SESTŘIH La Ligy: Osasuna - Espanyol 1:2

Z mé strany je to protentokrát již vše, brzy zase na počtenou!
Je dobojováno! Fotbalisté Espanyolu ve druhé půli vsadili na ryze defenzivní taktiku, ta ale byla úspěšná jen zhruba po dvacet minut druhé půle. Pak totiž vyrovnal Sergio León a Pamplonští byli i nadále lepším týmem, nicméně z ojedinělého protiútoku Barcelonských padla druhá trefa do domácí sítě, o kterou se čtvrtým zářezem v sezóně postaral Gerard Moreno. Svěřenci Quiqueho Florese tak berou na hřišti nováčka první vítězství v sezóně, zatímco Osasuna si musí na tříbodový zisk stále počkat.
Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 11:2. Střely mimo: 3:8. Rohy: 7:1. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 16:13.
90+3
90+3
Diego López s následným odkopem od své svatyně pochopitelně vůbec nespěchá, to už se rozběhla poslední minuta nastaveného času.
90+2
Střídající Miguel Olavide měl spoustu času na to, aby si připravil míč na střelu z hranice pokutového území, ta ale byla velice nepřesná a z tribun se začíná snášet hlasitý pískot.
90+1
Espanyol dělí od první výhry v sezóně už jen pár desítek sekund. Fotbalisté Osasuny se ne a ne dostat na útočnou polovinu a čas se domácím neúprosně krátí.
90
Nad rámec druhého poločasu nastavil Iňaki Bikandi tři minuty!
90
Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Cayetano Bonnin, přichází Kenan.
89
Oriol Riera hlavou připravil Sergiu Leónovi ideální palebnou pozici, první jmenovaný byl ale v jasném ofsajdu, a tak byl veškerý vzruch naprosto bezpředmětný.
88
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Hernán Pérez, přichází Diego Reyes.
87
Ta je nyní u konce a autor jediné branky Osasuny Sergio León za svůj zákrok zpětně vyfasoval žlutou kartu.
86
Frustrovaný Sergio León při napadání naprosto zbytečně povalil k zemi jednoho ze zadáků Espanyolu, po přerušení hry se kolem inkriminovaného místa strhla hromadná strkanice.
85
Svěřenci Quiqueho Florese se v jedenácti zatáhli na vlastní polovinu a defenzivní taktika jim zatím do puntíku vychází, hráči Pamplony jsou v těchto chvílích naprosto bezradní.
83
Osasuna už hraje va bank a k průniku na útočnou polovinu toho nyní využil Hernán Pérez, jenž ale neměl komu přihrát a záhy o míč přišel. Hráči v červených dresech už mašírují zpět na útočnou polovinu.
82
Její exekuce se ujal znovu Roberto Torres, středopolař Osasuny ovšem napálil balon pouze do zdi, a tak mohl Diego López tentokrát zůstat v klidu.
81
Kapitán Espanyolu Javi López za svůj zbytečný zákrok nedaleko vlastního pokutového území dostal žlutou kartu, domácí tak budou mít k dispozici standardku ze zajímavé pozice.
79
Ani on se ale daleko nedostal. V posledních minutách sledujeme hodně nervózní bitvu plnou faulů a tvrdých soubojů, domácím se čas na vyrovnání začíná krátit...
78
Ani druhý rohový kop Pamplonských v krátkém časovém sledu k ničemu nebezpečnému nevedl a na druhou stranu už upaluje rychlonohý Diop.
77
Rohový kop se bude opakovat, Papakouli Diop totiž odvrátil Torresův centr zpět do zámezí.
76
Tak jsem to asi zakřikl. Obránce Juan Rafael Fuentes se zjevil u pravé tyče svatyně Espanyolu, z prakticky nulového úhlu ale na Lópeze nevyzrál!
75
Domácí kapitán Oier roztáhl hru na úplně volného Torrese, ten si ale na individuální průnik netroufl. Osasuna sice kombinují na útočné polovině, do žádných šancí se ale nedostávají.
73
Oriol Riera nepovedenou hlavičkou pouze odevzdal míč do Lópezovy náruče, tudy cesta k vyrovnání rozhodně nepovede.
72
Espanyol právě vstřelil branku!
