SESTŘIH La Ligy: Real Madrid - Las Palmas 3:3. Ronaldo zachránil bod

Přestože hosté ztratili téměř vyhraný zápas, budou nakonec asi s bodem z Madridu spokojeni. To domácí budou velmi zklamaní, protože opět ztratili v boji o ligový titul a aktuálně jsou bod za Barcelonou.
To byl zápas! Sledovali jsme divácky velmi atraktivní utkání mezi Real Madrid a UD Las Palmas. Již první poločas přinesl svižný fotbal a do kabin se odcházelo za stavu 1:1. Ta pravá podívaná ale přišla až po přestávce. Hned v úvodu druhé půle se nechal hloupě vyloučit Gareth Bale, což hosté potrestali dvěma góly v 56. a 59. minutě. Domácí se pak ale nadechli k obrovskému náporu, který jim zajistil alespoň bod za remízu 3:3. V 86. minutě se totiž po přísně nařízené penaltě prosadil Ronaldo a tentýž hráč pak v 90. minutě srovnal hlavou po centru Jamese.
90+3
90+3
Domácí již nyní nestihnou asi přidat čtvrtý gól. Hrají příliš vabank a nyní dvakrát zbytečně faulovali na polovině hřiště.
90+2
Žlutou kartu za zdržování před rohem dostal Halilović.
90+1
Nastavují se tři minuty.
90+1
Hosté nyní dokázali míč dostat až k vápnu soupeře a nakonec vybojovali i roh.
90
Real Madrid právě vstřelil branku!
Neskutečné! Po prvním rohu domácí nezakončili, ale kopal se ještě jeden roh. Po rozehrávce nakrátko poslal James na přední tyč parádní centr na CRISTIANA RONALDA, který hlavou srovnává na 3:3!
89
Marcelo poslal do vápna míč na Ronalda. Ten ho vrátil zpět na malé vápno a následně vybojoval rohový kop!
88
Domácí se ještě vehementněji tlačí do útoku. Čas se jim rychle krátí.
86
CRISTIANO RONALDO poslal ze svého pohledu míč do pravého horního rohu a Real se chvilku před koncem vrací do boje o body.
86
Ronaldo tvrdým centrem napálil ruce Daniho Castellana a je pískán pokutový kop.
86
Penalta pro Real!
85
A další protiútok hostujícího Jesého, opět zasáhl Navas.
84
Do vápna posílal centr Marcelo, jeho pas byl ale příliš krátký a obrana Las Palmasu opět zasáhla.
83
Po rohu se dostal k hlavičce Ronaldo, z dobré pozice zamířil ale těsně vedle tyče.
82
Benzema a následně Ronaldo se dostali k zakončení, oba jejich pokusy z dobrých pozic zblokovala obrana. Ten Ronaldův byl zblokovaný na roh.
81
Ronaldo podle rozhodčího nafilmoval pád v pokutovém území a dostává žlutou kartu.
80
Do dalšího úniku směrem na Navase se dostal Jesé, domácí gólman jeho přízemní ránu vyrazil.
80
Do konce zápasu chybí něco málo přes deset minut. Hra se nyní trochu uklidnila a hosté v pohodě kontrolují dvoubrankové vedení.
78
Gómez ale centr do vápna dokázal odpravit daleko až k půlící čáře.
77
Real hraje v posledních minutách na velké riziko. Nyní se mu po dalším tlaku podařilo vybojovat rohový kop.
76
Po přihrávce od Marcela se až do vápna prodral Lucas, snažil se obstřelit gólmana Varase, ten jeho ránu ale zneškodnil.
75
Střídání v týmu UD Las Palmas: ze hřiště odchází Jonathan Viera, přichází Alen Halilović.
74
Jen malou chvilku po příchodu na hřiště se do velmi dobré palebné pozice přibližně z penaltového puntíku dostal Benzema, míč ale poslal nad bránu.
73
Hosté očividně hrají tak, aby co nejvíce šetřili čas. Každá jejich rozehrávka je provázena dlouhým zdržováním.
71
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Álvaro Morata, přichází Karim Benzema.
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Mateo Kovačić, přichází James Rodríguez.
71
71
Podrážděný Morata fauloval a dostává žlutou kartu.
