La Liga - 12. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bilbao : Villarreal - 19. listopadu 2017   20:45

Bilbao
77' Aduriz (Balenziaga)
1:1
(0:1)
Villarreal
28' Trigueros  (M. Gaspar)
Bilbao
Arrizabalaga – Lekue, Núñez, Laporte, Balenziaga – Iturraspe (C), San José (55. M. Rico) – I. Williams, Raúl García (71. Aketxe), I. Córdoba (55. Susaeta) – Aduriz.
Herrerín – Bóveda, Etxeita, M. Rico, Susaeta, Aketxe, Merino.
Davide Medie Jimenez
San Mamés Stadium, Bilbao
Villarreal
Barbosa – M. Gaspar (C), Bonera, V. Ruiz, J. Costa – R. Soriano (75. Čeryšev), Hernández, Trigueros – Fornals – Bacca (70. N. Sansone), Bakambu (86. Raba).

SESTŘIH LA LIGY: Athletic Bilbao - Villarreal 1:1, domácím vystřelil Aduriz aspoň bod

Ode mne je to pro dnešek vše, a tak vám přeji příjemný zbytek nedělního večera. U sledování dalších online přenosů na počtenou! Loučí se s vámi Daniel Kinc.
Držení míče: 47 % : 53 %.
Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 10:3. Rohy: 9:7. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 10:16.
Utkání je u konce! Domácí nakonec ve druhém poločase přitlačili, nejprve několik svých šancí neproměnili, ale třináct minut před koncem se přeci jen dočkali, když si na centr z levé strany naskočil spasitel a kanonýr Aritz Aduriz, jenž Bilbau povedenou hlavičkou vystřelil alespoň bod. Oba celky měly šanci zlomit duel na svou stranu v nastaveném čase, ovšem jak šance Čeryševa, tak možnost Lekueho vyzněly neprázdno.
90+3'
90+3'
A tutovka také na druhé straně! Lekue se dostal k míči odraženému do druhé vlny, a opředl se do něj z první, nicméně také jeho rána skončila vedle branky hostů!
90+2'
Tak jsem to málem zakřikl! Střídající Čeryšev z ničeho nic šel sám středem na branku, obránce jej sice ještě doběhl, ale hostující fotbalista pálil z vynikající pozice, ovšem jeho rána těsně minula branku!
90+2'
Oba celky hodně bojují a snaží se urvat výhru na svou stranu, ale zatím ani jednomu není přáno a vypadá to, že se oba budou muset smířit s remízou.
90+1'
Nastavovat se budou tři minuty nad rámec druhé půle!
90'
Ani Baskové ale ze svého zřejmě posledního rohu nic nevytěžili, hosté opět otáčejí hru.
89'
Znovu ale bez efektu, obrana Bilbaa dobře zasáhla a na druhé straně musel být naopak v permanenci stoper hostů Ruiz, který obětavě zablokoval centr na roh.
88'
Hosté však v útoku budou moci pokračovat a bude to znovu Trigueros, kdo rozehraje rohový kop – tentokrát z pravé strany.
87'
Prvotní centr byl odvrácen, ale vzápětí se dopředu hnal za dorážkou Trigueros, ani on ale ve své pozici neuspěl.
87'
Rohový kop pro hostující celek.
86'
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Cédric Bakambu, přichází Daniel Raba.
84'
Aduriz se tlačil do dalšího zakončení ve vápně, ale nakonec byl velmi dobře zdvojen, a k žádné střele se neprobil. Vzápětí hosté znovu odkopávají míč.
83'
Ochozy tribun podporující Bilbao vycítily šanci a ženou své oblíbence znovu do útoku, Villareal je pod velkým tlakem.
82'
Domácí utahují své otěže a další možnost měl kdo jiný než Aduriz, který se ve vápně opřel do krásných nůžek, ale ty skončily kousek nad brankou.
80'
Centr z něj byl sice odvrácen, ale následně se k dalšímu centru dostal Ander Iturraspe a jeden z domácích fotbalistů nebyl na zadní tyči daleko od toho, aby míč nasměroval do sítě.
80'
Jenže Bilbao následně opět přešlo velmi rychle na polovinu svého soupeře, a na pravé straně po faulu na Lekueho vybojovalo přímý kop.
79'
Ten ale už žádnou šanci nepřinesl, obrana hostů opět dobře zasáhla, a odvrátila míč daleko na polovinu svého soupeře.
78'
Domácí se dostali do laufu, po rozehrávce se opět vydali dopředu a vybojovali rohový kop!
77'
Bilbao právě vstřelilo branku!
Prozatím nevyplatí, domácí totiž vyrovnávají! Bilbau stačila k vyrovnání naprosto snadná akce, při níž krásně odcentroval z levé strany Balenziaga, na jehož pas si na zadní tyči naskočil kanonýr domácích ARITZ ADURIZ, jenž nikým nehlídán poslal balón přesně hlavou ke vzdálenější tyči. Barbosa zůstal přikovaný na brankové čáře a ani se nezmohl na zákrok – 1:1!
76'
Domácí mají na vyrovnání zhruba čtvrthodinu, zatímco hosté se už hodně zatáhli a i nadále se soustředí především na bránění. Uvidíme, zdali se jim to vyplatí.
75'
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Roberto Soriano, přichází Denis Čeryšev.
