peña – Jeffrén, Rubio, D. Larsson, Rossi, Bergdich – Guerra.
Náhradníci: Mariño – Omar, Rueda, Baraja, Pérez, Osorio, Ó. González.

Rozhodčí: Alfonso Álvarez – José Gallego, Juan Barranco.

Real Betis

Domácí jsou jasným sestupujícím. Tato sezóna se jim vůbec nepovedla. Prakticky od prvních kole se hráči ze Sevilly pasovali do role týmu, na kterém se jednoduše získávají body. Za 36 kol vyhráli 5 utkání z toho 4 na vlastním stadionu. Celkové skóre je velmi záporné 31:73, doma 15:28.

Real Valladolid

Hosté se zatím drží na 16. příčce, ale před pásmem sestupu nemají žádný náskok. Toto a následující kolo právě ukáží, kdo bude mezi třemi adepty na sestup. Valladolid v dosavadních 36 utkáních zvítězil pouze v sedmi případech z toho pouze jedinkrát na cizím hřišti. Celkové skóre činí 35:55, venku 15:39.

Valladolid – Real Madrid 1:1
Valladolid – Espanyol 1:0
Celta Vigo – Valladolid 4:1
Osasuna – Valladolid 0:0
Valladolid – Valencia 0:0
Dobrý podvečer u sledování 37. kola španělské Primera División. Na půdu posledního Realu Betis přijede další tým ohrožený sestupem Real Valladolid. Sázkové kanceláře favorizují hostující tým. Výkop bude proveden v 19 hodin.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.