70
Dnes potřetí dopravil Morata míč do brány, jenže ani tentokrát gól neplatí, protože gólové střele Moraty předcházel ofsajd Ronalda!
69
Střídání v týmu UD Las Palmas: ze hřiště odchází Kevin-Prince Boateng, přichází Mateo.
68
V minulém kole Real Madrid předvedl velký obrat, uvidíme, jak se mu bude závěr zápasu dařit dnes.
67
Navíc po odkopu od Varasovy brány se do brejku dostával Jesé a defenziva Realu měla co dělat, aby ho znovu nepustila do zakončení.
66
Po přímém kopu Kroose se domácí dožadovali rohu, je z toho ale jen odkop, což vyvolalo další vlnu nevole.
66
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Isco, přichází Lucas Vázquez.
64
V posledních minutách sledujeme strhující podívanou. Domácí v deseti dvakrát inkasovali a jsou velmi podráždění. Přesto dělají vše pro to, aby se gólem vrátili do zápasu.
62
Velká smůla pro domácí. Po standardní situaci se na malém vápně k míči dostal Ramos, jenže ve skluzu ho poslal jen do břevna!
61
Čtvrtý gól hostů mohl nyní vstřelit Jesé, skvěle ho ale vychytal Navas!
59
Las Palmas právě vstřelilo branku!
KEVIN-PRINCE BOATENG si naběhl na dlouhý pas z hloubi pole a prakticky od poloviny hřiště šel sám na Navase. Ten proti němi špatně vyběhl mimo vápno a BOATENG jeho zaváhání potrestal třetím gólem!
58
Do dobré střelecké pozice se dostal Jesé, gólman Navas jeho ránu dobře vyrazil. Následně se hosté dožadovali další penalty, ta se ale nepíská.
57
Nejlepším způsobem se snažil odpovědět Marcelo, jenže z dobré pozice do vápna neodcentroval a následuje jen roh.
56
JONATHAN VIERA se raduje z gólu, i když měl velké štěstí. Na jeho ránu si gólman Navas sáhl, míč ale mimo tři tyče nevytěsnil – 1:2!
55
Ramos navíc dostal žlutou kartu.
55
Tak to je další rána pro domácí. Ramos zahrál ve vápně úmyslně rukou, když blokoval střelu soupeře a je z toho penalta!
53
Žlutou kartu dostal až Boateng, který stáhl na polovině hřiště k zemi Kroose.
51
Po ostrém zákroku na Marcela se tentokrát karta neudělila.
49
Rázem se za zápasu stává velká divočina. Domácí jsou podráždění a hosté si nenechávají nic líbit.
47
Nepochopitelný zkrat Garetha Balea. Ten dostal během pěti vteřin žlutou a následně poté i červenou kartu! Bale nejprve ostře fauloval Jonathana Vieru a následně do něj ještě velmi agresivně strčil, čímž si vysloužil dvě karty během krátké chvilky!
47
Žlutou kartu dostává Gareth Bale (Real Madrid CF).
Dnešní utkání sleduje 63.789 diváků.
46
Jako první zakončoval ve druhém poločase Morata, jeho přízemní rána ale nenadělala brankáři Varasovi problémy.
46
Hráči se pomalu trousí zpět na trávník, zápas bude pokračovat druhým poločasem.
Druhý poločas začne přibližně v 22:33.
Je za námi první poločas zápasu mezi Realem Madrid a UD Las Palmas. Hosté sice hned v 8. minutě inkasovali Iscem, avšak o dvě minutky později srovnal Tana a začínalo se od nuly. Ten, kdo čekal jasnou dominanci Realu, musí být zatím překvapený. Hosté totiž hrají velmi dobře a s velkým favoritem hrají naprosto vyrovnanou partii. Uvidíme, co nám přinese druhý poločas.
45+3
45+3
V další velmi slibné pozici byl nyní Ronaldo, jenže opět nedokázal prakticky vůbec zakončit a v závěru poločasu se z tribun stadionu ozývá pískot.
45+3
Po rohu se domácí k zakončení nedostali, avšak po krátké mezihře se k balonu dostal Bale, jehož ránu ale zkrotil gólman Varas.
45+2
Ronaldo nyní poslal před bránu povedenou přízemní přihrávku na Moratu, jenže ten v tísni zakončit nedokázal. Následuje jen rohový kop.
