To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 8:2. Střely mimo: 13:6. Rohy: 9:3. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 12:8.
Utkání sledovalo 13 012 diváků.
Utkání je u konce, Vallecano sice vyhrálo 3:1, ale celkově bude v šatně panovat smutek. Ani tato výhra nepomohla klubu v záchraně a opouští tak nejvyšší soutěž. Přitom dnešní zápas se týmu vydařil a i když Levante v 60. minuté snížilo Verzou po proměněné penaltě, v 73. minutě upravil na konečný výsledek Miku. Svůj díl práce tedy Vallecano odvedlo, pomoc od Villarrealu ovšem nepřišla.
90+2
90+2
Guerra ještě kroutil svou střelu do horního rohu, o kousek minul.
90+1
Vypadá to, že zápas se dohraje na útočné polovině Vallecana.
90
Budou se nastavovat dvě minuty.
90
Ještě jedna žlutá karta pro hosty, dostal ji Verza.
89
Dlouhý pas na pravou stranu nebyl přesný, domácí přišli o míč.
88
Poslední změna domácích, Razvan Raţ nahradil Nacha Martíneze.
87
Nyní byl Verza v roli nahrávače, míč za obranu ovšem neprotlačil.
86
Přesto končila nebezpečnou střelou, Verze z vápna napálil tyč.
85
Levante jde dopředu pravou stranou, je to ale opět taková pomalá a nenápadná akce.
85
Hráči Vallecana kombinují na vlastní polovině pomocí rychlých přihrávek na malém prostoru.
84
Domácí publikum je už smířeno se sestupem, ale stále má pozitivní náladu. Pokračují hromové chorály.
83
Levante je opět v útoku, ale akce pokračuje daleko od branky domácích.
82
Deyverson však neunikl žlutému trestu.
82
Deyverson pŕehnal svůj důraz v pokutovém území, když fauloval Quiniho. Vzápětí se mu ale omluvil a oba hráči skončili v objetí.
81
Domácí publikum však i nadále povzbuzuje a hráče odměňuje i potleskem.
80
Gijón už vede 2:0 a to znamená, že Vallecanu se záchrana ztrácí v mlhách...
80
Přetažený centr po signálu vyhnal domácí z vápna, budou však pokračovat v útoku autovým vhazováním.
79
Hosté toho nevyužili, Vallecano se dostalo do kontru a i zde se bude rozehrávat rohový kop.
79
Rohový kop pro Levante, byť domácí Bébé s verdiktem nesouhlasí.
77
Na stadionu atmosféra klesá každým okamžikem, ví se, že Gijón doma vede nad Villarrealem, což znamená, že Vallecano je i nadále na sestupové pozici.
77
Rodríguez trochu zariskoval při rozehrávce, ale vyšlo mu to.
75
Poslední změna v hostujícím dresu, Jordi Xumetra dohrál, závěr utkání si zakope José Luis Morales.
73
Vallecano právě vstřelilo branku!
Je to 3:1 pro domácí tým. Zleva odcentroval Bébé, míč prošel až na zadní tyč, kde byl zcela volný MIKU a pro něj nebyl problém uklidit míč do sítě.
71
Quini pronikal do pokutového území, kde svedl souboj s Navarrem, upadl, ale pokutový kop se v tomto případě nekonal.
70
Bébé mohl přidat třetí gól, v pokutovém území se ale zamotal do kliček a o míč přišel.
68
Málem bylo srovnáno, když po centru z levé strany zakončoval Xumetra, ale Rodríguez první pokus ztlumil a ten druhý šel těsně vedle.
67
Roh domácích úspěch nepřinesl, Levante jde dopředu.
65
Ani zde nebyl roh pro obranu nebezpečný, míč je rázem na půlce.
65
Na druhé straně mohl srovnat Lerma, na poslední chvíli mu do střely skočil Tito a srazil míč na roh.
64
Centr od rohového praporku už nebezpečí nepřinesl, hosté se hravě osvobodili.
64
Za obranu hostů se dostal Guerra a trochu z úhlu umisťoval střelu na branku. Je z toho roh.
63
Žlutou kartu za nedovolený zákrok u pomezní čáry dostal hostující David Navarro.
62
Hosté se najednou probrali a jsou to oni, kdo hýří aktivitou.
60
Levante právě vstřelilo branku!
Míč si postavil VERZA a prudkou střelu umístil mimo dosah gólmana Rodrígueze. Ten sice trefil stranu, na míč ale nedosáhl.
59
Antonio Amaya za svůj zákrok dostal žlutou kartu.
59
Penalta pro Levante. Hosté se dostali do rychlého brejku, který hasil Amaya faulem a rozhodčí neváhal ani okamžik.
59
Změna proběhla i na straně domácího týmu, Adri Embarba je už na lavičce, zahraje si Bébé.
58
Hosté vystřídali, dohrál Victor Casadesús, novou tváří se stal Deyverson.
58
Guerra pronikl po levé straně do vápna a podařilo se mu i zakončit – rána skončila mimo.
57
Levante je dnes v obraně velmi lehkovážné, soupeře pouští snadno do zakončení.
55
Další výborná šance Vallecana na skórování. Po rychlém přechodu do útoku a zblokované střele se míč odrazil doprava na Hernándeze, který technickým pokusem trefil tyč!
53
Tady to bylo ve formě signálu, Trashorras hledal Embarbu, ten Mariña nepřekvapil.
53
Přímý kop se odehraje i na druhé straně.
52
Verza zatočil míč z levé strany přímo na branku, Rodrígueze ale nepřekvapil. Ten si připsal jednoduchý zákrok.
51
Po faulu Quiniho na Garcíu bude následovat přímý kop pro Levante.
49
Na druhé straně pálil Verza, jeho střela z dálky skončila o notný kus vedle branky Vallecana.
48
Vallecano i v úvodu druhé půle drží míč na soupeřově polovině a snaží se přidat třetí branku.
46
Domácí vystřídali, dohrál Diego Llorente, na hrací plochu nastoupil Miku.

