To je ode mě z tohoto zápasu vše. Na shledanou u dalšího online přenosu.
Je dobojováno! Espanyol nakonec uhájil vedení 1:0 až do samotného konce a může se radovat ze zisku tří bodů. Domácí tým díky tomu přeskakuje v tabulce svého dnešního soupeře.
90+3
90+3
Hosté se ještě snaží zasypávat šestnáctku Espanyolu centrovanými míči, ale stále to k ničemu nevede a blíží se závěrečný hvizd.
90+1
Nastavují se tři minuty. Hostům utekl míč do zámezí, takže rozehrávat bude Casilla.
90
Bilbao rozehrával zevnitř středového kruhu v době, kdy vrcholí poslední minuta normální hrací doby.
89
Centrovaný míč našel ve vápně jen jednoho z domácích hráčů.
88
Álvarez držel u pravé postranní čáry protihráče až moc okatě a kromě žluté karty z toho bude ještě standardka pro Bilbao.
87
Domácí sice ze standardky nezahrozili, ale Bilbau se opět o něco zkrátil čas na vyrovnání.
86
Žlutou kartu dostává Óscar de Marcos (Athletic Bilbao).
85
Williams si zpracoval míč ve vápně a přihrával pře bránu, kde však našel jen nově nastoupivšího Montañése.
84
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Lucas Vázquez, přichází Paco Montañés.
82
Na nebezpečný centr napříč pokutovým územím domácích nakonec nikdo z hráčů Bilbaa nedosáhl a míč skončil v zámezí.
80
Čeká nás poslední desetiminutovka normální hrací doby. Bilbao se snaží tlačit dopředu, ale Espanyol dobře napadá a nedává soupeři příliš prostoru pro vedení útoku.
78
Ibai se provinil útočným faulem, takže Bilbao pro tuto chvíli přichází o balón.
77
Centrovaný míč zneškodnila obrana Athletica.
77
Rohový kop pro Espanyol. Athleticu se pomalu krátí čas na vyrovnání.
74
Ibai se opět ocitl v šanci, když tentokrát pronikl s míčem do šestnáctky, ale jeho střela vůbec nemířila na bránu.
72
Iraola jen lehce "nahodil" míč na bránu a Casilla měl snadnou práci.
71
Álvarez hledal vysokým míčem do šestnáctky Caiceda, ale ten se nakonec k balónu nedostal.
69
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Abraham González, přichází Víctor Sánchez.
67
Po Susaetově faulu zůstane u míče domácí Espanyol.
64
Ibai Gómez teď povedenou střelou k tyči pořádně protáhl Casillu, který míč jenom vyrazil a Bilbao pokračovalo v útoku. Nikdo z hostujících hráčů se však následně už do zakončení nedostal.
63
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Christian Stuani, přichází Felipe Caicedo.
60
Álvarezův centr srazil na rohový kop hostující obránce Gurpegi.
59
Hra se teď hodně uklidnila. Míč se pohybuje hlavně ve středu hřiště, tedy v místě, kde není příliš nebezpečný.
57
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Mikel Rico, přichází Markel Susaeta.
57
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Guillermo Fernández Hierro, přichází Ibai Gómez.
55
Rohový kop měli teď k dispozici pro změnu opět domácí, ale Etxebarria odvrátil míč ze šestnáctky Bilbaa.
54
Centrovaný míč našel hlavu kapitána Gurpegiho, který zakončil jen vedle bližší tyče.
53
První rohový kop Bilbaa.
50
Williams si nabíhal do vápna pro kolmou přihrávku, ale rozhodčí si správně všimli jeho ofsajdového postavení.
48
Hostující obrana si s centrovaným míčem poradila.
47
Domácí budou mít k dispozici rohový kop.
46
První poločas je za námi. Dlouho jsme žádnou gólovou šanci neviděli a ve 40. minutě zničehonic udeřili domácí, které poslal do vedení Sergio García. Espanyol tak vede po první půli nad Bilbaem 1:0. Druhý poločas začne přibližně v 18:02.
45+2
45+1
Míč na bližší tyč našel jen jednoho z obránců Bilbaa. Druhý poločas se nastavuje o dvě minuty.
45
Nakonec však modro-bílí ještě vybojovali rohový kop.
44
Domácí kombinují na polovině hřiště a nikam se příliš neženou. Espanyol bude o poločase spokojený s průběžným výsledkem 1:0.
42
Hostům utekl míč až ke Casillovi, který může rozehrávat od domácí brány.
40
Espanyol právě vstřelil branku!
Domácí jdou do vedení! Álvaro byl u míče dříve než protihráč a vysokou přihrávkou přes Laporteho vyslal za obranu nabíhajícího SERGIO GARCÍU, který střelou ke vzdálenější tyči překonává brankáře Iraizozu.
38
Žlutou kartu dostává Aymeric Laporte (Athletic Bilbao).
35
Álvarez se ujal rozehrávky volného přímého kopu a jeho centr nebyl vůbec špatný. Míč nakonec vyboxoval brankář Iraizoz, který se ve vzduchu srazil s Álvarem. Domácí bek chvíli zůstal ležet na trávníku, ale už se zvedá a zdá se, že bude v pořádku.
33
Žlutou kartu dostává Christian Stuani (Espanyol Barcelona).
32
Ani tentokrát z toho nic nebezpečného nevzešlo. U míče je brankář Iraizoz.
31
Espanyol bude zahrávat svůj druhý rohový kop v zápase.
29
Pěkná přízemní kombinace Bilbaa skončila u Iraoly, jehož centr do šestnáctky trefil jen jednoho z hráčů Espanyolu.
27
Po následném rohovém kopu se domácí nakonec do zakončení nedostali a míč končí v zámezí. Iraizoz bude odkopávat od brány Bilbaa.
25
Po přihrávce zleva se ve vápně dostal do zakončení Stuani, jehož střelu srazil jeden z bránících hráčů na roh.
23
Dlouhý centrovaný míč doletěl až k brankáři Casillovi, který může v poklidu rozehrávat.
20
V úvodních dvaceti minutách hry jsme se nedočkali žádné zajímavé akce. Zápas zatím docela nudí.
18
Espanyol se teď poprvé na delší dobu dostal s míčem na útočnou polovinu, ale nic nebezpečného z toho nebylo.
15
Fernández si naběhl do vápna na centrovaný míč, ale jeho následný pokus o střelu zablokovala domácí obrana.
13
Espanyol se zatím moc do hry nedostává, ale v obraně hraje zatím jistě, takže Bilbao jen neškodně drží balón.
11
Hosté jsou zatím o něco aktivnější, více drží míč, ale gólové šance zatím neregistrujeme ani na jedné straně.
9
Etxebarria se opřel do míče, ale střela mu hodně nesedla.
7
Domácí se hnali rychle dopředu, ale pro předkopnutý míč si ve vápně došel brankář Iraizoz.
6
Ve středu hřiště byl faulován Etxebarria, takže hosté zůstanou u míče.
4
Duarte chtěl centrovat do vápna, ale trefil jen před sebou stojícího protihráče. Dopředu může jít Bilbao.
2
De Marcos se snažil potáhnout míč podél levé postranní čáry, ale domácí obrana mu vystavila stopku. Vhazovat bude Espanyol.
1

