La Liga - 23. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Barcelona : Getafe - 11. února 2018   16:15

0:0
(0:0)
Barcelona
ter Stegen – Roberto, Y. Mina, Digne, Alba – Rakitić, Busquets (82. Paulinho), Coutinho (62. Iniesta) – Messi (C), L. Suárez, Alcácer (62. O. Dembèlé).
Cillessen – O. Dembèlé, Iniesta, Piqué, Semedo, Aleix Vidal, Paulinho.
Fernández – Cabañero, Matiás
Camp Nou (Barcelona)
Getafe
Guaita – Damián Suárez, Bruno González (C), Dakonam, Antunes – Fajr, Arambarri (85. J. Molina) – Portillo, Šibasaki (88. Cabrera), Ndiaye – Á. Rodríguez (77. Flamini).
E. Martínez – Cabrera, Rémy, J. Molina, Cala, Mora, Flamini.

SESTŘIH LA LIGY: FC Barcelona - Girona 0:0. Nečekaná ztráta lídra

Konec! Barcelona nakonec nedokázala vytěžit ze svého drtivého tlaku žádnou branku a dnešní utkání tak končí bezbrankovou remízou. Zásluhu na tom má i hostující brankář Guaita, jenž několikrát podržel svůj celek.
90+4'
90+4'
V nastaveném čase ještě zahrozil Antunes, jehož přímý kop jen o vlásek minul horní konstrukci.
90+3'
Žlutou kartu dostává Vicente Guaita (Getafe CF).
Žlutou kartu dostává Yerry Mina (FC Barcelona).
90+1'
Luis Suárez si naskočil na další nadýchaný centr, nicméně proti jeho zakončení se opět vrhl Guaita.
90'
Druhý poločas bude nastaven o tři minuty.
88'
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Gaku Šibasaki, přichází Leandro Cabrera.
86'
Getafe začíná několik minut před koncem pořádně zdržovat hru. Před malým momentem ulehl na zem Amath, který je v péči lékařů.
85'
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Mauro Arambarri, přichází Jorge Molina.
84'
Šibasaki se rozhodl vyvézt balón, nicméně proti vydatné přesile protihráčů neměl příliš šanci. Barcelona má drtivou územní převahu.
83'
Posléze se o slovo přihlásil dnes celkem nenápadný Messi, jenž hned dvakrát prověřil Guaitu. Ten pokaždé zakročil velmi jistě.
82'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Sergio Busquets, přichází Paulinho.
81'
Utkání se nám dostalo do závěrečné desetiminutovky a Katalánci už nemají moc času. Uvidíme přeci jenom branku v síti Getafe?
80'
Stále sledujeme stejný obrázek hry. Getafe je zataženo hluboko na své polovině, kde se mu zatím daří odrážet útočné manévry soupeře.
79'
Digne vystoupil z obranné řady a Amathovi nevěnoval téměř žádný prostor. Barcelona se okamžitě zmocnila míče a míří kupředu.
78'
Barcelona zahrávala hned dva rohové kopy v krátkém časovém sledu. Po tom druhém se opět do zakončení natlačil Mina, jehož hlavičce chybělo opravdu málo.
77'
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Ángel Rodríguez, přichází Mathieu Flamini.
76'
Posléze hodně důležitý zákrok vytasil Bruno, jenž byl posledním obráncem. V opačném případě se do samosatného úprku mohl dostat Suárez
75'
Messi tentokráte zkoušel centrem nalézt své kolegy, což se podařilo. Naskakující Mina ale hlavičkoval hodně slabě a Guaita neměl větší potíže.
74'
Opět hraniční situace, kdy si Suárez nabíhal za obranu. Pomezní i v tomto případě vztyčil praporek, jednalo se totiž o těsný ofsajd.
73'
Dembélého přihrávka byla zablokována přímo k Messimu, který byl natolik překvapený, že už nestačil reagovat. Hosté odklidili balón.
72'
Zničehonic vyprodukoval Busquets nezištnou kolmici na naběhnuvšího Messiho. Ten na ní sice nedosáhl, nicméně i tak se nacházel v ofsajdu.
71'
Utkání se nám dostalo do závěrečné desetiminutovky. Barcelona stále nemůže najít cestičku k brance soupeře, který hraje směrem dopředu nesmírně dobře.
70'
Iniesta si pohrál s Arambarrim a poté se ocitl přímo na brankové čáře. Následovala zpětná nabídka, kterou razantně utnul Bruno.
69'
Messiho další zakončení směřovalo opět směrem k bližšímu rohu, který nakonec minul o pořádný kus. Guaita bude vykopávat.
68'
Antunes měl s Dembélém hodně velké starosti a na pomoc mu tak přispěchal Šibasaki. Posléze se na zem skácel Messi a domácí mají k dispozici přímý kop.
67'
Fajr měl ve středu hrací plochy hodně prostoru k zakončení, což mu naopak uškodilo. Rána totiž nebyla přesná a skončila nad břevnem.
66'
Na druhé straně si na Ángelovu přihrávka seběhl Amath, který z úhlu kroutil balón ke vzdálenější tyči. Ter Stegen zřejmě konečky prstů vyrazil míč do autu.
65'
Žlutou kartu dostává Vitorino Antunes (Getafe CF).
