La Liga - 36. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Barcelona : Real - 6. května 2018   20:45

Barcelona
10' L. Suárez (Roberto) • 53' Messi (L. Suárez)
2:2
(1:1)
Real
15' Ronaldo  (Benzema) • 73' Bale  (Asensio)
Barcelona
ter Stegen – Roberto, Piqué, Umtiti, Alba – Coutinho (46. Semedo), Rakitić, Busquets, Iniesta (C) (58. Paulinho) – Messi, L. Suárez (90+2. Alcácer).
Cillessen – Denis Suárez, Semedo, O. Dembèlé, Vermaelen, Alcácer, Paulinho.
Alejandro Hernández – Teodoro Sobrino, José Naranjo
Camp Nou (Barcelona)
Real
Navas – Nacho Fernández (68. L. Vázquez), Varane, Ramos (C), Marcelo – Modrić, Casemiro, Kroos (85. Kovačić) – Bale, Benzema, Ronaldo (46. Asensio).
Casilla – Vallejo, L. Vázquez, Hernández, Asensio, D. Ceballos, Kovačić.

Barcelona - Real Madrid: Messi si navedl míč na levačku a poté obstřelem málem vstřelil branku

Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 4:5. Střely mimo: 4:8. Rohy: 6:5. Ofsajdy: 4:2. Fauly: 8:19.
To byl zápas! Druhé ligové El Clásico letošního ročníku nabídlo téměř vše! Viděli jsme hned čtyři branky, červenou kartu a především ofenzivní podívanou. Oba celky se celý zápas staraly o útočné výpady, které bavily nejednoho fanouška. Barcelona ale hrála celý poločas v deseti lidech, i tak předvedla velice bojovný výkon. Jak už jsme ale zvyklý, tak i v dnešním El Clásico nechyběly emoce, které přinesly řadu žlutých karet.
90+5'
90+2'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Luis Suárez, přichází Paco Alcácer.
90'
Druhý poločas bude nastaven o čtyři minuty.
87'
Hra je přerušena, Suárez totiž už delší dobu leží na trávníku a zapotřebí bylo také lékařské ošetření.
86'
Žlutou kartu dostává Ivan Rakitić (FC Barcelona).
85'
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Toni Kroos, přichází Mateo Kovačić.
84'
Po rohovém kopu se do zakončení natlačil Piqué, který nejprve odstavil Varaneho a poté zamířil zhruba metr vedle brány.
83'
Ou! Messi si navedl míč na levou nohu a poté obstřeloval branku. Míč ale jen o vlásek skončil vedle vzdálenější konstrukce.
82'
Máme před sebou závěrečnou desetiminutovku. Barcelona stále drží remízový stav, podaří se jí to až do konečného hvizdu?
81'
Velice pohotová rána v podání Modriče nebyla vůbec špatná. Nakonec ale vystoupala vysoko nad branku, ter Stegen nemusel zasahovat.
79'
Vázquez si nyní absolutně neporozuměl s Modričem, který se hnul špatným směrem. Ter Stegen tak bude vykopávat od branky.
78'
Hosté nesou předchozí situaci hodně nelibě. I opakovaný záběr odhalil jasný faul Alby na Marcela. Hlavní sudí zkrátka nemá možnost porady s videorozhodčím.
77'
Žlutou kartu dostává Marcelo (Real Madrid CF).
76'
Žlutou kartu dostává Gareth Bale (Real Madrid CF).
75'
Marcelo se po kontaktu s protihráčem skácel k zemi a vypadalo to na penaltu. Hlavní sudí ale nechává pokračovat ve hře.
74'
Suárez si chvíli poležel na trávníku, nakonec to nebylo nic vážného a po pár vteřinách vstal. Jeho kolegové mezitím kombinují u šestnáctky.
73'
Real Madrid právě vstřelil branku!
Ono to přeci jenom půjde, je totiž srovnáno! Asensio si všiml GARETHA BALEA, který neskutečně přesnou ránou poslal míč do horní části brány. Ter Stegen se marně natahoval po míči.
73'
V ochozech stadionu jsou opět slyšet mistrovské chorály. Ano, je tomu skutečně tak. Barcelona si v minulém kole zajistila mistrovský titul.
72'
Z druhé strany to pro změnu zkoušel Messi, který mířil o něco lépe. I tak se jeho kolega Paulinho vůbec nedostal k padajícímu míči.
71'
Barcelona se ještě chopila rohového kopu, který rozehrál chorvatský špílmachr Rakitič. Ramos měl sice míč na kopačce, raději ho ale poslal zpět za čáru.
70'
Fantastický Navas! Sám na bránu se řítil Messi, který zkoušel zakončit ke vzdálenější tyči. Tam se svým zákrokem ale číhal hostující brankář.
69'
Až nyní se hosté konečně usadili s kulatým nesmyslem na útočné polovině. Stále se jedná o pouhé náznaky, soupeř totiž velmi dobře brání.
68'
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Nacho Fernández, přichází Lucas Vázquez.
67'
Benzema ještě stačil přeposlat přihrávku na Balea, který v šestnáctce nasadil jesličky Piquému, avšak poté ho odstavil Umtiti.
66'
Nacho si vyměnil míč s Varanem, jenomže posléze na jeho prudkou nabídku nedokázal Marcelo reagovat. Barcelona se ale k míči nedostala.
65'
Na zeleném pažitu není znát, že domácí hrají v početní nevýhodě. Naopak to často vypadá, že právě Real přišel o svého hráče.
64'
Messi si došel těsně před pokutovým územím pro faul, po kterém sám rozehrál přímý kop. Svojí střelu poslal pouze do zdi.
63'
