Na stadionu probíhají oslavy domácího klubu. Já se s vámi loučím a někdy příště, na počtenou.
Je tu konec, domácí vítězí díky jediné trefě Adurize, který pět minut před koncem hladce dorazil míč do pravé části brány Vallecana.
90+4
90+3
Půl minuty před koncem drží Williams míč na útočící polovině, daleko od sítě Bilbaa.
90+3
Poslední minuta nastaveného času, Iraizoz bude vykopávat.
90+2
Vysokými výkopy dostávají domácí hráči míč daleko od vlastní brány.
90+1
Amaya osamocen na prostředku bojiště vymýšlí kloudnou přihrávku, ale balón končí až za bránou Athletica.
90+1
Tito vhodil míč do hry, do konce zápasu se ještě nastavují tři minuty!
90
Morcillo posílá míč z prostředku hřiště k bráně Bilbaa, tam jsou ale připravení domácí fotbalisté.
89
Domácí jsou na koni, Aduriz útočil na druhou trefu, ale tentokrát stál v ofsajdu.
88
Ale standardní situaci rozehrávají domácí, za míčem se žene Williams.
88
Za tři minuty vyprší základní hrací doba, kterou sudí patrně ještě asi o dvě minuty nastaví. Hosté teď urputně bojují o srovnání.
86
Bilbao právě vstřelilo branku!
Pět minut do konce zápasu a domácí střílí první a možná poslední gól zápasu! ARITZ ADURIZ si seběhl do vápna k dopadajícímu míči, který už pohodlně doťukl k pravé tyčce až do sítě. Stadion oslavuje tohoto střelce.
85
Williams se chtěl uvolnit a doběhnout jedoucí míč ze standardky, jenže byl faulován. Diváci se dožadovali odpískat tento zákrok, rozhodčí zůstává však klidný.
84
Opatrnou strategii začalo hrát Bilbao, pečlivě si drží míč na kopačkách.
83
Žlutou kartu dostává Mikel Rico (Athletic Bilbao).
81
Zbývá deset minut do závěrečného hvizdu, stále je stav nerozhodný a oba týmy se budou snažit udržet si čistý štít a nedopřát soupeři možnost vstřelit vítězný gól.
81
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Markel Susaeta, přichází Ibai Gómez.
80
Williams z vápna nastřelil pouze gólmana hostí!
79
Álvarez zastavuje míč, za kterým se nebezpečně hnal Aduritz, kterého na steč vyslal Williams.
79
Žlutou kartu dostává Aritz Aduriz (Athletic Bilbao).
78
Ofsajdy: 6 – 3
77
Rohové kopy: 11 – 4
77
Williams si pohrál s bránícím Morcillem, kterého dobrou chvíli dokázal mást a postupovat tak hřištěm.
75
Rayo Vallecano kombinuje na polovině domácích, kteří se nemohou dostat k míči.
74
Další rohový kop domácího Athletica.
73
Převážně se bojuje o zisk kulatého nesmyslu ve střední části hřiště.
71
Laporte si vyskakoval, aby trefil míč hlavou a usměrnil jej do brány, ale dostal zásah do krku od hostujícího gólmana.
70
I hosté dostali míč až do sítě Bilbaa, jenže střelec byl v ofsajdu. Zatím se zdá, že jinak než z ofsajdového postavení se hráči nedokáží trefit do sítě.
69
Laporte dvakrát střílel z pokutového území, nejprve trefil bránícího soupeře, napodruhé zvedl svůj míč až do diváků.
68
Williams má evidentně plno sil a pohrával si s míčem kousek od vápna soupeře, střely se mu ale nedostalo.
67
Střídání v týmu Rayo Vallecano: ze hřiště odchází Léo Baptistão, přichází Manucho.
66
Williams hned zkusil střelu z vápna, ale jeho projektil byl zblokován.
65
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Iker Muniain, přichází Iňaki Williams.
62
Kakuta pádil za balónem jedoucím do pokutového území domácích, o krok rychlejší byl gólman Iraizoz, který pohotově vykopává herní předmět pryč.
