To je ode mě pro dnešek vše, na shledanou u dalšího online přenosu.
Las Palmas suverénně poráží Getafe poměrem 4:0 a přeskakuje ho v tabulce španělské Primera División. Domácí v zápase jasně dominovali a výsledek je naprosto zasloužený. Getafe pokračuje v herní a výsledkové krizi, prohrává v lize již posedmé v řadě a nebezpečně se přibližuje pásmu sestupu.
90+2
90+2
V závěru se ještě ocitl v šanci střídající Valerón, ale brankář Guaita včas skočil po balónu.
90+1
Nastavují se dvě minuty.
90
Žlutou kartu dostává Willian José (UD Las Palmas).
90
José opět přebíral balón před šestnáctkou, ale tentokrát včas zapracoval bránící hráč, který mu míč ukopl.
88
Hosté jsou v oslabení směrem dopředu dost neškodní, naopak Las Palmas hrozí z každé své útočné akce.
86
Las Palmas je při chuti! José dostal přihrávku před šestnáctku soupeře a bez rozpaků vypálil, jenže rána mu úplně nesedla a skončila nad.
83
Las Palmas právě vstřelilo branku!
Domácí zvyšují po pěkné akci už na 4:0! TANA dostal od Moma parádní průnikovou přihrávku mezi dva obránce a v cestě mu stál už jen Guatia, jehož nemilosrdně propálil.
81
Střídání v týmu UD Las Palmas: ze hřiště odchází Pedro Bigas, přichází Juan Carlos Valerón.
79
Momo poslal z pravé strany dobrý míč do šestnáctky, tam se hlavou vrhl do zakončení José, který však nezamířil přesně.
77
Žlutou kartu dostává Álvaro Vázquez (Getafe CF).
76
Domácí mají herně navrch a zápas je prakticky rozhodnutý.
74
Zápas sleduje na stadionu 15 819 diváků.
72
El Zhar mohl potrestat zaváhání v rozehrávce hostů, ale jeho rána zpoza šestnáctky nakonec trefuje horní tyč!
70
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Stefan Šćepović, přichází Pedro León.
69
Po několika hlavičkách v šestnáctce Getafe se hostům podařilo míč dostat ven ze svého vápna a následoval zajímavý protiútok, který táhl Vázquez, jemuž však ve vápně čistým skluzem vypíchl balón Garrido.
68
Ještě před rozehráním rohového kopu přichází střídání v týmu UD Las Palmas: ze hřiště odchází Jonathan Viera, přichází Angel Montoro.
67
Domácí budou zahrávat rohový kop.
66
Těžko si představit, že by tohle ještě domácí mohli prohospodařit. Getafe není v herní pohodě, prohrává o tři góly a 25 minut před koncem přišlo o jednoho hráče.
65
Druhou žlutou a následně červenou kartu dostává hostující Álvaro Pereira, který ve středu hřiště hloupě poslal protihráče k zemi a nemohl čekat nic jiného. Hosté budou dohrávat zápas v oslabení.
63
Domácí už se nikam zbrkle neženou, když jsou u míče, snaží se spíš zklidnit hru.
62
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Pablo Sarabia, přichází Moisés Gómez.
59
Centr našel pouze připravenou obranu Las Palmasu, u míče jsou teď domácí, kteří zakládají útočnou akci.
58
Hostující Stefan Sčepovič chvíli zápolil s bolestí, ale po ošetření bude pokračovat ve hře. Getafe bude mít k dispozici přímý kop.
56
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Maciel Wanderson, přichází Álvaro Vázquez.
53
Pereira dobře odcentroval do šestnáctky, kde se k hlavičce dostal Medrán, jehož zakončení skvělým zákrokem zneškodnil Varas.
51
Hostující Sarabia rozehrával roh, kterým nenašel nikoho ze spoluhráčů.
49
Domácí zvyšují už na 3:0! Obrana Getafe si počínala velmi nejistě, když nevyužila několik příležitostí k odkopnutí míče, k němuž se nakonec dostal Viera. Ten našel přihrávkou TANU, jemuž se povedl první dotek, obtočil se kolem obránce a z dobré střelecké pozice nezaváhal. Asistence: Jonathan Viera.
46
Ani jeden z týmů neudělal mezi poločasy žádnou změnu v sestavě, ale dá se čekat, že Getafe brzy sáhne ke střídání. Několik hostujících hráčů se čile rozcvičuje.
46
První poločas ovládli domácí, kteří mohou jít do šatny s dobrou náladou, jelikož vedou 2:0. Getafe zatím potvrzuje, že opravdu není v dobré formě a je blízko sedmé porážce v řadě. Druhý poločas začne přibližně ve 23:02.
45+2
45+2
Centr od rohového praporku našel pouze jednoho z domácích hráčů.
