Alavés - Sevilla: Tutovka domácích! Deyverson ale sám před brankářem selhal

Už se nic nestane. Ve druhé části přestala Sevilla úplně hrát. Zatáhla se před brankou a pouze se bránila. Bylo tak otázkou času, kdy se Alavés dočká branky. To se stalo v 75. minutě zásluhou Kataie. Od té chvíle Deportivo dominovalo a vytvořilo se dvě obrovské šance. Ani jednu ale nevyužilo, a tak zápas končí remízou 1:1.
90+3
90+2
V závěru je to opravdu strhující podívaná. Hraje se nahoru,dolů. O trošku více ale mají ze hry hráči Deportiva, kteří chtějí urvat více bodů, když hrají na své půdě.
90+1
Nastavují se celkem tři minuty nad rámec základní hrací doby.
89
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Víctor Camarasa, přichází Nenad Krstičić.
88
Tutovka Deyversona! Ten byl úplně sám v šestnáctce. Obtočil se kolem vlastní osy, avšak ve velké šanci napálil pouze hostujícího brankaře.
87
Žlutou kartu dostává Theo Hernández (Deportivo Alavés).
86
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Wissam Ben Yedder, přichází Stevan Jovetić.
85
Hosté si museli dát pozor na nebezpečný volný přímý kop. Balón si vzal na starost Katai, a ten krásnou ranou přes zeď mohl poslat domácí do trháku. Proti byl ale skvělý Rico, jenž zasáhl v poslední chvíli.
84
Žlutou kartu dostává Mariano (Sevilla FC).
83
Vzápětí Lenglet nepřesně odcentroval. Alavés se hnal do přečíslení, jenže i Katai pokazil přihrávku.
82
Sarabia se pokoušel prostrčit balón po zemi na kopačku Ben Yeddera. Neúspěšně, ale hosté zůstávají na útočné polovině.
81
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Gabriel Mercado, přichází Joaquín Correa.
80
Sevilla začíná opět zvyšovat tempo, podobně jako v úvodním poločase a daří se jí okupovat prostor před brankou Pacheca.
79
Escudero upadl bez cizího zavinění, ale rozhodčí to viděl jinak a odpískal faul, který směřoval na Romera. Hosté rozehrávají.
78
Romero si říkal o přihrávku na hranici hřiště. Dočkal se, jenže balón měl na dlouhou nohu a nezachytil ho.
77
Jenže stačila chvíle a Sevilla opět mohla vést! Iborra napřáhl na hranici velkého vápna, nicméně svou pumelící poslal balón nad břevno.
75
Deportivo Alavés právě vstřelilo branku!
Přeci jen se ale domácí dočkali a máme vyrovnáno. Romero vyslal skvělý centr, který Rico trestuhodně nezachytil. Míč mu propadl pod rukama a ALEKSANDAR KATAI doklepl balón za brankovou čáru.
74
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Vitolo, přichází Mariano.
73
Hosté by si měli začíná dávat velký pozor. Přeci jen už čtveřice hráčů základní sestavy dostala žlutou kartu, a to by se Seville mohlo vymstít.
72
Žlutou kartu dostává Vitolo (Sevilla FC).
71
Po delší době se hosté dostali do útoku. Sarabia vhazoval od postranní čáry, ale Garcia zachytil míč. Následně ale špatně rozehrával.
70
Bohužel se teď nedá mluvit o nějaké atraktivitě. Sevilla se zatáhla před svou bránu a brání se. Soupeř se naopak střelecky trápí.
68
Domácí se opět snaží propasírovat s míčem blíže k brance Rica. Zatím je to ale marný pokus.
68
Žlutou kartu dostává Vicente Iborra (Sevilla FC).
67
Ben Yedder se objevil za obranou domácích. K míči se nedostal, ale bylo to poprvé, co byl autor úvodního gólu ve druhé části v nějaké útočné akci.
65
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Ibai Gómez, přichází Aleksandar Katai.
64
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Manuel García, přichází Óscar Romero.
63
Rico vyběhl z brány a úspěšně vyboxoval centr z nohy Llorenteho. Deportivo je nicméně i nadále u balónu.
62
Před námi je ještě půl hodina hry. Momentálně je stále Alavés o něco aktivnějším dojmem. Ale na nějakou větší šanci stále čeká.
61
Toquero si opět skvěle naběhl do šestnáctky, kde ho na vzdálenější tyči hledal Hernández nákopem. Prvně zmiňovaný chtěl zakončovat ve skluzu, jenže míč nezachytil.
