La Liga - 36. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Atlético : Espanyol - 6. května 2018   16:15

0:2
(0:0)
Espanyol
53' Savić (vl.)  • 77' Baptistão  (Melendo)
Atlético
Oblak – Savić, J. Giménez, Lucas Hernández – Vrsaljko, Partey, Koke (46. Saúl Ñíguez), Luís (65. Gabi) – F. Torres, Vitolo (26. Sané), Gameiro.
Werner – Godín, Griezmann, Saúl Ñíguez, Gabi, Sergi, Sané.
Munuera – Alcoba, Matías
Wanda Metropolitano, Madrid
49 834 diváků
Espanyol
Pau López – Javi López, David López, Naldo, Vilà – Ca. Sánchez, V. Sánchez – Baptistão, Darder (72. Roca), Melendo (78. Sergio García) – G. Moreno (83. Jurado).
Diego López – Caricol, Navarro, Sergio García, Jurado, Roca, Sergio Sánchez.

SESTŘIH LA LIGY: Atlético Madrid - Espanyol 0:2

To je z dnešního online přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou.
Je konec, Atlético dnes překvapivě prohrává s Espanyolem Barcelonou a první dnešní měření hlavního španělského města s metropolí Katalánska končí vítězstvím barcelonského klubu. Espanyol dnes předvedl slušný výkon, nicméně výkon favorizovaného Atlética byl spíše tristní, domácí hodně chybovali, ztráceli spoustu míčů, byl to chabý odvar toho, na co jsou příznivci Atlética zvyklí.
90+2'
90+2'
Hosté pošetřili čas při vlastním rohovém kopu z pravé strany, míč končí vedle branky Jana Oblaka.
90+1'
Žlutou kartu dostává José Giménez (Atlético Madrid).
90+1'
Rozhodčí Munuera nemá moc důvodů nastavovat, nakonec to budou dvě minuty navíc.
90'
Poslední minuta řádné hrací doby, dnes skončí na madridském Wanda Metropolitano jedna velká úžasná série domácí neporazitelnosti.
88'
Volný kop domácích, na polovině Espynolu, míč se dostal sice do vápna hostů, ale tam zasáhla obrana.
87'
Šime Vrsaljko znovu neúspěšný na pravé straně, domácím se ale povedlo míč znovu vybojovat.
85'
Míč se sice z pravé strany dostal k brance Espanyolu, kde ale dobře zasáhl gólman Pau López.
84'
Akce domácích, Šime Vrsaljko vše ale zastavil na pravé straně, nakonec mu míč ukopl obránce Espanyolu do autu.
83'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Gerard Moreno, přichází José Manuel Jurado.
81'
Atléticu se stále nedaří, Espanyol drží míč stále na svých kopačkách a nebojí se ho vrátit k vlastní brance.
80'
Atlético je dnes blízko velmi nečekané domácí porážce. Nutno podotknout, že Atlético poprvé inkasovalo na svém stadionu od 6. ledna, navíc málo vídané dva góly, když v celém ligovém ročníku zde inkasovalo pouze čtyřikrát...
78'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Oscar Melendo, přichází Sergio García.
77'
Espanyol právě vstřelil branku!
Zkáza Atlética dokonána? LÉO BAPTISTÃO si na hranici vápna přehodil míč z levačky na pravačku a poté pohotově vypálil k tyči, gólman Jan Oblak se po této střele marně natahuje, hosté jdou do dvoubrankového vedení.
76'
Sergio García (Espanyol) již vyčkává u postranní čáry a chystá se na vstup do zápasu.
75'
Poslední čtvrthodina zápasu před námi, akce Atlética končí útočným faulem Kévina Gameira.
74'
Žlutou kartu dostává Oscar Melendo (Espanyol Barcelona).
74'
Marc Roca (Espanyol) poslal centr na bližší tyč, ale tam úřadoval obránce Atlética.
73'
Rohový kop pro Espanyol, hosté rozehrají z pravé strany.
72'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Sergi Darder, přichází Marc Roca.
71'
Marc Roca (Espanyol) se připravuje na vstup do zápasu, musí ale počkat až na dokončení akce soupeře.
70'
Je před námi posledních dvacet minut a v prvním dnešním souboji Madridu a Barcelony je stále úspěšnější tým z Katalánska.
69'
Fernando Torres přenechává míč Sanému, ten se zkusil individuálním průnikem dostat k vápnu Espanyolu, ale neuspěl a o míč přišel.
67'
Atlético dnes kupí velké množství chyb, překvapivě prohrává i spoustu osobních soubojů, dosavadnímu výsledku se tak není třeba divit.
66'
A nakonec musí celou situaci řešit právě Jan Oblak, který dvěma parádními zákroky podržel svůj tým, nejprve si poradil se střelou Léo Baptistãa a poté i s dorážkou Gerarda Morena.
66'
Od Jana Oblaka jde míč k půlící čáře, kde domácí prohrávají další souboj a dopředu jdou hosté.
65'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Filipe Luís, přichází Gabi.
63'
Bojuje se na polovině Atlética, kde jeden z domácích borců fauluje.
62'
Žlutou kartu dostává Pau López (Espanyol Barcelona).
62'
Žlutou kartu dostává Dídac Vilà (Espanyol Barcelona).
61'
Třetí rohový kop v krátké době po sobě pro domácí, tentokrát Atlético rozehraje z levé strany.
60'
Hodina hry za námi, domácí překvapivě prohrávají s Espanyolem o gól, navíc po výkonu, který rozhodně neodpovídá kvalitám Atlética.
59'
Další rohový kop Atlética, domácí rozehrávají znovu z pravé strany, neprosazují se, nicméně domácí zůstávají u míče.
58'
Rohový kop domácích z pravé strany.
57'
Pau López (Espanyol) s míčem a nespěchá s rozehrávkou, nakonec hosté s míčem jdou dopředu.
55'