A máme tu další zvrat, hosté si z ojedinělé protiakce vrací ztracený náskok! Javi Fuego na polovině hřiště založil smrtící brejk Barcelony, na jehož konci stál po přihrávce Rocy GERARD MORENO a autor 16 ligových gólů v loňském ročníku potvrdil svou pověst snajpra chladnokrevným zakončením!
71
Dnešní utkání sleduje 14631 diváků.
70
Barcelonští ale o balon rychle přišli a hráči v červených dresech se mohou znovu usadit na útočné polovině. I po vstřelení vyrovnávacího gólu je Osasuna aktivnější!
69
Domácí lodivod Enrique Monreal se čertí na rozhodčího poté, co hlavní arbitr dnešního utkání posoudil hraniční situaci u postranní čáry ve prospěch Espanyolu.
68
Osasuna právě vstřelila branku!
Domácí se dočkali zaslouženého vyrovnání! Diop zaváhal ve středu hřiště a balon se poté dostal k rozběhnutému Romerovi, jehož přízemní centr z levé strany našel z druhé vlny si nabíhajícího SERGIA LEÓNA a bývalý snajpr Elche se nemýlil!
66
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Léo Baptistão, přichází Álvaro Vázquez.
65
Roberto Torres na levém křídle nevyzrál na Javiho Lópeze, podařilo se mu však alespoň vybojovat další rohový kop pro Osasunu.
64
Právě střídající Marc Roca mohl Espanyol z ojedinělého protiútoku poslat do dvougólového vedení, jeho hlavička ale postrádala přesnost, a tak si mohl Fernández oddechnout!
63
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází José Antonio Reyes, přichází Marc Roca.
61
S Reyesem to bohužel nevypadá příliš dobře, hostující středopolař je odváděn do zámezí a zdá se, že problémy s jeho levým kolenem budou vážnějšího charakteru.
60
José Antonio Reyes se drží za levé koleno poté, co přepadl na trávník po ostrém souboji s Robertem Torresem. Hra je přerušena a z tribun se ozývá pískot.
58
Po chybě Javiho Lópeze se domácí znovu dostali do zakončení, s nepříliš nebezpečnou střelou Riery si ovšem Diego López bez potíží poradil.
57
Gerard Moreno si ve vzdušném souboji pomohl přistrčením svého protivníka Olavideho k zemi, domácí tak budou mít spoustu času a prostoru na rozehrávku.
56
Torresův centr do pokutového území doletěl až na hlavu Oriola Riery, střídající forvard Osasuny ale nemířil přesně a následovat bude pouze odkop od svatyně Espanyolu.
55
Kapitán Espanyolu Javi López poblíž rohového praporku přistrčil k zemi Jaimeho Romera a sudí Bikandi si toho pochopitelně všiml – přímý kop pro Pamplonské.
54
Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Alex Berenguer, přichází Miguel Olavide.
52
Diop nyní nic nevymýšlel a odkopl balon na útočnou polovinu, domácí ale propadli ve středu hřiště a toho mohl využít Hernán Pérez, jehož centr adresovaný Morenovi ale hostujícího útočníka nenašel.
51
Papakouli Diop naprosto zbytečně zajel do Sergia Leóna a bývalý hráč Levante za svůj zákrok vyfasoval žlutou kartu.
50
Centr adresovaný střídajícímu Oriolu Rierovi doletěl pouze k Davidu Lópezovi, jenž odhlavičkoval kulatý nesmysl do náruče svého jmenovce Diega.
48
Svěřenci Quiqueho Florese se po změně stran účelně brání a nikam se neženou, těžko soudit, zdali jim defenzivní taktika přinese úspěch. Do konce ještě zbývá hodně času...
47
Domácí fotbalisté se očividně chtějí vrátit do zápasu. Hned zkraje druhé půle se ke střele z nadějné pozice dostal Sergio León, jemuž ovšem zakončení vůbec nevyšlo.
46
Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Imanol García, přichází Oriol Riera.
46
Co nabídne druhá půle? To začneme zjišťovat ve 21:01.
Skutečně tomu tak je, aktéři utkání se právě šourají do kabin. V první půli byl k vidění vyrovnaný fotbal a Pamplonští sic byli možná o chlup aktivnější, po první půli ale vede parta kouče Quiqueho Florese, pár minut před poločasovým hvizdem totiž otevřel skóre Léo Baptistão.
45+1
45+1
Domácí fotbalisté drží míč na polovině hřiště a už se nikam neženou, zdá se, že se v první půli už nic převratného nestane.
