To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek nedělního večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Statistiky

Držení míče: 52 % : 48 %
Střely celkem: 19:12
Střely na branku: 5:3
Rohy: 6:2
Fauly: 17:14
Rozhodčí naposledy foukl do píšťalky a oba týmy se rozchází smírně po výsledku 2:2. Ve druhé půli se hrál docela dobrý fotbal a dlouho to vypadalo, že si hosté odvezou všechny body. Na 0:2 totiž navýšil Cartabia a s Elche to vypadalo všelijak. V 63. minutě ale proměnil Lombán penaltu a domácí šli do tlaku. Ten vyvrcholil v 75. minutě krásnou Jonathasovou trefou z voleje. Remíza je ale ztrátou pro oba týmy, v záchranářských soubojích to snad ani jinak nazvat nejde.
90+4
90+3
Jonathas chtěl vybojovat ještě poslední roh, jenže to byl on, kdo se míče dotkl jako poslední, takže se bude kopat od Carlosovy branky.
90+3
Poslední změna hostů. Pomalým klusem odchází Borja García, poslední vteřiny si zahraje Carlos Caballero.
90+2
Za zakopnutí míče dostal žlutou kartu hostující Íñigo López.
90+1
Jonathasovi byl odpískán útočný faul na Gunina a to se domácímu hráči pranic nelíbilo, což dal i slovy a gesty najevo.
90
Rozhodčí přidá tři minuty.
89
Ofsajd i na druhé straně a domácím se určitě ulevilo, protože Ghilas už šel sám na gólmana.
88
Ofsajd a v něm domácí Jonathas.
86
Změna i u hostů, Abel dohrál, své umění ukáže Aritz López Garai.
84
Domácí vystřídali, Víctor Rodríguez pro dnešní večer dohrál, na poslední minuty nastoupil Garry Rodrigues.
83
Tytoń vyběhl proti Fidelovi, oba hráči se střetli v pokutovém území, vše končí odkopem od branky Elche.
81
Žlutá karta pro domácího Damiana Suáreze. Tohle bylo vynucené, hrozil jinak brejk hostů.
78
Teď se nám trochu přitvrdilo, oba týmy hodně bojují, bodový zisk je blízko.
76
Změnu udělali i hosté, Fede Cartabia má dnes splněno, do hry se zapojuje Fede Vico.
76
Domácí vystřídali, Cristian Herrera jde dolů, místo něj si zahraje Álvaro Gimenéz Candela.
75
Elche právě vstřelilo branku!
Je srovnáno a to perfektní ránou! Do centru z levé strany se položil JONATHAS a jeho volej skončil i přes lehký zákrok Juana Carlose v síti. Začínáme od nuly, stav je 2:2!
74
Hosté chystají hned dvojí střídání.
73
Hostující gólman si dává načas s rozehrávkou od vlastní branky, z hlediště se ozývá nespokojený pískot.
72
Na trávníku leží hostující Cartabia, který schytal úder do obličeje. Zákrok se obešel bez povšimnutí sudích!
70
Je před námi posledních dvacet minut utkání a vzhledem k výsledku doufejme, že budou velmi dramatické.
68
Fajrova rána byla zblokována Pinillosem.
67
Střídání Elche, trávník opouští Mario Pašalić, v utkání se objevuje Coro.
66
Další žlutá karta, tentokrát pro hosty, za faul ji spatřil Fede Cartabia.
65
Přímý kop si vzal na starost Gómez, zeď sice obstřelil a mířil k tyči, tam ale zasáhl mrštný Tytoń.
64
David Lombán vzápětí musel hasit únik hostů a může být rád, že za stažení dostal pouze žlutou kartu...
63
K této penaltě se postavil DAVID LOMBÁN, zvolil tvrdou ránu a i když Juan Carlos vystihl směr, zatřepetal se míč v síti.
63
Daniel Pinillos za penaltový zákrok dostal žlutou kartu.
62
Druhá penalta proti Córdobě! Pinillos ve vápně zasáhl Fajra a sudí měl jasno.
60
Córdoba právě vstřelila branku!
No tak to je pro domácí šok, neboť místo případného vyrovnání přichází druhý gól v Tytońové síti. FEDERICO CARTABIA si narazil s Garcíou, pronikl do šestnáctky a křížnou ranou prostřelil gólmana Elche – 0:2!
59
Pád v pokutovém území Córdoby, nyní ale zůstal rozhodčí naprosto chladný a nechal pokračovat ve hře.
58
Elche začíná přidávat na tempu, Rodríguez přihrával na Fajra, ten se zatím ke střele nedostal. Domácí však zůstávají v držení míče.
57
Žlutou kartu dostal domácí Enzo Roco.
55
Závar je u konce, kombinace před hranicí pokutového území skončila zcela nepřesnou přihrávkou k nohám hostujících hráčů.
55
A další sražený pokus, který znamená roh pro domácí. Nyní pálil Jonathas.
54
Slibná šance domácích. Fajr si naběhl do šestnáctky, mířil k tyči, hosté jeho pokus srazili na rohový kop!
52
Tohle asi bolelo. Omar ve výskoku trefil soupeře rukou a sám pak nekontrolovaně upadl z výšky na trávník. Nyní je silně otřesen a v péči lékařů.
51
Fidel se pokoušel o průnik po levém křídle, málem mu to vyšlo, nakonec se mu pískal faul.
49
Za obranu si nabíhal Ghilas, jenže se dostal z úhlu a jeho přihrávku do druhé vlny odkopl Lombán.
48
Fidel sice zvládl přijmout dlouhou přihrávku, dál se ovšem nedostal.
48
Hosté rozehrávají přímý kop z vlastní poloviny.