60
Vitolo si sklepl s Iborrou, jenže druhý zmiňovaný už nepřeposlal balón zpátky. Rozehrávat bude Deportivo.
59
Držení míče: 43% – 57%.
57
Momentálně se hraje na území Sevilly. Ta se zatáhla a převážně se jen brání. Nutno ale dodat, že zatím úspěšně.
56
Jak je vidět, tak snaha u domácích je, jenže ta koncovka Alavés hodně trápí.
55
O pár vteřin později to zkoušel Garcia, nicméně ani jeho projektil po zemi nezamířil mezi tři tyče.
54
Toquero dostal výbornou přihrávku do běhu. Propasíroval se až do vápna, jenže v dobré pozici pálil vysoko nad.
53
Vitolo se hnal středem útočné poloviny k brance Rica. Jenže nezakončil ani nepřihrál a přišel o míč.
52
Na druhé straně centroval Vitolo do šestnáctky a hledal Ben Yeddera. Ten se ale k balónu nedostal
51
Je vidět, že Deportivo se snaží změnit svůj styl hry. Působí aktivněji a sebevědoměji než v prvním poločase.
50
Domácí se propasírovali až do pokutového území. Hernandéz vzápětí centroval, nicméně trefil jen boční sít.
48
Camarasa byl faulován Iborrou. Těžce se zvedá, ale je v pořádku a může pokračovat. Alavés bude rozehrávat.
47
Hraje se v totožných sestavách, jako v prvním poločase.
46
Úvodní poločas je za námi. První vážnější šanci měl v 15. minutě Feddal, ale ten v dobré pozici přestřelil bránu. Vzápětí už jsme viděli branku. Ve 24. minutě se o ní postaral Ben Yedder. Od té chvíle byla Sevilla lepším týmem a Deportivo se do hry dostalo až v závěru poločasu. Tak či tak, Stav je zatím 0:1 v neprospěch domácích.
45+1
45
Nastavuje se jedna minuta nad rámec základní hrací doby.
44
V závěru poločasu začíná Alavés pomalu, ale jistě vystrkovat růžky a už i Rico se musí začít mít víc na pozoru.
43
Jenže následně se Ibai opět dostal k míči a zkusil to ranou přes obránce. Nebyl to vůbec špatný pokus. Balón mířil jen těsně nad.
42
Ibai se vrhl ze strany do vápna. Křiznou přihrávkou poté hledal nabíhající spoluhráče, avšak soupeř balón zablokoval.
41
Vzápětí domácí zastavil ofsajd, v němž se zjevil Toquero. Bude se rozehrávat z obranné poloviny Sevilly.
39
Rychlý brejk hosté nevyřešili dobře. Iborra to vzal na sebe a pálil nepřesně. Omlouval se svému spoluhráči, který ve vápně vyčkával zcela osamocený.
38
Deyverson si nabíhal na přízemní pas za obranu hostů. Míč měl ale na dlouhou nohu a jako první u něj byl Rico.
37
Alavés se jen na krátkou chvíli vymanil ze sevření soupeře a vydává se na útočný výlet.
36
Následně to zkusil Ben Yedder ze strany sám. Do cesty se mu vložil Llorente a ten ho poslal k zemi. Dle arbitra dovoleným způsobem.
35
Za hranicí pravidel byl faulován Sarabia. Rozhodčí byl ale protentokrát benevolentní a k velké nevoli trenéra Sevilly hra pokračuje.
34
Hosté momentálně hledají prostor, kterým by se dostali blíže k brance. Deportivo se momentálně brání dobře.
33
Je za námi přes třicet minut hry. Momentálně je Sevilla stále lepším týmem. Alavés se nemůže dostat do hry a převážně se brání.
31
Žlutou kartu dostává Matías Kranevitter (Sevilla FC).
30
Hostující tým zahrával zajímavou standardní situaci ze střední vzdálenosti. K míči se postavil Pareja, jenže ten branku zcela minul.
29
Žlutou kartu dostává Gaizka Toquero (Deportivo Alavés).
28
Narozdíl od soupeře, se Sevilla dostává poměrně snadno k brance domácích, a tak musí být Pacheco neustále v pozoru.
27
Sarabia měl dost prostoru na to, aby odcentroval z levého křídla. Míč zamířil do šestnáctky, avšak nikdo z hostů se k míči nepropracoval.