73'
Dalším, kdo vyzkoušel své střelecké štěstí, byl Williams, jehož rána se snášel na zadní tyč, ale nakonec skončila zhruba o dva metry nad.
72'
Chvíli před střídáním pálil velmi dobře z hranice vápna domácí Rico, Barbosovi míč sice na první dobrou vypadl, ale velmi rychle míč lapil do rukavic.
71'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Raúl García, přichází Ager Aketxe.
70'
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Carlos Bacca, přichází Nicola Sansone.
69'
Nakonec z celé akce pramenil další rohový kop, na který si naběhl Unai Núñez a jeho rána z první moc nechybělo, aby zapadla přesně k pravé tyči!
68'
Akce domácích na útočné polovině pokračuje, hosté jsou nyní pod velkým tlakem.
66'
Toho se ujal střídající Susaeta, ale jeho centr byl odvrácen, a snaha o střelu skončila nepřesnou ranou.
65'
Na druhé straně nejprve Williams neprošel kupředu po pravé lajně, ale vzápětí García vybojoval faul na svou osobu a hosté budou zahrávat další přímý kop.
64'
Na opačném pólu hřiště jeden z fotbalistů Villarealu hlavou prodlužoval za sebe centr Triguerose, ale míč doputoval jen ke Kepovi.
63'
Následný přímý kop obrana hostů odvrátila, jenže akce domácích pokračovala. Po sérii přihrávek přiklepl Williams hlavou míč Garcíovi, jehož rána z voleje skončila v rukavicích Barbosy.
62'
Ruiz zahrál na obranné polovině úmyslně rukou a žlutá karta jej neminula.
61'
Bilbao začíná zvyšovat otáčky a tlačit se stále ve větším počtu na polovinu svého soupeře, ten ale stále skvěle brání.
60'
Aduriz se hnal za obranu za dlouhým pasem, ale jeho brankář soupeře Barbosa byl pohotovější, včas vyběhl a ukryl balón v rukavicích.
59'
Půlhodina hracího času je za námi, hosté stále vedou nejhubenějším možným způsobem, ale zároveň hrají přesně to, co potřebují.
57'
Centru se chopil Ander Iturraspe, ale jeho pas byl hodně přetažený a nikdo v pruhovaném nedokázal nasměrovat na branku.
56'
Na jedné straně neuspěl se svým centrem Costa, na té druhé bude domácí celek rozehrávat přímý kop.
55'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Iñigo Córdoba, přichází Markel Susaeta.
55'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Mikel San José, přichází Mikel Rico.
55'
Po něm se po sérii dvou odrazů dostal ke střele Mario Gaspar, ale jeho pokus byl hodně nepřesný, a skončil nad brankou.
54'
Nakonec aktivní Sansone dostal vpravo pas do běhu a dostal se až do vápna, ale tam mu obětavě skončil pod nohy jeden z hostů a jeho pobídku na spoluhráče srazil na rohový kop.
53'
U míče jsou opět hosté, kteří se ale snaží trochu zklidnit zatím divoký průběh druhé půle, zatímco domácí za postranní čarou připravují dvojnásobné střídání.
52'
Nakonec to byl po nepovedené snaze domácích Gaspar, kdo se řítil se spoluhráči do brejku po pravé straně, ale klíčový pas se mu nepovedl a obrana jej zablokovala.
50'
Hra se přelévá ze strany na stranu. Za hosty mohl zahrozit Soriano, ale na zadní tyči míč z voleje promáchl. Útok hostů pokračuje.
49'
Další akce Athleticu a po ní velká šance! Aduriz udržel míč na hranici vápna proti triu soupeřů, z levačky vyšlehl plamen a jeho technická rána z vršku lehce olízla břevno!
49'
To na druhé straně vypálil z hodně velké dálky k levé tyči Rodrigo, Kepa nadvakrát jeho ránu pokryl, ale hlavně zabránil v dorážce Bakambuovi.
48'
Tentokrát už akce Bilbaa vypadal zajímavěji. Z levé strany odcentroval příhodně po zemi Mikel Balenziaga, jeho pas si našel v běhu García, ale zakončit přesně nedokázal – branku přestřelil.
47'
Prudký centr na přední tyč byl ale opět nepřesný, obrana žluté ponorky dobře zasáhla a svého soupeře k ničemu nepustila.
46'
Hostující fotbalisté uvedli míč, ale velmi rychle o něj přišli, a domácí po křídelní akci vybojovali rohový kop.
46'
První půle je minulostí a hosté si odnášejí do kabin jednobrankový náskok. První vážnější moment se odehrál na začátku 20. minuty, kdy po faulu na Costu zahrával Villareal penaltu, ale Trigueros ji neproměnil. Své zavání však hostující záložník napravil o osm minut později, když si naběhl na centr Gaspara a z první jej placírkou umístil z hranice vápna přesně k tyči. Domácí po inkasované brance byli aktivnější, ale větší šanci si nevytvořili, a naopak mohli být rádi, že po nůžkách Baccy neinkasovali druhý gól.