Atlético mělo k dispozici volný kop na polovině Espanyolu, ale nenaložili s ním dle svých představ.
53'
Ve vápně Atléticu se Oscar Melendo dostal k míči, vypálil a jeho střelu si hlavou sklepl do vlastní branky obránce STEFAN SAVIĆ.
53'
Pau López (Espanyol) prohrál vzdušný souboj s domácím Saúlem Ñíguezem, ale míč končí vedle branky, roh pro Atlético.
52'
Gerard Moreno (Espanyol) ale fauluje u půlící čáry a míč se tak rychle vrací na kopačky domácích.
52'
Saúl Ñíguez (Atl. Madrid) nyní nezpracoval míč na hranici vápna soupeře a hosté získávají míč.
51'
Javi López (Espanyol) vyslal spíše propagační střelu směrem na branku Atlética, kterou ani netrefil.
50'
První pětiminutovka druhé půle za námi a zatím nic nenasvědčuje tomu, že by se tempo hry mělo nějak měnit.
49'
Nepřesný centr domácích z pravé strany, míč končí mimo hřiště, Pau López rozehrává od branky Espanyolu.
48'
Dnešní utkání sleduje 49 834 diváků.
46'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Koke, přichází Saúl Ñíguez.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 17:16.
Je za námi první poločas, který nabídl pouze dvě pohledné akce, jinak vůbec nic. Atlético je až pozoruhodně pasivní, domácí drželi méně času míč, na branku vystřelili pouze jednou, stejně tak i soupeř... je to především bitva ve středu hřiště, zatím nic víc, bohužel.
45+1'
45'
Poslední minuta prvního poločasu, resp. řádné hrací doby první půle, domácí ztrácí míč opět vlastní nepřesností, aut pro Espanyol.
44'
Centr z pravé strany míří do vápna Espynolu, tam se nabízí Fernando Torres, ale obránce dokázal centr zachytit a míč odehrát pryč z vápna.
43'
Autové vhazování domácích, z pravé strany, na útočné polovině.
42'
Filipe Luís (Atl. Madrid) s míčem na levé straně, nakonec ho ale vrací zpět až k půlící čáře.
41'
Nepřesný nákop Espynolu, míč končí vedle branky Atlética, Jan Oblak v poklidu rozehrává.
40'
Poslední pětiminutovka prvního poločasu, na první gól stále čekáme.
39'
Volný kop domácích z levé strany, na polovině soupeře, míč míří před branku a tam si prostor udělal Pau López, který míč lapil.
37'
Thomas Partey (Atl. Madrid) odvrací pas soupeře z levé strany, domácí ale o míč zase přicházejí, hrají hosté.
36'
Statistika držení míče – 48% : 52%.
35'
Hraje se na polovině Atléticu, domácím se nakonec podařilo dostat míč na polovinu soupeře.
34'
Ne, ani tento roh neznamená nebezpečí pro branku soupeře.
33'
Dočkáme se prvního gólu? Domácí mají k dispozici roh z pravé strany.
31'
Je za námi první půl hodina hry, zatím poměrně hodně nudného fotbalu, doufejme, že se to brzy změní.
30'
První gólová šance hostů, Gerard Moreno (Espanyol) vypálil a gólman Oblak vytěsnil míč, ten končí na tyči!
29'
Lucas Hernández (Atl. Madrid) nyní zůstává na trávníku a drží se za obličej.
28'
Espanyol se drží v blízkosti půlící čáry, byť na polovině soupeře.
27'
Gerard Moreno (Espanyol) faulován u půlící čáry důrazným Kokem, jasný faul, hosté získávají míč.
26'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Vitolo, přichází Arona Sané.
24'
Atlético s míčem u půlící čáry, Espanyol se snaží rozehrávku soupeře napadat.
23'
V první šanci zápasu domácí Vitolo, jeho rána končí těsně vedle branky Espanyolu!
21'
Léo Baptistão (Espanyol) odcentroval z levé strany, nepřesně, míč odhlavičkovává obránce Atlética.
20'
Je za námi první dvacetiminutovka a zatím je to jedna velká fotbalová nuda...
19'
Atlético s míčem na polovině Espanyolu, ale zase poměrně daleko od branky Pau Lópeze.
17'
Šime Vrsaljko (Atl. Madrid) poslal z pravé strany míč do vápna Espanyolu, tam se ale k němu dostal bránící Víctor Sánchez.
15'
Domácí kombinují u půlící čáry, ale nikam dopředu se neženou.
14'
Centr domácích z levé strany, gólman Pau López si míč sbírá ze vzduchu.
13'
Atlético se pokouší o rychlý protiútok, Kévin Gameiro s míčem na pravé straně.
12'
Torres nyní pouze prodloužil míč na polovinu Espanyolu a nechal to tak být.
11'
Espanyol o něco aktivnější v úvodu zápasu, domácí se víceméně pouze brání.
10'
Fernando Torres (Atl. Madrid) ztrácí míč u půlící čáry, hosté se tak mohou pokusit zaútočit.
9'
Hosté vybojovali další roh, Sergi Darder (Espanyol) rozehrál z levé strany, míč však i tentokrát domácí odvrací do bezpečí.
8'
První rohový kop rozehráli hosté z pravé strany, ale domácí se ubránili, nicméně Espanyol zůstává u míče.
7'
Espanyol se dostal do vápna Atlética, Gerard Moreno (Espanyol) tam ale nezvládl zpracování, Koke míč odkopl na roh.
6'
Espanyol pod tlakem při rozehrávce, Javi Lópezovi se podařilo s míčem vysprintovat na pravé straně k půlící čáře.
5'
Úvodní pětiminutovka zatím hodně opatrná, zatím čekáme na první střelu vůbec.
4'
Víctor Sánchez (Espanyol) si netroufl na průnik po pravé straně, bojuje se ve středu hřiště.
3'
Atlético s míčem u půlící čáry, míč však, putuje zpět k poslednímu obránci.
2'
Nepřesnou přihrávkou do vápna končí akce domácích, Pau López vykopává od branky.
1'