45+1
V samém závěru nastaveného času zahrávali hosté standardku, po níž přijde ještě rohový kop.
45+1
Nastavuje se jedna minuta.
45
Při rohovém kopu se v šestnáctce provinil útočným faulem Momo, takže míč připadá hostům.
45
El Zhar převzal balón u levé postranní čáry a poté trefil bránícího hráče, od něhož se míč odrazil na roh.
44
Balón propadl k Yodovi, který v rychlosti vypálil jen vysoko nad bránu.
43
Míč byl sražen zdí do zámezí, následuje rohový kop.
43
Hosté se chystají na přímý kop, který budou zahrávat přibližně 28 metrů od domácí brány.
42
Domácí Artiles vidí žlutou kartu, takže oba domácí stopeři jsou již napomenuti.
40
Útočnou snahu hostujícího týmu zastavuje odpískaný ofsajd.
38
Opět o sobě dal vědět střídající El Zhar, který tentokrát pálil vysoko nad hostující bránu.
36
Yoda nebezpečně postupoval s balónem k šestnáctce hostů, ale na hranici vápna ho dobrým obranným zákrokem odzbrojil Mesa.
34
Lacen teď zastavil Vieru pouze za cenu faulu, ale zpomalil tím rodící se protiútok, což bylo účelem taktického faulu.
32
Domácí jsou teď v herní pohodě, naopak hra Getafe působí příliš zbrkle a je plná nepřesností.
30
Žlutou kartu dostává Álvaro Pereira (Getafe CF).
28
Penalty se ujal JONATHAN VIERA, který bez potíží překonává Guaitu přízemní střelou k tyči a Las Palmas vede už 2:0.
27
Hostující kapitán Lacen zablokoval ve vápně střelu pomocí ruky, za což vidí žlutou kartu a domácí budou kopat penaltu!
25
Hosté měli k dispozici přímák, ale centrovaný míč byl odvrácen. Getafe však pokračuje v útočné snaze.
25
Žlutou kartu dostává Pedro Bigas (UD Las Palmas).
22
Střídající El Zhar o sobě dal brzy vědět, dostal se s míčem až do šestnáctky, kde zkoušel střílet, ale jeho pokus zablokoval bránící hráč.
19
Yodovi je navíc pískán útočný faul, takže si domácí mohou oddychnout.
19
Velké nedorozumění domácích! Brankář Varas se vůbec nepohodl s jedním z obránců a k míči se dostal Yoda, který málem mohl zakončovat do prázdné brány, ale včas byl obsazen.
17
Getafe se po inkasovaném gólu dostává více do hry a trochu převzalo iniciativu od domácích.
15
Mubarak Wakaso nemůže pokračovat ve hře, takže Las Palmas musí již v 15. minutě střídat. Na trávník přichází Nabil El Zhar.
14
Wakaso zůstává ležet na trávníku a vyžádal si ošetření, takže hra je teď přerušena.
12
Momo se snažil průnikovou přihrávkou oslovit někoho ze spoluhráčů, ale míč zastavil hostující Vergini.
10
Sarabia centroval do šestnáctky domácích, kde dobře zapracovala obrana Las Palmasu.
9
Po faulu domácího týmu bude Getafe zahrávat standardku na útočné polovině. Míč si připravuje Sarabia.
7
Domácí jdou do vedení! Po centru kapitána Garcíi se prosazuje WILLIAN JOSÉ, který v sedmé minutě otevírá skóre.
5
Getafe se poprvé dostalo k šestnáctce domácích a hned z toho byl rohový kop. Sarabiův centr nenašel nikoho ze spoluhráčů.
3
V úvodních minutách kontrolují míč domácí, kteří svého soupeře drží na jeho obranné polovině.
1

UD Las Palmas: Varas – David García (C), Artiles, Bigas, Garrido – Mesa – Momo, Tana, Viera, Wakaso – José.
Náhradníci: Lizoain – El Zhar, Lemos, Montoro, Valerón, Simón, Araujo.

Getafe CF: Guaita – Buendía, Vergini, Cala, Álvaro Pereira – Medrán, Lacen (C) – Yoda, Sarabia, Wanderson – Šćepović.
Náhradníci: Megyeri – Moisés Gómez, León, B. Mensah, Juan Rodríguez, Víctor, Á. Vázquez.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky! Dnes nás od 22:00 čeká ve španělské Primera División důležitý zápas v boji o záchranu. Sedmnácté Las Palmas, které je nad sestupovým pásmem jen díky lepšímu skóre, přivítá doma patnácté Getafe, které má doslova hrozivou formu, prohrálo šest zápasů v řadě a na sestupové pásmo už má náskok jen pouhých dvou bodů. Ukončí Getafe nelichotivou sérii proher, nebo se bude radovat tým z Kanárských ostrovů?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 22:00.