Uvidíme, co nám přinese druhý poločas. Buďte u něj s námi.
Druhý poločas začne přibližně v 21:45.
45'
45'
Nakonec to García zkusil napřímo, když míč kroutil do vzdálenější šibenice, ale Barbosa byl pozorný a míč skryl ve svých rukavicích.
44'
Útočný faul přerušil postupnou kombinaci Villarealu na polovině hřiště, domácí rychle rozehráli. Nakonec to zkusil na pravé hranici vápna individuálně Lekue a po faulu na něj vybojovali domácí zajímavý přímý kop.
42'
A právě hostující fotbalisté nyní pohodlně kombinují na obranné polovině a snaží se v závěru půle najít ještě nějaké okénko v obraně soupeře.
41'
První poločas se pomalu, ale jistě chýlí ke svému konci, hosté i nadále drží svůj jednobrankový náskok a zatím hrají ve velké pohodě.
40'
Právě Iñaki Williams poté vyslal zprava další centr, a Raúl García jej vracel z voleje do vápna, kde po kontaktu se soupeřem upadl k zemi Aduriz, ale penalta se nepískala.
39'
Celou akci nakonec zakončil prudkým, ale zato hodně dlouhým centrem z pravé strany Iñaki Williams, nicméně jeho pas skončil v autu.
38'
Centr z něj směřující na přední tyč opět nic nepřinesl, a tak domácí otáčejí hru a ženou se středem hřiště dopředu.
37'
Velká šance hostů! Centr Costy se odrazil od obránce k Baccovi, ten se opřel do parádních nůžek a míč směřoval do šibenice, nicméně Kepa Arrizabalaga ho konečky prstů vytáhl na rohový kop!
36'
Nakonec ale Manu Trigueros zbytečně vypálil z velké dálky, a jeho pokus skončil vysoko nad brankou.
35'
Žlutá ponorka po delší době opět na polovině svého soupeře a zatím se nikam vehementně neženou, leč v pohodě kombinují.
34'
Žlutou kartu dostává Jaume Costa (Villarreal CF).
34'
Ten ale opět celku z baskické části Španělska nevyšel, Cédric Bakambu opět bez potíží odvrátil míč hlavou mimo nebezpečnou zónu.
33'
Jaume Costa na pravé straně dobře zablokoval aktivního Williamse, Bilbao z celé situaci vytěžilo rohový kop.
32'
Domácí se opět hnali do útoku po pravé straně a opět z toho byl centr k Adurizovi, ale ten je hostující obranou zatím velmi dobře strážen a neprosadil se ani nyní.
31'
Na zadní tyči proti kroucenému centru dobře zasáhl Manu Trigueros a hlavou prodloužil míč k autové čáře.
30'
Jenže teď se bude muset žlutá ponorka soustředit hlavně na defenzívu, domácí po faulu Rodrigo Hernándeze vybojovali další standardní situaci, tentokrát z pravé strany.
29'
Domácí jsou nyní pochopitelně zaskončeni, zatímco hostům narostla křídla a nadále se ženou zpět do útoku.
28'
Villarreal právě vstřelil branku!
Nyní už jdou hosté do vedení! Villareal roztáhl hru k pravé postranní čáře, odkud přišel parádní přízemní centr do druhé vlny na hranici vápna k MANU TRIGUEROSOVI, jenž napravil své penaltové zaváhání a plném běhu z první poslal placírkou míč nekompromisně přesně k blížší tyči – 0:1!
26'
Na druhé straně pak akci Villarealu zastavil útočný faul, a tak domácí rychle přešli dopředu. Williams mezi nohama soupeře posunul míč Adurizovi, ale tomu balón v dobré pozici utekl.
25'
Opět směřoval centr na zadní tyč, ale tam fotbalisté ve žlutých dresech byli znovu připraveni v hojném počtu, míč nepustili na branku a odvrátil jej do bezpečí.
24'
Sporné momenty pokračují, domácí budou po dalším ostrém faulu u levé postranní čáry zahrávat další zajímavý volný přímý kop.
23'
Při něm fantasticky zareagoval domácí brankář Kepa, který míč jednoruč vyboxoval a dopředu nastartoval rozběhnutého Williamse, ovšem ten byl od balón odzbrojen.