Atlético Madrid: Oblak – Savić, J. Giménez, Lucas Hernández – Vrsaljko, Partey, Koke, Luís – F. Torres, Vitolo, Gameiro.
Náhradníci: Werner – Godín, Griezmann, Saúl Ñíguez, Gabi, Sergi, Sané.

Espanyol Barcelona: Pau López – Javi López, David López, Naldo, Vilà – Ca. Sánchez, V. Sánchez – Baptistão, Darder, Melendo – G. Moreno.
Náhradníci: Diego López – Caricol, Navarro, Sergio García, Jurado, Roca, Sergio Sánchez.

Rozhodčí: Munuera – Alcoba, Matías.
ESPANYOL BARCELONA
Espanyol je v prvním madridsko-barcelonském derby tohoto kola (druhým je očekávaný souboj Barcelony s Realem) outsiderem. Espanyolu tato sezóna příliš nevyšla, klub může těšit jediné – že mu již nehrozí sestup, ovšem to je tak všechno. V sezóně zatím pouze devětkrát vyhrál, přičemž spoustu bodů ztratil kvůli třinácti remízových zápasům, což je nejvíce v lize, společně s Bilbaem a Levante. Ne náhodou jsou i tyto týmy ve spodních patrech tabulky.
ATLÉTICO MADRID
Madridští v týdnu uspěli v odvetném semifinále Evropské ligy s Arsenalem, který porazili těsně 1:0 a tento výsledek jim zajistil postup do finále! Atlético přesvědčilo výběr francouzského kouče Aréne Wengera o tom, že defenziva je mu naprosto vlastní. Není divu, Atlético, druhý nejlepší ligový tým, se s osmnácti obdrženými góly může pyšnit nejlepší ligovou obranou! Navíc doma inkasovalo pouze čtyři góly – první v 8. kole od Barcelony, druhý v 10. kole s Villarrealem, třetí ve 14. kole od Realu Sociedad a ten poslední ve 20. kole s Gironou, tedy 6. ledna 2018! Od té doby Atlético doma neinkasovalo, neuvěřitelná bilance.
Utkáním, které se odehraje na madridském stadionu Wanda Metropolitano, provede trojice španělských sudích, jako hlavní José Munuera, kterému budou na čarách asistovat José Alcoba a José Matías.
Vítejte u online přenosu fotbalového utkání španělské LaLigy, v němž ATLÉTICO MADRID přivítá na svém stadionu ESPANYOL BARCELONU.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:15.