Hlavní rozhodčí dnes naposledy pískl do píšťalky a uzavřel tak scénář tohoto zápasu. Real Betis slaví zisk tří bodů zásluhou branky Igiebora ze 36. minuty zápasu a jedná se o zasloužené vítězství. V prvním poločase měl Betis více ze hry a v tom druhém hrál to, co potřeboval. Villarreal se nemohl dostat soustavnějšího tlaku a případné šance poté likvidoval dnes výborný Sara v bráně.

Z mé strany je to pro dnešek vše, děkuji Vám za pozornost a zachovejte přízeň španělské Primera Division i v dalších dnech. Možnost máte už zítra, kdy program 7. kola uzavře od 22:00 utkání Granada – Atletic Bilbao.
90+3
Dos Santos (VLR) nezpracoval míč a navíc stál v ofsajdu, je podle všeho rozhodnuto.
90+3
Nyní to vypadalo na zajímavou možnost po pravém křídle, ale vše opět pokazila nepřesná přihrávka.
90+2
Nepřesnosti v rozehrávce celou situaci Villarrealu ještě více komplikují.
90+2
Betis navíc bude vhazovat a může tak ušetřit další čas.
90+1
Již v probíhajícím nastavení si Betis poradil s tímto rohovým kopem. Nastavovat se budou tři minuty a každá z nich jistě hostům uteče velmi rychle.
90
Trenér Villarrealu Marcelino se hodně rozčiluje, ale pokutový kop se nepíská a osobně si myslím, že zcela správné. hosté budou mít k dispozici alespoň rohový kop.
89
Vilà (RBE) vůbec nic neriskoval, po ztrátě míče doslova objal Canio a pochopitelně uviděl žlutou kartu.
89
Asenjo se snažil pomoci spoluhráčům s rozehrávkou, ale spíše nepřesností svým spoluhráčům zavařil.
88
Dos Santosovi (VLR) navíc míč utekl do zámezí a tak může domácí celek udržet další cenné vteřinky.
87
Zatím hosté jen marně hledají klíč na zformovanou obranu Betisu, který v posledních minutách hraje přesně to, co potřebuje.
86
Rýsovala se dobrá kombinace, ale Canimu (VLR) přihrávka do běhu vůbec nevyšla.
85
Za obranným kvartetem Villarrealu se zapomněl jeden z domácích hráčů a ofsajd je tak na světě.
83
Mohlo být rozhodnuto po krásné přihrávce za obranu Villarrealu, jenže z brány vyběhl Asenjo a fantastickým zákrokem zneškodnil šanci Verdúa (RBE), který byl blízko rozhodnutí.
82
Hra je v posledních minutách hodně rozkouskována a to pochopitelně hraje jen a jen pro domácí, kteří mají za úkol uhájit své vedení. Dnes se zatím ve španělské lize domácím týmům nevedlo, když ve všech třech předchozích duelech vyhráli hosté a Espanyol, Celta Vigo ani Osasuna dokonce nevstřelili branku. V tomto zápase zřejmě Betis zachrání domácí týmy.
81
Na hranici pokutového území se po individuální akci skácel jako les po zásahu dřevorubců Verdú (RBE), rozhodčí však o faulu nechtěl ani slyšet.
80
Reyes již je ze hřiště pryč, na jeho místo nastoupit Xavi Torres (RBE).
79
Reyes (RBE) odcházel střídat hodně pomalu a vidí za to ještě před odchodem ze hřiště žlutou kartu.
79
Cani (VLR) vidí žlutou kartu a těžko soudit za co, možná řekl něco směrem k rozhodčímu.
78
Sara ukazuje velký přehled ve vlastním pokutovém území, další z rohových kopů dokázal sám zneškodnit.
77
Molina (RBE) žádal odpískání faulu po hraničním souboji u rohového praporku a nedočkal se. Jeho následná debata s hlavním rozhodčím musela být hodně hlasitá, ale samozřejmě poslední slovo má vždy rozhodčí a nejinak tomu bylo také v tomto případě.
76
Aquino (VLR) byl vyslán na pravém křídle šikovnou uličkou, ale podle všeho stál ve chvíli přihrávky v ofsajdu.
75
Domácí se rozčilují, no není jim to nic platné – míč budou do hry vhazovat hosté.
74
Jenom to tak zahučelo na stadionu po krásné střele Juanfrana (RBE), který se opřel do míče z takových dvaadvaceti metrů a jen o chlup minul levou tyč.
73