22'
Hosté vzápětí znovu vletěli na polovinu svého soupeře a je z toho další rohový kop.
21'
Domácí následně okamžitě vyrazili dopředu a byl to opět Aduriz, kdo střílel na zadní tyči, jenže branku vůbec netrefil.
20'
Jenže Manu Trigueros při své penaltě selhal! Domácí brankář vystihl směr jeho přízemní střely, míč mu sice propadl pod tělem, ale Kepa Arrizabalaga poté skvěle zastavil balón na brankové čáře!
19'
Žlutou kartu dostává Ander Iturraspe (Athletic Bilbao).
19'
Costa si naběhl na kolmici do vápna, kde jej u brankové čáry fauloval Ander Iturraspe a je z toho jasná penalta!
19'
Penalta pro Villareal!
18'
Zajímavá akce domácích. Iñaki Williams převzal míč na polovině hřiště, nabral obrovskou rychlost a vydal se dopředu, jenže jeho následný přízemní centr byl nepřesný!
17'
Po delší době jsou v kombinaci na polovině baskického týmu hostující fotbalisté, ale domácí jim nenechávají snad ani metr prostoru na kombinaci a hodně aktivním presinkem jim znepříjemňují kombinaci.
15'
A nakonec z toho byl opět rohový kop. Toho se ujal Ander Iturraspe, ale jeho centr na zadní tyč nikoho v pruhovaném nenašel.
14'
Bilbao je v první čtvrthodině jasně aktivnější a opět se v hojném počtu žene na polovinu svého soupeře.
13'
První zajímavá akce zápasu! Aktivní Aduriz si sběhl na kolmici po levé straně, z první po zemi vypálil na zadní tyč, ale branku hostů zhruba o metr minul!
12'
Po rozehrávce a centru do vápna se sice domácí neprosadili, ale vzápětí to zkusil zprava Iñaki Williams, který se natlačil do vápna, už se chystal ke střele, ale na poslední chvíli mu Costa na hranici faulu míč ukopl.
11'
Další faul jednoho z hostů kousek za polovinou hřiště a opět je zde volný přímý kop pro celek v pruhovaném.
10'
Hostující mužstvo chtělo po delší době rychle projít dopředu, ale dlouhý míč Bakambua na hrotu nenašel a rozehrávat tak bude Kepa Arrizabalaga.
9'
To po další akci a centru z levé strany si na míč naběhl úplně volný Aduriz, v plném běhu se vyšrouboval k hlavičce, ta však zamířila zhruba metr vedle levé tyče.
8'
Opět se domácí fotbalisté šance z rohového kopu nedočkali, obrana žluté ponorky byla dravější a balón dokázala odvrátit.
7'
Tak ještě jeden rohový kop pro Villareal.
7'
Centr směřoval na přední tyč, kde však hostující družině vypomohl útočník Bakambu, jenž míč odhlavičkoval a hosté poté přežili i další centr, jež Barbosa vyboxoval.
6'
Akce domácí šla po levé straně, ale Rodrigo Hernández dobře ve skluzu zasáhl. Je tu první rohový kop také pro domácí.
5'
Bonera kousek za půlicí čarou poslal faulem k zemi domácího kanonýra Adurize a hned v páté minutě duelu je na světě první žlutá karta.
4'
Nakonec přišla rozehrávka nakrátko a zleva centroval volný Costa, jenže jeho centr byl hodně přetažený a bez teči soupeře zamířil do zámezí.
3'
První rohový kop zápasu a rozehrávat jej z levé strany bude hostující celek.
2'
Na trávníku zůstává po souboji se soupeřem ležet Jaume Costa, kterého trápí problém s levým ramenem, ale podle jeho gestikulace to vypadá, že ve hře bude moci pokračovat.
1'
Do první šance se po autu z levé strany tlačil Aduriz, jenž míč z voleje ale promáchl, a navíc už předtím mu byl máván ofsajd.
1'
Domácí fotbalisté uvedli míč do hry a ihned po dlouhém nákopu vyrážejí na útočnou polovinu.
1'
Oba celky jsou již na hrací ploše. Domácí nastupují tradičně v červeno-bílých pruhovaných dresech, hosté se oděli do žlutého.