65'
Ihned po svém příchodu na hrací plochu se Iniesta dostal do operativní pozice. Z tohoto prostoru zkoušel najít Dembélého, pro kterého byla přihrávka příliš dlouhá.
64'
Hosté se ještě dostali k rohovému kopu, jenž byla zahrán zřejmě signálem. Na centr si totiž naběhl Antunes, který z první vypálil vysoko do hlediště.
63'
Před malým momentem hodně dobře zapracoval Mina, který musel vytlačit Ángela ze střelecké pozice. Getafe je směrem dopředu nesmírně nebezpečné.
62'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Paco Alcácer, přichází Ousmane Dembèlé.
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Philippe Coutinho, přichází Andrés Iniesta.
61'
Teď si mohl celý Nou Camp oddechnout! Šibasaki totiž mohl přehodit vyběhnuvšího brankáře, jeho zakončení ale chybělo opravdu hodně.
60'
Barcelona začíná pořádně dominovat! Coutinho se uchýlil k další ráně zpoza šestnáctky a Guaita musel předvést reflexivní zákrok.
59'
Messi dlouho vyčkával a nakonec vyslal náramný centr na Coutinha. Ten ještě sklepával na své kolegy, kteří ale byli v pohybu vpřed.
58'
Suárezova tutovka! Paco urychleně narazil právě Suárezovi, který střelou ve skluzu jen o kousek minul branku. První tutovka pro Barcelonu.
57'
Slušná pasáž v podání hostujících hráčů je u konce a na tahu je tak Barcelona. Domácí mužstvo bude rozehrávat od své branky.
56'
Šibasaki s rozehrávkou rohového kopu nikam nespěchal, což se nelíbilo domácím příznivcům. Centr nakonec našel Portilla, jehož hlavička nebyla nebezpečná.
55'
Po Busquetsově nedovoleném zákroku se hostující celek dostal k další rozehrávce volného kopu. Arambarriho rána nakonec byla sražena vedle brány.
54'
Žlutou kartu dostává Sergio Busquets (FC Barcelona).
54'
Messi roztáhl hru na pravou stranu na Roberta, který okamžitě vyslal přízemní nabídku. Ta ale bohužel pro domácí směřovala pouze k Guaitovi.
53'
Coutinho si narazil s Albou a poté se rozhodl pokračovat individuálně. Nakonec z jeho kopačky připlachtila hezká rána, leč pouze do rukavic brankáře.
52'
K dalšímu zakončení se dostal velmi aktivní Ángel. Hostující forvard si rovnal balón ke střele a nakonec ho poslal pouze do zad Digneho.
51'
Coutinho se hezkou finesou zbavil jednoho z napadajících protihráčů, ten druhý ho ale už odzbrojil. Navíc bylo vše v rámci pravidel.
50'
K exekuci třetího rohového kopu se postavil již zmiňovaný Coutinho. Centr se ale snesl přímo na hlavu pozorného Dakonama.
49'
Suárez se stáhl až ke středovému kruhu, odkud rozjel útočný manévr po levé straně. Tam Coutinhova aktivita nakonec přinesla rohový kop.
48'
Alba spěchal kolem autové čáry, nicméně svůj pas poslal pouze do nohy protihráče a navíč se balón jako poslední dotkl právě domácího zadáka.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož rozehrávku si tentokráte vzali na starost domácí. Ti budou pro změnu hrát zprava doleva.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám sice nabídl dominantní hru Katalánců, nicméně žádnou přesnou trefu jsme neviděli. Paradoxně největší šanci zápasu měl hostující Ángel, jenž o vlásek minul vzdálenější tyč.
45'
45'
Domácí hráči se těsně před koncem prvního dějství sice radovali z branky, ta ale nebyla uznána kvůli Suárezově ofsajdu.
44'
Žlutou kartu dostává Mauro Arambarri (Getafe CF).
43'
Ani tentokráte to Getafe nevyřešilo vůbec dobře a ochozy začínají pískat na počínání svých miláčku. Barcelona je směrem dozadu hodně nezodpovědná.
42'
Nou Camp mohl být umlčen! Ángel postupoval pouze na jediného obránce, načež se rozhodl vystřelit zpoza šestnáctky. Střela nakonec těsně minula tyč.
41'
Messi se uvolnil kolem bránícího Arambarriho a poté si chtěl narazit se Suárezem. Ten potvrdil, že se mu dnes zatím moc nedaří a přihrávku poslal úplně mimo.
40'
První poločas se nám neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo přes pět minut. Uvidíme, jestli se bude nastavovat.
39'
Getafe se pokusilo ohrozit branku soupeře prostřednictví standardní situace. Na tu si sice naskočil Dakonam, hlavička ale mířila vysoko nad.
34'
Getafe toho směrem dopředu zatím moc nepředvedlo. Hosté jsou v tuto chvíli na míči, nicméně nikam se bezhlavě neženou.
33'
Už, už se zdálo, že se Suárez požene sám na brankáře, opět v tom ale byl ofsajd. I tentokráte správné rozhodnutí pomezního rozhodčího.