45
Nad rámec prvního poločasu sudí Bikandi nastaví jednu minutu!
43
Po nedovoleném zákroku Papakouliho Diopa domácí zahrávali zajímavou standardku, po níž se dostal ke střele Roberto Torres, jenž ale z velké vzdálenosti nemířil příliš přesně.
42
Barcelonští se v samotném závěru první půle ujímají vedení! LÉO BAPTISTÃO se po centru do pokutového území zjevil v předbrankovém prostoru a přesně umístěnou hlavičkou nedal Fernándezovi šanci!
40
Zničehonic se v předbrankovém prostoru zjevil trestuhodně nepokrytý Hernán Pérez, Fernández ale včas vyběhl a nepustil domácího útočníka ke střele!
39
Morenův nákop do pokutového území ovšem nikoho v modrobílém dresu nenašel, a tak bude následovat jen odkop od Fernándezovy svatyně.
38
Nyní to už Imanol García přehnal a povalil unikajícího Léa Baptistãa, za což mu sudí Bikandi udělil žlutou kartu.
36
Imanol García po ztrátě míče zbytečně zajel do jednoho z hráčů Espanyolu, kterého však poté pomstil Javi Fuego, a tak budou rozehrávat domácí.
34
Exekuce zmiňované standardky se ujal José Antonio Reyes a ačkoliv jeho centr nebyl vůbec špatný, defenzíva Osasuny to nakonec bez potíží zvládla.
33
Svěřenci Quiqueho Florese z krátkého pobytu na útočné polovině vytěžili rohový kop, Mario Fernández se tak bude muset mít opět na pozoru.
32
Nákop na rozběhnutého Morena se neujal, nicméně následná Oierova rozehrávka skončila v autu, a tak budou hosté vhazovat.
31
Půlhodina hry je za námi a stav je na Estadio El Sadar stále bezbrankový, změní se to ještě před poločasovým hvizdem?
29
Teď to ale domácí neudělali vůbec špatně! Povedenou individuální akcí se blýskl Sergio León, který z hranice pokutového území poté tvrdě vypálil, jeho projektil ale o pár metrů minul vzdálenější tyč!
28
I do rozehrávky Pamplonských se začají vkrádat nepřesnosti. Pokus o oslovení rozběhnutého Imanola Garcíi se neujal, kulatý nesmysl skončil opět v zámezí.
27
Už se opět hraje, Mario Fernández je na nohou a domácí sportovně vrátili míč soupeři. David López může založit další akci Espanyolu.
26
Gerard Moreno se v pokutovém území natlačil až do gólmana Fernándeze, který zůstal ležet v bolestech na trávníku, a hra je tedy znovu přerušena.
25
López se nyní nedomluvil s Javim Fuegem a po dalším kiksu v rozehrávce Katalánců se domácí dostali lacino k míči na útočné polovině.
23
Ani fotbalisté Osasuny však nyní nerozehráli zrovna přesně, nákop na Leóna doletěl do autu a Diego López už si chystá balon k odkopu.
22
V polovině první půle začínají domácí přebírat iniciativu. Fotbalisté Espanyolu se ne a ne dostat za středovou čáru, nepřesnou rozehrávkou to nyní demonstroval Diop.
21
Roberto Torres poslal z pravé strany zajímavý centr do pokutového území a k hlavičce se na vzdálenější tyči dostal Sergio León, jehož pokus ale postrádal přesnost i razanci, a tak měl López úlohu snadnou.
20
Papakouli Diop to ve vzduchu přehnal s razancí a v souboji s Oierem si pomohl rukou, což nemohlo uniknout očím opodál stojícího sudího Bikandiho.
19
Dalekonosný nákop zamýšleného adresáta Víctora Sáncheze nenašel, následovat bude pouze odkop od pamplonské svatyně.
17
Aktivně napadající Sergio León dostal pod tlak Duarteho a zmařil jeho rozehrávku, domácím útočníkem tečovaný míč ale skončil v autu, a tak budou domácí vhazovat.
16
No a domácí nebyli daleko od gólu! Centr z levé strany našel na vzdálenější tyči hlavu Unaie Garcíi, jeho pokus ale Diego López skvělým reflexivním zákrokem vyrazil!