Athletic Bilbao: Arrizabalaga – Lekue, Núñez, Laporte, Balenziaga – Iturraspe (C), San José – I. Williams, Raúl García, I. Córdoba – Aduriz.
Náhradníci: Herrerín – Bóveda, Etxeita, M. Rico, Susaeta, Aketxe, Merino.

Villarreal CF: Barbosa – M. Gaspar (C), Bonera, V. Ruiz, J. Costa – R. Soriano, Hernández, Trigueros – Fornals – Bacca, Bakambu.
Náhradníci: Cantero – Francisco Torres, Antonio Rukavina, Čeryšev, Guerra, N. Sansone, Raba.

Rozhodčí: Davide Medie Jimenez.
Villareal CF

To žlutá ponorka útočí opět na nejvyšší příčky. Zatímco v Evropské lize, kde mimo jiné hraje ve skupině i s pražskou Slavií, útočí na jasný postup ze skupiny, tak v lize jí patří 6. místo se ziskem již 20 bodů za šest výher, dvě remízy a tři porážky, přičemž na pátou Sevillu ztrácí dva body.

V posledním ligovém kole zvítězil Villareal doma proti Malaze, kterou porazil hladce 2:0, a okolo dříve remizoval na hřišti Atlétika Madrid.

Nejlepší střelci
Cédric Bakambu – 8 branek
Carlos Bacca – 3 branky
Nicola Sansone – 3 branky
Athletic Bilbao

Baskický klub se zatím v letošní sezóně hodně trápí, což se odráží i na jeho postavení v tabulce. V té patří jednomu z běžných pohárových účastníků až 15. místo se ziskem 11 bodů za tři výhry, dvě remízy a hned šest porážek. Domácí navíc na pásmo sestupu drží náskok jen pouhých čtyř bodů.

V posledním ligovém kole nezvládlo Bilbao duel na hřišti Celty Vigo, kde padlo 1:3, a o kolo dříve, v posledním domácím utkání, podlehlo Barceloně.

Aritz Aduriz – 4 branky
Raúl García – 3 branky
Iñaki Williams – 2 branky
Vítám všechny fanynky a fanoušky španělského fotbalu! Dnes se v rámci dalšího kola LaLigy představí před svým vlastním publikem Athletic Bilbao, na jehož hřiště zavítá Villareal CF. Utkáním vás provede Daniel Kinc.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.