Ramos si říká evidentně říká o druhou žlutou kartu. Nyní nechal nohu příliš vysoko a pochopitelně jě pískáno nebezpečné hraní dolní končetinou.
62'
Messi tak dlouho obléhal šestnáctku soupeře, až se před ním zjevila dálnice na Suáreze. Špičkou kopačky ale zakročil Varane.
61'
Kostarický brankář je z předchozího souboje značně rozhozený, určitě se nejednalo o nic příjemného. Na střídání stráží to ale nevypadá.
60'
Co chybělo! Semedo si narazil s Messim a poté servíroval míč na střídajícího Paulinha. Ten ale míč netrefil, naopak tvrdě zajel do Navase.
59'
Série nedovolených zákroků pokračuje. Tentokráte to při napadání přehnal s agresivitou Marcelou, který lehce zatáhl za dres Semeda.
58'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Andrés Iniesta, přichází Paulinho.
57'
Krátká kombinace na levém křídle nakonec přinesla přenesení hry na druhou stranu. Nacho ale zamířil centrem do rukavic ter Stegena.
56'
Suárez sice dopravil míč do sítě, branka ale neplatí kvůli ofsajdu jednoho z domácích hráčů. Real Madrid je najednou pod drtivým náporem
55'
Semedo zkoušel prudkou přihrávkou nastartovat Suáreze, který měl ale k míči příliš daleko. Včas zakročil hostující zadák Ramos.
54'
Ihned po rozehrávce se hosté snažili odpovědět, Benzema si ale nepohlídal svůj náběh za obranu. Toho si všiml pomezní, který odmával ofsajd.
53'
Barcelona právě vstřelila branku!
Nedáš, dostaneš! Nejdříve se do zajímavé šance dostal Asensio, který ale trefil pouze prostředek branky. Suárez ustál souboj s Varanem, kterého možná trochu fauloval. Hlavní sudí ale neodpískal faul, což hrálo do karet LIONELU MESSIMU, jehož rána placírkou skončila přesně u tyče.
53'
Další faul na legendu Barcelony. Iniesta si pomohl dalším rychlým manévrem, který tentokráte nezaregistroval Bale.
52'
Modričovi se podařilo přenést hry na Marcela, který si ale nevěřil na průnik kolem Semeda a místo toho přihrál zpět.
51'
Domácí kapitán se rozhodl vyvézt míč, krátce po přechodu přes středový kruh ho fauloval Casemiro. Katalánci okamžitě rozehráli.
50'
Laciná ztráta míče v podání Iniesty málem přinesla inkasovanou branku. Marcelo ale nezamířil přesně, trefil totiž pouze fanouška za bránou.
49'
Marcelo si seběhl blíže ke středu, načež zkoušel šajtlí vysunout některého ze spoluhráčů. Kolmice ale usedla na hlavu Umtitiho.
48'
Hosté se ale okamžitě zmocnili míče a dle předpokladů se dostávají k delší práci s balónem. Barcelona to bude mít ve druhém poločase hodně složité.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož rozehrávku si tentokráte vzali na starost domácí. Ti budou pro změnu hrát zprava doleva.
46'
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Cristiano Ronaldo, přichází Marco Asensio.
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Philippe Coutinho, přichází Nélson Semedo.
46'
Máme za sebou úvodní dějství, které nám nabídlo nesmírně ofenzivní podívanou. Dočkali jsme se hned dvou branek a další řady vyložených šancí. Ke konci poločasu to začalo na hřišti pořádně vřít. Výsledkem je červená karta pro Roberta, domácí tak budou dohrávat v deseti.
45+3'
45+2'
Tak to je neuvěřitelné! Sergi Roberto oplácel Marcelovi a rovnou vidí červenou kartu. Barcelona bude dohrávat v deseti.
45'
První poločas bude nastaven o dvě minuty.
45'
Žlutou kartu dostává Lionel Messi (FC Barcelona).
44'
Už se to mele, už se to mele. Suárez doslova vyletěl na Ramose, načež se do tohoto konfliktu ještě zapojila další skupina fotbalistů.
43'
Rázem se do velké šance dostal Messi, proti kterému opět včas vyběhl Navas. Kostarický brankář mu míč vypíchl do bezpečnějšího prostoru.
42'
Real Madrid je směrem dopředu nesmírně nebezpečný. Další protiútok zakončil Benzema, který špatné bránění soupeře završil střelou vedle brány.
41'
Katalánci to nyní zřejmě překombinovali, neboť Iniesta místo střely z hranice šestnáctky ještě hledal na levé straně Albu.
40'
Modričova nabídka z první doputovala pouze k Marcelovi, který na nic nečekal a okamžitě hledal Ronalda. I tentokráte se Portugalec ve vzduchu prosadil, hlavička ale skončila na horní síti.
39'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo přes pět minut. Uvidíme, zda se bude nastavovat.
38'
Rozehrávku volného kopu si vzal pochopitelně na starost Messiho. Na zadní tyči si na jeho nabídku nabíhal Umtiti, který ale nezamířil mezi tři tyče.
37'
Iniesta se chtěl obtočit kolem Balea, který ho ale poslal k zemi. Domácí se dožadovali žluté karty, ta ale nepřichází.
34'
Coutinho ještě zabojoval, i tak se mu ale nepovedlo udržet míč na hrací ploše. Marcelo tak bude vhazovat od levé autové čáry.
33'