Samotný rohový kop nebezpečný nebyl, celá akce Betisu pokračovala, ale Molinova hlavička pod tlakem nebyla namířena na bránu.
73
Verdú (RBE) si postavil míč na místo přestupku, ale jeho technický obstřel přizvedla zeď, bude z toho roh pro Betis.
72
Pochopitelně však hosté nemohou úplně zapomínat na obranu, Jokić to tak trochu udělal a požár před pokutovým územím musel řešit faulem za žlutou kartu.
71
Snaha o ohrožení domácí brány se nesetkala s úspěchem a tak může Sara v poklidu odkopnout míč od své svatyně.
69
Betis se stále více soustředí na obrannou činnost a na nějaké útočení v podstatě ani nemyslí.
68
V 68. minutě dochází k poslední změně u Villarrealu. Ze hřiště odešel Uche a nahradi ho Perbet (VLR).
67
Další střídání přichází na řadu právě teď, ze hřiště je Vadillo (RBE) a nahrazuje ho Juanfran.
66
Ten vzápětí již další nebezpečí pro defenzívu Betisu nezmanel.
65
Dlouho se na hřišti nic nedělo a najednou přilétl do šestnáctky velmi ostrý míč, který domácí obrana s velkým štěstím odvrátila na rohový kop.
63
Dnešní utkání sleduje 29 382 diváků.
62
Chica (RBE) nestačil v běžeckém souboji s protihráčem a zatáhl jej za dres, to neuniklo rozhodčímu, který vytahuje žluté napomenutí.
61
Poprvé v zápase dochází ke změně na domácí straně. Za potlesku diváků odchází velmi pomalu Matila a nahradí ho Nacho.
60
Pina (VLR) to přehnal se snahou dostat se k míči a vše končí jeho faulem.
58
V následné akci si jeden z hostujících hráčů zastaven velmi ostře a zřejmě si při pádu také narazil zápěstí. Třetí střídání však kouč Villarrealu Marcelino jistě nebude chtít využít.
57
Druhou změnou je odchod Triguerose, jehož místo zaujme Pina (VLR).
57
První střídání v zápase a to hned dvojité. Obě změny se týkají Villarrealu, jako první odešel Pereira, kterého nahradil dos Santos.
56
Jeden takový vznikl také nyní, situace dva na dva byla vyřešena přihrávkou do běhu na Molinu (RBE), ten jej však nestihl před Asenjem.
54
Podobný scénář hry jako v prvním poločase zatím sledujeme v tom druhém, až na jeden detail – nyní útočí do plných Villarreal a Betis se soustředí na rychlé protiútoky.
53
Velmi dobře rozehrál Villarreal tento přímý kop z velkého úhlu, centr na zadní tyč byl doplněn o další rychlou přihrávkou již dovnitř pokutového území, tam stál výborně postavený Gaspar a dostal se i k zakončení. To však výborně zlikvidoval Sara a navíc byl Gaspar podle všeho také v ofsajdu.
53
Amaya (RBE) zatáhl soupeře za dres a může být rád, že tento zákrok nebyl uvnitř šestnáctky.
52
Betis dostal k dispozici standardní situaci, ale její rozehrávka nebyla nijak nebezpečná. Ve druhém poločase zatím hosté hrají mnohem lépe než tomu bylo v tom prvním.
50
Zde se však žádné nebezpečí nekonalo, Villarreal v naprostém poklidu odehrál míč mimo šestnáctku a již s ním postupuje na útočnou polovinu.
49
Rohový kop budou mít k dispozici také domácího fotbalisté.
48
Právě po rohu vznikl v pokutovém území velký zmatek, který zastavila až píšťalka rozhodčího, ten odpískal Villarrealu ofsajd.
47
Pereira (VLR) si už chystal míč na pravačku, no nakonec svůj původní záměr změnil a neudělal dobře, přihrávkou totiž nenašel nikoho. Hosté však budou rozehrávat alespoň rohový kop.
46
Hlavní rozhodčí přivedl hráče o něco dříve než se čekalo, každopádně se již hraje a nadále beze změny v sestavách.
46
První poločas posledního nedělního zápasu 7. kola španělské Primera Division je za námi. Real Betis vede zatím brankou Igiebora ze 36. minuty 1:0 a toto vedení je zasloužené. Domácí měli míč častěji na svých kopačkách, o čemž vypovídá také procentuální poměr držení míče 60 % : 40 % ve prospěch Betisu.