32'
Navíc si u pravé autové čáry počínal Damián natolik chytře, že bude jeho celek rozehrávat od branky. Časomíra se nám mezitím dostala za půlhodinu hry.
31'
Katalánci si přichystali rohový kop, který směřoval k zadní tyči. Tam se nepohyboval žádný ze zúčastněných a Guaita tak může být v klidu.
30'
Paco zkoušel z první poslat balón do šestnáctky, kde ho hrudí převzal Messi. Argentinský forvard byl ihned zakřižován Dakonamem.
29'
Dakonam tak dlouho okopával Coutinha, až to hlasitě dali najevo domácí příznivci. Domácí středopolař byl nucen otočit hru na pravou stranu.
28'
Držení míče: 82% – 18%.
27'
Šermovaná na malém vápně nakonec přinesla zakončení v podání Luise Suáreze. Nejen, že bylo nepřesné, navíc proběhlo z ofsajdového postavení.
26'
Hlavní sudí udělil poslední napomenutí hostujícímu Brunovi. Ten totiž už poněkolikáté ostře zajel do protihráče, tentokráte skončil na zemi Suárez.
25'
Po delší době se k míči dostal také brankář Guaita, který si v poklidu počíhal na dalekonosný balón. Getafe tak může uklidnit hru.
24'
K rozehrávce se pochopitelně postavil Messi, jehož rána měla směřovat přímo na bránu. V cestě mu ale stála dobře postavená zeď.
23'
Arambarri velmi dobře pokryl prostor kolem Messiho, kterému nezbývalo nic jiného, než trefit protihráče. K jeho štěstí to ale bylo do ruky a následovat bude standardka.
22'
Hodně rychle z branky musel vystartovat ter Stegen. Hosté si totiž přichystali další kontr, na který rychlonohý Ángel nakonec nedosáhl.
21'
Napadající Amath nechtěným způsobem zaškobrtl o nohu stojícího Paca, který okamžitě ulehl k zemi. Vše se ale obejde bez přerušení.
20'
Roberto vyslal hezkou přihrávku na Paca, který na nic nečekal a okamžitě cpal přihrávku pod sebe. První u míče sice byl Suárez, následně pokračování akce ale zamezil Bruno.
19'
Před malým momentem si na Messiho počíhala početná skupinka protihráčů, která mu výrazně zkomplikovala život.
18'
Getafe rozehrálo volný kop cvičeným signálem, který ale přečetla obrana soupeře. Vzorně se navíc vrátil Suárez, jenž vybojoval aut.
17'
Zatím je to bez většího překvapení. I nadále sledujeme hodně nezáživnou podívanou, ve které mají domácí hráči drtivou optickou převahu.
16'
Ani nyní to Suárezovi nevyšlo dle představ, zpětná narážečka na Roberta totiž směřovala úplně jiným směrem. Barcelona ale zůstává u balónu.
15'
Suárez si neporozuměl s naběhnuvším Minou a navíc sám přišel o balón. Antunes se tak chopí autového vhazování.
14'
Šibasaki již servíroval balón na naběhnvšího Portilla, před kterým skluzem zachránil situaci Busquets. Hosté to hodně často zkouší rychlými protiútoky.
13'
Po delší době se nám připomněl Messi, jenž se snažil oslovit rychloného Albu. Tato spolupráce ale vůbec nevyšla a balón skončil v zámezí.
12'
Mina si rozmyslel svůj záměr a raději poslal hrací předmět až k ter Stegenovi. Německý brankář posléze otočil těžiště hry na druhou stranu.
11'
Hodně důležitý zákrok musel vytasit Bruno, který zasahoval proti Suárezovi. V opačném případě by domácí forvard uháněl z úhlu sám na branku.
10'
Alba se pokoušel překvapit obranu soupeře, neboť kolmicí hledal Suáreze. Druhý jmenovaný si ale přihrávku zpracovával rukou.
9'
O pár vteřinek později se Getafe opět vystavilo do ofsajdového postavení. Tentokráte velmi dobře vystoupil z obranné linie Mina.
8'
Nikterak přesný odkop z kopačky ter Stegena mohl mít fatální důsledky. Hostující Ángel se ale těsně před šestnáctkou poroučel k zemi.
7'
Vracející se Amath dokázal přečíst Robertův záměr a akce domácího celku tak byla přerušena. Posléze musel proti centrovanému pokusu zasahovat Guaita.
6'
Mina se chopil rozehrávky, načež po jeho přihrávce prodloužil Paco balón na naběhnuvšího Roberta. Toho ale velmi dobře zakřižoval Šibasaki.
5'
Série přihrávek v blízkosti pokutového území Getafe nikam nevedla, Alba totiž přízemní nabídku poslal pouze na kopačku Dakonama.
4'
Průniková přihrávka směřovala na Amatha, který jen o vlásek nenačasoval svůj náběh za obranu. Domácí měli hodně velké štěstí.
3'
Po ofsajdovém postavení Ángela se poprvé k balónu dostal také domácí celek. Ter Stegen hodně zariskoval se svojí rozehrávkou.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali hosté, kteří budou hrát zprava doleva.
1'

