Máme za sebou zápas 17. kola Primera Division mezi Espanyolem Barcelona a SD Eibar. Spokojenější mohou být hosté, kteří dnes na hřiště svého konkurenta v tabulce uhráli tři body za výhru 2:1. Eibar se díky výhře posouvá na osmou příčku před Celtu Vigo, domácí Espanyol zůstává desátý.
90+3
90+3
Centr z poloviny hřiště odvrátila ve vápně hostující defenziva a je tu konec.
90+3
Blíží se konec a je tu poslední standardka pro domácí.
90+2
Domácí fotbalisté nyní svého soupeře hodně tlačí, po velkém závaru ve vápně ale nikdo nedokázal protlačit míč do brány.
90+1
Domácí mají ještě tři minuty na to, aby zabojovali o vyrovnání.
90
Centr z pravé strany nyní proskákal do vápna až k Sergiu Garcíovi, který slabou hlavičkou nepřekonal brankáře Iruretu.
90
Domácí se nyní natlačili do vápna soupeře, až k zakončení se ale nikdo z útočníku Espanyolu nedostal.
89
Střídání v týmu SD Eibar: ze hřiště odchází Manu del Moral, přichází Dejan Lekić.
88
Hosté se poměrně snadno dostávají do zakončení a domácí musí být neustále na pozoru.
87
Do palebné pozice se dostal Manu Del Moral, gólman Casilla byl na přední tyči pozorný a míč schoval do rukavic.
86
Nyní se hraje od vápna k vápnu a sledujeme zajímavý fotbal.
85
Střídání v týmu SD Eibar: ze hřiště odchází Federico Piovaccari, přichází Ander Capa Rodríguez.
84
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Paco Montañés, přichází Felipe Mattioni.
83
Žlutou kartu za faul na polovině hřiště dostal Arbilla.
83
Centr do vápna posílal Víctor Sánchez, defenziva hostujícího týmu byla nyní pozorná.
82
Domácí samozřejmě rázem ožili a tlačí se do útoku. Na srovnání nebo případný obrat mají přibližně deset minut.
80
Espanyol právě vstřelil branku!
Čtyřicetimetrový centr do vápna prakticky od půlící čáry si našel hlavu FELIPE CAICEDA, který překonal hostujícího brankáře! Domácí jsou zpět ve hře.
79
Hostující Manu Del Moral se provinil proti pravidlům a hra je přerušena. U míče budou domácí.
77
Po dalším centru do vápna se k hlavičce dostal Federico Piovaccari, míč ale zamířil těsně vedle pravé tyče domácí brány.
76
Rohový kop zahrával Manu Del Moral, domácí defenziva dokázala míč odvrátit mimo vápno.
76
Hosté nyní dokázali držet balon na polovině soupeře a podařilo se jim dokonce vybojovat rohový kop.
74
Po přímém kopu domácích se k dorážce dostal Caicedo, míč ale poslal jen do břevna hostující brány!
73
Po faulu Daniho Garcíi následuje přímý kop pro domácí celek.
72
Střídání v týmu SD Eibar: ze hřiště odchází Saúl Berjón, přichází Abraham.
70
Hra velmi plynule pokračuje a do konce zápasu chybí něco málo přes dvacet minut. Spokojenější mohou být zatím hosté.
69
Domácí jsou ve druhém poločase fotbalovější, zatím se jim ale nedaří dostat se do vytrvalého tlaku.
67
Do velmi zajímavé palebné pozice se nyní dostal Juan Rafael Fuentes, jenže svůj pokus poslal mimo a gólman Irureta nakonec nemusel vůbec zasahovat.
65
Centr do pokutového území ale odvrátila domácí defenziva.
65
Na vlastní polovině nyní fauloval Montañés a standardku si vyzkoušejí také hráči Eibaru.
64
Domácí rychle získali balon zpět pod svou kontrolu, jenže hraje se daleko od brány Eibaru.
62
Standardku rozehrál střelou na bránu Arbilla, gólman Irureta ale byl pozorný a míč lapil.
61
Po faulu Dani Garcíi budou přímý kop zahrávat domácí fotbalisté. Je to zajímavá pozice přímo na střelu.
59
Čas rychle plyne a stále sledujeme stejnou podívanou. Domácí se snaží, ale obrana Eibaru drží.
57
Hráčům Espanyolu se ale přesto zatím stále nedaří podle jejich představ. Nemohou se dostat do tolik potřebného tlaku.
55
Po dalším rohu se domácí již k zakončení nedostali.
54
Po rohovém kopu se parádní ranou z velké dálky prezentoval Arbilla, gólman Irureta si připsal neméně dobrý zákrok, když míč konečky prstů vyrazil nad bránu.
53
Hosté dokázali potřetí dopravit míč do brány. Gól ale neplatí, protože by již předtím mávaný a pískaný ofsajd.
52
Také ve druhém poločase se domácím hráčům moc nedaří. Dělají vše pro to, aby snížili, jenže defenziva soupeře funguje dobře.
50
Žlutou kartu dostává Borja Ekiza (SD Eibar).
50
Ti se ale do šance nedostali a naopak po faulu stopera Ekizy budou u míče domácí.
49
U lajny byl faulovaný Saúl Berjón a rozehrávat budou hosté.
47
Domácí pochopitelně začali náporem. Potřebují rychle vstřelit gól, aby se vrátili do zápasu.
46
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Javi López, přichází Jairo Morilla.
46
Druhý poločas začne přibližně v 20:02.
První poločas přinesl hodně průměrnou podívanou, přesto jsme viděli dva góly. Od prvních minut se hrál hodně opatrný fotbal bez šancí, avšak hosté ve 34. a 37. minutě dvakrát udeřili a překvapivě tak vedou nad Espanyolem 2:0. Domácí budou muset po změně stran hodně přidat, pokud nechtějí dnešní zápas prohrát.
45+1
45+1
Domácí ještě kopali v závěru poločasu rohový kop, gólman Irureta dokázal míč vyrazit mimo vápno.
45
Hosté se soustředí nyní na to, aby poločas dohráli v pohodě. Zatím se zdá, že by jim to mohlo vyjít a že by mohli vést 2:0.
44
Další centr do vápna v podání Sergia Garcíi nic zajímavého nepřinesl.
43
První poločas rychle spěje ke svému konci a domácí stále tahají za kratší konec provazu.
41
Zpoza vápna vyzkoušel pozornost Casilly útočník Piovaccari, gólman domácího celku byl tentokrát pozorný.
39
Domácí jsou totálně zaskočeni a nedaří se jim vůbec nic.
37
Eibar právě vstřelil branku!
Hosté vedou již o dvě branky, když se po rohovém kopu nejlépe ve vápně zorientoval ENEKO BÓVEDA, který podruhé překonal domácího brankáře Casillu.
36
Nyní jsou na tahu domácí fotbalisté, kteří musí ještě více zabrat. Jenže protiútoky hostů jsou zatím velmi nebezpečné.
34
Hosté sice moc balon nekontrolují, ale jsou velmi nebezpeční. Po rychlé kombinaci na levé straně poslal zpětnou přihrávku do vápna Berjón a nehlídaný MANU DEL MORAL propálil z hranice vápna brankáře Casillu – 0:1!
32
Roh nakrátko zkusil rozehrát Sergio García. Nacvičený signál ale ovoce nepřinesl a domácí se k zakončení nedostali.
31
Centr do vápna zkoušel posílat Anaitz Arbilla, jenže ani jeho pas k ničemu nevedl.
29
Už se zdálo, že se do zakončení dostane hostující Errasti. Na poslední chvíli mu ale pod nohy skočil jeden z obránců a Errasti nedokázal zakončit.
27
Hráči Espanyolu nyní dlouze kombinují na polovině hřiště a snaží se hledat skulinku v defenzivě soupeře.
25
Stále sledujeme hodně průměrné utkání bez výraznějších šancí. Více mají míč domácí, ale Irureta může být v klidu.
23
Fotbalisté Espanyolu jsou opět u balonu, jenže stále se nemohou dostat až do zakončení.
21
Roh se ale Berjónovi moc nepovedl a k dalšímu ohrožení domácí brány již nedošlo.
21
Teď ale musel po střele Manu del Morala zasahovat brankář Casilla a je z toho první roh pro hosty v dnešním zápase.
20
Hosté se zatím prakticky vůbec nedostávají na polovinu soupeře, sledujeme jednostrannou podívanou. Zatím ale bez šancí.
19
Další centr do vápna soupeře posílal Víctor Sánchez, opět to ale k ničemu nevedlo.
17
Po centru do vápna odvrátila hostující defenziva míč k Víctoru Sánchezovi, který zkoušel lehkým obloučkem přelobovat brankáře hostů, přeloboval ale také bránu a nic z toho není.
15
Do vápna soupeře se snažil centrovat Sergio García, gólman Irureta v pohodě schoval míč do rukavic.
14
Dnešní zápas moc fotbalové krásy zatím nenabídl. Sledujeme jen průměrnou podívanou.
12
Domácí fotbalisté jsou stále přeci jen o něco málo aktivnější, gólman Irureta ale zatím může být v klidu.
10
Do vápna si na centr z pravé strany seběhl Montañés, míč ale pouze lízl hlavou a poslal ho mimo.
9
Zatím se hraje hlavně ve středu pole. Na první vážnější akci na jedné nebo druhé straně čekáme.
7
Úvod zápasu je oboustranně velmi opatrný a nikdo nechce udělat zbytečnou chybu.
5
Roh domácího celku zahrával Sergio Garcia, defenziva soupeře byla ale pozorná.
4
Hned první útočná akce domácího celku skončila rohovým kopem.
3
Míč se nyní dostal až k domácímu brankáři Casillovi, který bude v pohodě odkopávat od brány.
2
Úvod zápasu se odehrává ve středu pole. U míče jsou hostující fotbalisté.
1
Hráči jsou již na trávníku. Zápas 17. kola Primera Division za pár okamžiků začne.