Fauly: 6:6
Je za námi první půle, ve které jsme viděli jedinou branku. Tu vsítil ve 12. minutě po hezké a rychlé akci Fidel, čímž dostal Córdobu do vedení. Branek mohlo být více, Elche mělo dvě luxusní šance na gól. Nejprve v šesté minutě neproměnil Jonathas penaltu a stejný hráč pak ve 41. minutě napálil z dálky břevno. Doufejme, že po přestávce se dočkáme dalších povedených momentů a i nějakých gólů.
45
43
Juan Carlos má míč ve svém držení a žene své spoluhráče dopředu.
43
Domácí rozehráli zprava přímý kop, Fajrův centr hosté odvrátili na roh.
41
Teď už to ale byla jiná káva, protože z asi 25 metrů vypálil Jonathas a jeho dělovka orazítkovala břevno, padla k brankové čáře a šla ven!
41
Ani teď nemusel Juan Carlos zasahovat, Herrerovi totiž míč v rozhodujícím okamžiku odskočil.
39
Víctor Rodríguez měl okolo sebe místo, tak se s míčem nepáral a zkusil to z dálky. Jeho rána ale skončila mezi sedačkami za brankou hostů.
37
Córdoba se v posledních minutách trochu vytratila z hřiště, nechává tak prostor domácím.
35
Na pravé straně si udělal prostor Jonathas, odcentroval a Juan Carlos tuto možnost zřejmě nečekal, protože proti míči nevystartoval. Mohl být rád, že ve vápně nebyl nikdo v bílém, kdo by dorážel.
34
Herrera si po narážečce už nabíhal do pozice pro zakončení, těsně před ním ale hosté ukopli míč na roh.
32
Íñigo López sedí na trávníku, po Fajrově zákroku nemůže na nohy. Po chvilce ovšem vstal a bude pokračovat.
31
Jonathas zpracovával v rohu pokutového území neposedný míč, ten mu nakonec skočil na ruku, čehož si všiml i pozorný rozhodčí.
29
Tohle měl být asi centr, Fajrovi to ovšem moc nesedlo, a svůj pokus nasměroval rovnou do brankářovy náruče.
28
Gunino fauloval Fajra, takže ke spatření bude přímý kop Elche. Juan Carlos si už koordinuje obranu.
27
Fajr poslal centr na zadní tyč, tam si hosté vše pohlídali.
26
A domácí si ten roh kopnou taky.
25
Tohle ale bylo velmi nepovedené, přetažený centr končí pasáž, kdy byla Córdoba v útoku, nyní si to vyzkouší Elche.
25
Córdoba pokračuje ve svém jakémsi tlaku, bude rozehrávat rohový kop.
24
Ghilas se jako tank probíjel do vápna, už se chystal k zakončení, Tytoń mu ale skočil pod nohy a ránu zmařil.
22
Po rozehrávce se míč dostal za hranici šestnáctky, kde hlídkoval Fidel, jeho zakončení ovšem postrádalo jakékoliv známky přesnosti.
21
Rohový kop pro hosty, z tribun se už snáší docela silný pískot...
20
Juan Carlos musel sledovat vysoký centr a nakonec jej jednoruč vyboxoval mimo pokutové území. Vhazuje Elche.
18
Tohle bylo přetažené, Elche může vydechnout, rozehrávat bude gólman Tytoń.
16
Lombán musel vyvinout velké úsilí, aby proti Ghilasovi uspěl, nyní mu to vyšlo. Dají se ale čekat další souboje této dvojice, uvidíme, kdo bude tím úspěšnějším.
15
Centr z levé strany odvracel hostující López a Córdoba jde dokonce do útoku.
13
Domácí tak může ještě více mrzet zahozená penalta...
12
Hosté jdou do vedení a to po velice pohledné akci! FIDEL si naběhl na Garcíovu přihrávku za obranu a podél gólmanovy pravé nohy otevřel křížnou střelou skóre!
10
Elche kombinovalo před vápnem, nevypadalo to zle, ovšem finální fáze byla horší.
9
Střela Cartabii byla sražena mimo hrací plochu, hosté vhazují.
8
Córdoba pronikla do pokutového území, zpětná přihrávka na penaltu už ale skončila u hráčů v bílém.
7
Rychlý gól nám mohl změnit obrázek hry a napomoci útočení, takhle si musíme počkat...
6
Skóre se nemění! Jonathas provedení docela odflákl, vyslal neumístěnou střelu, kterou mu Juan Carlos vykopl!
5
Aleksandar Pantić za svůj zákrok obdržel žlutou kartu.
5
Pokutový kop pro Elche! Do vápna se vřítil Herrera, zezadu byl ale sražen Pantićem a rozhodčí po chvilce váhání ukázal na penaltový puntík.
4
Vypadá to, že dnes příliš fotbalové krásy neuvidíme, spíše boj.
3
Córdoba kombinuje u středového kruhu, toto pozvolné rozehrávání se ale divákům nelíbí a začíná už v této minutě pískat.
2
Hosté v útoku, Omar ovšem neuspěl a gestem se omlouvá spoluhráčům.
1
Herrera trochu zatlačil na hostujícího obránce, míč sice nevybojoval, ukázal ale, že dnes se bude bojovat o každý míč.
1