Alba měl na levém křídle hodně prostoru, centr se mu ale vůbec nepovedl. Hrát tak může Real, který je v posledních vteřinách aktivnější.
32'
První ostřejší výměna názorů. Alba chytil pod krkem Modriče, který si to samozřejmě nenechal líbit a do domácího beka se pustil.
31'
Žlutou kartu dostává Raphaël Varane (Real Madrid CF).
29'
Další stoprocentní šance Ronalda! Portugalský forvard měl v šestnáctce hodně prostoru na zakončení, které jen o vlásek minulo tyč.
29'
Benzema si na levém křídle řekl o přihrávku, kterou také obdržel. Do akce se zapojil také Kroos, jehož pohotová rána neměla potřebné parametry.
28'
Modrič se zmocnil míče a poté vysunul do vyložené šance Ronalda. Proti němu ale skvěle vyběhl ter Stegen, který jeho střelu zneškodnil.
27'
Messi se sice po souboji s Ramosem ocitl na zemi, hlavní sudí nechal pokračovat ve hře. Bílý balet se ihned vrátil za míč.
26'
Balea si všiml zcela osamoceného Marcela, který poslal balón do nebezpečného prostoru. Následně to zkoušel také Nacho, po jehož nabídce mířil nad branku Ronaldo.
25'
Benzema se mohl dostat do nadějné pozice ke střele, místo toho ještě šperkoval akci přihrávkou na Marcela. Míč ale doskákal ven ze hřiště.
24'
Dlouhé obléhání pokutového území nakonec přineslo nepovedenou přihrávku Messiho. Úmysl totiž přečetl vracející se Modrič.
23'
Busquets byl opět napadán Ronaldem, který alespoň zablokoval pokus o přenesení hry. Barcelonští jsou ale zpět u balónu.
22'
Roberto si nechtěl komplikovat život a míč raději poslal zpět na Umtitiho. Francouzskému obránci ale nevyšlo přenesení hry na Albu.
21'
Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku. Zatím sledujeme ofenzivní hody, o které se stará spíše domácí celek.
20'
Naprosto skvostný dalekonosný nákop v podání Messiho skutečně našel naběhnuvšího Albu, který ale v pádu nezakončil kloudně.
19'
Messi si to drze namířil mezi přesilu protihráčů, která musela zakročit za cenu faulu. Barcelona má k dispozici standardní situaci.
18'
Katalánci se rozhodli trochu uklidnit hru, načež Busquets zvolil riskantní přihrávku křížem, kterou vystihl pozorný Kroos.
17'
Nakonec to vypadá, že se nejedná o nic vážného. Ronaldo ale musel opustit hrací plochu, jeho tým bude chvíli hrát v deseti lidech.
16'
Dvě branky hned z kraje utkání, co více si přát. Po vyrovnávací brance ale zůstal ležet na zemi Ronaldo, který má nějaké zdravotní potíže.
15'
Vyrovnání nenechalo na sebe dlouho čekat! Rychlý protiútok hostů totiž končí brankou v síti ter Stegena. Kroos totiž poslal centr k zadní tyči, odkud ho poslal před brankovou čáru Benzema. Jako první byl u míče CRISTIANO RONALDO, který už měl snadnou práci.
15'
Hodně hraniční moment v hostující šestnáctce. Roberto totiž ještě propasíroval míč na Suáreze, který se po manévru kolem Navase skácel k zemi. Pokutový kop se ale nepíská.
14'
Alba zvolil razantní odkop k polovině hrací plochy, kde ale kapitána Iniestu zradilo zpracování. Bílý balet si ale míče moc neužil.
13'
Žlutou kartu dostává Nacho Fernández (Real Madrid CF).
12'
Po odehrání míče skončil na zemi Marcelo, který zřejmě pocítil kopačku Coutinha. Vše se ale obešlo bez jakýchkoliv doher.
11'
Na úvodní branku dnešního zápasu jsme nemuseli dlouho čekat. Nyní jsou na tahu hostující hráči, kteří okamžitě kombinují.
10'
Máme tady úvodní branku dnešního zápasu! Roberto měl na pravé straně hodně prostoru na centr, který poslal na zadní tyč. Tam si sbíhal nikým nekrytý LUIS SUÁREZ, jehož zakončení do protipohybu brankáře slavilo úspěch.
10'
Alba nezachytil náběh Balea, který po krátkém driblinku hledal v šestnáctce Ronalda. V hlavičkovém souboji ale uspěl Piqué.
9'
Ronaldo operoval zády k brance, načež se ho snažil vyrušit Umtiti. Portugalský ostrostřelec se nakonec dostal ke střele, která mířila doprostřed.
8'
O pár vteřinek později to Messi zkoušel podobnou kolmicí na Suáreze, se kterou ale nyní počítal Ramos. Domácí jsou ale zpět u míče.
7'
Real se konečně usadil s míčem na útočné polovině. Hosté to zkusili po levém křídle, kde se ale Ronaldo ocitl v ofsajdovém postavení.
6'
Posléze se Messi postavil k rozehrávce volného kopu, který ale přeletěl všechny spoluhráče a doputoval do náruče Navase.
5'
První obrovská šance zápasu! Messi přeposlal přihrávku na Suáreze, který ale trefil pouze vyběhnuvšího Navase.
4'
Až v tomto úseku hry se domácí hráči dostali ke své klasické hře. Momentálně vidíme kolotoč krátkých přihrávek na malém prostoru.
3'
Barcelonští okamžitě zahájili napadání rozehrávky, na jejímž konci byl nedovolený zákrok Rakitiče. Na zemi skončil středopolař Casemiro.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali hosté, kteří budou hrát zprava doleva.
1'