FC Barcelona: ter Stegen – Roberto, Y. Mina, Digne, Alba – Rakitić, Busquets, Coutinho – Messi (C), L. Suárez, Alcácer.
Náhradníci: Cillessen – O. Dembèlé, Iniesta, Piqué, Semedo, Aleix Vidal, Paulinho.

Getafe CF: Guaita – Damián Suárez, Bruno González (C), Dakonam, Antunes – Fajr, Arambarri – Portillo, Šibasaki, Ndiaye – Á. Rodríguez.
Náhradníci: E. Martínez – Cabrera, Rémy, J. Molina, Cala, Mora, Flamini.

Rozhodčí: Fernández – Cabañero, Matiás.
Getafe CF

Na druhé straně stojí jeden z nováčků španělské nejvyšší soutěže Getafe, které se zatím zařadilo do průměru celé ligy. Getafe se totiž nachází na jedenácté pozici a výsledky z posledních zápasů nejsou vůbec špatné. Určitě za zmínku stojí bod z Estadia Ramóna Sáncheze Pizjuána nebo remíza s velmi nepříjemným Athleticem Bilbao. Getafe se rovněž opírá o velmi slušné fungující defenzívu, jenž si zatím drží průměr jedné obdržené branky na zápas. O něco horší je to s útočnou vazbou, jenž z odehraných jednadvaceti zápasů vstřelila šestadvacet branek.
FC Barcelona

Španělský gigant Barcelona začala letošní ročník španělské nejvyšší soutěže ve velkém stylu. Katalánci se zatím nacházejí na vedoucí příčce, přičemž na druhé Atlético Madrid mají náskok devíti bodů. Katalánci se nacházejí ve velmi slušné formě, nicméně v minulém kole po dlouhé době přišly o dva body. To ale nemusí tolik vadit, neboť Barcelona je i nadále jediným celkem španělské nejvyšší soutěže, který ještě neucítil hořkost porážky. Tento fakt je zapříčeněný hodně produktivním útokem, který i v letošním ročníku táhne Messi společně s Luisem Suárezem. V zimním přestupovém období navíc tento celek posílil Phillippe Coutinho, jenž má dát barcelonské záložní řadě nový nádech. Brazilský záložník se v týdnovém pohárovem zápasu podílel na postupu svého celku a zároveň si tak připsal vůbec první branku v dresu Barcelony.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Španělská nejvyšší soutěž má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi FC Barcelona a Getafe CF.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:15.