45+2
Carvajal si dvakrát narazil míč s Ronaldem. Potřetí mu to už nevyšlo a jeho pas do vápna zastavila hostující defenziva.
45+1
První poločas bude kvůli ošetřování Bigase nastaven o dlouhé tři minuty.
44
Žlutou kartu dostává David Simón (UD Las Palmas), který tvrdě kolenem zastavil unikajícího Kovačiče.
43
Centr Marcela z levé strany nebyl nebezpečný. Gólman Varas ho ve velké pohodě pokryl.
42
Domácí svého soupeře stále tlačí. Jenže skóre se zatím nemění a hosté drží cennou remízu.
41
Na hrotu útoku se z ničeho nic zjevil Ramos, který hlavičkoval po centru Balea. Sice byl odmávaný ofsajd, avšak bylo to chybné rozhodnutí. Vzrušení by bylo ale zbytečné, protože Ramos z dobré pozice poslal míč jen do rukavic brankáře Varase.
40
Domácí fotbalisté se sice hodně snaží, očividně jim ale chybí herní pohoda.
39
Čas rychle plyne a již se nám blíží konec prvního poločasu. Stav zápasu je zatím nerozhodný 1:1.
37
Nebezpečný centr do vápna Realu posílal ale teď Jesé a levý bez Marcelo měl co dělat, aby před dotírajícím protihráčem odehrál míč do zámezí.
36
Domácí začínají mít v závěru poločasu více ze hry, avšak až do zakončení se zatím nedostávají.
34
Další útočné smažení domácích skončilo ofsajdem, ve kterém byl Ronaldo.
33
Po rohovém kopu Tany se k hlavičce dostal ve vápně jeden z hostů, míč mířící do brány odvrátil na poslední chvíli kousek před brankovou čárou Ramos.
31
Marcelo hledal svou přihrávkou Moratu, ten byl ale již potřetí dnes v ofsajdu. Tentokrát se jednalo o několikametrový přestupek proti pravidlům.
30
Jesé nyní po dlouhém sprintu od půlící čáry přihrál do gólové pozice Boatengovi, ten ale trestuhodně zaváhal a míč poslal hodně mimo.
29
Po centru Kroose na přední tyč se hosté v pohodě ubránili.
29
Bale po rychlém sprintu po pravém křídle hledal ve vápně Ronalda, ten byl ale zblokovaný. Následuje roh.
27
Střídání v týmu UD Las Palmas: ze hřiště odchází Pedro Bigas, přichází Aythami Artiles.
27
Bigas opustil trávník na nosítkách. Po srážce se spoluhráčem je očividně velmi otřesený.
26
Bigas je dlouze ošetřovaný a zdá se, že má zlomený nos. Vypadá to, že nebude moci pokračovat ve hře. Stále leží na trávníku a na řadu přicházejí i nosítka.
24
Stoper Bigas se nyní ve vápně srazil se spoluhráčem Castellanem a s krvavým šrámem na nose zůstal ležet ve vápně. Hra je přerušena.
23
Carvajal zkoušel dlouhým nákopem hledat rozběhnutého Kovačiče, k míči měl ale blíže gólman Varas.
22
Oba týmy se zatím naprosto stejně dělí o držení míče. Kdo čekal, že bude Real dominovat, musí být zklamaný.
20
Domácím se ale podobně jako v posledních zápasech nedaří. Jejich hra je kostrbatá a plná nepřesností.
19
Po souboji s Carvajalem padl ve vápně k zemi Jesé, pokutový kop pro hosty se ale nepíská.
18
Castellano nyní nadělal Carvajalovi velké problémy. Domácí obránce nakonec ale dokázal soupeře vytlačit mimo hřiště a následuje odkop od Navasovy brány.
16
Hosté nakonec kopali rohový kopy dva. Po tom druhém se málem Real dostal k protiútoku, avšak Castellano nakonec poslal míč do zámezí a hosté se ubránili.
15
Ke střele se nyní dostal Jesé. Jeho rána byla lehce tečovaná Carvajalem a následuje roh pro Las Palmas.
13
Vstřelené góly zápasu očividně prospěly. Oba týmy se snaží hrát velmi aktivně a sledujeme zajímavou podívanou ve vysokém tempu.