60
Hodina hry je za námi, stále jsme branku neviděli. Domácí rozehráli standardku, kterou ale zachytil Kakuta.
59
Žlutou kartu dostává Mohammed Fatau (Rayo Vallecano).
58
Tito postrčil míč pouze soupeři na kopačku, ale Rico vypálil o několik centimetrů vedle od pravé tyče.
57
Tito odhlavičkoval míč až do autu.
57
Aduriz se staví do pokutového území a vyhlíží rozehrávku rohového kopu.
56
V jeho obličeji je znát bolestivá grimasa, tento urostlý hráč se ale zvedá na vlastní nohy a pokračuje ve hře.
55
A právě Fatau inkasoval nepříjemný zásah nejspíš do obličeje, když od něj odbíhal domácí hráč dobíhající letící míč ze standardní situace.
54
Fatau fauloval na středu hřiště soupeře, což velmi rychle rozhodčí odpískal a domácí tak mají možnost rozehry.
52
Aduriz si zpracovával míč ve vápnu k zakončení, Tito se skvěle svezl k zemi a herní předmět mu odebral.
51
Bilbao se drží na míči v útočné polovině trávníku, překonat defenzivu Vallecana se mu ale nedaří.
49
Baptistao měl dobrou rychlost a unikal na domácí klec. Chtěl přihrát spoluhráči, jenže domácí kapitán dokázal míč uklidit do autu.
48
Álvarez si velmi brzy připisuje zákrok.
48
Susaeta bude rozehrávat standardku na hostující klec.
46
Střídání v týmu Rayo Vallecano: ze hřiště odchází Nacho Martínez, přichází Morcillo.
46
Střídání v týmu Rayo Vallecano: ze hřiště odchází Toño, přichází Cristian Álvarez.
46
Polovina utkání je za námi a branky jsme se zatím nedočkali. Několik šancí měli hráči na obou stranách, gólmani jsou zatím stoprocentní. Rico sice dopravil v závěru poločasu míč do sítě, jenže stál v ofsajdu.
Druhý poločas začne přibližně v 18:02.
45+3
45+2
Mikel Rico dostal míč do sítě hostů, jenže byl odpískán ofsajd.
45+1
Rozhodčí nastavuje dvě minuty první půle.
45
Kakuta nestihl doběhnout dlouhou přihrávku a míč tak končí v autu.
44
Náznak brejku domácích byl rychle zažehnán, míč ale stále kontroluje celek Athletica.
42
Gólman si nechává masírovat levé stehno.
41
Tono má nějaké potíže, na hřiště se k němu seběhli týmoví ošetřovatelé s lékárničkou.
41
Začala poslední pětiminutovka první půlky, míč je u domácího gólmana.
40
Tono si může připsat další zákrok a rozehrát, u jeho brány je ale stále nebezpečno.
38
Souboj o míč na středu trávníku přináší i několik faulů, rozehrávat budou hosté.
37
Standardka domácích nadělala menší závar u brány hostů, míč se zatím do sítě ale nemá šanci dostat.
34
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Unai López Cabrera, přichází Óscar de Marcos.
33
Tono zalehává balón a uklidňuje tak nepříjemnou situaci u brány.
32
Kakuta obehrál Iraolu o míč, nápor na hostující bránu neustává, jelikož domácí kapitán bude vhazovat aut.
31
Jozabed si postavil míč do rohu hřiště a rozehrál, jenže balón rychle zamířil na opačnou stranu než je domácí svatyně.
29
Tito doběhl míč na hranici hřiště a zkusil jej poslat do prázdné domácí brány. Ani dobíhající spoluhráč ale nedokázal nasměrovat balón do sítě Bilbaa.
25
Závar u domácí brány vyřešen, nejeden z hráčů se teď opotil při zachraňování situace.
23
Žlutou kartu dostává Nacho Martínez (Rayo Vallecano).