Espanyol Barcelona: Casilla – J. López, Álvaro González, Colotto, Fuentes – Arbilla, Cañas, V. Sánchez, Montañés – S. García, Caicedo.
Náhradníci: Pau – Mattioni, V. Álvarez, Abraham González, H. Moreno, Morilla, Jordán.

SD Eibar: Irureta – Bóveda, Navas, Ekiza, Lillo – D. García, Errasti – Capa Rodríguez, del Moral, Berjón – Piovaccari.
Náhradníci: Irazusta – Añibarro, Á. Rodríguez, D. Nieto, Lekić, Abraham, Lara.

Rozhodčí: Mateu – Cebrián, Rubio.
Aktuální forma hovoří mírně ve prospěch domácího celku. Espanyol uhrál v posledních pěti zápasech devět bodů za tři výhry a dvě prohry. Hosté uhráli bodů sedm, když dvakrát vyhráli, jednou remízovali a dvakrát prohráli.
Hezký nedělní večer všem fanouškům španělského fotbalu při sledování online reportáže ze zápasu 17. kola Primera Division mezi Espanysol Barcelona a SD Eibar. Čeká nás souboj dvou celků ze středu tabulky. Oba týmy mají na svém kontě dvacet bodů, domácí jsou desátí a hosté devátí.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.