Fauly: 7:2
Je za námi první poločas a Vallecano vede 2:0. Za normálních okolností by to byl parádní výsledek, ale vzhledem k okolnostem ani tento náskok nezajišťuje klubu záchranu v lize. Skóre otevřel ve 12. minutě Pablo Hernández a další trefu přidal ve 23. minutě Jozabed Sánchez. Gólů mohlo být i více, další šance domácích pochytal výtečný Mariño a některé akce skončily také nepřesným zakončením.
45+2
45
Rozhodčí nastaví dvě minuty.
43
Zmatky v obraně Levante pokračují, nyní Mariño jen tak tak zvládl odkopnout nepovedenou malou domů...
42
Další obrovská šance na navýšení skóre. Guerra se dostal za obranu, pokusil se přehodit Mariña, ten ale zachoval duchapřítomnost a loženou šanci zmařil.
41
Nakonec z toho byly rohy dva, skóre ovšem zůstalo stejné.
39
Málem to bylo 3:0, Vallecano hraje v posledních minutách v klidu a pohodě. Embarba si naběhl na přihrávku a křížnou střelu tlačil k tyči. O kousíček minul! Bylo to ovšem s tečí, takže bude následovat roh.
38
Trashorras vysunoval Guerru, ten na hranici pokutového území upadl a byl odzbrojen.
37
Už jsou ale komplet, místo Juanfrana Garcíi bude hrát Toño.
35
Hosté střídají, Juanfran odchází v slzách na lavičku, utěšují jej takřka všichni hráči na trávníku a publikum mu potleskem vzdává hold. levante hraje chvíli v deseti lidech.
34
Velkou šanci mél po naběhnutí si za obranu Trashorras, jenže poslal míč mezi diváky na tribunu.
33
Pro něj utkání končí, při rychlé změně pohybu si natáhl tříslo a gesto lékaře bylo jasné – musí se střídat.
32
Sánchez je už na nohou, nyní se ale nehraje pro zranění hostujícího Juanfrana.
31
Krátká pauzička, na trávníku totiž leží domácí Sánchez, který schytal tvrdý úder kolenem od Lermy. Ani zde se ale nebude ošetřovat.
29
Po jeho rozehrání se míč dostal k Sánchezovi, ten ale mířil vysoko nad branku hostujícího týmu.
28
Hostující López odvracel centr docela nešikovně a málem si dal vlastence. Takhle je z toho roh pro Vallecano.
28
Publikum žene své oblíbence i nadále dopředu, hraje se ve výborné atmosféře.
24
Ze střední vzdálenosti střílel Embarba, branku Levante minul.
24
Další výpad domácích musel hasit gólman Mariño, který vyběhl daleko před pokutové území a odkopl do zámezí.
23
A je to 2:0 pro Vallecano. Další odražený míč se dostal k JOZABEDU SÁNCHEZOVI a ten zpoza vápna zamířil nepříliš prudkou, ale o to přesnější střelou k tyči.
22
Trashorras byl sice v obklíčení protihráčů, dokázal se ale z této situace vymanit a rozehrát.
20
Na centr si naskakoval Simão, při výskoku se ovšem dopustil útočného faulu.
19
Rohový kop pro Levante, míč na tuto standardku uklidil Pablo Hernández.
18
Nacho Martínez chtěl poslat míč do vápna Levante, uklouzl však a jeho centr skončil vysoko nad brankou.
16
Vallecano i nadále hraje hodně nervózně, v obrané dělá chyby, který by mohly být potrestány a to by mohlo být pro klub osudné.
14
Už to vypadalo, že se Levante dostane k rychlé odpovědi, pas za obranu byl ale příliš prudký a gólman Rodríguez odkopl do bezpečí.
12
Domácí tým jde do vedení. Po rozehrání rohového kopu se za hranicí vápna opřel do míče PABLO HERNÁNDEZ a zamířil přesně k tyči!
10
Nevyšla ani přihrávka na Embarbu, Levante zakládá protiakci.
9
Llorente hledal na levé straně nabíhajícího spoluhráče, Iván López ale byl u míče dříve a sklepl na svého gólmana.
8
Hosté nikam nepospíchají, jejich rozehra zapojila i gólmana Mariña.
7
Další nepovedená akce, nyní na straně Levante. Simãův centr skončil u obrany Vallecana.
6
Čekáme na první střelu. Zatím oba gólmani sbírají nepovedené centry, či nákopy z dálky.
5
Je tu přerušení hry, po souboji s Jozabedem zůstal na trávníku hostující Verza. Ošetření ale nebude potřeba.
4
Něco podobného se odehrálo i na druhé straně, zasáhl gólman Mariño.
3
Do pokutového území Vallecana přilétl polovysoký centr, obrana domácích odkopla.
2
V úvodu je aktivnější Levante, na domácích se možná podepisuje nervozita z tohoto důležitého utkání.
1
Lerma vybojoval na půlce míč a okamžitě zamířil k brance domácích. Při běhu ale klopýtl a tím celou akci pokazil.
1
O výkop se postarali hráči Vallecana.
1