FC Barcelona: ter Stegen – Roberto, Piqué, Umtiti, Alba – Coutinho, Rakitić, Busquets, Iniesta (C) – Messi, L. Suárez.
Náhradníci: Cillessen – Denis Suárez, Semedo, O. Dembèlé, Vermaelen, Alcácer, Paulinho.

Real Madrid CF: Navas – Nacho Fernández, Varane, Ramos (C), Marcelo – Modrić, Casemiro, Kroos – Bale, Benzema, Ronaldo.
Náhradníci: Casilla – Vallejo, L. Vázquez, Hernández, Asensio, D. Ceballos, Kovačić.

Rozhodčí: Alejandro Hernández – Teodoro Sobrino, José Naranjo.
Real Madrid CF

Na opačné straně stojí Real Madrid, který tak trochu vypustil nadcházející průběh domácí soutěže a v posledních dnech se plně soustředí na Ligu mistrů. Bílý balet bude usilovat o neskutečný počin. I v letošní sezóně se mu po zdolání Bayernu Mnichov podařilo projít až do finále, následně se mu tedy může coby prvnímu celku historie povést získat hattrick. Na druhou stranu si ani zas tak špatně nevede ve španělské soutěži. Real se nyní nachází na třetí pozici, na které s vysokou pravděpodobností také zůstane. Stále má jednozápasový náskok na druhé Atlético, které je v tuto chvíli na druhé pozici se čtyřbodovým náskokem.
FC Barcelona

Fotbalisté Barcelony jsou už jistým mistrem Španělska pro letošní rok, v minulém kole totiž stvrdili svůj triumf na hřišti sestupujícího Deportiva La Coruni. Katalánci mají na první pozici už jedenáctibodový náskok, navíc se mohou pyšnit neporazitelností. Ano, je tomu skutečně tak. Barcelona letos v lize neucítila hořkost porážky, osm zápasů ale skončilo hned remízou. Dosti rozporuplné pocity panují po zpackaném čtvrtfinále Ligy mistrů. Domácí celek dnešního utkání totiž v odvěte naprosto selhal na půdě AS Řím a i letošní ročník nejprestižnější soutěže světa se obejde bez semifinálové účasti Barcelony. Tento klub ale tradičně táhne hvězdný Lionel Messi, který se vyhřívá na vedoucí pozici statistik španělské nejvyšší soutěže.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Španělská nejvyšší soutěž má na programu zápas tohoto největšího kalibru, na Nou Campu se totiž představí FC Barcelona a Real Madrid CF.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.