Před druhým poločasem, který začne přibližně ve 22:02 , je však stále vše otevřené a nás jistě čeká zajímavých pětačtyřicet minut.
45+1
Pereira (VLR) se snažil propracovat k míči, ale obrana Betisu jej k němu nepustila.
45+1
První z nastavených minut již běží, bohužel nám chybí informace, kolik těch minut vlastně bude.
45
Již běží poslední minuta normální hrací doby, ale nějaká ta minutka navíc se zřejmě hrát bude.
44
Blíží se první poločas a ten sebou přináší mnoho menších faulů ve středu hřiště, které hru kouskují.
43
Šanci Villarrealu zastavuje už v samém zárodku praporek pomezního rozhodčího signalizující ofsajd.
42
Na opačné straně Asenjo včas vyrazil proti míči a centr schoval ve své náruči.
42
Velmi chytrá přihrávka zamířila do šestnáctky a domácí obrana měla opravdu co dělat, velmi dobrou práci odvedl brankář Sara, který nejdříve vyrazil centr letící na hlavičku soupeře a následně se jako první k volnému balónu dostal.
40
V pokutovém území si však Paulão (RBE) pomohl ve vzdušném souboji nedovoleně a tak tato standardní situace nepřinesla vůbec žádný vzruch.
39
Hlavně po pravé straně hraje Betis a zatím je tato taktika vcelku úspěšná, padl takto první gól a nyní pro změnu po faulu Jokiče na Chicu budou domácí rozehrávat přímý kop.
38
Velmi rychle mohlo být také srovnáno, standardní situace Villarrealu nadělala Sarovi asi více problémů než sám čekal, ale nakonec si s míčem dokázal poradit.
36
Real Betis právě vstřelil branku!
Betis se nakonec dočkal první branky a je třeba poznamenat, že asi zasloužené. Centr z pravé strany byl tečován přímo na kopačku domácího hráče, proti této první střele ještě dokázal Asenjo reflexivním zákrokem zakročit, ale k dorážce se dostal NOSA IGIEBOR a s přehledem poslal míč do odkryté branky.
35
Již se hraje a Trigueros (VLR) se odhodlal ke střele z dálky, ta mu však vůbec nesedla a skončila hodně daleko od levé tyče Sarovi brány.
34
V pokutovém území je ještě ošetřován Paulão (RBE), na kterém předchozí zákrok evidentně nechal nějaký známky, odneslo to podle všeho pravé koleno.
33
Hosté nebo respektive Cani (VLR) se dožadoval odpískání penalty. Caniho je potřeba pochválit za fantastický slalom mezi trojicí soupeřů, no nic z této velmi pohledné akce nakonec nebylo.
32
Nejdříve Sara dobře vyběhl a s přehledem schoval míč v rukavicích, o pár vteřinek později však jeho spoluhráči nezvládli přechod přes půli hřiště a nepřesnou přihrávkou o míč přišli.
31
Paulão (RBE) skončil po ostrém zákroku ležet na hřišti, ale hrálo se dál. Nejdříve to vypadalo, že domácí hráč bude potřebovat ošetřit, no najednou vstal a pokračuje se tak bez přerušení.
30
Máme za sebou třicet minut hry a nesledujeme nijak nádherný fotbal, na druhou stranu je v obou týmech vidět velká chuť po úspěchu a bojovnost hráčům rozhodně nemůžeme upřít.
28
Velmi dobrý centr zřejmě nikdo z domácích hráčů nedokázal tečovat, ale i tak musel Asenjo ukázat dobrý postřeh a míč zastavit.
28
Musacchio (VLR) přispěchal do hlavičkového souboje pozdě a výsledkem byl tak jeho faul, za ten se však sportovně omluvil.
26
Dobrý míč letěl za obranu Betisu a Sara se rozhodl pomoci svému obránci výběhem. Málem jej však skákavý míč překvapil a přeloboval, domácí brankář si však dal pozor.
25
Velmi dobře zapracoval opět Jokič, který jako levý obránce dnes zachytil již pořádnou dávku centrů.
24
Zmatek v pokutovém území nakonec končí odpískaným ofsajdem, ve kterém byl podle všeho Pereira (VLR).
23
Vadillo (RBE) přispěchal pozdě do souboje a doslova srazil soupeře na zem, výsledkem této akce je žlutá karta pro domácího hráče.