Rayo Vallecano: Y. Rodríguez – Quini, Amaya, Tito, N. Martínez – Trashorras (C), D. Llorente – P. Hernández, Jo. Sánchez, Embarba – Guerra.
Náhradníci: Carlos – Miku, Manucho, Raţ, Crespo, Bébé, Caballero.

Levante UD: Mariño – Iván López, D. Navarro, Medjani, García Juanfran (C) – Simão, Verza – Xumetra, Lerma, Rubén García – V. Casadesús.
Náhradníci: Rubén – Toňo, Morales, Pedro López, Deyverson, Rossi, Verdú.

Rozhodčí: Clos Gómez – Javier Aguilar, Luis Marco.
Oba týmy jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas na Estadio del Rayo Vallecano začne v 19:30, takže si na tuto dobu nic neplánujte a sledujte s námi tento souboj o záchranu. Jste k přenosu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Clos Gómez, kterému budou na pomezí pomáhat Javier Aguilar a Luis Marco.
Levante UD

Hosté už svou jistotu sestupu znají, dnes se tak budou chtít s nejvyšší soutěží rozloučit se ctí a udělat svým fanouškům alespoň malou radost. Třeba tak, jak se to povedlo minutý týden, kdy Levante na svém trávníku zdolalo Atlético Madrid 2:1. O branky se postarali Casadesús a Rossi.

Rayo Vallecano

Domácí dnes hrají zápas o všechno. Stále totiž mají šanci na záchranu, jenže to nemají zcela ve svých rukou. Prvním krokem musí být bezpodmínečné vítězství nad dnešním soupeřem. Tým ale není v pohodě, v zádech má třízápasovou sérii porážek. Ta poslední přišla minulou neděli na trávníku Realu Sociedad, kde Vallecano prohrálo 2:1. Jedinou branku vstřelil Javi Guerra. Dnes ale není jiná možnost, než zabojovat a doufat.

Vallecano – Villarreal 2:1
Málaga – Vallecano 1:1
Vallecano – Real Madrid 2:3
Atlético Madrid – Vallecano 1:0
Real Sociedad – Vallecano 2:1
Dobrý večer u španělské Primera División, která má na programu své 38. kolo. V jeho rámci budeme sledovat utkání mezi týmy Rayo Vallecano a Levante UD.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.