12
Domácí si vytvořili velký tlak uvnitř vápna soupeře, jenže až do zakončení se tentokrát nedostali.
11
Smolařem zápasu je zatím Morata, který již podruhé dopravil míč do brány, ale opět branka neplatí kvůli ofsajdu.
10
Domácí se z vedení ale radovali jen velmi krátce. TANA se na hranici vápna obtočil okolo Ramose a parádní ranou pod převno srovnává stav zápasu na 1:1!
8
Kovačič poslal ideální přihrávku středem hřiště na rozběhnutého ISCA, který byl rázem sám před brankářem. ISCO nezaváhal a podél vybíhajícího gólmana posílá Real do vedení!
8
Las Palmas se zatím neprezentuje jako tým, který by měl problém se zakončením. Hosté se velmi snadno dostávají na polovinu Realu a také hodně drží balon.
7
Z levé strany centroval do vápna domcího celku Castellano, stoper Ramos balon odvrátil jen vysoko nad sebe, pak ale již defenziva Realu zaúřadovala míč odvrátila.
6
Domácí jsou lehce zaskočeni úvodem zápasu. Zatím se překvapivě hraje více na jejich polovině.
5
Další pokus o útočný výpad hostujícího celku skončil ofsajdem, ve kterém byl Jesé.
3
Teď to byli ale z ničeho nic hosté, kteří se dostali až do zakončení. Ve vápně se k míči dostal Roque Mesa, jehož pokus byl ale hodně nepřesný a Navas může být v klidu.
2
Domácí podle očekávání na nic nečekají a okamžitě se opět ženou do útoku.
1
Přesně třicet vteřin trvalo, než domácí útočník Álvaro Morata poslal míč do brány po centru Balea. Gól ale neplatí kvůli ofsajdu!
1
Domácí trenér Zinedine Zidane udělal v sestavě oproti minulému zápasu hned několik změn. Tou nejzajímavější je asi to, že jen na lavičce zápas začne Karim Benzema a šanci v základní sestavě dostává Álvaro Morata.

Real Madrid CF: Navas – Carvajal, Nacho Fernández, Ramos, Marcelo – Kroos, Kovačić, Isco – Bale, Morata, Ronaldo.
Náhradníci: Casilla – Pepe, Benzema, James Rodríguez, L. Vázquez, Modrić, Asensio.

UD Las Palmas: Varas – Simón, Lemos, Bigas, D. Castellano – Mesa – Tana, V. Gómez, Viera, Jesé – K-P. Boateng.
Náhradníci: Lizoain – David García, Momo, Hernán, Artiles, Mateo, Halilović.

Rozhodčí: Fernández – Cabanero, Canelo.
Domácí Real Madrid nemá také v posledních týdnech nijak extra oslnivou formu. V průběhu minulého týdne dohrával Bílý balet 16. kolo na hřišti Valencie, kde prohrál 1:2. Také o víkendu na hřišti Villarrealu se tým vedený Zinedinem Zidanem trápil a prohrával již 0:2, avšak v samém závěru se fotbalisté ze španělské metropole vzchopili a díky třem gólům (Bale, Ronaldo a Morata) nakonec vyhráli 3:2. Uvidíme, zda tento obrat Real opět nakopne a zda začne tým v zápasech dominovat jako tomu bylo na podzim.
Dnes hostující UD Las Palmas se nenechází v nejlepším rozpoložení. Tým trenéra Enriqueho Setiéna poslední čtyři ligové zápasy prohrál a v tabulce aktuálně klesá příčku po příčce do nižších pater. Největším problémem týmu Las Palmas jse střílení gólů. Ze čtyř posledních zápasů totiž zaznamenali hráči jen jediný gól, který při porážce v Málaze vstřelil Mauricio Lemos. Úkol pro hosty tedy dnes zní jasně, nedostat gól..
Hezký pozdní středeční večer všem fanouškům španělského fotbalu při sledování online reportáže ze zápasu 25. kola Primera Division mezi domácím Realem Madrid a hostujícím Las Palmasem. Domácí jako vedoucí tým tabulky budou chtít dnes uhájit první příčku, naopak hosté z Kanárských ostrovů mohou dnes na Estadion Santiago Bernabéu pouze překvapit.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.