23
Jeho centr však nebyl vůbec přesný, hned první obránce dostal balón mimo nebezpečné území.
22
Své defenzivní úkoly si splnil také Jokič (VLR), který srazil centr na rohový kop. Ten rozehraje Joan Verdú.
21
Betisu po posledních dvou šancích narostla křídla a hosté se tak musí bránit, dobře to udělal Cani (VLR), který zablokoval přihrávku a domácí tak budou jen vhazovat.
20
Také po rohu bylo před brankou Asenja pořádně dusno, míč málem proskákal po hlavičce ke vzdálenější tyči a Asenja měl opravdu co dělat, aby mu zabránil v postupu do brány. Vše však zvládl na výbornou a drží tak nadále nerozhodný stav.
19
Z ničeho nic přišla obrovská šance Betisu, o kterou se postaral nečekanou střelou Chica, brankář Villarrealu Asenjo však dokázal míč zázračně vyrazit na roh.
18
Kulatý nesmysl se však velmi rychle vrátil na kopačky domácích hráčů, kteří se pokusili o vysunutí Vadilla, ten však nedokázal míč lépe zpracovat a na hrací ploše jej již nezastihl.
17
Villarreal malinko vytáhl napadání a domácí obrana si rázem neví rady s rozehrávkou, výsledkem všeho je pouhé odevzdání míče.
16
Následná standardní situace sice žádné nebezpečí nepřinesla, ale hosté zůstali u míče a za obranu si nabíhal Trigueros, toho však zastavil ofsajd, který byl opravdu jen minimální.
15
Naopak rychlé brejky Villarrealu nebezpečné jsou a jeden takový končí žlutou kartou pro Matillu (RBE), který poslal soupeře k zemi a přestože se rozčiluje, tak o faul se podle všeho jednalo.
14
Hráči Betisu mají jistě převahu co do držení míče, ale to zatím na výraznější gólovou šanci nestačilo.
13
Domácí opět zapojují do rozehrávky i svého brankáře, který dlouhým odkopem hledal spoluhráče na polovině hřiště, ale přesný jeho pas rozhodně nebyl.
12
Pozadu nechce zůstat ani Betis, zajímavou šanci se rozhodl Igiebor (RBE) zakončit sám a to asi nebylo nejlepší rozhodnutí. Na obou křídlech měl nabíhající spoluhráče a navíc jeho střela byla z kategorie nepřesných.
10
První žlutou kartu zápasu vidí Gaspar (VLR), který nestačil ve sprinterském souboji a zastavil svého protihráče rukou.
10
Další nebezpečí pro Saru a celý Betis, domácí brankář však opět dokázal podržet svůj tým, když vyrazil tvrdý pokus z úhlu.
9
Přetažený míč dolétl mimo pokutové území, následný centr však obranu Betisu nepokryla vůbec dobře a proti ostré střele musel zasáhnout Sara a jednalo se o první vážnější šanci před jednou z brán.
9
Průnik po pravém křídle byl zastaven, ale Villarreal zůstane u míče, z celé akce bude rohový kop.
7
Asenjo (VLR) byl s přehledem u centrované míče jako první, ale malinko gólman Villarrealu při zákroku zaváhal. Míč mu z rukavic vypadl těsně před něj a tak jej naštěstí pro hosty stačil znovu zachytit.
6
Betis si po předchozím zaváhání dává na rozehrávku mnohem větší pozor, míč se velmi pomalu dostal až na druhou stranu, ale centry z křídel jsou zatím nepřesné a to platí pro oba celky.
4
Po ztrátě míče ve středu hřiště se hnal do rychlého protiútoku Villarreal, centr na zadní tyč však nenašel nikoho ve žlutém a tak míč od vlastní svatyně odkopne právě Sara.
4
Betis drží míč a pomáhá si v rozehrávce také s brankářem Sarou.
3
Také Villarreal se pokusil o první útočnou akci, ale ta skončila skoro dříve než začala.
2
Rohový kop však žádné větší nebezpečí pro obranu hostů neznamenal, následný centr který přilétl dokázal odehrát mimo šestnáctku Trigueros (VLR).
1
Hned v první minutě zápasu přilétl do pokutového území Villarrealu nepříjemný centr, který odvracel na roh Musacchio.
1