Espanyol Barcelona: Casilla – Arbilla, Álvaro González, H. Moreno, Duarte Sánchez – Vázquez, Abraham González, Cañas, V. Álvarez – S. García (C), Stuani.
Náhradníci: Pau – Caicedo, J. López, Colotto, Mattioni, V. Sánchez, Montañés.

Athletic Bilbao: Iraizoz – Iraola, Gurpegi (C), Laporte, de Marcos – San José, M. Rico – Williams, Etxebarria, Viguera – Fernández Hierro.
Náhradníci: Herrerín – Aurtenetxe, Etxeita, I. Gómez, López Cabrera, Susaeta.

Rozhodčí: David Fernández – Raúl Cabañero, Jorge Canelo.
Zdravím všechny fotbalové příznivce! Ve 31. kole španělské Primera División na sebe narazí dva celky, které od sebe v tabulce dělí jen dva body. Desátý Espanyol Barcelona přivítá doma osmé Athletic Bilbao a v případě výhry se může posunout před svého dnešního soupeře. Oba týmy mají celkem solidní formu, když ze svých posledních pěti zápasů prohrály shodně jen jeden. Bilbao utrpělo porážku od Sevilly a Espanyol nestačil na Real Sociedad. V minulém kole se oběma mužstvům podařilo bodovat proti silným týmům, když Bilbao remizovalo s Valencií a Espanyol dokonce vyhrál 3:0 na hřišti Villarrealu. Jak dopadne jejich dnešní vzájemný souboj?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.