26
Ben Yedder byl v dobré střelecké pozici. Snažil se ale najít ještě lepší, a tím celou akci pokazil a nevystřelil.
25
Deportivo Alavés je u balónu a drží se na území soupeře. Zatím se ale domácí k pořádnému zakončení nedostali.
24
Sevilla právě vstřelila branku!
Hosté jdou do vedení zásluhou WISSAMA BEN YEDDERA. Domácí reklamovali ofsajd, ale hra pokračovala a Ben Yedder převzal míč na hraně vápně a následně ranou po zemi ke vzdálenějši tyči překonal domácího brankaře.
23
Momentálně působí Sevilla o něco lepším dojmem než soupeř. O tom svědčí i držení míče, nicméně stav je zatím stále bezbrankový.
22
Už už to vypadalo, že by Camarasa mohl jít do zajímavého protiútoku. Za dres jej ale zatáhl Sarabia a byl pískán faul.
20
Žlutou kartu dostává Clément Lenglet (Sevilla FC).
19
Držení míče: 34% – 66%.
18
Mercado vhazoval nedaleko pokutového území soupeře. Dostal se k míči a poté napálil pouze stojícího protihráče.
17
Naštěstí už je na nohou. Vypadá to, že ve hře může pokračovat a Sevilla tak nebude muset střídat.
16
Hra je přerušena. Rico má nějaké zdravotní komplikace, které si způsobil z předchozího souboje.
15
Feddal měl na hlavě první branku! Dostal skvělý centr na zadní tyč, ale hlavičkou poslal balón těsně nad horní konstrukci.
14
Camarasa se pokoušel projít přes Sarabiu. Ačkoliv neuspěl, došel si pro faul a domácí budou zahrávat standardní situaci.
13
Tempo hry se v této chvíli zklidnilo. Hraje se převážně ve středu hrací plochy.
12
Nicméně se Alavés daleko nedostal. Tquero Pinedo nechtěl riskovat, akci pozastavil a zvolil zpětnou přihrávku.
11
V individuální akci Iborra neuspěl. Sevilla se musí vracet, protože soupeř míří do protiútoku.
10
Následoval druhý rohový kop Deportiva. Rozehrával jej Ibai, ale hosté se opět ubránili.
8
Deyverson se hnal za Mercadem. Ten se před útočícího hráče postavil a takticky si došel pro faul.
7
Vzápětí se Sevilla opět hnala dopředu, jenže tentokrát Vitolo ztratil míč a Deportivo může zaútočit.
6
Začátek zápasu je ve znamení útočného fotbalu. To se divákům zatím musí líbit.
5
Hosté se dostali na útočnou polovinu a Vitolo zakončoval z levé strany. Branku nicméně netrefil.
4
Následoval rohový kop, v němž se Sevilla bez problémů ubránila.
3
Na protější straně se balón odrazil do prostoru před vápno, kde Garcia pálil z voleje. Trefil dobře bránícího Merceda, od kterého se míč odrazil ze hřiště ven.
2
Do první útočné akce se dostali hosté, ale Ben Yedder nezakončil.
1

Deportivo Alavés: Pacheco – Femenía, Laguardia, Feddal, Hernández – M. Llorente, García (C), Toquero, Camarasa – I. Gómez, Deyverson.
Náhradníci: Ortolá – Ely, Katai, Krstičić, Santos, Ó. Romero, Vigaray.

Sevilla FC: S. Rico – Mercado, Pareja, Lenglet, Escudero – Kranevitter, N'Zonzi – Sarabia, Iborra (C), Vitolo – Ben Yedder.
Náhradníci: Soria – Correa, Mariano, Jovetić, W. Montoya, Rami, F. Vázquez..
Co se týče aktuálního postavení v tabulce, tak Alaves je momentálně jedenáctý se ziskem 33 bodů a okupuje prostřední část tabulky. Sevilla je na tom výrazně lépe. Nachází se s 55 body na třetí příčce se ztrátou čtyř bodů na druhý Real Madrid. Aktuálně má Sevilla s Barcelonou nejlepší formu.Z posledních pěti duelů hned čtyřikrát vyhrála.
Deportivo Aláves se musí obejít hned bez pěti hráčů. Do hry nepustí trest po červené kartě Alexise a Kataie. Po třetí žluté nesmí do hry ani Torres. Sobrina a Galilea naopak vyřadilo zranění. Na straně Sevilly nenastoupí pouze vykartovaný Nasri.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.