Real Betis: Sara – Chica, Paulão, Amaya, Vilà – Vadillo, L. Reyes, Verdú, Matilla, Igiebor – Molina (C).
Náhradníci: Andersen – Perquis, Nacho, X. Torres, Moreno Juanfran, Sevilla, Chuli.

Villarreal CF: Asenjo – M. Gaspar, Musacchio, Dorado, Jokić – Aquino, Trigueros, B. Soriano, Cani – Uche, Jonathan Pereira.
Náhradníci: Juan Carlos – Iñiguez, Pina, Pérez, Perbet, G. dos Santos, Paulista.

Rozhodčí: Delgado – Ríos, Huerga.
Vzájemné zápasy:

Vzhledem k tomu, že v minulé sezóně hrál Villarreal v druhé nejvyšší soutěži, tak poslední vzájemná utkání evidujeme v sezóně 2011/2012.

V tomto soutěžním ročníku vždy vyhrál domácí tým. Ve 13. kole doma slavil výhru 1:0 Villarreal, ve 32. kole poté doma zvítězil Betis 3:1.
Villarreal CF:

To Villarreal jako nováček v nejvyšší španělské soutěži nehraje rozhodně druhé housle. V šesti zápasech ještě nepoznal hořkost porážky a se čtrnácti body mu patří čtvrtá příčka za Barcelonou a dvěma kluby z hlavního města Španělska, Atléticem a Realem Madrid.

Villarreal se může pyšnit také aktivním skóre, když v šesti zápasech inkasoval šest branek a sám jich dal již dvanáct.

Real Betis:

Momentálně 14. tým tabulky toho zatím v lize příliš nevyhrál. Ze šesti zápasů nasbíral pět bodů za jednu výhru a dvě remízy. V zápasech Betisu navíc nepadá ani příliš branek, vždyť skóre 6:7 ukazuje na průměr jen něco málo přes dva góly na utkání.

Kromě ligy soutěží Betis také v Evropské lize, kde se přes českého zástupce Baumit Jablonec dostal do základní skupiny. Tam má za sebou jedno odehrané utkání s Lyonem, které skončilo bezbrankovou remízou.

1. kolo: Real Madrid – Betis 2:1
2. kolo: Betis – Celta Vigo 1:2
3. kolo: Espanyol Barcelona – Betis 0:0
4. kolo: Betis – Valencia 3:1
5. kolo: Betis – Granada 0:0
6. kolo: Athletic Bilbao – Betis 2:1
Poslední nedělní zápas sedmého kola španělské Primera Division obstará Real Betis a Villarreal CF.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.