Elche CF: Tytoń – Dam. Suárez (C), Andia, Lombán, Cisma – Fajr, Pašalić, Mosquera, Rodríguez – Jonathas, C. Herrera.
Náhradníci: Freixanet Viejo – Albacar, Ángel, Adrián González, G. Rodrigues, Coro, Giménez Candela.

Córdoba CF: Carlos – Gunino, Pantić, I. López, Pinillos – Omar, Abel (C) – Cartabia, García, Fidel – Ghilas.
Náhradníci: Saizar – Bouzón, Luso, Caballero, López Garai, Vico, Xisco.

Rozhodčí: Alejandro Hernández – Juan Yuste, Ignacio Rubio.
Zápas na Estadio Manuel Martínez Valero začne v 19 hodin a vy si tuto bitvu dvou týmů, které se snaží dostat ze suterénu tabulky nenechte ujít. K našemu přenosu jste srdečně zváni.

Utkání povede jako hlavní sudí Alejandro Hernández, kterému budou na pomezí pomáhat Juan Yuste a Ignacio Rubio.
Poslední vzájemné zápasy

Týmy se naposledy střetly v sezóně 2012/13 a to v druhé lize a navíc také v poháru Copa del Rey. V lize bylo úspěšnější Elche, které venku vyhrálo 1:0 a doma remizovalo 0:0, v poháru se naopak radovala Córdoba a to po výhře 1:0 po prodloužení.
Córdoba CF

Hosté jsou na tom ještě hůře, neboť jsou po jedenácti odehraných zápasech usazeni na samém dně tabulky, na dvacátém místě a se ziskem pouhých šesti bodů! Tým ještě nevyhrál, na kontě má šest remíz a pět proher. Minule hrála Córdoba doma a s Deportivem La Coruňa remizovala 0:0.

Elche CF

Domácí jsou na 18., tedy první sestupové příčce, když na svém kontě mají devět bodů. Nic moc výsledek, ale v posledních dvou zápasech tým vybojoval čtyři bodíky, což by mohlo signalizovat určitý vzestup. V posledním odehraném utkání to byla remíza 0:0 na půdě Getafe, dnes ale půjde Elche po výhře a třech bodech!

Almería – Elche 2:2
Elche – Sevilla 0:2
Valencia – Elche 3:1
Elche – Espanyol 2:1
Getafe – Elche 0:0
Dobrý nedělní podvečer u španělské Primera División, která má na programu své 12. kolo. V jeho rámci se podíváme na duel mezi týmy Elche CF a Córdoba CF.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.