15
Javi López připravil unikajícího Leóna o balon a odkopl ho do zámezí, Osasuna bude za pár okamžiků zahrávat svůj druhý rohový kop.
14
Úvodní čtvrthodinka je za námi a nutno říct, že byla spíše oťukávacího charakteru. Oba týmy se sice snaží hrát ofenzivně, zatím jsme ale sledovali především festival lehkých ztrát.
12
Napadající Oier to přehnal s důrazem v souboji s Papakoulim Diopem, svěřenci Quiqueho Florese tak budou mít spoustu času na rozehrávku.
11
José Antonio Reyes se pokusil oslovit rozběhnutého Péreze, k němu ovšem včas přistoupil Cayetano Bonnin, který odkopl balon do bezpečí.
10
Pamplonský kapitán Oier nic nevymýšlel a nakopl balon na útočnou polovinu, tam se ho ovšem ujali zadáci Espanyolu, kteří tak mají spoustu času na rozehrávku.
9
Jaime Romero si pohlídal Hernána Péreze a odstavil hostujícího středopolaře od míče, domácí tak budou mít k dispozici autové vhazování.
8
Na obou týmech je vidět, že dnes chtějí zvítězit. Osasuna i Espanyol se pohybují ve spodních příčkách tabulky a dnes mají ideální příležitost na tom něco změnit.
7
Reyes našel povedenou kolmicí rozběhnutého Léa Baptistãa, ten ovšem z nadějné pozice netrefil prostor mezi třemi tyčemi, Mario Fernández tak nemusel zasahovat.
5
Oier sice ovládl vzdušný souboj o míč proti Papakoulimu Diopovi, od jeho hlavy se však kulatý nesmysl odrazil do autu, a vhazovat tak budou svěřenci Quiqueho Florese.
4
Ofsajd a v něm Léo Baptistão, pamplonští fotbalisté tak budou mít spoustu času na rozehrávku z hloubi vlastní poloviny.
3
Nyní ovšem hosté zaváhali a k míči se lacino dostal Sergio León, s jehož pokusem z ostrého úhlu si ovšem Diego López bez potíží poradil.
2
Fotbalisté Espanyolu v úvodu kombinují na polovině hřiště a nikam se neženou, balon má nyní ve svém držení Óscar Duarte.
1

CA Osasuna: Fernández – Oier, Bonnin, D. García, U. García, Fuentes – R. Torres, García, Romero – Berenguer, León.
Náhradníci: N. Pérez – O. Riera, Mérida, Olavide, Kenan, C. Clerc, Buñuel.

Espanyol Barcelona: Diego López – Javi López, David López, Ó. Duarte, V. Sánchez – Fuego, Diop – H. Pérez, Baptistão, J. A. Reyes – G. Moreno.
Náhradníci: Roberto – Demichelis, F. Caicedo, Á. Vázquez, Jurado, Roca, D. Reyes.

Rozhodčí: Bikandi – Huerga, Villate.
ESPANYOL BARCELONA

Espanyol na tom v probíhajícím ročníku není o nic lépe, nutno ovšem dodat, že los byl na začátku sezóny k barcelonskému celku vskutku krutý. Katalánci hned na úvod cestovali do Sevilly, na kterou nestačili po obrovské přestřelce poměrem 4:6. Následně svěřenci Quiqueho Florese vybojovali remízy s Málagou a San Sebastianem a v minulém kole hodinu statečně vzdorovali Realu Madrid, jasnému favoritovi ovšem nakonec podlehli 0:2.
CA OSASUNA

Pamplonští se po několikaleté pauze vrátili mezi elitu, zatím ale platí tvrdou nováčkovskou daň, po čtyřech kolech totiž Osasuně patří nelichotivá osmnáctá příčka v tabulce. Tým, v němž dříve působil třeba Jaroslav Plašil, zahájil sezónu nadějnou remízou v Málaze, poté ale prohrál se San Sebastianem a Realem Madrid. V neděli Osasuna v duelu dvou trápících se klubů změřila síly s Celtou Vigo a vybojovala alespoň bod.
Hezký podvečer. Co nejsrdečněji vítám všechny fotbalové příznivce u sledování duelu vloženého pátého kola španělské Primera División, v němž si to o další body do ligové tabulky rozdá nováček CA Osasuna proti Espanyolu Barcelona. Tak si to nenechte ujít, začínáme ve 20 hodin!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.