22
Ke gólmanu hostí se znovu dostal míč, ale pouze pomalým kutálením po zemi.
20
První žlutou kartu v utkání vidí domácí San José.
19
Toño sbírá míč za svojí brankou a vysílá jej přes půlku trávníku.
19
Iraola vhodil míč do hry a nastartoval rychlou akci svého celku, která ale skončila dřív, než se někdo z domácích zmohl ke střele.
17
Bueno si málem vybojoval míč na polovině domácích, odkud by měl ideální palebnou pozici.
15
Z ostrého úhlu chtěl zkusit vypálit Iraola, míč ale neprocedil za hostujícího hráče.
14
Modře odění fotbalisté zakládají novou akci odzadu, kde jim ale rozehrávku znepříjemňují napadající hráči domácího Athletica.
13
A ten jim nevyšel, hostující Fatau zpracoval přihrávku a zamezil tak střelbě na bránu Vallecana.
12
I domácí Bilbao si vynutilo standardku na polovině soupeře, jenže z ní nic nedokázali vytěžit nic víc, než roh.
11
..a ten musel Iraizoz vleže vyrazit mimo hřiště. Hosté budou pokračovat v obléhání po rohovém kopu.
10
Vallecano to zkouší dál, dostává možnost přímého kopu.
10
Jeho odehrání se jim nepovedlo a musí začít znovu z poloviny trávníku.
9
Na druhé straně budou hosté kopat roh.
9
Munianův úmysl poslat centr do vápna nevyšel podle jeho představ, o míč se postaral hostující obránce.
7
Kakuta o kousek míjí domácí branku.
6
Po chvíli měl gólovou příležitost domácí Aduriz, který si na ose hřiště ve vápnu řekl o míč, který poslal o pár centimetrů vedle pravé tyče. Lidé na ochozech už pomalu vstávali oslavovat gól.
4
Munian skvěle poslal míč do vápna, kde se jeden z jeho spoluhráčů postaral o dorážku hlavou, kterou musel do své náruče krotit Toño.
3
Hostující kapitán dobře doběhl soupeře, kterému posléze odjel míč ze hry.
3
Oba týmy hrají opatrně a neženou se do zbytečných akci, znamenající ztrátu míče.
2
Gólman Vallecana se poprvé dotkl míče, který k němu pouze z dálky doskákal.
1
O úvodní výkop se postarali domácí. Těm ale po chvíli utíká balón do autu.
1
Domácí fotbalisté nastoupí v červenobílých dresech, hosté mají modrou barvu.

Athletic Bilbao: Iraizoz – Iraola (C), San José, Balenziaga, Etxeita, Laporte – Susaeta, Moreno, Aduriz – Muniain, López
Náhradníci: Buisán – Toquero, Urkiaga, de Marcos, Pérez, Gurpegi, Williams

Rayo Vallecano: Toño – Castro, Amay, Triguero(C), García – Licá, Kakuta, Ruiz, Fatau – Bueno, Baptistão
Náhradníci: Álvarez – Gonçalves, Trashorras, Quini, Morcillo, Pozuelo, Lopera

Rozhodčí: Fernández – Cabañero, Canelo – Cordero.
Bilbao již pětkrát nedokázalo doma získat jediný bod, Rayo Vallecano z posledních pěti venkovních soubojů dvakrát bralo porci bodů pro vítěze.
Loňský ročník ligy taktéž nabídl dva vzájemné zápasy, ze kterých v obou případech vyšlo vítězně Bilbao.
Jedná se o souboj čtrnáctého s dvanáctým. Rozdíl mezi dnešními soupeři jsou dva body. Ve vzájemném zápasu letošní sezóny si lépe vedlo Vallecano, které na svém trávníku otočilo vývoj utkání a vyhrálo 2:1.
Pěkný nedělní podvečer při sledování španělské Primera Division. V rámci čtyřiadvacátého kola se mimo jiné utká Athletic Bilbao a Rayo Vallecano. Od 17 hodin pro vás přineseme online reportáž.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.